Philips Tv 2020 & 2021

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,235
50/8505 e devam edersem

-dün yeni yazılım uyarısı verdi,yükledim ama fark göremedim(ingiliz AVF den bir süre buna dair msg ları
okudum ama kimse fark şu oldu bu geldi v.s demiyor hatta herkes "AYNI" diyor,mutlaka bir şeyler olmuştur
ama göze belki dikkat edecek şekilde gelmiyor olabilir!

-HDMI-CEC de sorun var demiştim ama çalışması biraz illet ki bunu ingilizler de bahsetmiş özellikle Game mode
geçmesi veya tanımaması örneğin PS4 takılınca gibi bir takım işleri var

-HDMI-CEC den bazı cihazları tanırken isimle buluyor! bazılarını bulmuyor ama bunlar benim için hiç önemli değil

-"Ethernet Chipset" çok çok iyi:ok
henüz WiFi 5Ghz/2.4Ghz denemedim

kullandığım net hızımın(50MB)neredesye tamamını alabiliyorum ki bu çok iyi!

-"Movie Mode" kısa bir değerlendirme yapabildim(Bluray 1080p original filmler ile)sıkıntı görmedim
özellikle MOTION olarak ancak filme göre "hızlandırma" ayarlarının bazılarını kullanmak gerekiyor!
öyle dendiği gibi(ingilizlerin tabiki:kiskis) panel uçuyor-kaçıyor v.s gibi bir şey değil,bunlar benim Tosh larda
süper ve her şeyi OFF da izlerim ama 8505 öyle değildir!

-"Game Mode" bunu henüz denemedim PS4 takıp sonra denerim bir ara

-Uygulamalar ıvızr zıvır işler v.s hiç bakmadım işim olmaz! ama bu tip Android TV denen cihazlardan
adam gibi Andro işleri filan olmaz!

-YouTube sorunsuz ve HIZ sorunu hiç vermedi!

-4xHDMI port olması çok iyi! genel de 3x oluyor ve fazla cihaz bağlanmıyor,ben de 5 cihaz var normalde ama birisi
boşa kaldı ama onu zatne pek kullanmıyorum!

-Örneğin YT dan HDR/HDR10 v.s içerikleri otomatik olarak algılayıp sistmei açıyor ve ekrana da uyarısı geliyor!

-D.ATMOS denemedim işim olmaz! zaten elimde ne AVR ne de uygun Speak. var!

-D.Vision ile de işim olmaz bana göre resmi katlediyor! DEMO bazı DV videolara baktım,bunları geçtim

bunlarla "doğru resim kalitesi" asla olmuyor,anca beğenen beğenir tabiki

-TV nin parasına göre bu özelilkerinin olması ciddi bir artı 5.6 kağıda bu kalitede bu artı özellikler de adam gibi
MARKA larda panel yok yaw,yani şimdi kalkıp TPV ye teşekkür ediyorum:ok

-"Dahili Uydu Alıcısına" geçersem,bana göre emin olun tek kelimeyle berbat:rant1
adamlar Allah için uğraşmışlar ve Dahili için ne kadar boktan bir sistem yapabiliriz demişler ve bence
çok ciddi iş yapmışlar yaw tebrik ediyorum TPV yi:haha1

Ancak burada bunlar benim fikirlerim,çoğu insan bunlara takılmaz bile,ben elimdeki Kati leri taktım
olay bitti,yemişim dahilisini yaw

Hatta bunun için evvelki gün panele komple Reset attım ve Fabrika ayarlarına geri dönüp yeniden kurdum paneli
sırf Dahilideki uydudan inen tüm kanalların silinmesi için:hihi
Şimdi ben de 3 uydu var ve herifler nasıl yapmışlarsa uyduları bile karışık listeliyor yaw ben böyle saçma bir şey görmedim yaw
Astra19,2/TürkSat/HotBird ve alayı ortaya karışık çorba gibi geliyor,ülen hastir git kim yazmış bu programı bol bol küfür ettim:rant1

Ancak bir tek Türksat uydusu kullanacaklar için böyle sorunlar olmayacaktır!
Benim diğer Grundig de böyleydi ve 3 uydu olunca çuvvalıyordu ama orada tek bir frekansı elle girip tek bir tane
kanalı bulup ayarlamak mümkün iken 8505 de bu olay da yokmuş!

-Gelelim benim için asıl önemli olan "resim kalitesine"

>genel olarak resim+ışık ayarlarını beğendim ki bu konuda her zaman VA lar da "ışık sisteminin" daha yüksek olması sebebiyle
IPS lere göre daha iyi sonuç alırsınız,8505 bu anlamda Sony ile eşdeğer gibi ama Samy den bir tık daha iyi geldi bana
Sony/Samy nin daha canlı ama vivid ve kısmen natıral olmayan resim durumu 8505 bana biraz daha iyi geldi!

>"Movie Mode";benim asıl referance aldığım mod burasıdır;açık söyliyeyim hem hayret ettim hem de çok beğendim
Samsung/Sony den daha iyi veya çok daha iyi çıktı!

Sony den bir tık daha iyi
Samsung da 3 tık daha iyi

yaw benim alt da komşum var ona geçen sene 65NU8000 almıştık,adamın paneline Bluray bağladım hemen bir kaç film
denedim ama adam edinceye kadar akla karayı seçtim,bana göre beş para etmez resim var ve zor adam ediliyor yinede
ama Sony den bu sorun yok en iyisi o çünkü!

8505 de zaten çoğu ayarları OFF da tutuyorum yine öyle tuttum Motion-Normal yaptım(Default böyle geliyordu)
sadece Pic mode>>Movie seçtim,doğrusu cuk diye oturdu diyebilirim,belki bir iki ufak rötüş sonra yapabilirim

Aynı Filmleri Samsung da adam edememiştim(bir sürü Samy farklı modelleri tabiki)

-IPS ler gibi karanlık değil! gerçi ben kısmen koyu/karnalık v.s resim ayarlıyorum ama VA lar dan alışık olanlar için
IPS ler onlara gitmez buradan uyarayım,ben IPS kullanıyorsam bir şeyleri farklı izlediğim içindir!

-Contrast** çok iyi,Sony/Samy den daha iyi kesinlikle:ok:ok

gördüğüm kadarıyla panelin renk basması başarısı 10 kağıtlık o markalardan daha bile iyi!!! iyide bu panel 5.5 kağıt yaw!

"Siyah detayları"*** şimdilik iyi diyorum ama Sony den kesinlikle daha iyi! Samsung da yaklaşık Sony gibi!
bu konuda mVA tip panellerin yeni nesil olanları ki bu böyle bir paneldir! detaylardan ciddi derecede öne çıkıyor!

**:CR değeri 10bin:1 vermişler(Static) ama bunu sallamışlar,bu paneller de 10bin:1 CR filan olmaz yaw
sallayanlar acaip sallamışlar yaw! ancak yeni nesil bazı CHOT/TCL/CMO v.s markalarda 10bin:1 CR si olan
paneller var o bu değil!

sanırım 5bin/6bin:1 değerli(static) panel var üzerinde ki bu da çok çok iyi demektir!

***:Siyah detayı:panelin bazı üretim çıkış değerleri yüksek olduğu için siyah detayları çok iyi!
genel de çoğu panel de bu kötüdür ve baktığınız zaman kapkara görürsünüz siyah ları!
"VA" dan bahsediyorum;ama gerçek hayat da veya her nerede olursanız olun kapkara diye siyah olmaz
ve bunun tonlaması vardır!! 8505 de bu durumu olduça iyi buldum siyah tonlamasını çok iyi yapıyor

onun için Sony den daha iyi dedim! Samsung da ise QLED ler iyi ama diğerleri yaramaz!
QLED kaç para bu kaç para bir de onu düşünün şimdi

Benim eski Grundig de "IPS" olmasına rağmen "siyah detayları" mükemmel demesem bile bunlardan çok daha iyiydi!

Panel VA ve ""Her Yer Karanlık" şarkısını söyliyorsa benim için hikaye dir

Not;geçen sene ben Vatan daki "TPVision"(Philips) Promotörüne benim Grundig VLX9750 aldırmıştım sırf bu yüzden
ada<m Grundig aldı Philips ona daha da ucuz gelömesine rağmen almamıştı!

8505 belki bazı yazılımsal ama temel öğeler de falso vermeyen konularda bence iyi değil çok çok iyi bir panel
ama bunu yazarken de "Fiyatına" göre bunu yazıyorum,yani siz MARKA lardan bu performansı hem zor alırsınız
hemde iki katı para bayılırsınız yaklaşık!
Ama bende para mok gibi gidip basar Sony/Samsung alırım da diyebiirsiniz!

-MediaPlayer/Codec v.s desteği;kısaca iyi özellikle Samsung dan daha fazla codec/version/format açıyor!
Sony den de öyle,kısaca sıkıntı yok
Ama ben beğenmedim çünkü GPU MALI51;bu bana göre iyi değil!(aynısı bende BOX da var ve onda da beğenmiyorum)
MALI31 de var bende o da aman aman değil;bunlar "AmLogic" in ucuz işleridir

Sony de ise MALI860 vardır ki bakınız bu çok iyi!

Ben şimdi elimdeki BOX alternatiflerine göre hayat da 8505 i MediaPlayer olarak kullanmam!

Zaten AmLogic G31/51 yaw bunlar ucuz BOX işlerine gider,kalkıp bunu takmış TPV olmamış bana göre

-USB3.0 var ki bu da çoğu paneller de yoktur hala!!

sonraki günlerde biraz daha teknik contrast/resim/baclit v.s kısmlarında da bahsederim

Not;bana Uygulamalar veya Android NetFlix v.s sormayın hem ilgilenmiyorum hemde kullanmıyorum
çok ta bunlardan dolayısıyla çakmıyorum!

++

Bir de uyarım vardır,aklınızda bulunsun;Önemlidir "8505" serisi değişik ebatlarda ama değişik panel üreticilerden
alınan paneller ile üretilmektedir,kalite spek.leri de farklıdır!

Ebat olarak 43/50/58/65/70 gibi farklı ebatları var ama hepsi aynı paneler olmadığı gibi tamamen de farklıdır!

43/65 IPS sanırım 43 TR ye gelmiyor,65 IPS ben beğenmedim!!! olması gereken IPS kaşitesinde kesinlikle değildir
65 tavsiye edemiyorum! gidin 65 daha ucuz yollu Vestel/Arçelik filan bakın kendinize!

70/58/50 bunlar VA ama hepsi farklı VA lar!
70 görmedim hatta TR de varmı bilmiyorum ama ucuz yollu çalışma bu da kesinlikle! hiç tavsiye etmem!

8505 de adam gibi olan 50/58 ler kalıyor bir tek
Ancak genel olarak ben bu ebatları özellikle hiç tavsiye etmiyorum

Ana sebeb;bu ebatlar tabiri cazise harcı-alem mal oldular,düşük spek.ucuz kalite v.s gazla gitsin TV leri bunlar
hangi "MARKA" olursa olsun>>> 50/58 aynen böyledir,bakın 48 veya 65 veya 49 demiyorum sadece 50/58
diyorum dalgaya düşmeyin sonra,karşınızda capon markası veya kore markası yok daha doğrusu görünürde var
ama karşınızda aslında harbi ÇİN malları vardır!

50/bazı yabancı kullancılarından anladığı kadarıyla bu ebat da bile herifler iki ayrı panel kullanmışlar
teknk detaylarına girmeden anladığım kadarıyla böyle olduğu kesin,Çin işi yani!

58/anladığım kadarıyla bu ebat da ise tek bir panel üreticisi paneli takılı!

Bir diğer durum da şudur dikkat ederseniz artık Sony/Samsung dahil her markanın bazı serileri
veya ebatları TÜRKİYE de montajlanıyor!
Özellikle 50" leri Sony/LGE/TPV/Samsung v.s arkada ki Sticker bakın "Assembled In Turkey" yazmaktadır
LGE de 49 da öyle gibi bir çok marka/model/ebat bazında bunlar toplanıyor demek daha doğrusu olacaktır
yoksa malların hepsi harbi ÇİN mallarıdır

Benim için TR toplaması sorun değildir veya kötü hiç değildir ama sizleri bilemem

++

Ben bu paneli gördüğünüz üzere bir arkadaşın bildirmesi üzerine Grundig 55/GCU9800 ile değiştirmeyi
düşünüyorum,ancak parayı buna bağladığım için yeniden öncelikle bunu satıp Grundig paneli alabilirim
ancak o Grundig kolay satılmaz,aylarca da durabilir,zaten 1/1,5 senedir teşhir de yaw:hihi
eğer denk getirirsem bunu sataıp akabinde onu alabilirim,biraz zor olur ama beklerim artık acelesi yok!
Bilakis 9800 fiyatı daha da iner 3 kağıda da kapabilirim yaza Allah nasip ederse gari,geçen sene de
3 kağıda almıştım VLX9750 olanı o da sene içinde 5.5/6 kağıt gibiydi yaw

Yarın bende çıkan canlı pixeller için(Stuck-pixel var bir kaç tane yanyana)servis gelip bakalım ne diyecekler!
şimdi "SONY" olsaydı kafadan abi bunlar sorun değildir diyeceklerdi:haha1 gerçi benim için de sorun değildir
canlı-pixeller! yani kafadan bunlar hep yanıyor yani açık,ölü pixeller daha kötüdür! ancak bunlar UHD panel
oldukları için pixel-pitch ölçüleri çok ufakdır ölü de olsa pek anlaşılmaz canlı da olda öyledir ama canlı olursa
örneğin ben de monitör olarak kullanığım için arka fon siyah ve bunlar da canlı olunca yıldız gibi yanıyor
ama resim gelince veya yazı v.s sorun yok oza an ki mühim olanda budur,aklınzada bulunsun

Canlı pixel olabilir/olur
Ölü pixel genel de sıkıntı verebilir ama panel 50 den büyük değilse ve UHD ise yine sıkıntı vermez

şimdi adamlar yarın komple götütürüp abi yenisi gelecek derlerse açıkçası bu da pek işime gelmiyor
bu sefer da daha kötüsü uniformity sorunu veya ışık kaçırma v.s olanı gelir ondan korkuyorum!
bakın pixel geberik veya canlı olması sıkıntı yaratmaz ama diğer yazdığım şeyler çıkarsa yandınız vallahi
uğraş adamlarla sonra hele de SONY olursa hata Samsung herifler her birşeye "abi bunlar normaldir"
diyorlar yaw,ülen nesi normal bunları her tarafı falso panelin NORMAL oluveriyor bir anda!

Ben açıkçası bu paraya bu performans için ucuz notu verdim,bundan iyisi Şam da Kayısı misali yaw
4/5ay kullanayım diyorum sonra Allah kerim derim nasılsa o bahsettiğim 9800 hala bir şekilde duruyor olabilir!
satar onu alırım belki bu sefer 2.5 kağıda verirler,nasılsa herifler bu fiyatlarla satamıyorlar bu malı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,235
Bugün Servis gelip benim 8505 götürdü!
ya yenisi gelecek,ya panel değişecek ya da para iadesi(ki en çok bu işime gelir ama biraz zor!)

yeni TV gelmesine pek sıcak bakmıyorum ben,zira bu sefer de belki başka bir sorun çıkarsa diye
tereddüt ediyorum,yaw bunlar Direct-LED filan ama hikaye,her an sürprizlere gebe dir,olmadı
geri getirirler "abi normaldir" de diyebilirler,benim açımdan sorun yok bit kadar noktayı kafaya
takarsan görebiliyorsun ama resim varken ki illaki resim oluyor hiç bir sorun yoktur,ben Monitör
olarak da kullandığım için örneğin ben de arka fon siyah olduğu için,o zaman dikkatli bakarsam
ancak görebiliyorum zira başka sorun yok panel de homojenite güzel,ışık kaçırma banding
filan da yok,tertemiz düzgün panel,ama satacağım zaman birileri huylanıyorsa ona bir şey diyemem
ancak normal görüntü izlemede hiç bir şekilde sıkıntı vermiyor!

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
Selamlar, inceleme için teşekkürler can bey, yalnız bu gene kesmiyor bizi maalesef, emektar pioneer çatır çatır çalışırken :kiskis, 9800 canlı izlemek lazım,bu arada sadays foruma üye sanırım, üstad selamlar size de.
Kolay gelsin

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,235
yaw kardeşim Pio ları karıştırmayın şimdi:kiskis

ne demiştik zamanın da "Pio ve Diğerleri"

kısaca salla gitsin diğerlerini! o zamanlar da alemin kralıydı Pio bugünde alemin hala tek kralı o dur:ok

bugün hale ne izliyoruz TV kanalı diye ya SD ya da HD bitti
tek tük UHD kanalında ne var!!

millet bol bol paso DEMO izliyoruz YT den filan UHD olarak:haha

şimdi 8K paneller de çıktı!

yaw abi ben nereme koyacağım 8K paneli:haha1
++

9800 IPS panel dir zaten,Pio nun yanında esamesi okunmaz! yani eğri oturup doğru konuşmak gerekiyor!
bu da kesmez tabiki

Ama sıkı bir VA panel OK dir bunlar da Sony/Samsung da var,manyak paralara,peki değermi dersen
bence hiç değmez!

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64

kısaca salla gitsin diğerlerini! o zamanlar da alemin kralıydı Pio bugünde alemin hala tek kralı o dur:ok

++

9800 IPS panel dir zaten,Pio nun yanında esamesi okunmaz! yani eğri oturup doğru konuşmak gerekiyor!
bu da kesmez tabiki

Ama sıkı bir VA panel OK dir bunlar da Sony/Samsung da var,manyak paralara,peki değermi dersen
bence hiç değmez!
Sonuna kadar haklısınız, pio benim, zaten ev ahalisine de antin kuntin işler için (youtube dizi vb) vestel aldırdı adem bey kardeşimiz, böyle mutluyuz :kiskis

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,235
RAM kapasitesi 2+1GB
2 boşta
1 sistem de-gizli

Bunların RAM leri 2GB da olsa oldukça güçlü ve iyi sayılır,dandik BOX ların 3/4GB lık RAM lerine de aldanmayın sakın
Benim BOX ın birisinde 4Gb var "hesap" da ama gerçekte RAM 2GB:haha1

Ben bazı dosyaları sorunsuz oynattım,RAM den yana sıkıntı hiç çıkmadı ve MediaPlayer desteği bu konuda
iyi Codec/Format konusunda da sıkıntı çıkmadı ama bazı Audio codec ler Lisans eksikliği sebebiyle açmadı
ancak genel olarak bu konuda Sony/Samsung dan daha geniş seçenekli bir destek sunuyor!

Ancak üzerindeki GPU Mali51 ve bana göre biraz zayıf kalıyor! ben beğenmedim
MALI820/860 olmalıydı Sony ler gibi!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,235
ve belki çoğunuz için önemli olan HDMI 2.1 desteği bu seri de YOK!
gerçi çoğu TV de yok henüz,ama bunlar genel de OLED lere veriyorlar!

PS5 alıp da 2.1 yokmuş demeyin sonra:hmm

Olan bazı paneller de ise tüm portlar değilde genel de port 3-4 de veya port 1-2 de
2.1 desteği vardır!

2.1 desteğini kimi üreticiler max.40GB olarak veriyorlar!
Max 48GB henüz yok ama kimde var 48GB lık DATA o da ayrı bir soru tabiki

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43

++

bu da kesmez tabiki

bence hiç değmez!
Üstad 9800 serisini Teknosaya gidip inceledim.Panelde çizik, darbe, ezik gibi durumlar yok.Ölü piksel gibi panel hatalarıda yok alınıp kullanılabilir.Fiyatı 4767 TL almak istersen buradan yardımcı olmaya çalışırım..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,235
ok+
ilgin için çok teşekkürler

zira bir kaç defa telefon görüşmesi yaptım sonra email-chat dan görüştüm hatta mağazayla da görüştüm
yetmedi buradaki Teknosaya gittim......

yaw şimdi küfür edeceğim olmayacak ama ben bunlar kadar kötü satıcı görmedim,Promotör diye koydukları
elemanlar da hikaye,herifler malı "satmamak" için adeta yarışıyorlar

ve tabiki bu tipler yerler "keriz müşteri" arıyorlar ki onlarda bizim memleket de bolca vardır ki bu herifler hala
mağaza olarak ayaktalar....

Vatan/MM de yaklaşık öyle ama Tekno bana göre ciddi en boktan yer:hayir

Şimdi ben açıkçası,bütçem rahat olsaydı o paneli de ayrıca alırdım ama taksitelerim v.s var
yeni bir panel daha alamam,tek seçeneğim var o da 8505 i satıp onu almak,ancak bir süre
kullanıp denemek istiyorum çünkü panel çok iyi yani şak diye satılıp da başka bir TV ye geçilmeyecek
kadar da iyi! şu anda Serviste benim panel,ya değiştirirler ya da paneli değiştirirler,önemli değil benim
için ya da olladı geri getirirler öyle kullanırım zaten bir şeyler izlerken sorun da yoktur,ama satarsam
sıkıntı çıkar kimileri için! doğrusu Döviz artışı da devam ederse bu fiyatlar da durmaz! ben bir şekilde
satarım bunu veya Salona geçiririm yaw 11 senelik Tosh da artık emekli olur diyeceğim ama ondaki görüntüde
bunların hiç birisinde yoktur ve ne izliyoruz gün boyu SD&HD !!!

9800 1 tane de buradaki MM de var,herifler beni iyi tanıyorlar,abi bu sana kaldı artık deyip gülüyorlar
ama fiyatı 7.2,verin 4997 demiştim vermediler! zira geçenler de o rakama düşürdüler kimse yine almadı
ben almaya gittiğim gün fiyatları güncellemişlermiş!! hastirin ülen neyi güncellediniz 1,5 senelik panel
yine 7.2 ye çıkmış 5 kağıtdan hemde,güyya fiyatı bu imiş,yaw insanlarla bu resmen alay etmek dir,böyle
sistem dünyanın hiç biri yerinde yoktur!

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
ok+
ilgin için çok teşekkürler

zira bir kaç defa telefon görüşmesi yaptım sonra email-chat dan görüştüm hatta mağazayla da görüştüm
yetmedi buradaki Teknosaya gittim......

yaw şimdi küfür edeceğim olmayacak ama ben bunlar kadar kötü satıcı görmedim,Promotör diye koydukları
elemanlar da hikaye,herifler malı "satmamak" için adeta yarışıyorlar

ve tabiki bu tipler yerler "keriz müşteri" arıyorlar ki onlarda bizim memleket de bolca vardır ki bu herifler hala
mağaza olarak ayaktalar....

Vatan/MM de yaklaşık öyle ama Tekno bana göre ciddi en boktan yer:hayir

Şimdi ben açıkçası,bütçem rahat olsaydı o paneli de ayrıca alırdım ama taksitelerim v.s var
yeni bir panel daha alamam,tek seçeneğim var o da 8505 i satıp onu almak,ancak bir süre
kullanıp denemek istiyorum çünkü panel çok iyi yani şak diye satılıp da başka bir TV ye geçilmeyecek
kadar da iyi! şu anda Serviste benim panel,ya değiştirirler ya da paneli değiştirirler,önemli değil benim
için ya da olladı geri getirirler öyle kullanırım zaten bir şeyler izlerken sorun da yoktur,ama satarsam
sıkıntı çıkar kimileri için! doğrusu Döviz artışı da devam ederse bu fiyatlar da durmaz! ben bir şekilde
satarım bunu veya Salona geçiririm yaw 11 senelik Tosh da artık emekli olur diyeceğim ama ondaki görüntüde
bunların hiç birisinde yoktur ve ne izliyoruz gün boyu SD&HD !!!

9800 1 tane de buradaki MM de var,herifler beni iyi tanıyorlar,abi bu sana kaldı artık deyip gülüyorlar
ama fiyatı 7.2,verin 4997 demiştim vermediler! zira geçenler de o rakama düşürdüler kimse yine almadı
ben almaya gittiğim gün fiyatları güncellemişlermiş!! hastirin ülen neyi güncellediniz 1,5 senelik panel
yine 7.2 ye çıkmış 5 kağıtdan hemde,güyya fiyatı bu imiş,yaw insanlarla bu resmen alay etmek dir,böyle
sistem dünyanın hiç biri yerinde yoktur!
Rica ederim ne demek hayırlısı olsun artık.9800 serisinin güncel versiyonu Bekoda 9880 olarak var ve fiyatı 7200 seviyesinde kim neden teşhir ürüne aynı fiyatı versin.Teknosa fiyatı gayet iyi Media Markttan almaya gerek yok..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,235
MM de fiyatlar acaip oynak yaw,herifler önce bilmem ne kampanyası diyorlar ve olması gereken rakamlara indiriyorlar sonra
kampanya bitti deyip 7.2 yapıyorlar bu paneli! yaklaşık 1,5 yıldır teşhir de üstelik
9800 bugün için 4 eder bilemedin 4,5 eder ki hala çok zor satılır o panel! hepsi bu

BEKO 9880 için geçen hafta aradım,bunlar da tam bilmiyor olayı yaw,telefonla da gereken teknik bilgileri alamadım üstelik
bana "2018" model dediler:haha ama fiyat 7.2 kağıt olduğu doğru,o fiyat bana uymaz,ancak normal de NANO lara göre
yaklaşık bu civarlar da olması da normal sayılabilir

Ben şimdi 8505 geri gelmesini bekliyorum yeni veya eskisi gelse de benim için farketmez bir süre onu kullanmak istiyorum
ve denk gelirse o 9800 paneli kapabilirim bir ara

Piyasa özellikle bir kaç o malum mağazalar arasında TV işinde tekel olmuş gibi! kötü satış sistemleri var!

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Alıntıdır:
07 Nisan 2020
Disney + artık Android çalıştıran Philips Ambilight TV'lerde kullanılabilir

Hamburg, 7 Nisan 2020 - Disney kısa süre önce sekiz Avrupa ülkesinde Disney + akış hizmetini başlattı. Şimdi Philips TV, hizmetin Almanya, Avusturya, İsviçre, İtalya, İspanya, Fransa, Büyük Britanya ve İrlanda'da Android bulunan tüm Ambilight TV'lerde mevcut olduğunu onaylıyor. Program, artık evinizin rahatlığında en iyi kalitede keyfini çıkarabileceğiniz en yeni Disney oyunlarını ve çok sayıda klasiği içerir.
Eşsiz ev sineması deneyimi
Yeni 2020 Philips Android TV'lerle, başlangıç sayfası ve Disney + uygulaması aracılığıyla Disney + akış hizmetine doğrudan erişim var. Önceki Philips Android TV modellerinin sahipleri yeni Disney + uygulamasını Google Play ™ uygulama mağazasında bulabilir ve favorilerine ekleyebilir *. Etkileyici Ambilight, birinci sınıf bir ev sineması atmosferi sağlar.
Disney + ile art arda izleme
Disney +, aboneliğin bir parçası olarak en yeni içeriğin yanı sıra Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic'ten en sevilen klasikleri sunar. Walt Disney Company kataloğu 500'den fazla film, 300'den fazla dizi ve 26 özel Disney + orijinalinden oluşur.

Ambilight özellikli bir Philips TV ile görüntü içeriğiyle eşleşen ışık, gerçek zamanlı olarak TV'nin arkasındaki duvara yansıtılır. Bu, ekranın daha büyük görünmesini sağlar, her an daha yakın gelir ve müzik bir ışık şovuna dönüşür. Disney klasiklerinin keyfini özellikle yoğun bir şekilde çıkarabilirsiniz: Bu şekilde, "Aslan Kral" ve biraz hayal gücünün bulunduğu oturma odası gerçek bir savanaya dönüştürülür - Paskalya tatilleri için mükemmel fırsatlar!

Android TV'li Philips Ambilight Smart TV'ler, hızlı ve rahat bir deneyim sunar ve Google Play ™ aracılığıyla Disney + dahil çok çeşitli Android uygulamalarına erişim sağlar.

Philips TV, Android TV işletim sisteminin lider markası olmaya devam ediyor. 2019'dan beri Philips TV, tüm Philips Android TV serisinde Dolby Vision ™ ve Dolby Atmos ™ de sunuyor. Dolby Vision ™, Dolby Atmos ™ ve Ambilight'ın benzersiz kombinasyonu, izleyicilere Disney + içeriğinin en yoğun sunumlarından birini verir.

* Philips TV müşterileri ayrıca başlangıç sayfasındaki uygulamaların sırasını kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabilir.
Disney + uygulaması, Android Oreo (veya daha yenisi) ve 2015 ve daha yeni modellere sahip Philips Android TV'lerde çalışır. 2015 model yılında bu yalnızca UHD çözünürlüklü Android TV'ler için geçerlidir.

H Çevrimdışı

hardrock

Yeni Üye
28 Eyl 2020
13
44
Abi yıllarca derdimi kimseye anlatamadım bu montaj konusunda. Evlere tv montajına gidiyorum, yerden 150cm alt sınır olacak şekilde montaj isteniyor.

Öyle ottan bir durum ki bu, vatandaşın istediği montajı yaparsan renkleri ve kontrastı sapma yapacağı için arıza talebi ile müşteri hizmetlerine şikayet oluşacak, Vatandaşın istediği yere değil oturma düzeni veya teknik mantığa göre yorum yaparsan bu sefer ''Benim istediğim yere montaj yapmadı'' diye yine müşteri hizmetlerine şikayet kaydı oluşmakla birlikte aynı eve bir kere daha gidip, tv yi alt sınırı 150cm den başlayacak şekilde duvara montaj yapıp, işi gücü bırakıp bir de suçlu olduğunuz için duvardaki önceki montajın deliklerini saten alçı ile kapatıp boya yapacaksınız (Kuşadasında bizzat kedim yaptım)

Yani her ne kadar bilinçli tüketici derneği vs olsak da, ben BİLİNÇLİ diye boşuna bir taraflarımı yırtmıyorum.

Bize cebinde para olan değil, kafasında zeka olan insan lazım dostlar.
Hocam Philips tv kullanıcısı olarak bende yorum okuyarak alıp almamak arasında kalmıştım. Fakat elektronik biraz şans işi ve philips ile ilgili okuduğum şikayetleri farklı markalar ile ilgili de okudum ve şunu anladım sorunsuzu yok tabi biraz dediğim gibi şans işi. Gelelim alınır mı konusuna bence hiç düşünmeden alınabilir hız görüntü kalitesi ve en büyük artısı kesinlikle ambilight. Dizi ve film izleyen biri olarak ambilight ile film izleme keyfine doyamazsınız.
Merhaha. Ben de philips 8505 modelini 50" olarak almayi düşünüyorum, film dizi belgesel kullanıcısı olarak bu modelin çok fazla üzecegini düşünmüyorum, bu modeli kullanan arkadaşlardan kullanım yorumlarını paylaşmalarını bekliyorum, donanımlı bir tv, bu donanım karşısında çok ta kötü olacağını düşünemiyorum samsung 50q60ta modelide aklimda ikisi arasinda gidip geliyorum samsungun bu modelide qled panel dışında standart özellikler sunuyor ikisini kıyaslayınca donanım olarak philips önde yer aliyor, fikirlerinizi yorumlarınızı bekliyorum?

Geri
Üst Alt