E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44
Kafam iyicene karıştı şuan.
Umut Barış Umut Barış 8 bit değerli monitörlerin benim istediğim özellik de olanların fiyatları oldukça yüksek.
@denysmih6 dediğiniz gibi epey de rampage rm 344 TN panel olarak yazılmış,2019 model olan TN panel.
Epey ve displayspecificitions daki bilgilerin bazıları hatalı. Birde şu monitörü buldum
Display portu da var.Başka öneris olan arkadaş varmı acaba özellik olarak rampage daha iyi gibi ama oyun da 144 HZ ile 75 HZ gerçekten fark ediliyor mu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kafam iyicene karıştı şuan.
Umut Barış Umut Barış 8 bit değerli monitörlerin benim istediğim özellik de olanların fiyatları oldukça yüksek.
@denysmih6 dediğiniz gibi epey de rampage rm 344 TN panel olarak yazılmış,2019 model olan TN panel.
Epey ve displayspecificitions daki bilgilerin bazıları hatalı. Birde şu monitörü buldum
Display portu da var.Başka öneris olan arkadaş varmı acaba özellik olarak rampage daha iyi gibi ama oyun da 144 HZ ile 75 HZ gerçekten fark ediliyor mu?

144 Hz ile 75 Hz oldukça fark edilir ama bunun için 144 FPS alabilmeniz lazım.
144 FPS verebilecek sisteminiz yoksa 144 Hz olmasının anlamı yok.

Hangi bilgi yanlış o kısmını anlayamadım.

Linkini verdiğiniz panel de güzel.
İşinizi görür.

Bu arada benim panel 200 kandela imiş, 250 zannediyordum.
Parlaklığı 250 CD olanları da alabilirsiniz yani.

(Dün linklerini verdiğim paneller.)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şok markete gelen 2020 üretimi ıps panel rampage alma sen alamazsın zaten git 75 hz al yani bütçen sarsılmasın dahada yorum yapmam 75 hz 900 TL'ye eve sokmam
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

:hihi :hihi :hihi :hihi :kiskis:kiskis:kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şok markete gelen 2020 üretimi ıps panel rampage alma sen alamazsın zaten git 75 hz al yani bütçen sarsılmasın dahada yorum yapmam 75 hz 900 TL'ye eve sokmam

Sen al, incele de görelim Ali mi var, Veli mi var içinde? Ne dersin?
Başkasına tavsiye ederken iyi.

E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44

144 Hz ile 75 Hz oldukça fark edilir ama bunun için 144 FPS alabilmeniz lazım.
144 FPS verebilecek sisteminiz yoksa 144 Hz olmasının anlamı yok.

Hangi bilgi yanlış o kısmını anlayamadım.

Linkini verdiğiniz panel de güzel.
İşinizi görür.

Bu arada benim panel 200 kandela imiş, 250 zannediyordum.
Parlaklığı 250 CD olanları da alabilirsiniz yani.

(Dün linklerini verdiğim paneller.)
Şuan ki sistemim 144 FPS vermez ama bir kaç ay sonra iyi bir sistem almayı düşünüyorum.O zaman 144 FPS alırım.Panel hakkında bilgi veren yabancı site vardı ya orda da hatalı bir bilgi vardı hangi panel şuan hatırlıyamadım.Philips 242V8A da 8 bit ve IPS panel,sizin panelin bir üst modeli galiba.

Beni gaza getirme bak alırım.Şok markete halen duruyor biraz bakındım alsam mı almasam mı diye HZ,MS ve bağlantı arabirimleri olarak Rampage daha iyi bir seçim.Biraz daha düşüneyim PHİLİPS 242V8A ve RAMPAGE RM-344 arasında karar vericem

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Şuan ki sistemim 144 FPS vermez ama bir kaç ay sonra iyi bir sistem almayı düşünüyorum.O zaman 144 FPS alırım.Panel hakkında bilgi veren yabancı site vardı ya orda da hatalı bir bilgi vardı hangi panel şuan hatırlıyamadım.Philips 242V8A da 8 bit ve IPS panel,sizin panelin bir üst modeli galiba.

Beni gaza getirme bak alırım.Şok markete halen duruyor biraz bakındım alsam mı almasam mı diye HZ,MS ve bağlantı arabirimleri olarak Rampage daha iyi bir seçim.Biraz daha düşüneyim PHİLİPS 242V8A ve RAMPAGE RM-344 arasında karar vericem
sana diyorum şokta bekliyor git al beğenmezsen geri götür anında iade et iade hakkın var kaybedecek birşeyin yok biraz uyanık ol al dene bak beğenmezsen iade et

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evet, görünürde öyle. Benimki VA, linkteki IPS.

İlla 144 alacaksan ikinci el piyasasına da bakabilirsin.
Daha yüksek Hertz'lere geçmeye karar verenler satıyor elindekini.

Ya bütçeni artır ya da kararını ver.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
üst model 2020 üretim o Rampage RM-344 Kaçırma birdaha bulamazsın o fiyata

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
TV'de AWOX, AXEN, Sunny ne ise monitörde de bu Rampage, Gamepower, Monster o dur.
Alırsın beğenirsin beğenmezsin o senin bileceğin iş.
Ama kalitesi, işçiliği hakkında fikrin olsun diye bunu söylüyorum.

Bu iş o kadar cazip olsa piyasa bunlarla dolardı.
Kimse kimseyi kandırmasın.

Sadece Hz için monitör seçilmez. Gözünle bakacaksın sonuçta buna.
Üreteceği renkler berbat olduktan sonra bir süre sonra elden çıkartmak isteyeceksin.

Arkadaşımda 240 Hz LG var, oyun dışında monitörü sevemedi.
Niye, ürettiği renklerde iş yok çünkü.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Uyanıklığa gel.
Az arasam Ali'de bulurum aynısını. :hihi
eski sistem tavsiye edince ne oluyor 144hz IPS Panel 2020 üretimi bu 75 hz takıntısı nedir cimrilik mi? pintilik mi? yoksa marka takıntısı mı ? anlamadım kim monitör tavsiyesi istese sen direk 75hz tavsiyesi veriyorsun Umut Barış Umut Barış hocam uzman bu işlerde o ne derse onu al gitsin ben ona yetişemiyorum adam haklı 75hz en iyisi :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
eski sistem tavsiye edince ne oluyor 144hz IPS Panel 2020 üretimi bu 75 hz takıntısı nedir cimrilik mi? pintilik mi? yoksa marka takıntısı mı ? anlamadım kim monitör tavsiyesi istese sen direk 75hz tavsiyesi veriyorsun Umut Barış Umut Barış hocam uzman bu işlerde o ne derse onu al gitsin ben ona yetişemiyorum adam haklı 75hz en iyisi :hihi
Yazdığın cümlede bile konuya hakimiyetini anlayabiliyorum.

75 Hertz takıntım yok, kaliteli panel takıntım var.
Baba panellere sahip değil elbette tavsiye ettiğim ürünler ama bu da göz be kardeşim!

Yukarıda ne yazmışım " TV'de AWOX, AXEN, Sunny ne ise monitörde de bu Rampage, Gamepower, Monster vs. o dur."

Bir üretici ile anlaşıp logonu bastırdığın üründe ne kadar iyi müşteri desteği verebilirsin?
Bu konuya girmiyorum bile.

Senle aramızdaki fark bu, sen sadece düz mantık Hz. değerine bakıyorsun.
Ben ise kullanım amacı ile kaliteli paneli ortada buluşturmaya çalışıyorum.

Döviz kurunun hali belli, 1000 TL bütçe monitöre zor veriliyor, belki 144 Hz'in tadını çıkarabileceği bir sistem bile alamayacak ileride.
Ne yapacaksın, sen mi toplayacaksın sistemi?

2020 üretimi olduğunu bildiğine göre ya bu ürünleri devamlı kovalayan ve metheden birisin ya da bu ürünlerden bir kazancın var.
Benim aklıma başka ihtimal gelmiyor, sana iyi akşamlar.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
TV'de AWOX, AXEN, Sunny ne ise monitörde de bu Rampage, Gamepower, Monster o dur.
Alırsın beğenirsin beğenmezsin o senin bileceğin iş.
Ama kalitesi, işçiliği hakkında fikrin olsun diye bunu söylüyorum.

Bu iş o kadar cazip olsa piyasa bunlarla dolardı.
Kimse kimseyi kandırmasın.

Sadece Hz için monitör seçilmez. Gözünle bakacaksın sonuçta buna.
Üreteceği renkler berbat olduktan sonra bir süre sonra elden çıkartmak isteyeceksin.

Arkadaşımda 240 Hz LG var, oyun dışında monitörü sevemedi.
Niye, ürettiği renklerde iş yok çünkü.
awox sunny axen bunlarla bir tutma onlar 50hzlik tvler görüntüleri berbat kalitesiz vestelde iyi değil vestel samsun lg panel kullandığı için birde tavsiye forumu olduğu için gederi var vestelin tavsiye forumu olmasın bence vestel,de sunny,den farksız olmaz vestelin

zerre kadar kazancım yok o işlerle işim olmaz adam 1000 TL ver 75 hz al diyorsun bende 1300TL ver 144hz al diyorum almışken alır kurulumu yapar beğenmez ise iade eder iade hakkı var tepeden bakma insansanlara o bir garip köylü o iyi sistem sahibi olamaz toplayamaz içmeye ayranı yok 75 hz alsın diyorsun sıkışınca kar amacın mı var ne ayaksın falan demeye kalkıyorsun yakışmıyor sana Umut Barış Umut Barış hocam beğenmez ise gider paşa paşa iade eder :ok

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt