T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Ben yukarıda yazdım pazar 17 sipariş ettim pazartesi saat 10 da kapıya dayandı kargo, prime üyesi olunca böyle oluyor ?

Galiba sen de Bursa'dasın ben Akçalar da oturuyorum düşün ona rağmen 1 günde geliyor
Bende Yıldırım da oturuyorum pazar günü verilen şipariş pazartesi gelmesi iyimiş şimdi bende yeni prime üyesi oldum şiparişi iptal edip expres kargo ile tekrar şipariş verdim bakalım kargo ne kadar hızlı dicem ama Gebze-bursa arası yakın mesafe genel olarak kargo firması ptt değilse bütün kargolarım ürünü aldığım gün kargoya verilmek şartıyla ertesi gün elimde oluyor yakın iller arası kargo teslimat süreleri aksaklık olmazsa 24 saat Türkiye geneli

B Çevrimdışı

birgecevakti

Yeni Üye
18 Şub 2021
38
39
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bende Yıldırım da oturuyorum pazar günü verilen şipariş pazartesi gelmesi iyimiş şimdi bende yeni prime üyesi oldum şiparişi iptal edip expres kargo ile tekrar şipariş verdim bakalım kargo ne kadar hızlı dicem ama Gebze-bursa arası yakın mesafe genel olarak kargo firması ptt değilse bütün kargolarım ürünü aldığım gün kargoya verilmek şartıyla ertesi gün elimde oluyor yakın iller arası kargo teslimat süreleri aksaklık olmazsa 24 saat Türkiye geneli
Normal kargo değil kurye gibi bir sistemle geliyor ilk kez gördüm ben adını da duymamıştım daha önce

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Normal kargo değil kurye gibi bir sistemle geliyor ilk kez gördüm ben adını da duymamıştım daha önce
Biliyorum moto kurye tarzı iki kargo firması var onlarla çalışıyorlar agt - kolay gelsin diye iki firma ile gönderim aldım 8 tb wd taşınabilir hdd aldım paket rezalet ti kendi kutusu ile geldi çok sallanmış yolda sağlık %78 di çok ses çıkartıyordu hdd iade ettim onu aklında bulunsun amazon dan hdd alınmaz ama iade poltikası çok iyi iade ürünü teslim alır almaz hemen iadeyi onayladılar para hesabıma yattı satıcının amazon olmasına dikkat etmek lazım satıcı amazon olursa iade işlemleri çok hızlı oluyor inceleme vs yok servis cart curt yok amazon da hemen iadeyi onaylayıp paranı yatırıyorlar o yüzden satıcısı amazon olan ürünleri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Domestos Domestos Aragorn Aragorn @denysmih6 hangi ürünü aldınız sarı çift usb limi aldınız yoksa siyah tek usb limi ?
Ben siyah olanı aldım sarı renk sevmem çok sırıtıyor siyah sade şık duruyor 18w sarı yanlışmı dicem ama değildir 12w dır amazon bunu yapıyor aynı ürünün farklı modelinide aynı fiyattan satıyor editör hatası olduğunu sanmıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
B Çevrimdışı

birgecevakti

Yeni Üye
18 Şub 2021
38
39
Biliyorum moto kurye tarzı iki kargo firması var onlarla çalışıyorlar agt - kolay gelsin diye iki firma ile gönderim aldım 8 tb wd taşınabilir hdd aldım paket rezalet ti kendi kutusu ile geldi çok sallanmış yolda sağlık %78 di çok ses çıkartıyordu hdd iade ettim onu aklında bulunsun amazon dan hdd alınmaz ama iade poltikası çok iyi iade ürünü teslim alır almaz hemen iadeyi onayladılar para hesabıma yattı satıcının amazon olmasına dikkat etmek lazım satıcı amazon olursa iade işlemleri çok hızlı oluyor inceleme vs yok servis cart curt yok amzonda hemen iadeyi onaylayıp paranı yatırıyorlar o yüzden satıcısı amazon olan ürünleri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben siyah olanı aldım sarı renk sevmem çok sırıtıyor siyah sade şık duruyor 18w sarı yanlışmı dicem ama değildir 12w dır amazon bunu yapıyor aynı ürünün farklı modelinide aynı fiyattan satıyor editör hatası olduğunu sanmıyorum

şimdi youtubede realme rma138 diye tanıtım yapılan bir powerbank gördüm bu ürün o ürün değil sanırım..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Agt özel kurye hizmeti veriyor bankaların çoğu agt ile çalışır kolay gelsin de yeni çıkan bir firma

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
amazon dan hdd alınmaz ama
Ben HB'den aldığımda ürün salıncak misali sallana sallana gelmişti.
Değişim yaptılar sonra tabi servisten.
Kısacası bu işin firma bazında bir durumu yok bence.
Ki Amazon paketleme konusunda oldukça iyidir, bol kağıt harcar, o paket hasarı taşıyan firmadan kaynaklı yaşanmış olabilir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben HB'den aldığımda ürün salıncak misali sallana sallana gelmişti.
Değişim yaptılar sonra tabi servisten.
Kısacası bu işin firma bazında bir durumu yok bence.
Ki Amazon paketleme konusunda oldukça iyidir, bol kağıt harcar, o paket hasarı taşıyan firmadan kaynaklı yaşanmış olabilir.
İnce tek parça kahve renkli kağıda sarıp göndermişler kargo kaynaklı olma ihtimali çok yüksek çünkü moto kurye ile geldi hassas ürünleri moto kuryeli kargolar ile göndermesinler sorun çözülür o zaman çukurlar tüpsekler moto kurye ile hdd mi gelir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
İnce tek parça kahve renkli kağıda sarıp göndermişler kargo kaynaklı olma ihtimali çok yüksek çünkü moto kurye ile geldi hassas ürünleri moto kuryeli kargolar ile göndermesinler sorun çözülür o zaman çukurlar tüpsekler moto kurye ile hdd mi gelir
Dediğim gibi gönderici firmanın insafına kalan bir durum.
Yoksa kargo kamyonlarında da durum çok farklı değil.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt