Onvo TV mağduriyet (Çözüldü)

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Umut o km konusu geçmiş yıllarda servisler tarafından çok usiistimal edilince firmalar artık yol bedellerini karşılamamaya başladı.
km ksıtası getirenler oldu, km sınırı getirenler oldu, alt sınır ve üst sınır belirleyenler oldu, tabeladan tebalaya kısmını kabul eden gerisine karışmayanlar oldu ama inan her marka kendince bu işe çözüm üretmeye çalıştı. Yine ne olduysa zamanında yapılan aç gözlülüklerden oldu ve ucu hep vatandaşa dokundu.
Benim bir arkadaşım da daha yeni Onvo aldı. İstanbul Pendik'te oturuyor. öyle şehir dışı felan değil yani. Ondan da kurulum ücreti almışlar ancak o internet üstünden almış TV'yi ve alırken de kurulumun ücretli olduğu bilgisi ilanda yazıyormuş.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Benim bir arkadaşım da daha yeni Onvo aldı. İstanbul Pendik'te oturuyor. öyle şehir dışı felan değil yani. Ondan da kurulum ücreti almışlar ancak o internet üstünden almış TV'yi ve alırken de kurulumun ücretli olduğu bilgisi ilanda yazıyormuş.
Hadi kurulumu geçtim de abi masay amontaj 180tl de ne bileyim. onu da geçtim yol parası nedir. Biz elbette bunları anlayabiliriz. Mazot X lira, Kiralar Y lira diye işletmeciler de kendi savnmalarını yapıyor tamam da, Aynı bölgede 10 tv montajı olsun, 10 undan da 50şer lira yol parası al, ama sen 10 müşteriyi de aynı gün aradan çıkardığın için 150tl yakıt parası öde 350 kâat cepte kalsın. Bu şekilde mi bakalım biz de konuya mesela?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
onvo 5 dakikalık masa üstü kurulum için 230 tl para istiyor.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Hadi kurulumu geçtim de abi masay amontaj 180tl de ne bileyim. onu da geçtim yol parası nedir. Biz elbette bunları anlayabiliriz. Mazot X lira, Kiralar Y lira diye işletmeciler de kendi savnmalarını yapıyor tamam da, Aynı bölgede 10 tv montajı olsun, 10 undan da 50şer lira yol parası al, ama sen 10 müşteriyi de aynı gün aradan çıkardığın için 150tl yakıt parası öde 350 kâat cepte kalsın. Bu şekilde mi bakalım biz de konuya mesela?
onvo tv için servis geldi 50 tl yol ücretini sordum sadecene pazartesi çiğli tarafına geliyorlarmış.(karşıyakadan servis geliyor .karşıyaka -çiğli arası 6-7 km)pazartesi hariç başka gün gelirlerse 50 tl yol parası alıyorlarmış.yani 180 tl servis ücreti 50 tl yol ücreti 230 tl ücret ödedim.5 dakikada kurdu yok sırada bayraklıda başka tv kuracakmış diye hemen gitmek istedi . daha önce 40 inch samsung tv ve 42 inch lg tv almıştım kurulumda hiç bir kuruş bile ödememiştim.bu konuda onvo gözümden düştü.tv yi beğendim görüntü kalitesi iyi ıptv programı indirip kendi ıptv hesabımı yükledim sorunsuz çalışıyor android kısmı.youtubda falan gezdim 4k videoları izledim gayet iyi.fiyatına göre tv güzel.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
onvo tv için servis geldi 50 tl yol ücretini sordum sadecene pazartesi çiğli tarafına geliyorlarmış.(karşıyakadan servis geliyor .karşıyaka -çiğli arası 6-7 km)pazartesi hariç başka gün gelirlerse 50 tl yol parası alıyorlarmış.yani 180 tl servis ücreti 50 tl yol ücreti 230 tl ücret ödedim.5 dakikada kurdu yok sırada bayraklıda başka tv kuracakmış diye hemen gitmek istedi . daha önce 40 inch samsung tv ve 42 inch lg tv almıştım kurulumda hiç bir kuruş bile ödememiştim.bu konuda onvo gözümden düştü.tv yi beğendim görüntü kalitesi iyi ıptv programı indirip kendi ıptv hesabımı yükledim sorunsuz çalışıyor android kısmı.youtubda falan gezdim 4k videoları izledim gayet iyi.fiyatına göre tv güzel.
Servislerini eleştirdim siye servis müdürleri bana tavır yapıyor :kiskis
WP den yazdım okudu ama cevap yazmadı bu konuyla ilgili.
Tüketici sesini duymamaya devam ederlerse mal istediği kadar iyi olsun SSH nin batırmadığı iş yoktur.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Servislerini eleştirdim siye servis müdürleri bana tavır yapıyor :kiskis
WP den yazdım okudu ama cevap yazmadı bu konuyla ilgili.
Tüketici sesini duymamaya devam ederlerse mal istediği kadar iyi olsun SSH nin batırmadığı iş yoktur.
7-8 senedir televizyon almadım daha önce 40 inch samsung ve 42 inch lg tv almıştım ücretsiz kurmuşlardı.şimdi 43 inch onvo için 230 tl kurulum ücreti verdik merak ettiğim bu sadecene onvoyamı özel (para gözlük)yoksa başka firmalarda 43 inc tv yi masa üstüne kurmak için servis ücreti alıyorlarmı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
7-8 senedir televizyon almadım daha önce 40 inch samsung ve 42 inch lg tv almıştım ücretsiz kurmuşlardı.şimdi 43 inch onvo için 230 tl kurulum ücreti verdik merak ettiğim bu sadecene onvoyamı özel (para gözlük)yoksa başka firmalarda 43 inc tv yi masa üstüne kurmak için servis ücreti alıyorlarmı.
Çok uzun zamandır bu uygulama var ne yazık ki.
32'' ile başladı ki o zamanlar ben vestel servisiydim düşünün sene 2014, sonra 39 lar kaldırıldı sanırım 2015 di. Sonra Axow servisi olduğum 2018 de 40 lar ve devamında 43 ler kalktı ama bayiler bıdı bıdı edince 43 ler bir süreliğine geri geldi sonra yine kaldırdılar.
Marka bazlı olarak mesela SEG ürünler oldum olası her ekran boyutu için ücretli montajdı.
Market ürünlerinde HILEVEL olanları yine hep ücretli montaj olarak sundular istersen 65'' al.

Bu konuda Arçelik çok stabil gitmişti ve yıllarca vestelin bu saçma AHB (Avantajlı Hizmet Belgesi) uygulamasını eleştirmiştik. Vestel markalı ürünü Vestelin şımarık bayilerinden alırsanız ücretsiz montaj ama dışarıdan alırsanız ücretli montajdı mesela ve bu uygulama halen devam ediyor.

Halbuki Arçelikte faturası olması yeterli, Bakkal da satsa ücretsiz montaj yapılıdrı.

Netice itibari ile firmaya, markaya ve satana göre bu durum her zaman değişken oldu.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Çok uzun zamandır bu uygulama var ne yazık ki.
32'' ile başladı ki o zamanlar ben vestel servisiydim düşünün sene 2014, sonra 39 lar kaldırıldı sanırım 2015 di. Sonra Axow servisi olduğum 2018 de 40 lar ve devamında 43 ler kalktı ama bayiler bıdı bıdı edince 43 ler bir süreliğine geri geldi sonra yine kaldırdılar.
Marka bazlı olarak mesela SEG ürünler oldum olası her ekran boyutu için ücretli montajdı.
Market ürünlerinde HILEVEL olanları yine hep ücretli montaj olarak sundular istersen 65'' al.

Bu konuda Arçelik çok stabil gitmişti ve yıllarca vestelin bu saçma AHB (Avantajlı Hizmet Belgesi) uygulamasını eleştirmiştik. Vestel markalı ürünü Vestelin şımarık bayilerinden alırsanız ücretsiz montaj ama dışarıdan alırsanız ücretli montajdı mesela ve bu uygulama halen devam ediyor.

Halbuki Arçelikte faturası olması yeterli, Bakkal da satsa ücretsiz montaj yapılıdrı.

Netice itibari ile firmaya, markaya ve satana göre bu durum her zaman değişken oldu.
büyük markalarda durum ne acaba samsung-phılıps-lg-sony vs gibi onlarda 43 inc ve altını ücretlimi kuruyorlar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Onlar en fazla mesafe nedeniyle ücret alıyordur tahminimce.
Ya da duvara kurulum gibi ekstra şeyler için.
Sony servisinin, sıfır tv de çıkan soruna istinaden Fethiye'den Muğla'ya gitmek için ''geliriz ama sorun görmezsek servis ücreti alırız'' dedikten sonra banka hesabına peşin 450tl talep ettiğini unutmayalım sanırm 8-9 ay önceydi. Montaj ücretsizdi ama sorun çıkan 65'' televizyonu tüketici kendisi satış noktasına götürmek zorunda kalmıştı servis ilgilenmediği için.

Malı sattıktan sonra Ülkemizde her marka için durum neredeyse aynı, her zaman için bir YOKUŞ durumu ortaya çıkıyor.

Bu arada LG Philips ve SAMSUNG arkadaşlara yazdım, gelen cevapları paylaşırım burada :ok

R Çevrimdışı

remziyldzz

Yeni Üye
28 Ağu 2022
11
30
Adem hocam merhabalar. Ben uzun süredir tv araştırmalarındaydım. Fakat şu an Ağrı'da öğretmen olarak görev yaptığım için servis konusunda dertliyim. Vestel, Arçelik servislerinde bile sıkıntılar çıkabiliyor maalesef. Bu markalarda bile servis sıkıntı olduğu için ONVO markasını sizin videolarınızdan beğenmeme rağmen almaktan çekiniyorum. Ama fiyatlar da gittikçe arttığı için ne yapacağımı bilemez oldum. Bu bölgelerde ONVO servisleri hakkında bilginiz var mıydı acaba? A Adem Helvacı

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Next webos tv aldım 43 inç. Servis 40 km öteden gelip ücretsiz kurup gitti. Hizmet budur
43 inch onvo tvyi masaya kurmak için 180 tl servis ücreti 6-7 km den geldikleri halde 50 tl da yol parası aldı toplamda 230 tl para aldı paragöz onvo servisi.tvye gelince bugün 2 tb lık harici diskimi taktım bazı filmleri oynatmadı codek eksik galiba birde dts ses olan filmlerde ses gelmedi yani dts yi de desteklemiyor.tvnin görüntü kalitesini beğendim andoid sistemide iyi çalışıyor.şimdilik bu kadar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
43 inch onvo tvyi masaya kurmak için 180 tl servis ücreti 6-7 km den geldikleri halde 50 tl da yol parası aldı toplamda 230 tl para aldı paragöz onvo servisi.tvye gelince bugün 2 tb lık harici diskimi taktım bazı filmleri oynatmadı codek eksik galiba birde dts ses olan filmlerde ses gelmedi yani dts yi de desteklemiyor.tvnin görüntü kalitesini beğendim andoid sistemide iyi çalışıyor.şimdilik bu kadar.
TV'lerde DTS olayı şimdilerde pek yok zaten hocam.
Codec olayı da normal.
Android ise VLC player deneyin.
BS Player da olabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt