Nedir bu A101 lerin tv çılgınlığı

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Ben sorduğum soruya cevabımı aldım, teşekkür ederim. Selametle.
si
Niyet okumayın, işinize bakın... Ne yazdıklarım ile ne yazdıkların ortada. Muhatap alıp cevap verdiğiniz için teşekkürler. Selametle.
site yöneticisi yada söz sahibi olmaz size üstperde den konuşma ve karışındakini kırıp incitip saygısızlaşma hakkımı sunuyor. yada konu ile ilgi donanım sahibi olmak bunlarımı gerektiriyor. üstbunuza dikkat edin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Üstad her yazılana anlamadım şeklinde cevap yazıyorsunuz.Konuyu her detayı ile açıkladılar.
Böyle olunca ister istemez konuda art niyet aranıyor.
o insanların kendi iç dünyaları arayanın kendin bir sorgulaması gerek, ben ne firma çalışanıyım ne satıcı nede buna benzer birşey ben bir konuyu merak ettim ve fikir bilgi istedim ama ne yazık ki üstüpsuz kırıcı yorumlara maruz kaldım, bu hiç hoş değil.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Anlaşıldı veda zamanı gelmiş :)

Yine de açıklama yapayım.

Firmaları nasıl sömürüyor o şikayet siteleri biliyormusunuz?

Sizin hakkınızda birisi girip ''Şu X firması var ya, Beni dolandırdı, yalancı bunlar, ahlaksızlar, bla bla bla'' şeklinde yazıyor ya hani.

İşte o X firması o sitede o kişiye cevap olarak ''Hayır söylenenlerin gerçek ile ilgisi yoktur, bunlar da söylenenlerin gerçeği yansıtmadığına dair yasal belgelerdir'' demek istiyor ya hani.

Hah işte o ilk yazana dilediğini yazmak BEDAVA
Suçlanan firmanın kendisi için savunma yazısı yazabilmesi ÜCRETLİ

Bundan daha ala bir sömürü yöntemi yoktur. Adam haklı olduğunu ispat edebilmek için bu şikayet sitelerine paşa paşa para ödemek zorundalar.

Gelelim konunuzun neden kilitlendiği ve sizin neden birkaç gün dinlenmeye çekilmenizi istememize. (Veya istememe)

Siz şimdi buna istediğiniz kadar ''Haksızlık, susturuyorlar,'' vs diye düşünün, ancak o düşünme esnasında geçmiş yazışmalara bakın o zaman ne demek istediğimi iyi anlayacaksınız.

Bu forumda her birisi kendi alanında uzmanlaşmış, yıllarca kendi konularında profesyonel girişimlerde bulunmuş insanlar bilgi paylaşıyorlar. Bu bir üstten bakış değil, bu karşındakini küçük görmek de değil, sadece bir noktadan sonrası ZAMAN İSRAFI olarak geliyor bize.

Mesela bir soru sordunuz, Cevap olarak kaç kişi birden somut veriler ve dayanaklar ile sizi durumu izah etti fakat her cevaba ''Evet ama'' - ''Fakat'' - ''İyi de'' gibi cümleler ile zaten cevabı verilmiş konularda rota değiştirdiniz.

Haklısınız ama
Öyle fakat
Evet lakin

Tamam da bunun bir ''DA'' sı yok artık cevabı verilmiş.

İşte bu noktadan sonrası bir de karşındakilere iletişim dersi verme boyutuna gelince biz buna ZAMAN İSRAFI diyoruz. Bir de sanıyorum ki sinirlendiğiniz için yazdıklarınızın bir kısmı ya yazılmamış ya da sinir ile yazarken atlamışsınız bazı yerleri zira yazılanların ne demek istediği bize bir şey anlatmıyor.

Herkese, her görüşe, her fikre sonuna kadar kapımız açık olsa da, Bilinen, cevabı verilen, somut veriler sunulmuş konuların kısırdöngüye sokulmasına bu forumda izin vermiyoruz.

İşin özeti şu;

Sorduğunuz her sorunun cevabı olsa da, yanlış anlamayınız siz pek cevap arar modda değilsiniz gibi :alala

O nedenle kısa bir süre dinlenmenizi rica ediyor, 2021 de görüşmek üzere diyorum :ok

Son düzenleme:
Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Anlaşıldı veda zamanı gelmiş :)

Yine de açıklama yapayım.

Firmaları nasıl sömürüyor o şikayet siteleri biliyormusunuz?

Sizin hakkınızda birisi girip ''Şu X firması var ya, Beni dolandırdı, yalancı bunlar, ahlaksızlar, bla bla bla'' şeklinde yazıyor ya hani.

İşte o X firması o sitede o kişiye cevap olarak ''Hayır söylenenlerin gerçek ile ilgisi yoktur, bunlar da söylenenlerin gerçeği yansıtmadığına dair yasal belgelerdir'' demek istiyor ya hani.

Hah işte o ilk yazana dilediğini yazmak BEDAVA
Suçlanan firmanın kendisi için savunma yazısı yazabilmesi ÜCRETLİ

Bundan daha ala bir sömürü yöntemi yoktur. Adam haklı olduğunu ispat edebilmek için bu şikayet sitelerine paşa paşa para ödemek zorundalar.

Gelelim konunuzun neden kilitlendiği ve sizin neden birkaç gün dinlenmeye çekilmenizi istememize. (Veya istememe)

Siz şimdi buna istediğiniz kadar ''Haksızlık, susturuyorlar,'' vs diye düşünün, ancak o düşünme esnasında geçmiş yazışmalara bakın o zaman ne demek istediğimi iyi anlayacaksınız.

Bu forumda her birisi kendi alanında uzmanlaşmış, yıllarca kendi konularında profesyonel girişimlerde bulunmuş insanlar bilgi paylaşıyorlar. Bu bir üstten bakış değil, bu karşındakini küçük görmek de değil, sadece bir noktadan sonrası ZAMAN İSRAFI olarak geliyor bize.

Mesela bir soru sordunuz, Cevap olarak kaç kişi birden somut veriler ve dayanaklar ile sizi durumu izah etti fakat her cevaba ''Evet ama'' - ''Fakat'' - ''İyi de'' gibi cümleler ile zaten cevabı verilmiş konularda rota değiştirdiniz.

Haklısınız ama
Öyle fakat
Evet lakin

Tamam da bunun bir ''DA'' sı yok artık cevabı verilmiş.

İşte bu noktadan sonrası bir de karşındakilere iletişim dersi verme boyutuna gelince biz buna ZAMAN İSRAFI diyoruz.

Herkese, her görüşe, her fikre sonuna kadar kapımız açık olsa da, Bilinen, cevabı verilen, somut veriler sunulmuş konukların kısırdöngüye sokulmasına bu forumda izin vermiyoruz.

İşin özeti şu;

Sorduğunuz her sorunun cevabı olsa da, yanlış anlamayınız siz pek cevap arar modda değilsiniz gibi :alala

O nedenle kısa bir süre dinlenmenizi rica ediyor, 2021 de görüşmek üzere diyorum :ok
Bende acaba ben mi yanlış bir şeyler söylüyorum dedim, arkadaş kırıcı oldu filan diyince ama baktım kimsenin üslubundan memnun kalmamış. Forumun çekirdek kadrosu da bu yani yapacak bir şey yok, başka forumlarda belki daha çok hoşuna gidecek bir kitle bulabilir.:bilmiyom

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Konuya iyi niyetiyle yazanların emeğinin heba edilip, dalga geçer gibi tavır takınılması hoş değildi, sebebini sordum, ona da aynı tavır... Hayatın her alanında bu tipleri görüyoruz fakat emek verilen forumlarda görmeye sabır gösteremiyorum... Olayın bu boyuta gelmesine de üzüldüm fakat yanlışa da yanlış diyelim yahu.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bende acaba ben mi yanlış bir şeyler söylüyorum dedim, arkadaş kırıcı oldu filan diyince ama baktım kimsenin üslubundan memnun kalmamış. Forumun çekirdek kadrosu da bu yani yapacak bir şey yok, başka forumlarda belki daha çok hoşuna gidecek bir kitle bulabilir.:bilmiyom
Saygımız sonsuz. Mutlu mesut diledikleri her forumda yazabilirler :ok

Hayır yani ne desek olmadı anlamadım ki :alala

Bir dönem DH de bir konu vardı, birisi geldi dedi ki ''Aaaabicim benim eniştem Vestel de kalite kontrol bölümünde çalışıyor, Bana dedi ki bilader iç piyasaya verilen ürünler masada kendi kendine kırılırken, dış piyasaya verilen ürünleri duvara çarpıyoruz bir şey olmuyor''

?

İster istemez girdim ve dedim ki ''Kardeş sen şu eniştenin adını da yazarmısın, zira ben Yıllarca Vestelde çalıştım, kalite kontrol departmanında duvara çarpma departmanını göremedim, Sen adını yaz ki ben bu test yöntemlerini Vestel yöneticilerine de bir sorayım''

Gelen cevap neydi biliyormusunuz?

''Ne yapacaksın adamın ismini? Ajanmısın sen bilader, Milletin ekmeği ile oynamaya utanmıyormusun?''

''Allah sizin gibilerin belasını versin'' diyemedim tabi ayıp olur diye lakin Allah aşkına bu yazıları yazarken hangi hayal dünyasından bağlanıyorlar bizim dünyamıza, onu bir türlü anlayamıyorum.

Tamam kardeş Vestel in kalitesi veya kalitesizliğine dair kim ne istiyorsa yazsın da, Bu nedir yahu?

Duvara çarparak tv test edilen dünyanın hangi ülkesinde üretim yapan hangi marka var acaba?

Masada dururken kırılan kaç tane tv gördünüz hayatınız boyunca.

Anladık DH de Vestel markası taşlanır, karalanır eyvallah da bunun bir mantığı, bunun bir ölçüsü de olmaz mı yahu?

İşte bu nedenle vatandaş küfür hakaret etmese dahi biz bu forumda gerekirse üye uzaklaştırabiliriz.

Tavsiyeforumunu hiç ama hiç bir zaman kirli bilgi alanı yapmayacağız
Tavsiyeforumunu hiç ama hiç bir zaman kısırdöngü tartışmaların yuvası yapmayacağız
Tavsiyeforumunu hiç ama hiç bir zaman GERÇEK ve DOĞRU bilgi kaynağı olma yolundan saptırmayacağız ve saptırılmasına da izin vermeyeceğiz

Bu yönde katkı sunan herkese gönül dolusu teşekkürlerimle :ok

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Tavsiyeforumunu hiç ama hiç bir zaman kirli bilgi alanı yapmayacağız
Tavsiyeforumunu hiç ama hiç bir zaman kısırdöngü tartışmaların yuvası yapmayacağız
Tavsiyeforumunu hiç ama hiç bir zaman GERÇEK ve DOĞRU bilgi kaynağı olma yolundan saptırmayacağız ve saptırılmasına da izin vermeyeceğiz

Bu yönde katkı sunan herkese gönül dolusu teşekkürlerimle :ok
diğer forumlardan bıkıp usanıp yukarıda alıntıladığım konulardan bu foruma geldik.uzun süre forumlara giriş yapmadım bu yüzden.foruma geldiğim günlerde baktım her konuda A Adem Helvacı etiketleniyor. yav dedim bu adamın 10tane eli 10 tanede ayağımı var her konuda etiketleniyor.dedim tekno sende bir el at bakalım velhasıl bu zaman kadar geldik. gerçi MI vestel ajanı teknobond olarak görülsemde :hihi:hihi belirli bir güven sağladığımız ortada.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
diğer forumlardan bıkıp usanıp yukarıda alıntıladığım konulardan bu foruma geldik.uzun süre forumlara giriş yapmadım bu yüzden.foruma geldiğim günlerde baktım her konuda A Adem Helvacı etiketleniyor. yav dedim bu adamın 10tane eli 10 tanede ayağımı var her konuda etiketleniyor.dedim tekno sende bir el at bakalım velhasıl bu zaman kadar geldik. gerçi MI vestel ajanı tekonobond olarak görülsemde :hihi:hihi belirli bir güven sağladığımız ortada.
Sen benim gönlümün ilk acanısın Tekno Usta seni kimseye gaptırmam :kiskis

Buna paralel hepinizden ALLAH RAZI OLSUN diyorum zira birbirimizi anlayan bir kitle olarak burada buluştuk.

Siz olmasanız bu günleri böyle rahat görebilmemizin imkanı yoktu.

Hepinize teşekkürler TEKNOwest TEKNOWEST F fikoloji By_Trol By_Trol hosbulduk hosbulduk teraspy teraspy Umut Barış Umut Barış BlackSea BlackSea Domestos Domestos Aragorn Aragorn tarikk tarık uğur ve daha ismini burada yazılı olmayıp da gönlümüzde olan tüm dostlarımız.

Var olun ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İki saat kaybolduk neler olmuş ya, neyse hakaret olmadığı halde niye alınmış arkadaş ben de anlamadım ama hayırlısı olsun bakalım.
Olsun ara sıra yeni gelen dostlarımızın da bizleri tanıyabilmesi, anlayabilmesi için etkili oluyor böyle atraksyonlar :)

Bu bir gövde gösterisi gibi algılanmasın lakin, hassasiyetimizin de anlaşılmasını isteriz elbette.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Art niyet hissiyatı yüz yüze olunmasa bile yazılanlardan hissedilebiliyor.Üzücü keşke yaşanmasa ama yaşanıyor maalesef.
Forumumuzda genel kabul gören, birbirimize olan saygılı tutumumuza adapte olamayan yeni gelen dostlar olabiliyor.

Gönülleri çok güzel insanlardır muhakkak ancak bazen yıldızlar uyuşmaz ya, bizler de bu dostlarla uyuşamayabiliyoruz.

Birbirimizi kırmak yerine erkenden yollarımızı ayırmak daha doğru oluyor görüşündeyim :ok

Geri
Üst Alt