Mouse USB alıcım bozuldu:(

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Merhaba arkadaşlar,

Microsoft kablosuz mouse ve klavyeme ait USB alıcım bozuldu. Laptop üzerine takılı halde çantaya koydum, sanırım biraz üzerine baskı aldı ve bilgisayarı çıkardığımda hafif bir eğilme olmuştu USB'de. Bunun tamiri yapılır mı? yoksa ufacık bir alıcı yüzünden klavye ve mouse çöpe mi gidecek? araştırdım satında alamıyorum :(

Microsoft PY9-00011 Wireless Desktop 850

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
usb kısmı koptuysa tamir ihtimali var.Maa bozuyduysa her cihazın anahtar eşlemesi farklı olduğu için çöp oluyor malasef.
mouse ışığı yanıyor, dediğim gibi USB takılı kaldığı için çanta içerisinde üzerine gelen baskı ile hafif yamulmuş. kim tamir eder bu alıcıyı? cuma akşamı birkaç elektronikçiye uğradım biz anlamayız abi dediler:) telefon tamircilerine falan mı gitsem?

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Kim tamir eder bilmiyorum ramchomania ramchomania 'nın dediği gibi uğraşacak tamirci bulmak zor. Ama bana hediye gelen mouseda da çanta içerisinde bıraktığımdan dolayı fiziksel baskıyla bozulmuştu. İlk başta bozulan alıcıyı açtım. Lehim yerlerinde kırılma vardı onları düzelttim. Ama düzgün açmadığım için kapatamadım. Bende 15 tl ye mouse aldım. Alıcısı düzgünce açarak diğer kısmı onun içine yerleştirdim. Bu şekilde hallettim ama ilerleyen zamanlarda tekrar söküp takarken açılmış olmasının verdiği gevşeklikle usb port içinde kalınca sinirden kırıp attım :) Bence uğraşmaya değmez. Ama kırıp attıktan sonra aklıma 10-15 tl lik usb port çoğaltıcı alsaydım ona lehimleseydim belki daha uzun ömürlü olabilirdi. Takıp çıkarma kısmında sorun yaşamayabilirdim. Ama değer mi siz karar verin.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
mouse ışığı yanıyor, dediğim gibi USB takılı kaldığı için çanta içerisinde üzerine gelen baskı ile hafif yamulmuş. kim tamir eder bu alıcıyı? cuma akşamı birkaç elektronikçiye uğradım biz anlamayız abi dediler:) telefon tamircilerine falan mı gitsem?
telefoncularda ince lehim içliği yapabilecek cihazlar var hocam.Birkaç telefoncuya danış ancak setiniz kaç para bilmiyorum ama astarı yüzünden pahalıya gelebilir.Babam Samsung tuşlu telefon kullanıyor ona alıştı bir kere bozulmuş bana sormadan götürmüş 100 lira almış vicdansız , telefonun sıfırı 140 lira şuan.Öncesinde mutlaka fiyat alın derim.Hatta bu ülke de bir iş yaptırmadan mutlaka ve mutlaka öncesinde fiyat alın sözleşin, gerekirse büyük işlerde yazılı anlaşma yapın , mutfak dolabı, boya badana, parke fayans vs. defalarca kazığını yedik.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Sanırım üreticilerde bununla ilgi çok şikayet aldıkları için mini reciver lar ürettiler eski ürünler bu konuda muzdarip bende aynı problemi yaşadım usb alıcıyı tamir ettim ve kısa bir uzatma kablosu ile kullanuyorum artık kırılırsa da uzatma kablosunun ucu kırılsın

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Ya niye öyle diyorsunuz klavye mouse setinin güncel 200 TL civarinda şuanda ? ufacık bir parça yüzünden boşa çıksın istemiyorum. Ben bir telefoncuya gideyim Çarşamba günü bakalım ne diyecekler.. teşekkürler

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
telefoncularda ince lehim içliği yapabilecek cihazlar var hocam.Birkaç telefoncuya danış ancak setiniz kaç para bilmiyorum ama astarı yüzünden pahalıya gelebilir.Babam Samsung tuşlu telefon kullanıyor ona alıştı bir kere bozulmuş bana sormadan götürmüş 100 lira almış vicdansız , telefonun sıfırı 140 lira şuan.Öncesinde mutlaka fiyat alın derim.Hatta bu ülke de bir iş yaptırmadan mutlaka ve mutlaka öncesinde fiyat alın sözleşin, gerekirse büyük işlerde yazılı anlaşma yapın , mutfak dolabı, boya badana, parke fayans vs. defalarca kazığını yedik.

Biraz vijdan meselesi ve kötü esnaflıktan kaynaklanan bir durum belki iki dk lık lehim işi hallolacak ama sanki artık o ürüne mahkumsun gibi algılanınca fiyat hemen yukarı çıkıyor

tamam yapılan işin emeğin kazanılan tecrübenin rakamsal karışılığını hiç bir zaman net olarak söyleyemeyiz ama bazen 10 liralık şeye 100 lira istiyorlar buda tamamen ahlaksızlık oluyor

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Aklıma gelmişken o zaman logitech gibi bazı firmaların bozulan alıcı yerine alıcı gönderdikleriyle ilgili bilgiler vardı. Ben denemedim. İsterseniz firmaya bir mail atın belki yardımcı olurlar.
internetten araştırdım, microsoft bu konuda destek olmuyor yani usb alıcı bozulursa at çöpe yenisi al diyor kullanıcıya :( logitech'te unifying alıcılar var model farketmeksizin birçok logitech mouse'da kullanılabiliyor. ama microsoft'ta böyle bir ürün var mı bilmiyorum..

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
internetten araştırdım, microsoft bu konuda destek olmuyor yani usb alıcı bozulursa at çöpe yenisi al diyor kullanıcıya :( logitech'te unifying alıcılar var model farketmeksizin birçok logitech mouse'da kullanılabiliyor. ama microsoft'ta böyle bir ürün var mı bilmiyorum..

Aslında bu konuda araştırma yapmadım fakat. Siz isteyin onlar vermesin sonra tüketici hakem heyetine başvuru yapın gelen cevaba göre sonuçta belirli bir süre yedek parça temin etmesi gerekir diye düşünüyorum. Tabi A Adem Helvacı hocam bu konu da ne der bilmiyorum. Sonuçta başka firmalar temin ediyorsa onlar da temin etmeli.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Biraz vijdan meselesi ve kötü esnaflıktan kaynaklanan bir durum belki iki dk lık lehim işi hallolacak ama sanki artık o ürüne mahkumsun gibi algılanınca fiyat hemen yukarı çıkıyor

tamam yapılan işin emeğin kazanılan tecrübenin rakamsal karışılığını hiç bir zaman net olarak söyleyemeyiz ama bazen 10 liralık şeye 100 lira istiyorlar buda tamamen ahlaksızlık oluyor
demek istediğim de bu zaten.Geçenlerde yazdım yine yazarım 1+1 evin banyosunda çamaşır makinesi sığmadı komşu marangoz rica ettim geldi dükkana götürdük kısalttı biçti , küçük lavabo aldım yerleştirdik.Dükkan onun değil ama duvarda çok güzel bir yazı gördüm "Alın teri , teşekkürle ödenmez "diye .İş bitince sordum şu sıralar birazda zor durumda kendisi hem komşuluk hatrı hemde emeğinin karşılığı olarak istediğinden fazla rakam verdim.Atıyorum telefoncu uğraşır güzel işçilik çıkarır koparsa gel tekrar bakarız vs. desin 30 lira istesin 40 vereyim.?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt