Philips 55Pus7303 inceleme

Y Çevrimdışı

yldrm

Yeni Üye
26 Haz 2018
13
48
teşekkürler çocuklarımızın canı sağolsun ama biraz can sıkıyor işte. Bu sefer akrilik ekran koruyucu kestireceğim reklemcıdan :)

O Çevrimdışı

Omerm

Yeni Üye
19 Şub 2019
13
38
50pus7303 geldiğinde oldukça dikkatle panelde toz olup olmadığını kontrol etmiştim.
Yoktu.
1 aylık kullanım sonucu panele 2 yerden toz girmiş.
Zaten iade edecektim. Bu da kaymağı oldu.

A Çevrimdışı

awsedrzxc

Aktif Üye
22 Eyl 2018
104
36
50pus7303 geldiğinde oldukça dikkatle panelde toz olup olmadığını kontrol etmiştim.
Yoktu.
bu 7303 te toz sıkıntısı bariz o zaman hocam, 55'' olanda da 50'' olanda da çok fazla bu şikayet var

O Çevrimdışı

Omerm

Yeni Üye
19 Şub 2019
13
38
bu 7303 te toz sıkıntısı bariz o zaman hocam, 55'' olanda da 50'' olanda da çok fazla bu şikayet var
Bende ilk geldiğinde yoktu eminim. Heralde artık olmaz diyordum. Oluyormuş. Benim alt taraftaydı. Sanki hoparlör çalıştıkça bu tozlar yukarı cıkmış gibi duruyor.

A Çevrimdışı

awsedrzxc

Aktif Üye
22 Eyl 2018
104
36
Bende ilk geldiğinde yoktu eminim. Heralde artık olmaz diyordum. Oluyormuş. Benim alt taraftaydı. Sanki hoparlör çalıştıkça bu tozlar yukarı cıkmış gibi duruyor.
Geçmiş olsun hocam, olmasa iyiydi ama başta fark etmen de iyi olmuş, ne almayı düşünüyorsun yerine ?

S Çevrimdışı

senut

Yeni Üye
5 Mar 2019
1
58
LİMAN LİMAN, hocam merhaba,

Konunuzu baştan sona kadar okudum, öncellikle verdiğiniz değerli bilgiler için teşşekkür etmek istedim.

Şimdi bu cihazın /12 ve/62 olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor. Philips müşteri hizmetlerine mail yolu ile bu durumu sorduğumda /12 olanların Türkiye ve Avrupa, /62 olanların ise İngiltere ve Avrupa menşeili olduğunu söylediler. Her iki ürünün de teknik özelliklerini kağıt üzerinde karşılaştırdığımda /62 olan modelin HDMI girişlerinin HDR destekli olduğu belirtilmemiş (/12 olan modelde açıkça belirtilmiş, /62 olan modelin desteklemediği anlamına mı geliyor bilmiyorum).

Sizin yaşadığınız panelin içine toz alması hususyla ilgili olarak ilk mesajınızda televizyonun arkasındaki barkodu paylaştığınız fotoğrafa bakarak /12 modeline sahip olduğunuzu görebiliyoruz. Acaba /62 model olanların bu hususta farklı olabilir mi diye düşünüyorum. Sizin bu konudaki görüşünüzü de merak ediyorum.

55pus7503 ve 7303 modelleri arasında kaldım. 7503’ün soundbarı beni çok cezbediyor ama 7303 modelinin d-led olmasından vazgeçemiyorum. 7303 modelini seçersem ses konusunda beni üzer mi ya da 7503 modeline göre arada aman aman bir fark var mıdır acaba? Diğer bütün özellikleri (görüntü işlemcisi, 10 bit olması vs.) aynı olarak gözlemledim.

Son olarak 7303 modeli şu an 4500 lira civarına bulunabiliyor. Bu fiyat bandında 100 hz, VA panele sahip bir televizyon bulmak zor ama tavsiye edebileceğiniz başka bir marka/model varsa memnuniyetle öğrenmek isterim.

İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, sağlıcakla kalın.

Bu tv yi ben de almak üzereyim ama bu 12/62 olayını anlayamadım. Bunu nasıl farkederim acaba? Kolaylıklar dilerim

S Çevrimdışı

snipertime83

Yeni Üye
26 Şub 2019
6
40
Philips 7303/62 Android TV 55" daha bugün gelip kurdular.
Arkadaşlar; Kablolu yayın kullanıyorum fakat TRT 1 dahil olmak üzere neredeyse tüm Tv kanallarının görüntüsü hiç HD kalitesinde değil ! Anlamış değilim açıkçası başka ayarları mı var ?

Ayrıca; TV nin özelliklerini tam manasıyla kullanabilmek için neler önerirsiniz? Teşekkür ederim arkadaşlar.

E Çevrimdışı

erkanuzum

Yeni Üye
27 Mar 2019
11
44
Yoktu.

Merhaba 1 ay sonr iade işlemini nasıl yapıyorsunuz.Bende bu tv yi aldım sorun yaşamam durumunda nasıl bir yol izlemeliyim

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Merhaba 1 ay sonr iade işlemini nasıl yapıyorsunuz.Bende bu tv yi aldım sorun yaşamam durumunda nasıl bir yol izlemeliyim

Aslında 1 ay değil ilk 6 aylık süreç içinde kullanıcı hatasından kaynaklı sorun olmayıp üretim sorunu ile karşılaştığınızda iade hakkınız var ki benim iade kararımda Tüketici Hakem Heyeti bunu uygulamıştı. Ne var ki firmalar yasayı görmezden gelmeyi tercih ediyor.

K Çevrimdışı

kızılelma34

Yeni Üye
18 Mar 2019
35
34
herkeze merhabalar
ado bey başda sizden sonra bilgisi olan diger arkadaşlarımdan yardım talep ediyorum
tv eski yazılımında kulaklıga baglı olan ses sistemini direk kumandadan açıp kapatıyorduk kısıp yükseltebiliyorduk yani yeni yazılımdan sonra gitti o menüye gir kulaklık ses seviyesine gir oradan yukarı aşagı ugraş varmı bir çözümü eski yazılıma geri dönme haricinde
tv dende çok memnunum valla toz fln yok 6 aylık şuan hiç bir sorun yok
apk larla harika oldu yan dönmiyen uygulamalar fln vardı programlar ile çözdüm
taraftar tv canavar reklamsız youtube fln yükledim
sahibinden olsun hepsi stabil rahat çalışıyor bilginize kendi google playıne sabit kalmayın youtube de bir sürü video var seçenek var görüntü kalitesindende gerçekden çok memnunum normal sitelerden fln film izlemek çok iyi kumandayı bir program yükliyerek air mouse yapabiliyoruz bilginize bu formda izin veriliyormu bilmiyorum youtubede çok başarılı bi kanal var bu konuda izin olursa paylaşırım linkini yönetim izin verirse tv bir tık üste taşıdım diyebilirim kendi açımdan
saygılar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Ado
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Philips 7303/62 Android TV 55" daha bugün gelip kurdular.
Arkadaşlar; Kablolu yayın kullanıyorum fakat TRT 1 dahil olmak üzere neredeyse tüm Tv kanallarının görüntüsü hiç HD kalitesinde değil ! Anlamış değilim açıkçası başka ayarları mı var ?

Ayrıca; TV nin özelliklerini tam manasıyla kullanabilmek için neler önerirsiniz? Teşekkür ederim arkadaşlar.
yani mümkün deil samsung 8-9 bin serilerini kullanmış biriyim bu tv görüntü kalitesi netlik olsun renk olsun mükemmel mesaj yazdım izin verirlerse ben tv baya güzel hale getirdim uygulamalar ile harici apklar ile aktif kullanıyorum telefonda yapdıgım herşeyi yapabiliyorum bütün uygulamarı yüklemek mümkün yükleyip kullanmakda mümkün örnegin mousse togle diye bir apk var tv kumandasını ses açma tuşuna basınca mouse ekranda çıkıyor bütün uygulamarda çıkmıyor örnegin telefon uygulamarı el ile dokunmanızı bekliyor tvde dokunmatik olmadıgı için mouse şart kısıp açma tuşuna basınca mouse çıkıyor ekrana home tuşu ile kapanıyor bende hayat kurtardı mesela bazı uygulamalar yan açılıyor düz olmuyor onunda apkası var bütün uygulamarı otomatik düz hale getiriyor
siz birde youtubeden 4k bir video açıp bakın netligine saygılar

Son düzenleme:
BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
K kızılelma34, Hocam merhaba, kumandasını air mouse a çevirebilmek için hangi apk kullanıyorsunuz ? Browser olarakta otomatik reklam engelleyici özellikli Opera iyimidir ? Tv de pek sörf yapmıyorum ama, bazı filmleri falan izlemek için websitesinden açmak gerekiyor, o yüzden reklamları engellemek önemli...
Teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt