Netflix ortaklık.Dolandırıldık

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,448
newrophat newrophat, hasas mesajınız ve temeniniz için teşekürler
Sota Sota, hocam başka bir forumda belli bir mesaj sayısına ulaşmadan alım satım başlığına konu açamıyorsunuz .şimdilik bunu başlatabilirsiniz iki günlük adam, aldım sattım diyemiyor forumda itibar kazanıp eskimesi lazım
birazdan yeni baslik olusturup bu konuyla ilgili herkesten fikir alalım.
degisik fikirlerde gelebilir

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Tardunun hesabi suresiz olarak askiya alindi.

bu tarz sorunların onune bir nebzede olsun geçebilmek adina
alt yapi calismalarina baslayacagiz.

gerekirse paylasim,alim-satim yapan arkadaslari
farkli uye grubuna tasimak icin
ceptelefonu onay sarti getirebiliriz.

bu konuda farkli fikirlere acigiz.
Çok iyi dusunmusun Başkan. Cep onay olmayan ve gizli profil olan alım satım yapamaz olabilir. Belli bir süre ve mesaj limiti dahi getirilebilir( kurunun yanında yaşta yanar tabi bu durumda)

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
iş cep üzerinden yapıyorum. üyelik bitince kartı iptal edip tekrar oluşturuyorum.
bende ilk ay izledim ücretsiz ardından dediğiniz gibi sonra o kartın sanalı ile açtım yeni mail başka bir telefon nosuda yok açıyosun hesap askıya alınıyor..
o zaman başka bir kartımla yeni mail yine tekrar başka telefon ee gene hesap askıda bu şekilde 3 gerçek 3 sanal artı 2 daha bu paycell dediğindende rahatça istediğin kadar sanal kart çıkartıyosun gene aynı hatta bu mac adreslerinden anlıyor diye ayrı tvlere açıyomki sıkıntı olmasın diye gene aynı bu bizim ipden mi anlamadığım kadarıyla bi şekilde yapay zeka da iyçe gelişti yoksa 6 - 7 günde bukadar kart nosuyla olmadıda kaldıki biraderin nosu ve onun telefon ve bi mailiyle denesekte e şans ya bi gün açık kaldı hooop akşamı görmeden hesap askıda :))) demekki şans işi bizde yok bazılarının şansı büyük olunca oluyor!! bende artık napim biraderde alışınca 2 kişilik HD yede razı olduk aradım netfilix i e dedim biz abone olcaz bir ayını veriyon ama akşamı olmadan kesiyon dedim nerden sana bi daha kart nosu maili bulcam en son kayıttan hesabı buldu ilk ayını ister ücretsiz ver ister buna ya adam gibi alın ücreti dedik o ilk ay ne şekilde aboneliği başlatırsan bir ay değiştirilmiyomuş ondan sonrakileri Hd aboneliği başlattık şimdi verince parasını izliyomusun izliyosun :)))) he bu hak anlamında zanedersem herkesin imtihanı bi şekilde deneniyor buda neticede şeydan icadı ve bi şekilde öyle yada böyle günaha sokuyomu sokuyo :)) Lucifer izle adamlar sırf cehenneme çalışmışlar ve daha da atacak odun arıyolar e bizde bu oyuna geliyoz ister istemez zorlamı izletiyo yoo istek arzu beklenti ve en büyük nêfs'in bizimle imtihanı ha bu ip tv için geçerli, arkadaş aradı yokmu şöyle reklamsız osuz busuz parasız ip izlicek adres program deyince hatta forumdada konusu olunca ahanda bunlar dedim gönderdim mi yaptık gene bi günah :))) hak geçtimi evet hemde alasıyla biri birinden çalıyo o ondan çalıyo buna şahsım adına diym zamanında benimde paralar kaptırdığım bi sektör ki yalan yok bunda bile şans yok bizde :)))))))) bizde günaha eşlik ettik he bu hak geçmemi evet kesinlikleeee yapmıyozmu tekrar tekrar yapıyoz e neticede beşer şaşar insanız öylede böylede bi anlık gafletle gene aynı hataya sürükleniyoz umarım bundan sonra günaha alet ve eşlik etmem gene dediğim gibi kendi adıma :alsana ne günah çıkarttım waybe :))) sözüm meclisten dışarı diym kimse alınmadan her günah papaza denmez diye tabir olsada mubarek akşama denk geldi arınmaya çalışmam :)))

ne umuyoruz bizde evet yayın veren kurumda kendince haklı bi masrafları var e bizde haklıyız buna o kadar paramı değer derken yapabiliyosalar en olur uyguna denk getirsin yararlanabilen yararlansın bu pc ye kaçak işletim sistemi kurmak gibi kim ya 1889 tl verebilir :((( şuanki microsoftun güncel fiyatı !!! yap ucuza dünya kaçak kullanımdan para kazan sürümüne verse gene kar eder dimi ama ticaret malesef neysede bu arada bendeki lisanslı :) notebookla gelen, zamanında kurumsal bi firmadayım bilgi işleme bi teklif götürdüm firma olarak lisansı uyguna toplu alıyomu evet bunu çalışanınada yapsın dedim konuşun microsoftla dedik, değerlendirelim dedik geri dönüşü bize olumlu oldu noldu office 2007 programını kişi başı 18 tl ye microsoft kurum referansıyla iletişime geçtik 300 kişiyi ben biliyom ki listeyi yapan bendim :))) yararlandıkmı yararlandık he hala o lisansı kullanıyozmu evet hatta yenisi çıktığındada 2010 için yenisini aldık yazabiliyommu yazıyom illa 365office olmayıversin hatta birini arkadaşıma vermiştim o çok yoğun kullanıyor diye, gene uyguna he işletim sisteminde bunu gerçekleştiremedik ama oluyomu oluyor, isterseler tabii... neysede çok uzadı konu :)))) kalın sağlıcakla sevgi saygı selam dua ile ...

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
bende ilk ay izledim ücretsiz ardından dediğiniz gibi sonra o kartın sanalı ile açtım yeni mail başka bir telefon nosuda yok açıyosun hesap askıya alınıyor..
o zaman başka bir kartımla yeni mail yine tekrar başka telefon ee gene hesap askıda bu şekilde 3 gerçek 3 sanal artı 2 daha bu paycell dediğindende rahatça istediğin kadar sanal kart çıkartıyosun gene aynı hatta bu mac adreslerinden anlıyor diye ayrı tvlere açıyomki sıkıntı olmasın diye gene aynı bu bizim ipden mi anlamadığım kadarıyla bi şekilde yapay zeka da iyçe gelişti yoksa 6 - 7 günde bukadar kart nosuyla olmadıda kaldıki biraderin nosu ve onun telefon ve bi mailiyle denesekte e şans ya bi gün açık kaldı hooop akşamı görmeden hesap askıda :))) demekki şans işi bizde yok bazılarının şansı büyük olunca oluyor!! bende artık napim biraderde alışınca 2 kişilik HD yede razı olduk aradım netfilix i e dedim biz abone olcaz bir ayını veriyon ama akşamı olmadan kesiyon dedim nerden sana bi daha kart nosu maili bulcam en son kayıttan hesabı buldu ilk ayını ister ücretsiz ver ister buna ya adam gibi alın ücreti dedik o ilk ay ne şekilde aboneliği başlatırsan bir ay değiştirilmiyomuş ondan sonrakileri Hd aboneliği başlattık şimdi verince parasını izliyomusun izliyosun :)))) he bu hak anlamında zanedersem herkesin imtihanı bi şekilde deneniyor buda neticede şeydan icadı ve bi şekilde öyle yada böyle günaha sokuyomu sokuyo :)) Lucifer izle adamlar sırf cehenneme çalışmışlar ve daha da atacak odun arıyolar e bizde bu oyuna geliyoz ister istemez zorlamı izletiyo yoo istek arzu beklenti ve en büyük nêfs'in bizimle imtihanı ha bu ip tv için geçerli, arkadaş aradı yokmu şöyle reklamsız osuz busuz parasız ip izlicek adres program deyince hatta forumdada konusu olunca ahanda bunlar dedim gönderdim mi yaptık gene bi günah :))) hak geçtimi evet hemde alasıyla biri birinden çalıyo o ondan çalıyo buna şahsım adına diym zamanında benimde paralar kaptırdığım bi sektör ki yalan yok bunda bile şans yok bizde :)))))))) bizde günaha eşlik ettik he bu hak geçmemi evet kesinlikleeee yapmıyozmu tekrar tekrar yapıyoz e neticede beşer şaşar insanız öylede böylede bi anlık gafletle gene aynı hataya sürükleniyoz umarım bundan sonra günaha alet ve eşlik etmem gene dediğim gibi kendi adıma :alsana ne günah çıkarttım waybe :))) sözüm meclisten dışarı diym kimse alınmadan her günah papaza denmez diye tabir olsada mubarek akşama denk geldi arınmaya çalışmam :)))

ne umuyoruz bizde evet yayın veren kurumda kendince haklı bi masrafları var e bizde haklıyız buna o kadar paramı değer derken yapabiliyosalar en olur uyguna denk getirsin yararlanabilen yararlansın bu pc ye kaçak işletim sistemi kurmak gibi kim ya 1889 tl verebilir :((( şuanki microsoftun güncel fiyatı !!! yap ucuza dünya kaçak kullanımdan para kazan sürümüne verse gene kar eder dimi ama ticaret malesef neysede bu arada bendeki lisanslı :) notebookla gelen, zamanında kurumsal bi firmadayım bilgi işleme bi teklif götürdüm firma olarak lisansı uyguna toplu alıyomu evet bunu çalışanınada yapsın dedim konuşun microsoftla dedik, değerlendirelim dedik geri dönüşü bize olumlu oldu noldu office 2007 programını kişi başı 18 tl ye microsoft kurum referansıyla iletişime geçtik 300 kişiyi ben biliyom ki listeyi yapan bendim :))) yararlandıkmı yararlandık he hala o lisansı kullanıyozmu evet hatta yenisi çıktığındada 2010 için yenisini aldık yazabiliyommu yazıyom illa 365office olmayıversin hatta birini arkadaşıma vermiştim o çok yoğun kullanıyor diye, gene uyguna he işletim sisteminde bunu gerçekleştiremedik ama oluyomu oluyor, isterseler tabii... neysede çok uzadı konu :)))) kalın sağlıcakla sevgi saygı selam dua ile ...
bende ilk sanal kredı kartımla üye oldum.sonra süresi bitmeden iptal ettim.sonra garantı bankası sanal kartıyla tekrar mail adresı ve isim değiştırerek üye oldum sıkıntı olmadı.bir yerden duymuştuım galiba süresi bitmeden iptal etmek gerekıyormuş.yoksa tekrar üye olduğunda borçlu gözüktüğünden yenı üyelık kabul etmıyor :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ben kredi kartımın üzerinden sanal kart oluşturuyorum.
peki kredi kartınızın limiti oluyor mu?yani kred kartıyla her defasında yenı üyelık açmak riskli.öncekı borcu farkedip parayı çekebilir

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
peki kredi kartınızın limiti oluyor mu?yani kred kartıyla her defasında yenı üyelık açmak riskli.öncekı borcu farkedip parayı çekebilir
en son bendeki askıya almalarda hep uyardı kesmeden önceden ücretsiz kullanıldı yeniden soruyor devammı diye hatta en son denememde limit koymayınca sizi uyarıyor para cekilemedi diye hatta bilgisi verdiğiniz iletişimlere geliyor ki paycell den kesti geri silmeseydi tam gelen mesajı koycaktım buraya ki yalan olmasın 1 tl mi 1.06 tl gibi bi para çekmeye çalışıyor ki çekiyor tecrübeyle sabit iki paycell dende kartlardan bu miktar çekilmiş ve kart hareketlerinde görünüyor!!! bakiye yoksa ordan anlıyor ve uyarı geliyor para çekilemediğine dair ben fazla koymuştun ama anlaşılan bi 3-5 tl bakiye koyun siz genede hata almamak için!!!

Screenshot_20190518-011933_Paycell.jpg

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
newrophat newrophat, ceptelefonu yada tc kimlik dogrulama sistemi foruma entegre edebilirim.
tc kimlik dogrulamaya sicak bakmıyorum.
kimsenin özel bilgilerinin korunmasi yukumlugunu kaldiramam.
(sonucta dijital ortamdayiz herseyi dusunmek gerekir hacklenmekte sorunlardan biri)

ceptelefonu dogrulamasini icin calisma başlatabilirim.

cep telefonu onay sistemi mantıklı en azından alışveriş forumlarında olabilir :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,448
Mesaj sayısına yada Ceptelefonu onayı

sımdılık seceneklerımız bunlar baska fıkrı olan var mı.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Mesaj sayısına yada Ceptelefonu onayı

sımdılık seceneklerımız bunlar baska fıkrı olan var mı.
Bir çok seçenek var ancak; "hırsıza kilit dayanmaz" özlü sözümüz gereği, biz ne yaparsak yapalım, insanın kanında, ruhunda hırsızlık varsa bir şekilde illaki yapacaktır... (Maalesef)

*Kimlik bilgileri mevzusuna gerek yok, çünkü birileri para kazanacak diye forum yönetimi bu sorumluluk altına girmemeli, girmesin zaten.
*Mesaj sayısı veya üyelik tarihi baz alınabilir ancak, ne kadar çözüm olur?
*Forumda üye sayısı ile birlikte hareketlilik de artında bazı şeyleri denetleyebilmek de zorlaşacağı için ya bu tarz alış veriş/satış konularına kısıtlama getirilebilir ya da alış veriş kaldırılabilir. İkinci seçenek çok sert ve gereksiz görünse de, insanların canının yanmaması adına, forum yönetiminin gereksiz yere zan altında kalmaması adına "bana göre" doğru seçenek olabilir.

* * *

Kendini Müslüman zannedenler; camide toplanan yardım parasından çalıyorsa, gerisi boştur benim için...

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Domestos Domestos, adamsın
Forumu sahiplendiğimiz için.duygularımızı dökerken forumun akibetinide düşünüyoruz.iyisi kötüsüyle mesajlar yazıldıkça insanlar birbirini daha iyi tanıyabiliyor o yüzden al sat işinde belli mesaj sayısı önlemezse bile engel teşkil eder.başımıza gelen bu durumu forumdaki diğer arkadaşlar zarar görmesin diye açtım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt