Onvo TV mağduriyet (Çözüldü)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Güncel durum şu;

Philips 32'' haricinde tüm ürünleri ücretsiz montaj yapıyor km uygulaması yok ama rut gününü beklemeniz gerekiyor, size özel gelinmesini isterseniz km uygulaması devreye giriyor.
Samsung 40'' Dahil üstü ücretsiz montaj, km uygulaması yukarıdaki gibi
LG 43'' dahil üstü ücretsiz montaj, km uygulaması yukarıdaki gibi.

tempFileForShare_20220829-095332.jpg

tempFileForShare_20220829-095442.jpg
tempFileForShare_20220829-095026.jpg

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
onvo kendine çeki düzen vermesi lazım dünya kadar para verip 5 dakikalık 43 inc tv kurulumu için 180 tl birde 7-8 km için 50 tl yol ücreti vermek beni müşteri olarak acayip gıcık etti sırf bu nedenle bir daha onvo almayı düşünmüyorum.adem bey bunu onvo yetkilerine duyurun bir kere öptüler ama bir daha öptürmeyeceğim.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Güncel durum şu;

Philips 32'' haricinde tüm ürünleri ücretsiz montaj yapıyor km uygulaması yok ama rut gününü beklemeniz gerekiyor, size özel gelinmesini isterseniz km uygulaması devreye giriyor.
Samsung 40'' Dahil üstü ücretsiz montaj, km uygulaması yukarıdaki gibi
LG 43'' dahil üstü ücretsiz montaj, km uygulaması yukarıdaki gibi.

tempFileForShare_20220829-095332.jpg

tempFileForShare_20220829-095442.jpg
tempFileForShare_20220829-095026.jpg
adem bey 1 haftalık onvo tv yi seyrederken önce kumanda tutukluk yaptı basıyorum geç tepki veriyordu(kanal değiştirilken) sonra birden kumanda hiç çalışmadı sıfır piller 1 haftada bitemez fakat denemek için elimde sıfır varta piller vardı onları taktım gene aynı kumanda hiç çalışmıyor.kesinlikle kumanda hiç çalışmıyordu.onvo tvnin fişini çektim taktım kumanda çalışmaya başladı.şimdi 1 haftalık tvnin kumandası böyle yaparsa ne yapmam lazım servismi çağırayım kumanda için gelirlermi .inanılır gibi değil 7-8 senelik samsung ve lg tv kumandaları bir kere bile sorun çıkarmadı onvo tv daha 1 haftalık kumanda şimdiden bozuldu gene yaparsa sürekli tvnin fişini çıkarıp takacakmıyım bu nasıl iş anlamadım.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
adem bey onvo tvnin kumandası bu sefer youtubeda gezinirken çalışmadı tvnin fişini çıkardım taktım düzeldi .1 haftada bu 2 oldu. android sistemimi kastırıyor anlamadım kumanda birden hiç çalışmıyor yeni sıfır pil taksanda gene çalışmıyor(zaten içindeki pillerde sıfır).ancak tvnin fişini çıkarıp takınca kumanda normal çalışmaya başlıyor.adem bey bu sorunu neden yapıyor acaba.teşekkürler.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
adem bey merhaba tavsiyeniz üzerine onvo ov 43f900 tv aldım.tv 1 haftadır 4 defa kumanda kıtlemesi yaptı kumanda hiç çalışmıyordu.(sıfır yeni pil taksanda gene çalışmıyordu zaten tv 10 günlük kumanda pilleride sıfır)Ancak tvnin fişini çıkarıp takınca kumanda düzeliyordu.Bende tvnin android sistemini kullanmayıp.kendi android boxumu takayım hiç değilse belki bir daha bu kumanda sorununu yapmaz diye düşündüm.Fakat android boxu takarken masa üstünde cihaz çok eğreti duruyordu dokunur dokunmaz düştü ve ekran çarptı kırıldı.(yere düşmedi masanın üstüne kapaklandı)8 yıldır lg tv bu masada duruyordu hiç düşmedi bu tv ise daha değer değmez düştü.onvo tvyi bilgisayar masası üstüne koydurmuştum ayakları çok kenarlara denk gelmişti serviste hiç uyarmadı bu düşer burdan diye.adem bey şimdi nasıl bir yol izlemeliyim hata bende göründüğü için ücretli tamir olur fakat yardımcı olsanız onvo yetkilisi yakup beye ulaşsak bize yardımcı olsa.teşekkürler.
iletişim bilgileri gürsel ataseven cep no:05378302660 email:gurselataseven@hotmail.com

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
adem bey merhaba tavsiyeniz üzerine onvo ov 43f900 tv aldım.tv 1 haftadır 4 defa kumanda kıtlemesi yaptı kumanda hiç çalışmıyordu.(sıfır yeni pil taksanda gene çalışmıyordu zaten tv 10 günlük kumanda pilleride sıfır)Ancak tvnin fişini çıkarıp takınca kumanda düzeliyordu.Bende tvnin android sistemini kullanmayıp.kendi android boxumu takayım hiç değilse belki bir daha bu kumanda sorununu yapmaz diye düşündüm.Fakat android boxu takarken masa üstünde cihaz çok eğreti duruyordu dokunur dokunmaz düştü ve ekran çarptı kırıldı.(yere düşmedi masanın üstüne kapaklandı)8 yıldır lg tv bu masada duruyordu hiç düşmedi bu tv ise daha değer değmez düştü.onvo tvyi bilgisayar masası üstüne koydurmuştum ayakları çok kenarlara denk gelmişti serviste hiç uyarmadı bu düşer burdan diye.adem bey şimdi nasıl bir yol izlemeliyim hata bende göründüğü için ücretli tamir olur fakat yardımcı olsanız onvo yetkilisi yakup beye ulaşsak bize yardımcı olsa.teşekkürler.
iletişim bilgileri gürsel ataseven cep no:05378302660 email:gurselataseven@hotmail.com
Günaydın; Geçmiş olsundileklerimi iletiyorum hocam ama ayakların o kadar kenarda duror olduğunu zaten biliyorsanız bunun için servisin uyarmasına gerek olmadığını siz de biliyorsunuz demektir. Kaldı ki yılların tavsiyeforumu üyesisiniz yani bu konuda en bilinçli kitle içerisindesiniz.

Hatta samimiyetle yazıyor ve çıtayı yükseltiyorum ki siz, TV teknolojileri konusunda sizin evinize gelen televizyoncudan çok daha fazla teknik detay biliyorsunuz. Yani servisin uyarmmaış olması konusunun burada etken olmadığını düşündüğümü belirtmek istiyorum.

Öte yandan bahsettiğiniz LG tv yaklaşık 22kg dolayında iken bu tv çok emin olmamakla birlikte 11kg dolayındaydı sanırım. LG Samsung vs eski üretim ürünlerde kullanılan ayakların iç yapıları bildiğiniz demir. ağır yani onların öyle devrilmesi kolay değil. Hatta şu an üzerinde bazı testler yaptığım eski üretim vestel 40'' tv var, 17kg

Bahsettiğiniz 43'' Onvo tv ise bildiğiniz plastik ayaklı hafif ürün.

Elbette biz burada hata kimde neden nasıl vs konularına değil çözüme odaklanacağız lakin sorun şu ki bir tv nin maddi anlamda üretim maliyetinin %70 ini oluşturan unsurun kırılmış olması demek, Bu %70 in ödenmesine ilaveten bir de servis hizmetleri için bedel ödenmesi anlamına geliyor. Panel konularında firmaların yapabileceği hiçbir şey olmuyor çünkü geçmiş yıllarda bu konularla ilgili yüzlerce görüşme yaptık LG Philip Samsung Sony Vestel Arçelik ve aklınıza gelen tüm markalar ile. Hatta en son bir SONY kullanıcısı için olan konuyu siz de hatırlarsınız, TV nin sıfırı satış fiyatı 9200tl idi ama Sony servisi arkadaş sistemi açtı gözümle gördüm panel fiyatı 11.600tl idi.

Buradaki en büyük sorun, panelin yedek parça statüsünde olması. Ne yazık ki vergi uygulamaları değiştiği için tüm markaların yetkilileri bu konuda bir şey yapamayacaklarını belirttiler. Tabi açık konuşuyorum ki zamanında yetkili servislerin bu işi suiistimal içerikli kullanmasının da bunda ciddi etkisi oldu.

Şimdi ben Onvo nun servis genel müdürü veya Yakup Bey ile görüştüm diyelim. atacakları hiçbir adım sizi tatmin etmeyecektir çünkü onların atacağı bu adım TEKİL. Öte yandanbu ürünleri toplu olarak kapatan firmalar ÇOĞUL işlem yapmanın avantajı ile ürün satıyorlar.

Yani siz bu tv yi diyelim ki 5.000tl ye aldınız, Firmadan destek istesek size 4.000tl ye değişim teklifi sunacaklar peşin para (Örnek veriyorum) İyi de malı toptan kapatan adam bunu taksitle 5000tl ye satıyor ve eski ürün de benim elimde kalıyor. Sökerim tv yi, kartını ayrı, ledlerini ayrı satılığa çıkartırın gene aynı paraya gelir. Bu size nasıl bir avantaj sağlar bilemiyorum ancak tahminen bu şekilde çıkacak sonuç için siz bana ''Yine de sorun'' diyorsanız benim için bu bir sorun değil.

Öte yandan üründen de hoşnut olmadığınızı yazmıştınız yanılmıyorsam, yani neticede bu kadar parayı peşin vereceksem aynı riskleri yeniden üstlenmek gerekir mi sizce? :alala

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
iletişim bilgileri gürsel ataseven cep no:05378302660 email:gurselataseven@hotmail.
teşekkürler ürün kumandası 1 haftada 4 kere kilitledi en çokta yotubeda falan gezerken ancak fişini çıkarıp takınca düzeliyordu bende sinir oldum bu duruma gogogle 4k android boxu takayım dedim demez olsaydım cihaz elimde kaldi.en iyisi yeni tv almak bu tvnin parçalarını veya komple bu şekil nerden satabilriz avaba.teşekkürler.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Sahibindene, letgoya koyun yedek parçaları uygun fiyatlara. İllaki satılır. İstanbul, Ankara'da özellikle tamirciler de alıyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
teşekkürler ürün kumandası 1 haftada 4 kere kilitledi en çokta yotubeda falan gezerken ancak fişini çıkarıp takınca düzeliyordu bende sinir oldum bu duruma gogogle 4k android boxu takayım dedim demez olsaydım cihaz elimde kaldi.en iyisi yeni tv almak bu tvnin parçalarını veya komple bu şekil nerden satabilriz avaba.teşekkürler.
Abi ben sizin yerinizde olsam yedek parça niyetine 1000tl den satışa koyar beklerim. Aceleniz yok nasılsa, sonra aynı tv nin anakartını ayrı led havuzunu ve kumandasını ayrı ayrı da satışa koyarım mesela anakart için 450tl örneğin. BLU havuzu için de 550tl yazılabilir. Kumanda 100tl deseniz bence anormal değil.

Ancak ''Abi zaten hurda bu'' diye malınızı mındar gösteren ve 100tl teklif eden sonra 300-400 lere çıkan tamircilere lütfen ürün satmayınız.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Abi ben sizin yerinizde olsam yedek parça niyetine 1000tl den satışa koyar beklerim. Aceleniz yok nasılsa, sonra aynı tv nin anakartını ayrı led havuzunu ve kumandasını ayrı ayrı da satışa koyarım mesela anakart için 450tl örneğin. BLU havuzu için de 550tl yazılabilir. Kumanda 100tl deseniz bence anormal değil.

Ancak ''Abi zaten hurda bu'' diye malınızı mındar gösteren ve 100tl teklif eden sonra 300-400 lere çıkan tamircilere lütfen ürün satmayınız.
komple tvyi 1000 tl mı satışa koyayım parça parçamı koyayım parça parça koysam ben elktronikten anlamamki parçaları nasıl sökeceğim.kumanda sıfır internette 300-400 tl arası satılıyor 100 tl düşük değilmi hocam.200 tleder bence.(topu topu 10 gün kullanıldı)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
komple tvyi 1000 tl mı satışa koyayım parça parçamı koyayım parça parça koysam ben elktronikten anlamamki parçaları nasıl sökeceğim.kumanda sıfır internette 300-400 tl arası satılıyor 100 tl düşük değilmi hocam.200 tleder bence.(topu topu 10 gün kullanıldı)
Elbette eder ben güncel fiyatları (Kumanda vs) çok yakın takip etmiyorum.
TV arka kapağını açmanız 3 dakika, anakartın yerinden sökülmesi 4 vida 2 soket zaten.
Şu an için hemen sökmenize de gerek yok üstündeyken fotosunu çekip anakart konu ile satışa çıkarabilirisniz android diye çünkü bu anakart sadece bu tv de (Marka olarak) kullanılmıyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
onvo servisini 3 kere aradım(tv yi kuran 230 tl cukkalayan)ekran değişimi için fiyat istedim. her seferinde bilmiyoruz fabrikaya sorarım size geri dönüş yaparız dediler. geri dönüş yapmadılar.bugün tekrar aradım sözde fabrika ile konuşmuşlar koca fabrikada ekran yokmuş.yani yaptırmak istesende yapmıyorlar.onvo benim için bitti bir daha kesinlikle almayacağım ve aldırmayacağım bir marka.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt