Netflix üyesi oldum bazı sorular

• Konbuyu başlatan tekavci
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
K kaya.cihat92, mesele o konu falan değil hocam, herkesin aklı vicdanı var, gerek yok böyle muhabbetlere. hem catres catres'in dediği o toplara girmeye gerek yok, hangimiz oyun indirmedik film izlemedik vs... hepsi aynı kapıya çıkmıyor mu?

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kardeş ortada net olan birşey var. İçeriği beğenmiyorsan para vermezsin hizmeti almazsın. Her ay kullanacam diyorsan demek ki beğenmişsin parasını vereceksin. Yahu 4 kişi adam başı 10 lira aylık soda parası bu. Sodayı içip içip bu soda bu kadar etmez 'pıramosyonunu' içeyim demek gibi birşey seninki. 10 lira vereyim ama tüm interneti önüme döksünler diyorsun bir yandan da. Adamlar elimizdeki mal bu işine geliyorsa kullan gelmiyorsa kullanma 1 ay denemesi bedava diyor. Sen neleri neleri hesaplamışsın. Beleş mezar olsa gireceksin derler ya...

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kardeş ortada net olan birşey var. İçeriği beğenmiyorsan para vermezsin hizmeti almazsın. Her ay kullanacam diyorsan demek ki beğenmişsin parasını vereceksin. Yahu 4 kişi adam başı 10 lira aylık soda parası bu. Sodayı içip içip bu soda bu kadar etmez 'pıramosyonunu' içeyim demek gibi birşey seninki. 10 lira vereyim ama tüm interneti önüme döksünler diyorsun bir yandan da. Adamlar elimizdeki mal bu işine geliyorsa kullan gelmiyorsa kullanma 1 ay denemesi bedava diyor. Sen neleri neleri hesaplamışsın. Beleş mezar olsa gireceksin derler ya...
Ben şunu aciklayim.ilk kez buraya dün üye oldum Netflix için diyorum.film koleksiyonunu tam inceleyemesemde 40₺ yapmaz.ayrica ilk mesajda yazdım ben sanal kart ile aldım.1 ay ücretsiz üyelik aldım bir daha alınabilir mi dedim.bir hususta daha bunu bile denemedim.arastirmak açısından sordum.unutulmamaliki teknolojiyi en çok geliştiren şey sistemdeki açığı gidermek için yapılan hamlelerdir.ayrica belesci demeye getirmissinde bizim ödediğimiz ücretleri yazmayalım.dusunki ailede 5 kişisin ve 5 kişininde hakkı var değilmiş?
Ben hakkımı kullandım beğenmedim diğer 4 kişi beğendi üyelik aaldi 1 ay ücretsiz buna ne diyeceksin?herşey kuralına uydurursak burda boş mezarcı kim belli olur?demedi deme İbrahim;)))

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036

kardeşim gereksiz yükleniyorsunuz adama, o öyle yapıyorsa sen yapmazsın olur biter, niye herkes her konuda birbirine ahkam kesip ahlak dersi veriyor . adamın 10 tane kartı varsa 10 ay ücretsiz üyelik alır, sistemde açık varsa ücretsiz faydalanır hakkı var mı yok mu, varsa kimene. ayrıca bizim burada aklımıza gelenleri netflix düşünemiyorsa düşünsünde önlemini alsın o zaman. milletin cebindeki paranın suçlarının günahlarının hesabını yapmayı bırakın artık, burada birilerini yargılama suçlama için bulunmuyoruz hiçbirimiz. bende iptv paylaşımları yapıyorum ücretsiz apklar bende aynı şeyi yapıyorum ne farkı var, yada senin yabancı dizileri girip x bir siteden izlemenin ne farkı var arkadaşın yaptığı şeyden ?

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
kardeşim gereksiz yükleniyorsunuz adama, o öyle yapıyorsa sen yapmazsın olur biter, niye herkes her konuda birbirine ahkam kesip ahlak dersi veriyor . adamın 10 tane kartı varsa 10 ay ücretsiz üyelik alır, sistemde açık varsa ücretsiz faydalanır hakkı var mı yok mu, varsa kimene. ayrıca bizim burada aklımıza gelenleri netflix düşünemiyorsa düşünsünde önlemini alsın o zaman. milletin cebindeki paranın suçlarının günahlarının hesabını yapmayı bırakın artık, burada birilerini yargılama suçlama için bulunmuyoruz hiçbirimiz. bende iptv paylaşımları yapıyorum ücretsiz apklar bende aynı şeyi yapıyorum ne farkı var, yada senin yabancı dizileri girip x bir siteden izlemenin ne farkı var arkadaşın yaptığı şeyden ?
Sevgili dostum güzel bir özetlemeden sonra konuya dönecek olursak ben üye olurken aklıma geldi bu üyeliği sürekli ücretsiz yaparmıyız diye size danıştım.başıma gelmeyen kalmadı.neler dendi bana akıl verenler destekleyenler.aslında 2 tarafıda sevgiyle karşılıyorum çünkü biz insanız bizde yapıyoruz bunları.para bende çok desem bazıları kıskanacak.benim şu dünyada eksiğim yok.övünmek diyecek bazıları:)dediğim konu biz kendimize yetecek kadarız.şükür halimize.
konuya damga vuracak olursak son 1 ayda gittiğim sinemaları yazayım.film sinemada seyredili kardeşlerim.emek hak diyorsak budur
1 ayda gittiğim sinemalar
1.deliiha2
2.predetor
3.Siccin5
4.dehşetin yüzü
5.göktaşı
6.venom-zehirli öfke(2 kere seyrettim)
7.venom-zehirli öfke
8.yol arkadaşım2
yalan diyenlere sinema biletlerimi gösterebilirim.:)neden böle yazıyorum insanın yaratılışı böyle.mayamızda kibir var.önemli olan kontrol edebilmek.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
@tekavci, kimsenin kendisini ispat etmeye mecburiyeti yok burada, birilerine yardımcı olmak adına paylaşımlar yapıyoruz, bunun vicdani sorumluluğu kişinin kendisini bağlar. ben seni savunmuyorum, diyorum ki ; bunun aynısını yapmaya gerek yok, söylediğim bir sürü şeyde etik olarak aynı çerçevededir. umuma açık yapılan fikri ve fiili paylaşımlar kişinin sorumluluğu altındadır. senin yada başka birisinin hakkının gasp edildiğini düşünürsen kanuni yollarda açıktır bu konuda. yani illa birşeyler yapılacaksa kişileri yargılamadanda yapılabilir. senin bir samimiyetin vardır sohbet ortamında abi/kardeş/arkadaş olarak tavsiye verirsin o başka birşey ama ben bu yargılamaları kime olursa olsun kabul etmiyorum.

Herkese saygılar sevgiler bizden .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu arada hayatım boyunca hiç netflix kullanmadım, evdeki İnternet altyapı sorununu çözmedende bağlatamıyoruz. burada zaten 4 ortak olarak abonelik sürecinde aktif olarak sıramı bekliyorum (bağlantıyla paralel olarak) ama internetten filmde izlerim oyunda indiririm müzikte indiririm, maçta seyrederim, bunun içinde kimseye hesap vermem.

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
newrophat newrophat, sevgili dostum internet alt yapısı için hangi firmayı kullanıyorsun bilmiyorum ama benim hepsini deneyip tek bir internet için Turk.net diyorum.GSM içinde Turkcell diyorum.bunun dışında kullananlar şunu bilsinlerki hep bir sorun hep bir sıkıntı yaşayacaklardır.çözümsüzlük sürecektir.hakkınızı size yalvartarak veren düşünceye hep karşı çıktım.
internet olarak dükkanda 76mb evde ise 16mb turk.net kullanıyorum.2 sininde fiyatı aynı.1000 dakika her yöne telefon dahil.
evde netfilx dün abone oldum full hd tvde çok güzel görüntü aldım.16mb hızda hiç kasmadan donmadan beklemeden bana bunu hissetttirtmeden görüntü kalitesi 1080p olarak aldım.bence Turk.nete geçebilirsin.ben seni tavsiye edeyim.sende bende 1 ay kazan:)
bu arada daha önce yazdıklarım ispat için değildi.işin espirisi içindi.ben severim eleştiriyi.:))

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
telefonlar turkcell, internet altyapısıda sadece telekom fiber o yüzden mecbur telekomdan alacağız. önceki evde 2 sene fiber telekom kullandım memnumdum o yüzden benim için bir sakınca yok telekom olmasında ama alternatif olsaydıda fena olmazdı

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
telefonlar turkcell, internet altyapısıda sadece telekom fiber o yüzden mecbur telekomdan alacağız. önceki evde 2 sene fiber telekom kullandım memnumdum o yüzden benim için bir sakınca yok telekom olmasında ama alternatif olsaydıda fena olmazdı
zaten turk.net telekom alt yapısını kullanıyor.ama onu geliştirip bize sunuyor.inanın turk.net benim babamın firması değil.ama hizmeti güzel.geçiş yapabilirsiniz.telekom oldugu heryer turk.netindir:)turk.net fiber hizmeti veriyor bende kullanıyorum:)telekoma sorsan veremez der.bak demedi deme:)

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
@tekavci, öyle olmuyor işte, bizdeki telekom fiber altyapısını sadece kendisi kullanıyor g-pon kutu ve tilgin modemle sağlıyor hizmeti. bu arada türknet ile daha önce ufak bir abonelik süreci yaşadım, hayatımda gördüğüm en dandik yönetilen şirket sıralamasında ilk 3'te zirvededir. senin sorunsuz kullanıyor olmana çok sevindim, inşallah müşteri hizmetleri ile imtihan yaşamadan aboneliğine devam edersin

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Senin iptv apk si paylaşmış olman yanlışı doğru yapmaz. Yanlış yanlıştır. Netflix'in açığı veya Netflix düşünemiyorsa değil iyi niyeti suistimal etmektir bu. Bugün bu adamlar 1 ay denemeyi ücretsiz yapıyorlar ama bu tarz davranan insanlar yüzünden bu ayrıcalığı iptal edebilirler. Görüyorum ki yapsalar haksız da sayılmazlar. Konu sahibi arkadaş helali haramı tartışıyor ama adamlar sss özellikle belirtmişler çeşitli yollarla sürekli ücretsiz üyelik almak iznimiz dışında bir davranıştır, üyeliklerde benzer kart kullanımı veya ip numarası tespitinde engeleyeceğiz demişler. Yani adamlar alabildiğin kadar ücretsiz al demiyor 1 kere izin veriyorum diyorlar. Helal mi haram mı halen tartışıyorsan ne diyeyim. Helali hoş olsun. Siz 40 liraya daha önemli şeyler alırsınız.

T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Senin iptv apk si paylaşmış olman yanlışı doğru yapmaz. Yanlış yanlıştır. Netflix'in açığı veya Netflix düşünemiyorsa değil iyi niyeti suistimal etmektir bu. Bugün bu adamlar 1 ay denemeyi ücretsiz yapıyorlar ama bu tarz davranan insanlar yüzünden bu ayrıcalığı iptal edebilirler. Görüyorum ki yapsalar haksız da sayılmazlar. Konu sahibi arkadaş helali haramı tartışıyor ama adamlar sss özellikle belirtmişler çeşitli yollarla sürekli ücretsiz üyelik almak iznimiz dışında bir davranıştır, üyeliklerde benzer kart kullanımı veya ip numarası tespitinde engeleyeceğiz demişler. Yani adamlar alabildiğin kadar ücretsiz al demiyor 1 kere izin veriyorum diyorlar. Helal mi haram mı halen tartışıyorsan ne diyeyim. Helali hoş olsun. Siz 40 liraya daha önemli şeyler alırsınız.
sevgili dostum canım kardeşim diyerek sözlerime başlamak istiyorum.neden dersen başlangıcımız iyi olsun:)neyse konusu netflix elin icadi.sanki netflix tüm filmleri toplamış biz kavga eder olmuşuz.onlarda yeni yapılanma içinde.1 ay deneme süresi bence çok.bu 1 hafta olsa yeterli.zaten film yok fazla.sevgili arkadaşım konumuza gelince senin yazımını çok begendim.tebrik ederim.gözden kaçırdıgın olay ise şu?ben üyelik için kart numarası verdiğimde benden 3d şifresi gelmedi.karttan herhangi bir ücret cekilmedi.mesela bazı firmalar 1tl çekiyor sonra iade ediyor.yani konuyu uzatmak istemesemde 3d şifresiz çekimler yapan firmalara fazla güvenmiyorum.3d olmayan sistemlerin geri ödeme itirazı %100 geri alırsınız.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Forumdan 4 arkadaş bir araya geldik üyelik aldık.. En güzel çözüm bu bence.. Netflix yöneticisi bu konuda açıklama yapmış ve sorun olmadığını söylemiş röportajında..

Konu gereksiz uzamış:)

Selamlar..

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
@m.menguc burada seni ilgilendiren durum tam olarak nedir peki, ahlak bekçisi misin ? senin hakkını gasp yok seni ilgilendiren bir durum yok, niye ısrarla 40 lira 10 lira diye milletin cebindeki paranın hesabını yapıp netflixin hissedarı gibi konuşuyorsun.

bak ne diyorsun kendi ağzınla, sssde bu tarz bir durum tespit edersek üyeliği iptal ederiz, o zaman herhangi birisi suistimal ederse iptal olur üyeliği olur biter.

ben kendi üzerimden örnek verdim çünkü senin gidip yabancı diziyi x bir siteden izlemenle benim lig maçlarını izlemem arasında bu konunun hiçbir farkı yok ama ısrarla 40 lira diyorsun.

40 liraya daha önemli şeyler diyerek belaltı çalışıyorsun ama parayla alınabilecek şeylerin varlığını yokluğunu bildiğine göre demekki bizzat kendindeki eksikleri 40 lira verip almış gibi dertlisin.

Bizim ne 40 liraya nede senin gibi boş edebiyat yapanların aklına fikrine düşüncesine ihtiyacımız yok. sen kendi üslubuna dikkat et, kendi işine bak, gerisi bizim sorunumuz. birde kendini zorla konuya dahil ettirip konuşuyorsun ama 2 kişi konuşurken araya girilmeyeceğini araya girerse payına ne düşeceğini öğrenememişsin.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

BlackB BlackB, bizde aynı şeyin davasını güdüyoruz zaten. mesele gereksiz ahlak bekçiliği, adam kendine pay çıkarıp millete akıl dağıtıyor, durup dururken tartışma çıkarttı, herkes işine baksa bildiğini paylaşsa beğenmediğine yorum yapmasa sıkıntı olmayacak ama işte...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt