Nedir bu A101 lerin tv çılgınlığı

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
A101 lerde harıl harıl tv satışı var. Diğer marketlerde varmı dikkat etmedim. Kafama takılan şey firmaların ellerinde kalmış ürünlerini satmak mı yoksa hatalı ürünlerini elden çıkartmak mı. Piyasadaki bu elektrik ve elektronik satış çılgınlığı neyden kaynaklı, hem piyasa gereğinden fazla pahalı hemde abartılı bir reklam trafiği. Bu konuda bilgisi yorumu olan arkadaşlar var mı

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Pahalı TV alacak parası olmayan ucuza TV kovalıyor tüm mesele bu.
Alıcılar için söylenecek sözün yok. Haklılar piyasa gereğinden fazla pahalı firmaların satış taktiği ve algıları nedir. Ellerinde kalmışlarımı satmak hatalı üretinleri uygun fiyata ellerinden mı çıkartmak. Sikayet sayfaarinda cik fazla a101 sstisli tv sikauetleri gordun de ondan aklıma takıldı.

Karl1 Çevrimdışı

Karl1 

Aktif Üye
17 Haz 2018
76
50
Ülkemizde döviz fiyatlarının artması iğneden ipliğe, özellikle de elektronik ürünlerin fiyatlarında çok ciddi artmasına neden oldu. Bilinen markaların da TV fiyatları gerçekten çok yükseldi. A101 de zaman zaman fiyat performans ürünler satılıyor. İşte o zaman o TV ler uygun fiyattan alınmaya çalışılıyor. Bir de özellikle Netflix, Amazon Prime gibi yayıncıların artması ile smart tv lere ihtiyaç duyulması ile de satışlar arttı diye düşünüyorum. Özellikle reklam izlemek istemeyen, zamanı olmayan insanlar daha sonra uygulama üzerinden yayınları izleyebiliyorlar.

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Ülkemizde döviz fiyatlarının artması iğneden ipliğe, özellikle de elektronik ürünlerin fiyatlarında çok ciddi artmasına neden oldu. Bilinen markaların da TV fiyatları gerçekten çok yükseldi. A101 de zaman zaman fiyat performans ürünler satılıyor. İşte o zaman o TV ler uygun fiyattan alınmaya çalışılıyor. Bir de özellikle Netflix, Amazon Prime gibi yayıncıların artması ile smart tv lere ihtiyaç duyulması ile de satışlar arttı diye düşünüyorum. Özellikle reklam izlemek istemeyen, zamanı olmayan insanlar daha sonra uygulama üzerinden yayınları izleyebiliyorlar.
Buraya kadar haklısın katılıyorum da şikayet formlarında a101 in sattığı tv ler hakında cik fazla şikayet duydum. Markalar kötü değil sanki üretim seriler hatalı yada ellerinde kalmış seriler hissi uyandırdı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Alıcılar için söylenecek sözün yok. Haklılar piyasa gereğinden fazla pahalı firmaların satış taktiği ve algıları nedir. Ellerinde kalmışlarımı satmak hatalı üretinleri uygun fiyata ellerinden mı çıkartmak. Sikayet sayfaarinda cik fazla a101 sstisli tv sikauetleri gordun de ondan aklıma takıldı.
Şikayet sitelerine çok inanma derim.
Ellerinde kalmış ürünleri sattıklarını düşündüren nedir size?
A101-BİM-Migros yıllık belirli bir sipariş geçer, üreticiler de üretir.
Üreticinin böyle bir kaygısı yok, marketlerin olabiliyor o ayrı.

Yani kimse kimseye kazık atmıyor öyle düşündüğünüz gibi.

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Şikayet sitelerine çok inanma derim.
Ellerinde kalmış ürünleri sattıklarını düşündüren nedir size?
A101-BİM-Migros yıllık belirli bir sipariş geçer, üreticiler de üretir.
Üreticinin böyle bir kaygısı yok, marketlerin olabiliyor o ayrı.

Yani kimse kimseye kazık atmıyor öyle düşündüğünüz gibi.
Hakli ola bilirsiniz konuya pek hakim değilim. Şikayetim var sayfasında hep aynı markalara aynı seri ürünler ve aynı marketlerin şikayetleri. Ellerinde amis ürünler derken satılamayan yada hatalı üretim ürünleri kastetmiştim

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Hakli ola bilirsiniz konuya pek hakim değilim. Şikayetim var sayfasında hep aynı markalara aynı seri ürünler ve aynı marketlerin şikayetleri. Ellerinde amis ürünler derken satılamayan yada hatalı üretim ürünleri kastetmiştim
Ürünleri zaten kendilerine özel fason olarak Vestel veya Sunny gibi şirketlere ürettiriyorlar. Zaten uygun fiyata ucuz TV'ler satıyorlar hatasız mükemmel olacak diye bir şey yok ama burada önerilen Vestel garantili TV'lerin arkasındaki garanti sağlam olduğu için insanlar gidip alıyor. Zaten paraları da ancak bu TV'lere yetiyor. TV işi zaten hatalı ürün oranı yüksek olan bir alan. İthal TVler de de çok fazla şikayet oluyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ürünleri zaten kendilerine özel fason olarak Vestel veya Sunny gibi şirketlere ürettiriyorlar. Zaten uygun fiyata ucuz TV'ler satıyorlar hatasız mükemmel olacak diye bir şey yok ama burada önerilen Vestel garantili TV'lerin arkasındaki garanti sağlam olduğu için insanlar gidip alıyor. Zaten paraları da ancak bu TV'lere yetiyor. TV işi zaten hatalı ürün oranı yüksek olan bir alan. İthal TVler de de çok fazla şikayet oluyor.
Fason üretim demek montaj üretim demek onu da dipnot olarak düşelim.
Fason sözcüğü yanlış anlamda kullanılıyor genelde.

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Bilgiler için sağol alırsan zorlu güvenceli amd diyosun haklısın ona lafım yok diğer markalarrin ürünlerinden söz ediyorum. Yazılımsal programsal sıkıntı olmuş adresi yeterince yapılmadan üretilen sonrada satması için fiyatı düşürülen ve canım ülkemin alim gücünün düşmesini fırsat bıkmıyorlardır umarım.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
1-2 sene kadar temizlik ürünleri üreten bir fabrikada çalışmıştım bime migrosa vs gibi yerlere fason üretimde yapıyordu kendi markasıyla yaptığı ürünlerin kalitesi daha yüksek fason yaptığı ürünlerin kalitesi düşüktü.yani ordaki tvlerde samsung-lg.phılıps vs gibi markaları alamayan(süper ekonomi sayesinde) vatandaşların düşük fiyatlarla yönelmesi yüzünden kalitesiz tvlere talep arttı.

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Fason üretim demek montaj üretim demek onu da dipnot olarak düşelim.
Fason sözcüğü yanlış anlamda kullanılıyor genelde.
Bu bilgi iyi oldu bende çakma anlamında kullanılıyor sanıyordum.mondaj ürün derken?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

1-2 sene kadar temizlik ürünleri üreten bir fabrikada çalışmıştım bime migrosa vs gibi yerlere fason üretimde yapıyordu kendi markasıyla yaptığı ürünlerin kalitesi daha yüksek fason yaptığı ürünlerin kalitesi düşüktü.yani ordaki tvlerde samsung-lg.phılıps vs gibi markaları alamayan(süper ekonomi sayesinde) vatandaşların düşük fiyatlarla yönelmesi yüzünden kalitesiz tvlere talep arttı.
İşte benim değindiğim noktalrsfsn biri kalitesiz üretildiği için yazılmadan programsal vb hataları çıkan argesi eksik
Bir şekilde üretilen ürünleri düşük fiyata piyasada eritmek. Kafama takılan kısımlar burası sonda madur olan alıcılar oluyor.
Şimdi bu fason yani kalitesi düşük ürünler üretimi hatalı planlar piyasada marketler aracılığı ile eritilmiyor mu, içlerinde tanınmış markalar olsada.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bu bilgi iyi oldu bende çakma anlamında kullanılıyor sanıyordum.mondaj ürün derken?
Vestel özelinde konuşacak olursak

Paneli LG, BOE, SAMSUNG, AUO, gibi çeşitli üreticilerden temin ediyorlar.
İşlemciyi MStar firmasından temin ediyorlar sanırım.

Besleme kartı ve ankartı kendisi tasarlıyor.
Yazılım kendisine ait.

Montajdan kasıt bu.
Kendi teknolojisini üretmiyor, tasarım kendisine ait. (Bir kısım mühendislik de dahil olmak üzere.)

Dijitsu, Sunny, AWOX gibi firmaların üretimleri Vestel'le kalite konusunda kapışabilecek durumda değiller ne yazık ki.

Bir de Vestel üretimi Hi-Level ile Sunny (Atmaca elektronik) üretimi Hi-Level'ı birbirine karıştırmayın.
Hi-Level sadece bir marka, yani isim hakkı, o dönem kimdeyse o marka ile üretim yapıyor.

Millet bu ikisini birbirine karıştırıyor ne yazık ki.
Vestel servis güvencesinde yazıyorsa, Vestel üretimi;
Sunny servis güvencesinde yazıyorsa Sunny veya Atmaca Elektronik üretimidir.

O şikayet sitelerinin aslında firmaları sömürme aracına da dönüştüğü söyleniyor.
O yüzden oraları fazla umursamayın derim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri