Mouse USB alıcım bozuldu:(

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40

Bir türk arkadaşımız daha kırmış veya kaybetmiş tam olarak yazmamış gelen cevapta ise microsoft un bu ürünlere yedek parça sağlamadığı olmuş microsoft mağazaları ile iletişime geçin yazılmış nasıl bi saçmalıksa uzun lafın kısası sonuç alamamış

Şaka gibi ama 4 yıldır alıcı arayan ve bulamayanlar var

Siz öncelikli olarak tamir edebilecek bi yer bulmayı deneyin

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Ben mini usb wifiyi söküp anten takmıştım sevgili BlackB BlackB ,ayrıca yeğenimin cihazı da böyle kurtarmıştık :)
Nasılsa elindeki malzemeyi "yarı çöp" olarak görüyorsun ,bence güzelce aç, elinden lehim yapmak geliyorsa ve havya +lehim varsa kesinlikle bağlantılar kopmuştur ,ki laptopa takılı olduğuna göre ,dediğim gibi olmuştur ,lehimledinmi iş biter.
Genelde pres kalıp olduğundan maket bıçağı ile metal ve plastiğin birleştiği yeri elini kesmeden ayır ,ben mesela önce önden sonra da yandan çok bastırmadan kesmiş,lehimlemiş ve iş bitince de kendi kendine yapışan bantla sarmıştım ,ki lehimleme olduğu papuçlar kırılmıştı ,lehimle doldurunca iş gördü

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Dostum kurtarılabilme imkanı varsa olur, dert etme bu kadar.
Keşke Logitech alsaydın. :hihi

PCB çatlamış olsa bile yollar tespit edilebilirse yapılabilir, götüreceğin kişinin bu işin üstesinden gelebilecek bir tip olması lazım.

Microsoft'la görüştün mü?:alala

buradaki sitemim olayın maddi boyutundan ziyade daha çok saçma oluşunaydı Umut Barış Umut Barış yoksa klavye mouse nedir 30 liraya yenisini alır koyarsın :cigara
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben mini usb wifiyi söküp anten takmıştım sevgili BlackB BlackB ,ayrıca yeğenimin cihazı da böyle kurtarmıştık :)
Nasılsa elindeki malzemeyi "yarı çöp" olarak görüyorsun ,bence güzelce aç, elinden lehim yapmak geliyorsa ve havya +lehim varsa kesinlikle bağlantılar kopmuştur ,ki laptopa takılı olduğuna göre ,dediğim gibi olmuştur ,lehimledinmi iş biter.
Genelde pres kalıp olduğundan maket bıçağı ile metal ve plastiğin birleştiği yeri elini kesmeden ayır ,ben mesela önce önden sonra da yandan çok bastırmadan kesmiş,lehimlemiş ve iş bitince de kendi kendine yapışan bantla sarmıştım ,ki lehimleme olduğu papuçlar kırılmıştı ,lehimle doldurunca iş gördü

abi ben zaten çöp olarak gördüm ve fırına attım devreyi söküp :deli1 internette bir adamın videosunu gördüm, 10 dakika fırına sokun çıkarın düzelir diyordu.. baktım yorumlarda ciddi ciddi işe yaradığını söylüyorlar.. he bende işe yaradı mı, yaramadı :krokop

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
30 tl kablosuz klavye+fare ,20 yıl önce böyle idi fiyatlar :kiskis
abi ben zaten çöp olarak gördüm ve fırına attım devreyi söküp :deli1 internette bir adamın videosunu gördüm, 10 dakika fırına sokun çıkarın düzelir diyordu.. baktım yorumlarda ciddi ciddi işe yaradığını söylüyorlar.. he bende işe yaradı mı, yaramadı :krokop
:haha1 Fırınlık iş değildi ki o mubarek ,neyse geçmiş olsun ,bari şimdi dediğimi yap artık ,çöp olma oranı %70 olmuş nasılsa

Bilgisayar Evreni Çevrimdışı

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
Öncelikle geçmiş olsun Microsoft türkiye sorumlusu kim servisi kim bunları belirledikten sonra o birimle iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Servise gönderin gerekli işlemleri yapacaklardır ücretini bilemiyorum ancak pek bir şey olacağını sanmam 1. Yol bu.
Gelelim 2. Yola öncelikle parçayı kırmadan sükebilirseniz söküp açın konrol edin kopuk bağlantıları tespit edin ona göre devam edin
3. Yol uğraşam derseniz direk sağlam televizyoncu veya telefon tamircisi ne gidin özellikle bu sıcak hava öfleme tabancası olanı bir yer bulmanız gerecek ikincisi ise işe yaramaz bir USB başı bulmanız gerekecek onun ile bire bir uyumlu ( yada onun gibi ) olacak bir tane bulduktan sonra tamirciye verin bunu bunla değiştirin diyin iyi günlerde kullanın tabi burda USB alıcının devreleri ve kartında bir kırılma falan yoksa yapın

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Öncelikle geçmiş olsun Microsoft türkiye sorumlusu kim servisi kim bunları belirledikten sonra o birimle iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Servise gönderin gerekli işlemleri yapacaklardır ücretini bilemiyorum ancak pek bir şey olacağını sanmam 1. Yol bu.
Gelelim 2. Yola öncelikle parçayı kırmadan sükebilirseniz söküp açın konrol edin kopuk bağlantıları tespit edin ona göre devam edin
3. Yol uğraşam derseniz direk sağlam televizyoncu veya telefon tamircisi ne gidin özellikle bu sıcak hava öfleme tabancası olanı bir yer bulmanız gerecek ikincisi ise işe yaramaz bir USB başı bulmanız gerekecek onun ile bire bir uyumlu ( yada onun gibi ) olacak bir tane bulduktan sonra tamirciye verin bunu bunla değiştirin diyin iyi günlerde kullanın tabi burda USB alıcının devreleri ve kartında bir kırılma falan yoksa yapın
Yazılanları toparlamışsın ,eline sağlık :ok

Bilgisayar Evreni Çevrimdışı

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
Yazılanları toparlamışsın ,eline sağlık :ok
İnsanlar tüketici olarak halkalarını tam olarak bilmiyorlar inancınız olsun. Bakın siz bir ürünü aldığınız zaman garantisi biter se daha servis onu onarmak zorunda ücretli onarır ayrı birşey siz o ürünü alırken tedarikçisi kim kim bakıyor bunun servisine önce bunu bulmanız gerekir. Tabi bunlar uğraş ister az kafamız ağrımadı bu işlerden :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Dürbün göndereyim mi burayı bulmam hi level 49 uhl 650 sayesinde oldu baktım site güzel duruyor bizim yaptığımız yapmaya çalışıyorlar girdik bakalım ne olacak hayat bize neler gösterir bilmem
Bizim yaptığımızı derken :alala
Dürbün iyi olur ,geçen köydeyken gece 02de jandarma geçmişti ,nereye gitti diye bakardım :haha1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri