Özyurt Ticaret ile Uzlaşma Sağlanmıştır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben sadece herkesin bildiği çakma ürün alanların bildiği durumu anlatım değişim tamir olayına girmese direk ürün bozuk çıktı deyip iade etse 14 günlük cayma hakkı kapsamında vatandaş parasını alırdı satıcının yaptığı etik değil müşterinin malını kaybetmiş başka farklı ikinci el ürün göndermiş bu konuda bahsi gecen müşteri davasında şikayetinde haklı gerizekalı yerine konmayı hak etmiyor yakıştıması dahi hoş olmamış satıcı k.hatası deyip g.dışı deyip müşterinin ürününü geri gönderme yoluna gidebilirdi onuda yapmamış satıcı bu durumda müşterinin zararını tanzim etmeli
Tazmin :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yazım hatası olmuş bahsi geçen firmayı araştırdım n11 de farklı mağaza adı farklı vergi no ile satış yapmakta
güncel vergi no aşağıda mevcut vatandaş bilinçli olmalı ucuz ürünlerin cazibesine kapılmamalı böyle firmalardan alışveriş yapmamalı...Bauhaus Koçtaş Tekzen İkea gibi bilindik yapı marketleri tercih etmeli

Şirket Ünvanı: Uğur ÖZYURT
İşletme Adı: ÖZYURT TİCARET
Tescilli Marka: -
KEP Adresi: -
Vergi No: 58267242916
Mersis No: -

Firmaya ait iki adet web sitesi var

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Youtube videomdaki çağrım üzerine Özyurt Firmasının yetkilisi aradı, kendisi ile 25 dakikalık bir görüşme sağladık.

Yaşanan sorundan dolayı üzüntüsünü dile getirmekle birlikte ürünün tüketicide olduğunu beyan etti. Tüketicinin bahsi geçen ürün için sadece 149tl ödeme yaptığını, tüketicinin ise güncel bedel üzerinden ücret talep ettiğini belirtti.

Mevcut ürünün tüketicinin kendisinde kalması yanısıra ücret iade talimatını benimle telefonda iken hemen sağladı.

Görüşme detaylarını uzun uzun anlatırım kaldı ki bununla ilgili bir teşekkür videosu da yayınlayacağım kendileri için.

Akabinde tüketici ile irtibat sağladım, kendisi ile iletişime geçildiği ve ücret iade bilgisinin paylaşıldığını teyit etti.

Muhtemelen ödeme hesabına yarın geçer, tüketici bilgilendirmesi neticesi konu tam anlamıyla tatlıya bağlanmış olur.

Bu vesile ile ÖZYURT TİCARET yetkilisi Sn Muhammet Arslantaş'a yapıcı yuaklaşımı ve paylaştığı bilgilerden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum..

Detayları videoda görüşmek üzere.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Youtube videomdaki çağrım üzerine Özyurt Firmasının yetkilisi aradı, kendisi ile 25 dakikalık bir görüşme sağladık.

Yaşanan sorundan dolayı üzüntüsünü dile getirmekle birlikte ürünün tüketicide olduğunu beyan etti. Tüketicinin bahsi geçen ürün için sadece 149tl ödeme yaptığını, tüketicinin ise güncel bedel üzerinden ücret talep ettiğini belirtti.

Mevcut ürünün tüketicinin kendisinde kalması yanısıra ücret iade talimatını benimle telefonda iken hemen sağladı.

Görüşme detaylarını uzun uzun anlatırım kaldı ki bununla ilgili bir teşekkür videosu da yayınlayacağım kendileri için.

Akabinde tüketici ile irtibat sağladım, kendisi ile iletişime geçildiği ve ücret iade bilgisinin paylaşıldığını teyit etti.

Muhtemelen ödeme hesabına yarın geçer, tüketici bilgilendirmesi neticesi konu tam anlamıyla tatlıya bağlanmış olur.

Bu vesile ile ÖZYURT TİCARET yetkilisi Sn Muhammet Arslantaş'a yapıcı yuaklaşımı ve paylaştığı bilgilerden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum..

Yaşasın tavsiye forumu ??????

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

tüketicinin yanlış beyan verdiği ürünün tüketici de olduğunu ödediği bedeli değil güncel satış bedelini istediğini anlamış olduk kurnaz uyanık tüketici :kiskis

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
yer sağlayıcı tabiri kullanılıyor ama yaptıkları iş yardım ve yataklığa giriyor aslında :)

Tersinden düşünürsek, yardım ve yataklık suçu ile isnat edilenler "abi ben sadece yer sağlıyorum" deyip yırtmayı deneyebilirler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
yer sağlayıcı tabiri kullanılıyor ama yaptıkları iş yardım ve yataklığa giriyor aslında :)

Tersinden düşünürsek, yardım ve yataklık suçu ile isnat edilenler "abi ben sadece yer sağlıyorum" deyip yırtmayı deneyebilirler.
Enteresan bir bakış açısı. Ve ne kadar doğru bir tespit ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt