Özyurt Ticaret ile Uzlaşma Sağlanmıştır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
UZLAŞMA SAĞLANMIŞTIR, FİRMA YAPICI YAKLAŞMIŞ VE SORUNU ÇÖZMÜŞTÜR

Youtube videomdaki çağrım üzerine Özyurt Firmasının yetkilisi aradı, kendisi ile 25 dakikalık bir görüşme sağladık.

Yaşanan sorundan dolayı üzüntüsünü dile getirmekle birlikte ürünün tüketicide olduğunu beyan etti. Tüketicinin bahsi geçen ürün için sadece 149tl ödeme yaptığını, tüketicinin ise güncel bedel üzerinden ücret talep ettiğini belirtti.

Mevcut ürünün tüketicinin kendisinde kalması yanısıra ücret iade talimatını benimle telefonda iken hemen sağladı.

Görüşme detaylarını uzun uzun anlatırım kaldı ki bununla ilgili bir teşekkür videosu da yayınlayacağım kendileri için.

Akabinde tüketici ile irtibat sağladım, kendisi ile iletişime geçildiği ve ücret iade bilgisinin paylaşıldığını teyit etti.

Muhtemelen ödeme hesabına yarın geçer, tüketici bilgilendirmesi neticesi konu tam anlamıyla tatlıya bağlanmış olur.

Bu vesile ile ÖZYURT TİCARET yetkilisi Sn Muhammet Arslantaş'a yapıcı yuaklaşımı ve paylaştığı bilgilerden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum..

Detayları videoda görüşmek üzere.

Aslında youtube da bu tarz videoları çok yayınlıyorum fakat forumda yayınlayıp yayınlamama konusunda kararsız kalıyorum

vatandaşı dolandıran firmaları ifşa etmeden belli ki yüce devletimiz kendisi etkili bir çözüm bulamayacak.

Bu çakal Gittigidiyor trendyol n11 hepsiburada gibi firmalar da devletimizden YER SAĞLAYICI statüsünü aldı çekildiler artık kenara.

Hiç birisi sorun olduğunda etliye sütlüye karışmıyo rolan yine vatandaşa oluyor.

Telefonlara bakmıyor
Google Maps den dahi kapatmışlar işletmeyi (İşletmenin eski adresiymiş)
Muhatap yok
GG ilgilenmiyor
Ortada mal yok
Olan vatandaşın parasına oluyor.

E biz bu firmaları ifşa etmeyelim de ne yapalım şimdi?

Hem de mağazanın GG puanı 9600 alışverişte 100 üzerinden 97.

Vatandaş ne yapsın?

ozyurt-gg.jpg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
A Adem Helvacı hocam şimdi bu ürün çakma ürün garantisi de yok servisi de alanların %99 bilir ürünün çakma kalitesiz olduğunu sorun çıktığında ya çöpe atılır yada kenara konulur garantisiz çin malı ürünler bunlar 250-300 arası fiyatı değişir piyasada çok var bu ürünlerden bu gibi ürünleri koçtaş gibi yerlerden almalılar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Moderatör tarafında düzenlendi:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Suç başta bence gittigidiyor ve benzeri sitelerde.. Hani önceden derlerdi ya internetten nasıl güvenipde alışveriş yapıyorsun.. İşte bu tip satıcılar bu insanları haklı çıkaracak gibi..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
@Adem Helvacı hocam şimdi bu ürün çakma ürün garantisi de yok servisi de alanların %99 bilir ürünün çakma kalitesiz olduğunu sorun çıktığında ya çöpe atılır yada kenara konulur garantisiz çin malı ürünler bunlar 250-300 arası fiyatı değişir piyasada çok var bu ürünlerden bu gibi ürünleri koçtaş gibi yerlerden almalılar
Bir dönem Dewalt'ın vs çakmalarını bolca görüyordum Letgo'da.
Hem fiyattan hem de tiplerinden anlıyordum çakma olduğunu.

İyi markaların güvenilir satıcılarını bulmak istiyorsanız ya bilindik mağazalara bakacaksınız ya da üretici firmanın sitesine girip bu adamların distribütörü, bayisi vs. kimmiş bakacaksınız. :ok

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bu sebeptendir bende GG üzerinden elektronik alacaksam çok para verip, satıcısının teknosa yada Mediamarkt olmasına bakıyorum. Hepsiburada da aynı durum. Amazon satıcı olan ürünleri gözüm kapalı atlıyorum ama bu demek değilki herkes kötü niyetli. Yinede kendimizi ve çevremizi bu tip satıcılardan koruyalım herkesi uyaralım ki başkalarına zarar veremesinler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam şimdi bu ürün çakma ürün garantisi de yok servisi de alanların %99 bilir ürünün çakma kalitesiz olduğunu sorun çıktığında ya çöpe atılır yada kenara konulur garantisiz çin malı ürünler bunlar 250-300 arası fiyatı değişir piyasada çok var bu ürünlerden bu gibi ürünleri koçtaş gibi yerlerden almalılar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Anladım. Tamam söylerim, vatandaş o %1 lik dilimde olduğu için gerizekalı yerine konmayı hakettiğinden dolayı hakkını aramasın tamam :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Suç başta bence gittigidiyor ve benzeri sitelerde.. Hani önceden derlerdi ya internetten nasıl güvenipde alışveriş yapıyorsun.. İşte bu tip satıcılar bu insanları haklı çıkaracak gibi..
Yasa ve yönetmelik bu yer sağlayıcılara koca bir meydan verip ''Alın istediğiniz gibi at koşturun'' dediği için ARTIK internetten alışverişin güvenilirliği tartışılmaya başlanıyor hem de internetten alışveriş yapılmaya başlanalı on yıldan fazla olmuşken.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir dönem Dewalt'ın vs çakmalarını bolca görüyordum Letgo'da.
Hem fiyattan hem de tiplerinden anlıyordum çakma olduğunu.

İyi markaların güvenilir satıcılarını bulmak istiyorsanız ya bilindik mağazalara bakacaksınız ya da üretici firmanın sitesine girip bu adamların distribütörü, bayisi vs. kimmiş bakacaksınız. :ok
Şu an Dewalt çakması kullanıyorum. Bilerek kullanıyorum 100tl ye aldığım malın çıkartmasında dert etmeyeceğimi bildiğim için kullanıyorum, arıza yapsa dahi kendim müdahale edebileceğim için kullanıyorum.

Ancak vatandaş altı üstü bir ayakkabılık yapacak yahu, emekli memur bu adam. Yorumlara bakıyorum da, maşallah hırsızın hiç suçu yok :)

Mağaza yaklaşık 10 bin ürün satmış bugüne kadar, %97 başarı puanı var, kıstas nedir mesela bir mağazanın başarılı sayılması için ?

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Mağaza yaklaşık 10 bin ürün satmış bugüne kadar, %97 başarı puanı var, kıstas nedir mesela bir mağazanın başarılı sayılması için

Kriterlerin ve ölçümün doğru olduğunu varsayarsak %3 esasen çok büyük bir rakam. =300 mağduriyet diyebiliriz. %3 ihtimalle öleceğim bir aşıyı yaptırmazdım muhtemelen :)

Kimseyi ve işi küçük görmüyorum ama yaptığın iş son tahlilde parayı alıp malı vermek. İyi niyetli isen ne kadar hata yahut mağduriyet olabilir ki?

Eğer biraz maliyetli bir ürün alıyorsam binlerce alışverişte %99 ve üzerindeki satıcıları tercih etmeye çalışıyorum.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Şu an Dewalt çakması kullanıyorum. Bilerek kullanıyorum 100tl ye aldığım malın çıkartmasında dert etmeyeceğimi bildiğim için kullanıyorum, arıza yapsa dahi kendim müdahale edebileceğim için kullanıyorum.

Ancak vatandaş altı üstü bir ayakkabılık yapacak yahu, emekli memur bu adam. Yorumlara bakıyorum da, maşallah hırsızın hiç suçu yok :)

Mağaza yaklaşık 10 bin ürün satmış bugüne kadar, %97 başarı puanı var, kıstas nedir mesela bir mağazanın başarılı sayılması için ?
Geçen tesadüf bununla ilgili bir video izledim kanalına abone de oldum, forumumuzda olsa mutlu olacağım bir usta, izleme linki burada

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Anladım. Tamam söylerim, vatandaş o %1 lik dilimde olduğu için gerizekalı yerine konmayı hakettiğinden dolayı hakkını aramasın tamam :ok
Ben sadece herkesin bildiği çakma ürün alanların bildiği durumu anlatım değişim tamir olayına girmese direk ürün bozuk çıktı deyip iade etse 14 günlük cayma hakkı kapsamında vatandaş parasını alırdı satıcının yaptığı etik değil müşterinin malını kaybetmiş başka farklı ikinci el ürün göndermiş bu konuda bahsi gecen müşteri davasında şikayetinde haklı gerizekalı yerine konmayı hak etmiyor yakıştıması dahi hoş olmamış satıcı k.hatası deyip g.dışı deyip müşterinin ürününü geri gönderme yoluna gidebilirdi onuda yapmamış satıcı bu durumda müşterinin zararını edit: (tanzim etmeli ) = :) tazmin etmeli olacaktı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt