Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
awox sunny axen bunlarla bir tutma onlar 50hzlik tvler görüntüleri berbat kalitesiz vestelde iyi değil vestel samsun lg panel kullandığı için birde tavsiye forumu olduğu için gederi var vestelin tavsiye forumu olmasın bence vestel,de sunny,den farksız olmaz vestelin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

zerre kadar kazancım yok o işlerle işim olmaz adam 1000 TL ver 75 hz al diyorsun bende 1300TL ver 144hz al diyorum almışken alır kurulumu yapar beğenmez ise iade eder iade hakkı var tepeden bakma insansanlara o bir garip köylü o iyi sistem sahibi olamaz toplayamaz içmeye ayranı yok 75 hz alsın diyorsun sıkışınca kar amacın mı var ne ayaksın falan demeye kalkıyorsun yakışmıyor sana Umut Barış Umut Barış hocam beğenmez ise gider paşa paşa iade eder :ok
Ne sıkışacam kardeşim, halep oradaysa arşın burada.
Kutuda süpriz yumurta var, tadı iyi çıkar kötü çıkar.
Market alır veya almaz.

Ben olması gerekeni aktardım kendisine.
Burası gerçeklerin forumu, işine gelir gelmez.

Vestel'e bu forum bir şeyler kazandırdıysa bunu vatadaşın canı yanmasın diye yapmıştır yoksa hiç bir markaya eyvallahı yok buranın.
MSI, Philips, ASUS, LG, Samsung, Dell, Philips'de babamın malı değil.
Onlar da Çin'de ürettiriyor çoğu ürününü ama ben milletin iyiliğini istiyorum hepsi bu.

Sen de Philips TV'lerle monitörleri bir tutma derim.
Kal sağlıcakla.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yeni öğrendim 2020 üretimi olduğunu sitesinde yazıyor donanım arşivinde gördüm al sana kaynak

Ekran-Alintisi38967bb646af470a.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sen al, incele de görelim Ali mi var, Veli mi var içinde? Ne dersin?
Başkasına tavsiye ederken iyi.
adam almış incelemiş üstelik oyun gelişticisi grafik çalışması yapıyor sıradan kullanıcı değil metal kasa ince şık 2 adet hdmı 1 adet dp port 3.5 jak çıkışı 144 hz IPS Panel var ben bu akşam alacaktım şoktan kalmamış tükenmiş müsait zamanda alırım incelerim sorun yok içinide açarım kullandığı panel markasına kadar beslemesi vs herşeyinin resmini çeker foruma eklerim mal bu derim kendimde alacağım için tavsiye ediyorum işkembeden atmıyorum 1300TL'ye navitech ld-4022 aldım 1700 TL'ye redmi not 8 aldım 2000TL'ye 49UHL650 aldım 2600TL,de 55UHL950'ye verdim son 1 yılda masraf çok oldu 1300+1700+2000+2600=7600 TL korona işleri vurdu biraz monitör beklemede işler açılsın biraz alırız ********* sıkıntı yok Umut Barış Umut Barış hocam Allaha emanet ol kendine iyi bak Allah sağlık sıhhat versin herkese iyi forumlar ...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sen rampage al philips sorunlu marka tavsiye etmem çabuk arıza yapıyor philips tavsiye etmem monitör 1 kere alıyorsun biraz fazla ver rampage al pişman olmazsın ips ekran 1ms 144hz daha ne olsun

incelemesi var

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Beş ay önce 27 inç 144 hz VA gamepower monitor 1230 lira kacirmayin ilanima burun kiviranlarin dolar kurunu ornek vermesi pek manidar olmus Ayni monitor su an 1900 lira Bilsin istedim. Edit: zaman ne cabuk geciyor Taksiti bile bitmiş.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Beş ay önce 27 inç 144 hz VA gamepower monitor 1230 lira kacirmayin ilanima burun kiviranlarin dolar kurunu ornek vermesi pek manidar olmus Ayni monitor su an 1900 lira Bilsin istedim. Edit: zaman ne cabuk geciyor Taksiti bile bitmiş.
Gamepower, Everest, Rampage vs. markalara para vermemeyi tercih ediyorum.
Yemem içmem, gider MSI alırım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gamepower, Everest, Rampage vs. markalara para vermemeyi tercih ediyorum.
Yemem içmem, gider MSI alırım.
MSI en çok casper tercih ediyor masa üstü olsun laptop olsun casper hep MSI mainbord anakart kullanıyor tamiride bi hayli zor MSI arızalı bord geldiğinde geri çeviriyorduk çünkü sıcak hava ile dahi üzerindeki arızalı devre elemanları sökülmüyordu pc servis işiyle uğraşan varsa msı anakartların ne kadar uğraştırdığını insanı nasıl sinir ettiğini bilir msı ben sevmiyorum msı anakart tamiri ile uğraşanlarda bilir ne kadar kötü mal ürettiğini adamlar bozulunca tamir edilmesin çöpe atılsın diye bord üretmiş :hihi

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
MSI en çok casper tercih ediyor masa üstü olsun laptop olsun casper hep MSI mainbord anakart kullanıyor tamiride bi hayli zor MSI arızalı bord geldiğinde geri çeviriyorduk çünkü sıcak hava ile dahi üzerindeki arızalı devre elemanları sökülmüyordu pc servis işiyle uğraşan varsa msı anakartların ne kadar uğraştırdığını insanı nasıl sinir ettiğini bilir msı ben sevmiyorum msı anakart tamiri ile uğraşanlarda bilir ne kadar kötü mal ürettiğini adamlar bozulunca tamir edilmesin çöpe atılsın diye bord üretmiş :hihi
O sattıkları malın kalitesine göre değişir. Casper kendisi zaten çok ucuz parçalar kullanıp ucuza satan bir şirket. MSI dan aldıkları kartlar en kötü kalitede üretilmiş basit OEM üretim kartlar. Bu hazır sistem üretenlerin çoğunun kullandığı kartlar böyle. MSI ın kendi ürünlerinin kalitesinde bence bir sıkıntı yok şu an B550 bir anakartını kullanıyorum. Bundan önce de Asus kullanıyordum ikisinde de gayet güzel deneyim yaşadım, hatta Asus'un bazı bugları vardı arada RAM'in birini söküp yeniden tanıtmak gerekiyordu MSI'da hiç bir sıkıntı yaşamadım. SMD komponentleri sökmekte zorlanmanızın sebebi kurşunsuz lehim olabilir. Son dönemde çıkan ürünlerde kurşunsuz lehim kullanılıyor fabrika standartları sebebiyle, daha yüksek ısıda tutup bordu yakmamak için bol pasta kullanmak gerekiyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
O sattıkları malın kalitesine göre değişir. Casper kendisi zaten çok ucuz parçalar kullanıp ucuza satan bir şirket. MSI dan aldıkları kartlar en kötü kalitede üretilmiş basit OEM üretim kartlar. Bu hazır sistem üretenlerin çoğunun kullandığı kartlar böyle. MSI ın kendi ürünlerinin kalitesinde bence bir sıkıntı yok şu an B550 bir anakartını kullanıyorum. Bundan önce de Asus kullanıyordum ikisinde de gayet güzel deneyim yaşadım, hatta Asus'un bazı bugları vardı arada RAM'in birini söküp yeniden tanıtmak gerekiyordu MSI'da hiç bir sıkıntı yaşamadım. SMD komponentleri sökmekte zorlanmanızın sebebi kurşunsuz lehim olabilir. Son dönemde çıkan ürünlerde kurşunsuz lehim kullanılıyor fabrika standartları sebebiyle, daha yüksek ısıda tutup bordu yakmamak için bol pasta kullanmak gerekiyor.
tamir edilmez arızası yapılmacak bir anakart değil msı çok zaman alıyor extra donanım 1 tane msı tamir edene kadar 4 tane farklı markanın tamiri yapılıyor gecen sürede msı küçük çaplı smd elektrolitik kondansatör çok fazla sık yan yana kullanıyor o kullandığı kurşunsuz lehim soğuk lehim zamanla oksitlenme yapıyor kalitesiz lehimdir şimdi seri üretim vs 1.2.3.4.5.xxx . nesil diye gittiği için kısa ömürlü üretim modeline gitti çoğu firma

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
tamir edilmez arızası yapılmacak bir anakart değil msı çok zaman alıyor extra donanım 1 tane msı tamir edene kadar 4 tane farklı markanın tamiri yapılıyor gecen sürede msı küçük çaplı smd elektrolitik kondansatör çok fazla sık yan yana kullanıyor o kullandığı kurşunsuz lehim soğuk lehim zamanla oksitlenme yapıyor kalitesiz lehimdir şimdi seri üretim vs 1.2.3.4.5.xxx . nesil diye gittiği için kısa ömürlü üretim modeline gitti çoğu firma

Kurşunsuz lehim çevreye daha az zararlı olduğu için zorunlu
kullanıyorlar. Daha kötü olduğu doğru normal lehinlemelerde sökmek dışında pek sıkıntı yaratmasa da özellikle BGA parçalarda lehim topu çatlaması vs. gibi büyük sıkıntı yapabiliyor. Her şirket lehim yapamayı beceremiyor otomatik makinelerin ayarları da önemli herkes kurşunsuz lehime yönelsede herkeste problem çıkmıyor. İkinci problemde ince bakır katman. Kurşunsuz lehim için yüksek ısıya çıkarınca pat kalkıyor PCB den ya da çabuk yanıyor ısıdan. OEM boardlar ile pek deneyimim yok ama Laptop boardlarında lehim kalitesinden sıkıntı çok fazla. Apple laptoplarının çok meşhur boarddan kalkan şarj kontrol çipi var mesela.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Casper giriş seviye kart aldığı için olmasın?
Ayrıca lehimlenmiş elemanı sökemiyorsan o senin beceriksizliğin olmasın?
Ya da ucuz istasyon kullanıyor olmayasın?

Önce diyordun satıcı değilim, şimdi de diyorsun ki MSI anakartları tamir ediyorduk diye.
Adama Rampage yolla da incelesin, prim yazarlar hanene.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kurşunsuz lehim çevreye daha az zararlı olduğu için zorunlu
kullanıyorlar. Daha kötü olduğu doğru normal lehinlemelerde sökmek dışında pek sıkıntı yaratmasa da özellikle BGA parçalarda lehim topu çatlaması vs. gibi büyük sıkıntı yapabiliyor. Her şirket lehim yapamayı beceremiyor otomatik makinelerin ayarları da önemli herkes kurşunsuz lehime yönelsede herkeste problem çıkmıyor. İkinci problemde ince bakır katman. Kurşunsuz lehim için yüksek ısıya çıkarınca pat kalkıyor PCB den ya da çabuk yanıyor ısıdan. OEM boardlar ile pek deneyimim yok ama Laptop boardlarında lehim kalitesinden sıkıntı çok fazla. Apple laptoplarının çok meşhur boarddan kalkan şarj kontrol çipi var mesela.
Apple soğutmayı bile bilerek halletmiyor ki millet board ve kasa değişsin.
Batarya değişiminde alt kasa değiştiren firmadan söz ediyoruz.
Cihazı incelik ve hafiflikle satıyor millete. Bir de MACOS işte. Pili iyi kullanıyor.
Ama fan sesi olmayan bir Macbook Pro görürsen haber ver derim.
MAC kullanıcılarının en büyük şikayeti ısı ve fan.
Bir de MAC de fan kontrol yazılımı bulmak da güç. 1 tane ücretsiz vardı sanırım.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Apple soğutmayı bile bilerek halletmiyor ki millet board ve kasa değişsin.
Batarya değişiminde alt kasa değiştiren firmadan söz ediyoruz.
Cihazı incelik ve hafiflikle satıyor millete. Bir de MACOS işte. Pili iyi kullanıyor.
Ama fan sesi olmayan bir Macbook Pro görürsen haber ver derim.
MAC kullanıcılarının en büyük şikayeti ısı ve fan.
Bir de MAC de fan kontrol yazılımı bulmak da güç. 1 tane ücretsiz vardı sanırım.
En büyük sıkıntı fan sesi de değil, fanlar çok geç çalışıyor bu zaman diliminde işlemci çok fazla ısınıp kasayıda ısıtıyor ve artık yeterince hızlı soğutamıyor kendini cihaz. Yük altında sürekli 100 dereceyi geçtiği için kısa sürede işlemci ölümleri ya da işlemci lehim topu kusurları ortaya çıkıyor. Ancak ARM M1 çipleri umut vaat ediyor gibi, bakalım verimlilikle beraber performans verebilirlerse rekabetçi ürünler ortaya koyabilirler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
En büyük sıkıntı fan sesi de değil, fanlar çok geç çalışıyor bu zaman diliminde işlemci çok fazla ısınıp kasayıda ısıtıyor ve artık yeterince hızlı soğutamıyor kendini cihaz. Yük altında sürekli 100 dereceyi geçtiği için kısa sürede işlemci ölümleri ya da işlemci lehim topu kusurları ortaya çıkıyor. Ancak ARM M1 çipleri umut vaat ediyor gibi, bakalım verimlilikle beraber performans verebilirlerse rekabetçi ürünler ortaya koyabilirler.
İlk jenerasyondan sonrasını bekleme taraftarıyım ben.
Ben Apple'ın yerinde olsam hemen çıkartmam.
Gerekirse 1 yıl daha beklesin millet.
MAC kullanacak adam MAC kullanır yine zaten.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt