Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bir dönem IPS'in ucuzlatılmış versiyonu diye lanse edilen, e-IPS gibi uydurma bir isimle lanse edilen nispeten ucuz monitörler çıkmıştı. O modellerden birini alan arkadaşımin monitörünü her gördüğümde, benim TN'e ekmek veresim gelmiyor.

120-144Hz IPS panelli bir monitör şu dönem için gayet iyi sayılır. Değişik bir sıkıntısı, çok uzun tepki süresi vs yoksa her türlü tercihim IPS olur. ?
Renk açısından elbette en iyisi IPS'dir ama tepkime söz konusu ise ikisinin de ortası VA panel en isabetli tercih olur.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
merhaba üstatlar. söz konusu 27 inç acer ips monitör bugün geldi, gündüz kontrol ettim rekleri ve netliği güzel ve monitörü beğendim. çerçevesiz gibi ekranı var, ölü piksel falan yok yani herşey iyi güzel hoş. 1250 liraya bundan daha iyiside olamaz zaten.

az önce karanlıkta birde siyah renkde nasıl diye baktım, çok hafif üst tarafta ışık sızması var, çok azda sağ tarafta var.
İçimdeki ses bana, pek panik yapmaya gerek yok, zaten ips ve ucuz bir monitör, belkide edge led o yüzden siyahda azcık ışık sızması olur fatih diyor.
Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız bu ışık sızmasına.

yüklediğim bu fotoğrafı çekmek için epey uğraştım, bu fotoğrafdaki ışık sızması tamda gözümün gördüğü seviyede bir ışık sızması. özellikle biraz uzaktan ve tavandaki ışığı açarak çektim bu fotoğrafı, yani monitördeki sızan ışıkta abartı yok, eksikte yok.

IMG_20210517_222603.jpg

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
merhaba üstatlar. söz konusu 27 inç acer ips monitör bugün geldi, gündüz kontrol ettim rekleri ve netliği güzel ve monitörü beğendim. çerçevesiz gibi ekranı var, ölü piksel falan yok yani herşey iyi güzel hoş. 1250 liraya bundan daha iyiside olamaz zaten.

az önce karanlıkta birde siyah renkde nasıl diye baktım, çok hafif üst tarafta ışık sızması var, çok azda sağ tarafta var.
İçimdeki ses bana, pek panik yapmaya gerek yok, zaten ips ve ucuz bir monitör, belkide edge led o yüzden siyahda azcık ışık sızması olur fatih diyor.
Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız bu ışık sızmasına.

yüklediğim bu fotoğrafı çekmek için epey uğraştım, bu fotoğrafdaki ışık sızması tamda gözümün gördüğü seviyede bir ışık sızması. özellikle biraz uzaktan ve tavandaki ışığı açarak çektim bu fotoğrafı, yani monitördeki sızan ışıkta abartı yok, eksikte yok.

IMG_20210517_222603.jpg
Öncelikle hayırlı olsun.

Bu gösterdiğiniz gibiyse; hem ölü pikselsiz, hem de yok sayılacak derecede ışık sızması olan bir monitör almışsınız. Bence gayet iyi bir alışveriş olmuş.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Öncelikle hayırlı olsun.

Bu gösterdiğiniz gibiyse; hem ölü pikselsiz, hem de yok sayılacak derecede ışık sızması olan bir monitör almışsınız. Bence gayet iyi bir alışveriş olmuş.
15 dakikadır hem bu forumdaki, hemde diğer forumlardaki ışık sızması olan ips monitör şikayetlerini ve fotoğraflarını inceledim inceledim ve sizinle aynı kanıya vardım. bu kadarcık ışık sızması gayet normalmiş. iyi bir alışveriş oldu, zaten bu monitör monitör olarak kullanılacak filmi tv de izliyorum, söz konusu ışık sızması yok denecek kadar az, hiç önemsemiyorum.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
15 dakikadır hem bu forumdaki, hemde diğer forumlardaki ışık sızması olan ips monitör şikayetlerini ve fotoğraflarını inceledim inceledim ve sizinle aynı kanıya vardım. bu kadarcık ışık sızması gayet normalmiş. iyi bir alışveriş oldu, zaten bu monitör monitör olarak kullanılacak filmi tv de izliyorum, söz konusu ışık sızması yok denecek kadar az, hiç önemsemiyorum.
ips panellerde o kadar olur güle güle kullanın bundan iyisini 1230 liraya n11 den almıştım 144 hz ama 7-8 ay oluyor samsung va panelli

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ips panellerde o kadar olur güle güle kullanın bundan iyisini 1230 liraya n11 den almıştım 144 hz ama 7-8 ay oluyor samsung va panelli
Teşekkürler hocam sizde güle güle kullanın
Türkiye'de yaşıyoruz hocam 10 ay önce 55 inç Samsung va panelli mb130 anakartlı 2020 model TV yi 3500 e aldım ?. Şimdi düzgün bir 43 inç TV 3500 lira.

K Çevrimdışı

Kuanique

Yeni Üye
7 Ara 2020
12
36
Curved ekran bir monitör almayı düşünüyorum.Teknik açıdan kronik bir sorunu varmıdır curved ekranların?

K Çevrimdışı

Kuanique

Yeni Üye
7 Ara 2020
12
36
Genelde ghost screen sorunu olur, ışık sızması olur.
Tabi şansa da bağlıdır.
Ne amaçla kulanacağınıza da bağlı.
Anladım bunun dışında kullanım ömrünü kısaltan bir durum benim ilgimi çeken durum.Çünkü günde 10 saat açık kalıyor monitör
Işık sızması yada ghost screen şans ve kabul edilebilir durumlar.
Va panel tasarımı çok güzel

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Anladım bunun dışında kullanım ömrünü kısaltan bir durum benim ilgimi çeken durum.Çünkü günde 10 saat açık kalıyor monitör
Işık sızması yada ghost screen şans ve kabul edilebilir durumlar.
Va panel tasarımı çok güzel
O da şansa kalmış.
Servis konusu da şansa kalmış.
Mağazada görebiliyorsanız gidip görüp alın.

S Çevrimdışı

Smony

Yeni Üye
22 Eyl 2022
9
26
Oyun için değil hz ve ms değerinin bir önemi olmayan sadece Film ve dizi izlemek için 4k monitör arıyorum. 2 monitör arasında kararsız kaldım bütçem en fazla 7000 TL'ye kadar çıkabilir önerileriniz nelerdir?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Oyun için değil hz ve ms değerinin bir önemi olmayan sadece Film ve dizi izlemek için 4k monitör arıyorum. 2 monitör arasında kararsız kaldım bütçem en fazla 7000 TL'ye kadar çıkabilir önerileriniz nelerdir?

Bence bunu alın;

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri