Nedir Bu İnsanların Vestel den Çektiği?

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Arkadaşlara katılıyorum. Süperüye olması onun markaları haksız yere karalama hakkı vermez. Örnek verecek olursak; Anadolu da 500 hanelik bir yer düşünün. Eminim 450 sinin evinde vestel gurubu televizyon vardır. Diğer 50 sinde ise diğer markalar vardır. Şimdi bu köye haftada 2 defa vestel servisinin çağrılması ile diğer markaların haftada 1 defa çağırlaması göz önünde bulundurulduğunda burada vestelin kalitesizliğimi anlaşılır ?

Belki denk gelen olmuştur. Yaklaşık 1 aydır televizyon arayışı içerisindeyim. Vestel gurubu olmasa adam akıllı F/P cihazı yok ortada.
Türkiye de Vestel olmasa belki çoğu insanın evine akıllı televizyon bu denli erken girmezdi.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
Beyler adamı bir de yatırıp evire çevire dövseydiniz tam olacaktı:hihi

Ata,sen de benim gibi yap,bu foruma yazmayı bırak,ya da arada tek tük bir şeyler
yaz hepsi o kadar,MARKA dan filan sakın bahsetme!
sabah bir arkadaş aradı,seni de tanıyan,abi bak böyle böyle yazmışlar filan dedi
gelip baktım,ama bunlar hikaye şeyler,TF/DH yi bitirdiler aynı nicklerle veya değişik
nicklerle burada da bulunuyorlar ama burada pek onlara göre iş kalmadığı için aktif
değil çoğusu:haha1
daha doğrusu muhatap bulamıyorlar onun için fazla giydirmiyorlar!

millet "muhabbet" etmesini de artık unuttu! öküzün altında buzağı aranıyor her konuda

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
Kutsal "Arçelik,Vestel,Onvo,Bosch,Profilo, Grundig, Toshiba (japondur kendileri,ama müslüman olduğu konusunda bir söylenti var😊),Axen,hiremco, NextStar vs. Hatırlayamadığım kutsallarinizi ekleyebilirsiniz.
Ben bir tuketiciyim, öncelikle kurumsallaşmış,müşterisini satış ve sonrasında da üzmeyen firma tercihimdir.
Her eşyanin bir ömrü vardır (bu durum günümüzde planlı eskitme ile sağlanmaktadır).
Çamaşır yıkama ve kurutma makinem Bosch,buzdolabim arcelik,klimam Toshiba ,Airfel,midea.kombi de ise tercihim Airfel olmuştur.peki hepsinde doğru tercih mi yapmışım?Bana göre iklimlendirmede bu marka şu model,şu tarihli üretim serisi doğru tercih olmuştur da ,ısıtmada şu tercihim doğru olmamıştır.bu benim subjektif görüşüm olabilir ve ısrarcı da olabilirim gorusumde.cunku bu benim tecrübem.siz farklı argümanlarla beni yanlislayabilirsiniz.forumda bir arkadas tavsiye ister;elimde kullandığım o markalı ürün nezninde tecrübelerimi paylaşırım.goruslerim beni bağlar mı?evet hukuki ve ahlaki olarak beni bağlar.forum kuralları nezninde; yapılmis olan argo, küfür,karalama, linç,nefret , dolandırıcılık,gizli reklam vs söylemleri haklı olarak moderatorler tarafından kişi ikaz edilerek veya belli bir süre - süresiz uzaklaştırılarak yıllardır sağlanmakta.peki sorun ne diyeceksiniz öyleyse?
Eleştiri ve tahammül kültürü maalesef gelistiremedik,vur deyince öldürüyoruz.kraldan çok kralcı oluyoruz.netice olarak forumdaslar, özgürce, üslup çerçevesinde eleştiri olmazsa olmazimiz.herkes fikrini söylemeli,kimsenin kimseye üstünlüğü yok.
bilginin önünde egilirim,ama marka taassubum yok.
Ne Tesla yi göklere çıkarırım,ne de togg u guzellerim.kalbimden geçen; ülkem kalkinsin,medeni olsun,gururlanirim her bir urettigimizle...
Halkına, tüketicisine,musterisine hakettiği saygıyı göstermeyen firma; ismi ,sahibi, menşei kim olursa olsun kaybetmeye mahkumdur.
saygi ve sevgiyle kalın...

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Aslında arka ışık bambaşka bir olay sevgili kadir, ama kime gittiysem arka ışık hep son tıkta, marka farketmeksizin :) bir gün kayınbiraderler gelmişti, bana "alattin usta senin tv çok karanlık" demişti, ben de ellemedim ışık ayarlarını, bir zaman sonra bana" hah bak şimdi iyi oldu ne o karanlık tv olur mu" demişti iyi mi :haha1 (yemek yedik-dışarı çıktık eve geldik o sırada ).Halbuki ellemedim hiç ayarını,daha sonra biz gittik onlara ,bana hemen " şunun ekranını ayarla bakayım" dedi :) (LG tv- webos)
Genelde tüplü tv ile karşılaştırıyorlar ayarları,ben çok şahit oldum buna, işin gerçeği ışık olayı gerçekten bambaşka bir konu :)
Alo abi, önceden bu arka ışık ayarı menüde ayrı olarak ayarlanabiliyordu fakat yeni cihazlarda bunu kaldırmışlar, artık sadece parlaklık ayarı var. Ya da en azından benim gördüğüm cihazlarda böyle. Eski televizyonumda (2014 model) böyle bir ayar mevcut;
IMG_0694fe9b0957cb02523e.jpg

2021'de aldığım Sony televizyonda ise sadece parlaklık ayarı var. Senin anlattığın olayda acaba dışarı çıkmadan önce içerisi aydınlık olduğu için karanlık gelmiş olabilir mi misafire 🙂

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
son 1 yıl içersinde uydu için(arıza-ayar-vs gibi şeyler)için 50-60 tane eve gitmişimdir .samsung-lg-phılıps-panasonic-sony -axen-awox -onvo vs gibi bir sürü tv gördüm evlerde. ledleri bozulmuş tvlerde gördüm ama vestel ürünlerinde dikkatimi çeken mavi ekran sorunu oldu belki 7- 8 tane denk geldi vestelden ve vestel yan markalarından hariç hiç bir tvde görmedim ben bu mavi ekranı .ben gördüğümü söylüyorum .karar yüce yargının.son olarakta mavi ekran sorunu hariç en çok arıza gördüğüm markada vestel ve yan ürünleridi ben gördüğümü söylüyorum.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
son 1 yıl içersinde uydu için(arıza-ayar-vs gibi şeyler)için 50-60 tane eve gitmişimdir .samsung-lg-phılıps-panasonic-sony -axen-awox -onvo vs gibi bir sürü tv gördüm evlerde. ledleri bozulmuş tvlerde gördüm ama vestel ürünlerinde dikkatimi çeken mavi ekran sorunu oldu belki 7- 8 tane denk geldi vestelden ve vestel yan markalarından hariç hiç bir tvde görmedim ben bu mavi ekranı .ben gördüğümü söylüyorum .karar yüce yargının.son olarakta mavi ekran sorunu hariç en çok arıza gördüğüm markada vestel ve yan ürünleridi ben gördüğümü söylüyorum.
Elbette mavi ışık vererek arızalanan ledler var görmeniz gayet doğal bende görüyorum elektronikçi meslektaşlarımda görüyor benim size sitem etme nedenim bunu açılmış başka konuda da cevaplamıştım fakat siz tekrar tekrar yazdınız sağlık olsun ne diyelim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Alo abi, önceden bu arka ışık ayarı menüde ayrı olarak ayarlanabiliyordu fakat yeni cihazlarda bunu kaldırmışlar, artık sadece parlaklık ayarı var. Ya da en azından benim gördüğüm cihazlarda böyle. Eski televizyonumda (2014 model) böyle bir ayar mevcut;
IMG_0694fe9b0957cb02523e.jpg

2021'de aldığım Sony televizyonda ise sadece parlaklık ayarı var. Senin anlattığın olayda acaba dışarı çıkmadan önce içerisi aydınlık olduğu için karanlık gelmiş olabilir mi misafire 🙂
Çok hatırlamıyorum ,gittiğimde foto çekerim unutmazsam :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt