Netflix ortaklık.Dolandırıldık

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Arkadaşlar merhaba.
Tardu denen karektersiz şerefsiz.bir altta konuda açmıştı. ortak olalım deyip 3 aylık ödemeleri aldıktan sonra 3 .ayda kayıplara karışmıştır.ilk ay bedava 2.ayda başka hesapla üyelik açtı,durumu anladım zaten.1 ay sonra bitecek deyip es geçtim.hatta yönetime bildireyim dedim dikkat etsinler diye sonra dur bakalım dedim .şimdi üyeliğin 3.ayındayız ve netflix e giremiyoruz.forum yöneticimiz sota ya durumu bildirdik kendisi konunun takipçisi ve bu karektersizin üyeliğini kapattı.3.5 kuruşun peşinde değiliz.amaç burda birşeyler paylaşmak ve sitenin huzurunu korumak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,401
Tardunun hesabi suresiz olarak askiya alindi.

bu tarz sorunların onune bir nebzede olsun geçebilmek adina
alt yapi calismalarina baslayacagiz.

gerekirse paylasim,alim-satim yapan arkadaslari
farkli uye grubuna tasimak icin
ceptelefonu onay sarti getirebiliriz.

bu konuda farkli fikirlere acigiz.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
netflix zaten ilk ay bedava ve tamamen yasal, sonrasında arkadaşın dediği gibi sanal kartla yeni mail ile yeni üyelikte alınabiliyor burasıda tamamen yasal yani netflix tarafından herhangi bir kısıtlama yok ama etik mi değil mi burası tartışılır, sonuçta ücretli üyelikle hizmet veren ve ücretle ayakta kalan bir platform, yetersizliği gereksizliği tartışılır ama beğenmeyende üye olmak zorunda değil. bende 4k tv alınca heyecanla önce hep kullanırım diyordum sonra ilk ay ücretsiz aldım içerikler vs... sonrasında vereceğim paraya değmez dedim kapattım üyeliği, bu tarz üyeliklere bizde bulaşacaktık yoksa sonuçta 10 lira para değil diyorduk ilk zamanlar ama işin aslı öyle değilmiş.

konuya gelince E em1r. öncelikle geçmiş olsun, keşke sahtekarlığı hissettiğiniz gün şikayet etseydiniz, ayrıca ödemeyi yaptığınız banka hesabı üzerinden gidip suç duyurusunda bulunabilirsiniz sonuçta gayri resmi bir iş yapmamışsınız, netflixin kendisi izin veriyor zaten 4 kişinin üyeliğine, aksi durum olsa bu sistem zaten ayyuka çıkmışken müdahale ederdi.

bizim toplumda şöyle bir genel hastalık var ; 10 lira için değmez dedim uğraşmadım. yani adam(!) 1000 kişiyi aynı anda dolandırsa 10bin lira cukkalayacak ama değmez diyoruz. iptv konularında da böyle, 150-200 lira senelik ücret veriyorlar neymiş zaten digitürkün dsmartın 1 aylık parasıymış, 2 ay sonra sistem patlayınca 200 lirayla yırttık diyor. piyasada neden binlerce iptv satıcısı var, çünkü yeni dolandırıcılık kapısı bu.

netflix ortak üyeliklerinde bence mesaj sayısı üyelik derecesi gibi şartlar olması lazım. ayrıca üyelik alacağınız kişilerle üyelik başlamadan önce bir whatsapp grubu kurun açın kamerayı bakın karşınızda kim var, çoluk çocuk için aylık 50-100 lirayı geçim kapısı olarak görenleri en azından filtrelemiş olursunuz. tekrar geçmiş olsun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,401
newrophat newrophat, ceptelefonu yada tc kimlik dogrulama sistemi foruma entegre edebilirim.
tc kimlik dogrulamaya sicak bakmıyorum.
kimsenin özel bilgilerinin korunmasi yukumlugunu kaldiramam.
(sonucta dijital ortamdayiz herseyi dusunmek gerekir hacklenmekte sorunlardan biri)

ceptelefonu dogrulamasini icin calisma başlatabilirim.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
newrophat newrophat, hasas mesajınız ve temeniniz için teşekürler
Sota Sota, hocam başka bir forumda belli bir mesaj sayısına ulaşmadan alım satım başlığına konu açamıyorsunuz .şimdilik bunu başlatabilirsiniz iki günlük adam, aldım sattım diyemiyor forumda itibar kazanıp eskimesi lazım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri