Netflix ortaklık.Dolandırıldık

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Tardunun hesabi suresiz olarak askiya alindi.

bu tarz sorunların onune bir nebzede olsun geçebilmek adina
alt yapi calismalarina baslayacagiz.

gerekirse paylasim,alim-satim yapan arkadaslari
farkli uye grubuna tasimak icin
ceptelefonu onay sarti getirebiliriz.

bu konuda farkli fikirlere acigiz.
Merhaba
Bu tür konular icin cep telefon u onayı cok yerinde olur...

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Ben hiç dolandırılmadım, kandırılmadım.
Çünkü bir yerde 500 TL, diğer yerde 350 TL buradan alayım demedim.
İkinci el mal almadım.
Herşeyi ilk elden Türkiye garantili aldım.
Çinden mecburen getirdiğim box hariç. Onuda bilinçli olarak aldım.
Param varsa alırım, yoksa almam (genelde param vardır, zengin işçi emeklisiyim ?).
Tanımadığım kişilerle bu tür muhabbetlere girmem.
İnsanlardan uzak dururum.
Bir iki iyilik edeceğim tutmuştur, onlarada bilerek girdim sonunda malûm sonuçla karşılaştım.
Forumlar ilk kuruduğundainsanlar beyefendi, hanımefendi diye hitab ederdi birbirine.
Şimdi dümdüz gidiliyor.
Ağzı olan konuşuyor
Bir şey yazarken doğrumu değil mi bir araştırayım yok.
Kulaktan dolma bilgilerle yardırıyor insanlar.
Kısacası başınız ağrımasın istiyorsanız %90 insanlardanuzak durunuz.
Yahu çocuk var istiyor vs mantıksız bence.
Ben bir çocuğum olacak, onunda üniversite, doktora, yüksek lisans parası ve diğer istekleri (sakat doğum dahil) için kenarda parası olacak şekilde çocuk yaptım.
İkinciye güç, zaman yetmedi.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
48
F Fet1735,
Az daha ileri gitsen makarnacı yapıcan bizi.
Bu durumun ucuzculuk firsatçılık beleşçilikle ne alakası var.bazen kaybetmekte iyidir hocam duygu katar insana.al birazda ben derine ineyim.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İkinci el mal almadım.
Param varsa alırım, yoksa almam (genelde param vardır, zengin işçi emeklisiyim ?).
Bir iki iyilik edeceğim tutmuştur, onlarada bilerek girdim sonunda malûm sonuçla karşılaştım.
Forumlar ilk kuruduğundainsanlar beyefendi, hanımefendi diye hitab ederdi birbirine.
Şimdi dümdüz gidiliyor.
Ağzı olan konuşuyor
Ben bir çocuğum olacak, onunda üniversite, doktora, yüksek lisans parası ve diğer istekleri (sakat doğum dahil) için kenarda parası olacak şekilde çocuk yaptım.
Genel olarak bu görüşlerinize Katılmıyorum, katılmadığım noktaları da konu bütünlüğü açısından yazmıyorum... :hmm

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
İkinci el mal almadım.
Şimdi dümdüz gidiliyor.
Ağzı olan konuşuyor
bir konuyu anlamadim madem paraniz var burada ne isiniz var sayin zengin beyefendi :hmm karsilastiginiz sorunlarda ilk olarak bu isi yapan insanlari cagirip parasiyla isinizi yaptirabilir yada bozuk/sorunlu olani atip yenisini alabilirsiniz zenginler genelde öyle yapiyor :hmm

ek olarak telefon onayi bu tarz forumlarda kullanicilarin tercih edecegi birsey olmaz mesaj sayisi daha mantikli bir cözüm olarak görünüyor tabi ki daha önce de burada belirttigim sorunu tetikleyecek yani millet kullanici limitlerini kaldirmak icin anlamsiz gereksiz mesajlar atmaya baslayacak siz sorununuzu yazip cözüm beklerken "tesekkürler" yazanlar olacak

bu netflix konusunda birisi daha konu acmisti 5 liraya satiyorum vs yöneticiler dahil bazi kisiler 5 lira icin dolandiricilikmi olur filan demisti ozaman uyarmistim 5 lira ile güven kazanilir 50 lira dolandirilir almanlarin bir sözü var "güvenmek iyidir kontrol etmek dahada iyidir" güvenin ama süpheci olun sorgulayin bu sadece alim satim degil genel hayat felsefeniz olursa daha az zarar görürsünüz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Arkadaşlar karsilikli tenkit ederek.
Derenin suyunu bulandirmaktan baska elimize birsey gecmez.

olay yasandi bitti. burda uzerine dusunulmesi gereken konu.

bu tarz olaylarin olmasını nasil engelleriz.
bunun uzerine kafa patlatalim. :ok

BlackB Çevrimiçi

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Merhaba,
Geçmiş olsun. bu olayların önüne geçmek mümkün değil adam kötü niyetli olduktan sonra bir şekilde zarar verir..

çözüm olarak bana en mantıklı gelen mesaj sayısı.. En azından hesabı elinde bulunduracak olan kişinin mesaj sayısı önemli.. ödemeler 4 aylık periyotlarda peşin olarak (40tl) olarak ödenir 4 ay herkesin kafası rahat eder. biz bu şekilde yaklaşık 8 aydır kullanıyoruz sorunsuz..

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Ilk oncelikle arkadasimiza gecmis olsun diyorum boyle haramzadecilik yapanlardan emin olun fazlasi cikiyor ama suda bi gercekki boyle ortakliklara ihtiyaci olan arkadaslarimizda var benim gibi :) 40 lira bisi degil fakat ustune hem internet telefon digiturk gibi platformlar olunca saglam ortakliklar mantikli benide aklinizda bulundurun 4k uhd uyelige cep no tc yi fotosu sorun degil acelemde yok 1 sene sonrada uyar yeterki gonuller hos olsun

C Çevrimdışı

Crysis

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bencede mesaj sayısı en az altı veya bir yılık üyelik forumda alım satım ve ortaklıklar için olabilir.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Henüz toplum olmayı becerememiş, yaşamın her alanında ahlaki çöküntü içinde olan "topluluk"larda tek tabanca olmak evladır diye düşünmekten kendimi alamıyorum.. Kusura bakmayınız biraz eleştirel yaklaştım..

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
İkinci el mal almadım.
Şimdi dümdüz gidiliyor.
Ağzı olan konuşuyor
hacı abi iyi güzel diyon da. ben çok garantili mal aldım. kaç defasında da ben bi şekilde kullanıcısı hatasından haksız çıktım. bi kaç defa acaba olur mu diye kasten malın ses girişine 12 v verip yaktım ve o ürünler sorunsuz birebir değişim yedi.
türkiyede ahlaklı iş yapamazsın.
tırnak kadar ezik var diye çerçeveniz kaymış bu iphone servise giremez diyen bi türkiyede mi bu dediklerini yapıcaz?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
622
Malesef böyle karatersizler bir çok forumda ve sanal dünyada mevcut. Benimde 4K ortak üyeliğim var turkeyforum üzerinden açmıştım, 2. yıl bitmek üzere çok şükür bir sorun yaşamadık, ortak olan arkadaşların tlf numaraları ve forumdaki kullanıcı adları dışında hiçbir bilgim yok. herkesin ayrı profili mevcut kimse diğerinin profiline girmiyor, zaten olması gerekende bu zira tüm profillerde aynı içerik mevcut, ödemeleri ben yaparım, arkadaşlarda bana eft yapar.

Benim tavsiyem numara doğrulama olmalı ve böyle durumlarda ortak olacak kişinin üyelik tarihi, mesaj sayısı ve geçmiş mesajları incelenmeli, sonrasında ortak haraket edilebilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Malesef böyle karatersizler bir çok forumda ve sanal dünyada mevcut. Benimde 4K ortak üyeliğim var turkeyforum üzerinden açmıştım, 2. yıl bitmek üzere çok şükür bir sorun yaşamadık, ortak olan arkadaşların tlf numaraları ve forumdaki kullanıcı adları dışında hiçbir bilgim yok. herkesin ayrı profili mevcut kimse diğerinin profiline girmiyor, zaten olması gerekende bu zira tüm profillerde aynı içerik mevcut, ödemeleri ben yaparım, arkadaşlarda bana eft yapar.

Benim tavsiyem numara doğrulama olmalı ve böyle durumlarda ortak olacak kişinin üyelik tarihi, mesaj sayısı ve geçmiş mesajları incelenmeli, sonrasında ortak haraket edilebilir.
Telefon dogrulama modülü harici yazilim olup foruma entegre edilebilmekte

sizden gelecek talepler doğrultusunda
lisansini alip foruma entegre edebilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri