Paneller hakkinda bilgi

A Çevrimdışı

aziris

Aktif Üye
16 Haz 2020
95
50
Bende 2. tv olarak 2014 yılında aldığım H6470 var. Yaklaşık 19-20.000 saat kullanıldı, henüz bir problem yok.
Mutlaka toz ve maçlarda gölge problemi vardır 48h6470 vardı elimden çıkardım 600 Hz yenileme hızlı 40h6500 var şu an açık renklerde bütün ledleri sayıyorum siyah leke gibi 6470 tede vardı 40f6340 var çocuk oyun oynuyor onda leke yok ama ekranın sol üst tarafı ince yatay çizgiler istanbul elektronik baktı tamiri mümkün değil dedi panel Kulaksız mis akiyormus hilevel 55uhl 950 taş gibi maşallah ne gölge ne maçlarda sıkıntı ne bulutlanma sadece toz problemi oldu onuda garantiden hallettik

Mutlaka toz ve maçlarda gölge problemi vardır 48h6470 vardı elimden çıkardım 600 Hz yenileme hızlı 40h6500 var şu an açık renklerde bütün ledleri sayıyorum siyah leke gibi 6470 tede vardı 40f6340 var çocuk oyun oynuyor onda leke yok ama ekranın sol üst tarafı ince yatay çizgiler istanbul elektronik baktı tamiri mümkün değil dedi panel Kulaksız mis akiyormus hilevel 55uhl 950 taş gibi maşallah ne gölge ne maçlarda sıkıntı ne bulutlanma sadece toz problemi oldu onuda garantiden hallettik
Hilevel uhl 960 yanlış yazdım 950 degil

Hilevel uhl 960 yanlış yazdım 950 degil
Çalıştığım işyerinde 40eh5200 var 24 saat açık ilk günkü gibi d serileri yine öyle ne toz ne bulutlanma ne led görüntüsü ne çizgi sanırsam smart olanlarda problem cikiyor

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Aziz Sakarya

Yeni Üye
4 Ara 2021
4
34
Kesinlikle Vestel alacağım TV. Memnuniyet yüksek. Arıza durumunda bizi uzmedigi sabit ve müşteri yorumları belli Vestel net iyi.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,352
39
Saat olarak bakmadım Samsung a bakılıyor mu bilmiyorum da bizde sabah 6 gibi açılır TV gece 2 gibi kapanır iki çocuk var malum onlardan sonra iki TV de bana kalıyor artık şansa :) hangisi denk gelirse
O zaman sizinki daha çok çalışmıştır :) TV'nin servis menüsüne girip bakmak gerekiyor.

Mutlaka toz ve maçlarda gölge problemi vardır 48h6470 vardı elimden çıkardım 600 Hz yenileme hızlı 40h6500 var şu an açık renklerde bütün ledleri sayıyorum siyah leke gibi 6470 tede vardı
A aziris, Toz yok fakat hafif bir dirty screen effect söz konusu, maç izlerken kamera hızlı hareket ettiğinde hafif gölgelikler görebiliyorsun dikkatli bakarsan. Onun dışında ışık sızması ve bulutlanma hiç yok.

Lakin siyah ekranda tv'yi çerçevelerinden ayırabiliyorsun yani siyah renk hafif mora doğru kaçıyor. Evde Sony XH9077 de var mesela, onda siyah ekran açayım tv açık mı kapalı mı anlayamazsın.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

aziris

Aktif Üye
16 Haz 2020
95
50
O zaman sizinki daha çok çalışmıştır :) TV'nin servis menüsüne girip bakmak gerekiyor.

A aziris, Toz yok fakat hafif bir dirty screen effect söz konusu, maç izlerken kamera hızlı hareket ettiğinde hafif gölgelikler görebiliyorsun dikkatli bakarsan. Onun dışında ışık sızması ve bulutlanma hiç yok.

Lakin siyah ekranda tv'yi çerçevelerinden ayırabiliyorsun yani siyah renk hafif mora doğru kaçıyor. Evde Sony XH9077 de var mesela, onda siyah ekran açayım tv açık mı kapalı mı anlayamazsın.
Peki bu led Gölgeleri görünüyor bu ariza ne bu modeli seviyorum görüntü ayarlarında çok secenek var fakat bu durum çok canımı sıkıyor 48h6470 i bu yüzden açıp sileyim derken ekranını kırdım ardından 40h6500 aldım buda aynı ledleri değişecek

Peki bu led Gölgeleri görünüyor bu ariza ne bu modeli seviyorum görüntü ayarlarında çok secenek var fakat bu durum çok canımı sıkıyor 48h6470 i bu yüzden açıp sileyim derken ekranını kırdım ardından 40h6500 aldım buda aynı ledlerimi arizali yoksa başka arızamı parlama yok açık renklerde bütün led golgelerini görüyorum sinir bozucu

T Çevrimdışı

todokalai 

Yeni Üye
13 Ara 2020
17
44
Modellere göre yorum yaparım. Misal u9510 inceledim ve cihaz da bazı iyileştirmeler gerekiyor mb180e nin ilk üretildiği TV bu nedenle sorunlar çıkabilir yada çıkıyor. Bir sonraki versiyon olan u9600 de bu iyileştirmeler yapılarak sürüldü piyasaya. He bu da yazılımsal geliştirme olur.
F fikoloji hocam, u9510 mb180e ile yaşanan sorunlar yeni modellerde u9600/u9700 ile aşılarak çıkıyor dediniz. Yani u9510 aynı anakart kullanıldığı için güncelleme aldığı durumda bu hata açıklarını kapatmış oluyor sanırım. Düzeltme donanımsal değil yazılımsal. Doğru mu anladım? Şu açıdan soruyorum u9600/9700 almak yerine bazı nedenlerle u9510 alan kişi aynı anakartla güncellemelere rağmen sorun yaşar mı?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji hocam, u9510 mb180e ile yaşanan sorunlar yeni modellerde u9600/u9700 ile aşılarak çıkıyor dediniz. Yani u9510 aynı anakart kullanıldığı için güncelleme aldığı durumda bu hata açıklarını kapatmış oluyor sanırım. Düzeltme donanımsal değil yazılımsal. Doğru mu anladım? Şu açıdan soruyorum u9600/9700 almak yerine bazı nedenlerle u9510 alan kişi aynı anakartla güncellemelere rağmen sorun yaşar mı?
Bunun net veya elimizde bir verisi yok
Bildiğimiz şey siz değerli kullanıcıların geri dönüşü ile oldu. U9510 cihazında çok fazla yazlık sebebi ile değişim oldu. Bunlar incelenip yeni modellerde düzeltildi. Fakat şu var yeni yazilimalr sonrası dediğiniz gibi düzenlemeler. Düzeltmeler oldu. Sin dönemde dönüş yapan olmadı

Geri
Üst Alt