Paneller hakkinda bilgi

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Panel: Samsung VA veya SAKAİ VA veya BOE IPS

Bu paneller nasildir sizce panel performansi olarak renkli canli renkler olarak iyimdiri samsung zaten iyidir de su iki panelden boe cok duydum sakai bilmiyorum hic nasildir boe ve sakai ? Samsung gelir mi beee

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İmzamın ikinci satırını okuyunuz.

Bu sorduğunuz soruların cevabını DOĞRU olarak hiç bir yerde bulamazsınız zira soruların kendisi yanlış.

İşi size mal satmak olan adam gelir burada zibilyon tane teknik terim ile panel anlatır ama o anlatmış siz de dinlemiş olursunuz.

Panellerin temel yapıları marka odaklı değerlendirilmez.

Mesela yukarıda ''Samsung zaten iyidir de'' demişsiniz. ''Hangisi neye göre?'' diye sorsam cevabı var mı sizde?

Hakinatenmerak ettim, Samsung panellerin Hangisi neye göre iyidir?

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bence Tekirdağ Gold serisi abi içimi en yumuşak olanı o ?

Bu arada konu sahibinin konusunu da batırmıyoruz kimse tereddüt etmesin zira kendisi ile de ilgileniyoruz arada :ok
Ne batirmasi hocam ??? cok keyifli sohbet donmus ben yokken genel olarak canlı renkleri sevdigim icin samsung dedim ben iyidir kendime gore boe ve sakai hakkinda bilgim olmadigi icin bisey soyleyemedim samsung sonucta bu 5bin tl fark var her tv sinde millete ovuyor alanlar o yuzde insan bi samsung iyidir diyor ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şimdi her panelin her inç te farklı özellikleri mevcuttur. Örnek Adem ustamız video paylaşır teknik özelliklerine göre çip sayısından cof sayısına nit degerinden bit değerine. Eğer Samsung tek bir üretim olsaydı, şurada anlattım der çekilirdi. Fakat hepsi ayrı. Örnek 50u9500 de diyelim ki ilk parti Samsung 50xsmngxxx ile üretilen panel tedarik edilmeyince 50xzsmngxxz tedarik edilir bunların arasında basit te olsa farklılık vardır.
Hadi paneli geçtim aynı panel e-led veya d-led de farklı sonuç doğurur.
Bu nedenle o üretime ait panel özellikleri daha iyi sonuç verecektir. Tabiki bir panda Samsung veya sakai olamaz ama bazı özellikleri kağıt üstünde daha üstün. Bu durumda net cevap sor olsada bilinç altımız bilindik markaları iyi diye ön planda tutar

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hakan, senin tv meselesi de devlet meselesi gibi oldu. Al kurtul bir tane ?
Vallaha sorma ??? ya forumu seviyorum birazda sormak falan sariyor acikcasi hem bilgi ogrenmek falan sizlere muhabbet etmek iyi oluyor ??

Şimdi her panelin her inç te farklı özellikleri mevcuttur. Örnek Adem ustamız video paylaşır teknik özelliklerine göre çip sayısından cof sayısına nit degerinden bit değerine. Eğer Samsung tek bir üretim olsaydı, şurada anlattım der çekilirdi. Fakat hepsi ayrı. Örnek 50u9500 de diyelim ki ilk parti Samsung 50xsmngxxx ile üretilen panel tedarik edilmeyince 50xzsmngxxz tedarik edilir bunların arasında basit te olsa farklılık vardır.
Hadi paneli geçtim aynı panel e-led veya d-led de farklı sonuç doğurur.
Bu nedenle o üretime ait panel özellikleri daha iyi sonuç verecektir. Tabiki bir panda Samsung veya sakai olamaz ama bazı özellikleri kağıt üstünde daha üstün. Bu durumda net cevap sor olsada bilinç altımız bilindik markaları iyi diye ön planda tutar
Valla keske bu paneler boyle tv modeline gore zimmetlense ne guzel olur o ne arkadas 3 tane panel random geliyor hadi random geliyor da kumar mi oynuyorum ?? magzada samsung panel goruyorsun diyelim va karsidan cok guzel eve bi geliyor ips panel karanlikta cok kotu ne olcak ??? keske her model 1 panel alsa veya ne biliyim bari ips olsa hepsi veya va

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Fikom çok güzel noktaya değinmiş zira aynı markanın üretiminde olmasına rağmen X modelinde aynı üreticinin iki farklı kodunu kullanıyorlar. kodların birisinde SRGB oranı %98 iken diğerinde %75 Fakat diğerinin de NTSC oranı yüksek oluyor bu sefer. Peki burada devreye giren temel durum ne?

Yine sevgili Fikomun tezidir ki bazı durumlarda anakart panelin hakkını veremezken bazı durumlarda ise panel anakartın hakkını veremiyor.

her şey çok iyi senkronize edilmiş bir mühendisliğe bağlı aslında.

Panel kalitesi tek başına yetmiyor, led barların kullanıldığı kelvin değeri (Renk sıcaklığı) dahi sonuca ciddi etki eder.

O yüzden sevgili Akigo35 Akigo35 ve Samurai Unforgotten dostlarımızın söylemlerine kulak ver, önce kullanıcı profilini çııkar, sonra kendi profiline uygun ürünü al geç.

Bak samimiyetle yazıyorum ki tv konusunda ''cehalet mutluluktur'' :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt