nordmende nm58351 ledde ışık sızması sorunu

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
tv geldi ama yine onvo geldi, faturada farklı bilgiler varken tv onvo alınca 3 kişi almaktan vazgeçti. inatla nm58351 modeli istiyorum sürekli onvo geliyor. gelen tv de 4k sorunsuz oynuyor(diğer ikisinde sorun vardı) takılma yok, şuan ki tv de wifi çok iyi, fakat google playe girmiyor, diğerleri giriyordu. yarın arayacağım nm58351 modelini yollamalarını istiyeceğim ve göndermeden evvel wifi ekran vs kontrollerini yapsınlar öyle yollasınlar. şaka gibi ama haziran 2022 den nisan 2023 e kadar hepi topu 3-4 saat izlemişimdir bu tv yi sürekli gidip geliyor 1 sene garantisi kullanmadan gitti. ek garantiyi verdiklerine dair bilgide vermiyorlar.
Bir İngiliz Atasözü der ki; ''Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.''

Çok dara düşmedikten sonra böyle markalarla ve ürünlerle uğraşılmaz. Hesapta tasarruf ettiğinizi düşünürsünüz ancak aldığınız görüntü kalitesi, cihazdan aldığınız haz, sorun yaşamanız durumunda ki büyük kısmında mutlaka sorun olur verdiğiniz uğraş ve yaşadığınız stres bana her zaman gerçekten değer mi sorusunu sorduruyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,405
tv geldi ama yine onvo geldi, faturada farklı bilgiler varken tv onvo alınca 3 kişi almaktan vazgeçti. inatla nm58351 modeli istiyorum sürekli onvo geliyor. gelen tv de 4k sorunsuz oynuyor(diğer ikisinde sorun vardı) takılma yok, şuan ki tv de wifi çok iyi, fakat google playe girmiyor, diğerleri giriyordu. yarın arayacağım nm58351 modelini yollamalarını istiyeceğim ve göndermeden evvel wifi ekran vs kontrollerini yapsınlar öyle yollasınlar. şaka gibi ama haziran 2022 den nisan 2023 e kadar hepi topu 3-4 saat izlemişimdir bu tv yi sürekli gidip geliyor 1 sene garantisi kullanmadan gitti. ek garantiyi verdiklerine dair bilgide vermiyorlar.
Üstüne basarak söylüyorum.

Onvo ve Nordmande televizyon olarak değilde monitor olarak alıp kullanın.

Bu malı güzelleyip sattırmaya çalışanlar
Yok 12 Cofu var, tcon şöyle diyerek millete monitörden öte gitmeyecek malı yutturdular.

G Çevrimdışı

Grkntx

Yeni Üye
16 Tem 2022
25
39
bu allahın belası firma 1 yıldır hiç kullanmadığım televizyon için 3 ay garanti ekleriz diyor nordmende tv faturası var onvo tv var satmaya kalkıyorum kimse almıyor diyorum o sizin sorununuz nordmende üretmiyoruz isterseniz bizi mahkemeye verin diyor. hayatımda ilk defa bir kadına o... pu diyerek allah bin belanı versin diyerek telefonu kapattım. garanti en fazla 3 ay veririz zaten tv yide tüketici hakemiyle değiştirtmişsiniz diyor. ayıplı mal sattınız sebebi bu diyorum olabilir 3 aydan fazla garanti veremeyiz bu konud ayapılacak bir şey yok diyor. resmen tansiyonum fırladı ya. bela gibi yapıştı yakama onvo kurtıulamıyorum. ne satabiliyorum ne hiç kullanmadığım tv nin garantisini eklemeyi kabul etmiyorlar. allah bin belamı versin bu televizyonu aldım için

kararda birebir ya da misliyle değişim diyordu. ben bunalrı icraya vereceğim daha doğrusu a101 i icradan alacağım tvnin güncel bedelini. yemin ederim bıktım usandım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,405
bu allahın belası firma 1 yıldır hiç kullanmadığım televizyon için 3 ay garanti ekleriz diyor nordmende tv faturası var onvo tv var satmaya kalkıyorum kimse almıyor diyorum o sizin sorununuz nordmende üretmiyoruz isterseniz bizi mahkemeye verin diyor. hayatımda ilk defa bir kadına o... pu diyerek allah bin belanı versin diyerek telefonu kapattım. garanti en fazla 3 ay veririz zaten tv yide tüketici hakemiyle değiştirtmişsiniz diyor. ayıplı mal sattınız sebebi bu diyorum olabilir 3 aydan fazla garanti veremeyiz bu konud ayapılacak bir şey yok diyor. resmen tansiyonum fırladı ya. bela gibi yapıştı yakama onvo kurtıulamıyorum. ne satabiliyorum ne hiç kullanmadığım tv nin garantisini eklemeyi kabul etmiyorlar. allah bin belamı versin bu televizyonu aldım için

kararda birebir ya da misliyle değişim diyordu. ben bunalrı icraya vereceğim daha doğrusu a101 i icradan alacağım tvnin güncel bedelini. yemin ederim bıktım usandım.
Seni bu duruma sokan, sebep olan her kimse iki yakası bir araya gelmesin demekten başka elimizde bir şey gelmiyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
10 gün kullandığım 2022 model onvo tvnin paneli kazayla kırılınca bu utanmaz arlanmaz onvo servisi ve müşteri hizmetleri panel yok elimizde deyip işin içinden çıktılar .onvodan uzak durun pişmanlıktır.

G Çevrimdışı

Grkntx

Yeni Üye
16 Tem 2022
25
39
Seni bu duruma sokan, sebep olan her kimse iki yakası bir araya gelmesin demekten başka elimizde bir şey gelmiyor.
ben hayatımda bu kadar arsız bir şiket görmedim. pazartesi günü adliyeye gidip icra dairesinden ürünün güncel fiyatının belirlenmesini ve icra yoluyla ürünün parasının tahsilini talep edeceğim. bu herifler yüzünden vasoxen diya hipertansiyon ilacına başladım kendime yediremiyorum bu muameleyi.

10 gün kullandığım 2022 model onvo tvnin paneli kazayla kırılınca bu utanmaz arlanmaz onvo servisi ve müşteri hizmetleri panel yok elimizde deyip işin içinden çıktılar .onvodan uzak durun pişmanlıktır.
eee tv nolacak? 10 yıl yedek parça tedarik etmek zorunda değil mi bunlar?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
ben hayatımda bu kadar arsız bir şiket görmedim. pazartesi günü adliyeye gidip icra dairesinden ürünün güncel fiyatının belirlenmesini ve icra yoluyla ürünün parasının tahsilini talep edeceğim. bu herifler yüzünden vasoxen diya hipertansiyon ilacına başladım kendime yediremiyorum bu muameleyi.

2.5 yıllık 75'' LG TV nin LG de panel i yokki onvonun olsun 55'' üstü tv almayın diye defalarca uyarıyoruz

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
2 sene önce 2 bin liraya 42” olanını almıştım mutfak için. Görüntüsüne bir türlü alışamadım. 32 lik seg den sonra açıkcası iğrenç geldi. Çamur gibi. İnternete de bağlanmıyordu. Geri de vermedim ucuz diye. Balkona koydum. Geçen gün gördüm, havalar ısındı karıncalar canlandı. Panelle çıta arasında cirit atıyor karıncanın biri. Giriyor, çıkıyor, kafasına göre takılıyor. :gul Diyeceğim o ki ucuz tv arayan seg den şaşmasın.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235

Aslında bir bakıma şanslısın ki sorun çıkmış. Ben 42 sine alışamadım, 58 olanın farklı olacağını hiç zannetmiyorum. Sorun çıkmadan o görüntüyü izlemeye mecbur kalmak ve tutacak da bir dalının olmaması daha sinir bozucu olabilirdi. Şimdi en azından uğraşacak bir sebep var.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,567

Bu yazdıklarımı farklı bir bölümde de yazmıştım tamamen kendi şahsi düşüncemdir sürekli yeni modellerin üretildiği hatta robotların üretim yaptığı bir devirde 10 Yıl hiç bir firma panel bulunduramaz paneli üreten de bulunduramaz yeni modeller için üretim bandını değiştirir kanun da değişiklik yapılması lazım eskiden insan gücü ile az sayıda yapılabilen üretimlerde belki de yılda bir kez model değişiyordu o dönem üretimleri için yapılmış bir kanun günümüz teknolojisinde geçersiz kaldı fakat halen bu eski kanunla tüketici hak sahibi oluyor.

G Çevrimdışı

Grkntx

Yeni Üye
16 Tem 2022
25
39
Bugun mehmet atmaca linkedinden faturadaki ad soyadi istemis icraya verip bu sorundan kurtulmak mi yoksa ad soyadi verip muhtemelen nordmendeyi gondermesini saglamak mi ikilemindeyim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,860
Bugun mehmet atmaca linkedinden faturadaki ad soyadi istemis icraya verip bu sorundan kurtulmak mi yoksa ad soyadi verip muhtemelen nordmendeyi gondermesini saglamak mi ikilemindeyim.
Tabii ki tercih sizin. Ancak ilk aşamada mümkün olan çözüm yollarının tamamını tüketmek problemin çabuk çözümü için daha mantıklı olur düşüncesindeyim.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bu parayı alabilecekseniz verip kurtulmak değilse alıp kader kısmet diyerek kullanmak; bence.

IMG_5235.jpg

G Çevrimdışı

Grkntx

Yeni Üye
16 Tem 2022
25
39
benimde açıkçası parayı almak niiyetim var ama aynı tv 11 binede var 12 alamam muhtemelen. 11 bin verip 55 inç bilinen düzgün bir markadan almak daha akıllıca olacak sanırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri