Nedir bu A101 lerin tv çılgınlığı

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Vestel özelinde konuşacak olursak

Paneli LG, BOE, SAMSUNG, AUO, gibi çeşitli üreticilerden temin ediyorlar.
İşlemciyi MStar firmasından temin ediyorlar sanırım.

Besleme kartı ve ankartı kendisi tasarlıyor.
Yazılım kendisine ait.

Montajdan kasıt bu.
Kendi teknolojisini üretmiyor, tasarım kendisine ait. (Bir kısım mühendislik de dahil olmak üzere.)

Dijitsu, Sunny, AWOX gibi firmaların üretimleri Vestel'le kalite konusunda kapışabilecek durumda değiller ne yazık ki.

Bir de Vestel üretimi Hi-Level ile Sunny (Atmaca elektronik) üretimi Hi-Level'ı birbirine karıştırmayın.
Hi-Level sadece bir marka, yani isim hakkı, o dönem kimdeyse o marka ile üretim yapıyor.

Millet bu ikisini birbirine karıştırıyor ne yazık ki.
Vestel servis güvencesinde yazıyorsa, Vestel üretimi;
Sunny servis güvencesinde yazıyorsa Sunny veya Atmaca Elektronik üretimidir.

O şikayet sitelerinin aslında firmaları sömürme aracına da dönüştüğü söyleniyor.
O yüzden oraları fazla umursamayın derim.
firmalar zaten şikayetim var sayfasındaki şikayetleri pek iplemiyor ki sayfalar firmaları nasıl sömürme aracı oluyor bir çok firma hazır cvp vermek den öteye gitmiyor.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
İşin özü marketlerde satılan televizyonlar sorunlu değil bütçesine uygun bulan alır kullanır.Tıpkı benim vestel üretimi jvc alıp kullandığım gibi. Marketlerin tüketicileri kandırma gibi bir çabası yok.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
firmalar zaten şikayetim var sayfasındaki şikayetleri pek iplemiyor ki sayfalar firmaları nasıl sömürme aracı oluyor bir çok firma hazır cvp vermek den öteye gitmiyor.
Konu ne olursa olsun canı yanan kişi canını yakanı şikayet edeceğinde şikayet sitesinde ilgili bölümü seçmesi gerekir zaten ilgili bölümde de ona ait şikayetler olduğu için şikayet çokmuş diye düşünür. İlgili bölümden kastım örneğin ayakkabı markası , araba markası , beyaz eşya , elektronik , gıda , kozmetik , giyim vs vs

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Konu ne olursa olsun canı yanan kişi canını yakanı şikayet edeceğinde şikayet sitesinde ilgili bölümü seçmesi gerekir zaten ilgili bölümde de ona ait şikayetler olduğu için şikayet çokmuş diye düşünür. İlgili bölümden kastım örneğin ayakkabı markası , araba markası , beyaz eşya , elektronik , gıda , kozmetik , giyim vs vs
firmanın sömürülmesi bu gidişatın hangi kısmında ben o kısmı anlamadım. kaldı ki firmaları sömürmek bana garip geldi. firmalar tüketiciyi sömüresinde firma birşekile sömürülmeye izin vermez diye düşünüyorum.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
firmanın sömürülmesi bu gidişatın hangi kısmında ben o kısmı anlamadım. kaldı ki firmaları sömürmek bana garip geldi. firmalar tüketiciyi sömüresinde firma birşekile sömürülmeye izin vermez diye düşünüyorum.
Firma tüketiciyi niye sömürsün ki sattığı ürünün özelliklerini yazar tüketici de kendisine o ürün maddi ve teknolojik yönden uygun ise satın alır uygun değilse almaz almaya da hiç bir zaman mecbur değildir. :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Şöyle,

Firmanın hakkında fazla olumsuz şikayet olması o firmanın itibarını etkiler.
Dolayısıyla satışlarını etkiler.
Siz de olumsuz yorumları görerek firmalar hakkında bir fikir sahibi olmuşsunuz mesela.
Bu da demektir ki site amacını başarıyla yerine getirmiş.

Sitenin firmaları sömürmesi nasıl olur derseniz eğer, site firmaya der ki, senin hakkındaki şikayetleri silmemi istiyorsan ya da puanını yükseltmemi istiyorsan bana bedelini ödemelisin.

Herhangi bir site ismi vermedim dikkat ederseniz, çünkü bir firma hakkında bilgi edinirken o tür yerlere pek bakmam.
Daha çok forum veya sözlük sitelerini kullanırım.

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Firma tüketiciyi niye sömürsün ki sattığı ürünün özelliklerini yazar tüketici de kendisine o ürün maddi ve teknolojik yönden uygun ise satın alır uygun değilse almaz almaya da hiç bir zaman mecbur değildir. :)
tüketici bu şikayet sayfalarında üreticiyi nasıl sömürüyoro kısmı anlamadım. şimdide bim de dijitsu buzdolabı reklamı çıktı. kızdığım nokta düşük bütçeli tüketiciyi aldatma sömürme çabası ve bu çabaya marketlerinde ortak olması. etkili pazarlama teknikleri ve birçok şeyle birlik de ürünü uyguna aldığını düşünen tüketici ve mağduriyetleri dir beni üzen.
Bir süre kargo kuryeliği yapmıştım sinbo ev aletleri ücretsiz iade kargo firmasıydık bir günümüz o kargoları toplamakla geçiyor şok markete gittiğimde gözüme takılıyor, sinirden gülüyorum...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şöyle,

Firmanın hakkında fazla olumsuz şikayet olması o firmanın itibarını etkiler.
Dolayısıyla satışlarını etkiler.
Siz de olumsuz yorumları görerek firmalar hakkında bir fikir sahibi olmuşsunuz mesela.
Bu da demektir ki site amacını başarıyla yerine getirmiş.

Sitenin firmaları sömürmesi nasıl olur derseniz eğer, site firmaya der ki, senin hakkındaki şikayetleri silmemi istiyorsan ya da puanını yükseltmemi istiyorsan bana bedelini ödemelisin.

Herhangi bir site ismi vermedim dikkat ederseniz, çünkü bir firma hakkında bilgi edinirken o tür yerlere pek bakmam.
Daha çok forum veya sözlük sitelerini kullanırım.
şimdi aldım sömürü ile ilgili cevabımı teşekkürler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Alıcılar için söylenecek sözüm yok.

Buraya kadar haklısın

Hakli ola bilirsiniz konuya pek hakim değilim.

Bilgiler için sağol alırsan zorlu güvenceli amd diyosun haklısın ona lafım yok

Defolu demek istemedim tüketici mağduru edilecek sorunlu ürün demek istedim.

Konu içerisinde yazılan her bilgiye, her tecrübeye, temeli olmadan somut argüman üretmeden yazmışsınız... Olay çok açık ve net iken neden bu bakış açısına sahip olduğunuzu merak ettim...

Sakıncası yoksa, açıklayabilir misiniz?

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Konu içerisinde yazılan her bilgiye, her tecrübeye, temeli olan somut argüman üretmeden yazmışsınız... Olay çok açık ve net iken neden bu bakış açısına sahip olduğunuzu merak ettim...

ben de soruyu anlamadım?

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Konu içerisinde yazılan her bilgiye, her tecrübeye, temeli olan somut argüman üretmeden yazmışsınız... Olay çok açık ve net iken neden bu bakış açısına sahip olduğunuzu merak ettim...

Ben sorduğum soruya cevabımı aldım, teşekkür ederim. Selametle.
siz birşey mi ima etmeye çalışıyorsunuz. Konu sizin için açık ve ne olabilir, ben sadece konu ile ilgili fikir ve bilgileri öğrenmek istemiştim, nedir bu aşırı öz güven bilgi ve donanımın karşısındakin kırma üst perdeden bakama açısı?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
tüketici bu şikayet sayfalarında üreticiyi nasıl sömürüyoro kısmı anlamadım. şimdide bim de dijitsu buzdolabı reklamı çıktı. kızdığım nokta düşük bütçeli tüketiciyi aldatma sömürme çabası ve bu çabaya marketlerinde ortak olması. etkili pazarlama teknikleri ve birçok şeyle birlik de ürünü uyguna aldığını düşünen tüketici ve mağduriyetleri dir beni üzen.
Bir süre kargo kuryeliği yapmıştım sinbo ev aletleri ücretsiz iade kargo firmasıydık bir günümüz o kargoları toplamakla geçiyor şok markete gittiğimde gözüme takılıyor, sinirden gülüyorum...
Hiç kimse almaya mecbur değil o reklam tüketiciye sunulmuş seçenek
Bu konu uzar gider benim son cevabımdı.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
siz birşey mi ima etmeye çalışıyorsunuz. Konu sizin için açık ve ne olabilir, ben sadece konu ile ilgili fikir ve bilgileri öğrenmek istemiştim, nedir bu aşırı öz güven bilgi ve donanımın karşısındakin kırma üst perdeden bakama açısı?
Niyet okumayın, işinize bakın... Ne yazdıklarım ile ne yazdıkların ortada. Muhatap alıp cevap verdiğiniz için teşekkürler. Selametle.

Geri
Üst Alt