Mitsubishi Electric R32

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141
Cvp: Mitsubishi Electric R32

Yani kendini kısmadan devamlı tam devir çalışan kompresör, ama tamam hocam kafamda oturdu artık 35 alacağım kısmetse, peki bu dış üniteler direk açığa konulduğunda cihazın ömrü açısından hiç mi sorun olmuyor gönül ister ki balkon altına koyalım.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
Yani kendini kısmadan devamlı tam devir çalışan kompresör, ama tamam hocam kafamda oturdu artık 35 alacağım kısmetse, peki bu dış üniteler direk açığa konulduğunda cihazın ömrü açısından hiç mi sorun olmuyor gönül ister ki balkon altına koyalım.

ne kadar kısmadan çalıştırmay zorlasakta  inverterin çalışma mantığı kısmak üzerinedir genede kısar.

bakın siz sadece soğutma yapacaksınız şimdi yanlış anlaşılmasın sizi illede en üst modellere zorluyormuşum gibi algı oluşturmuyoruım üstte espri yaptım siz artık en ü st model harici alamazsınız diyerek. 

size aslında hj seriside yeter dediğiniz gibi 12 yerine 18 midea alırım durumuda olur. 

bakın şimdi  ben ucuz aldımda kar ettim ikiside aynı durumu olamaz bazı paranoyak satıcılar insaları kandırmaya çalışırken bunlara uyan yine bazı  konuşmayı bile bilmeyen ahlaksız  birleri o tür laflar ediyor. yok üst markalara gerek yok vs. 
asla böyle bir şey olmaz. 
midea bendede var asla bir me kadar kısamaz yıllardır yazıyorum bunu. ama insalar az bir şey ucuz gördümü kendilerini bile avutarak kandırma yoluna gitt,kçe yazmaktanda imtina ettiğim çok zaman oluyoır.  

yai soğutma için bile illaki pahalısına gerek yok sözüde fos tam aksine bu cihazlar asıl tasarrufu soğutmada gerçekleştiryorlar. 

dış ünitede ne kadar dışarıda olursa okadar iyidir her yağan yağmurda kendisini temziler. balkon saçağı kısa olanlar mesela ben teras katıyım saçak kısa arkası korumada kalıyor  o yüzden çok krileniyor tek avantajı yıkmakta oluyor kirli su balkoan ineceği için. ama normal duvarda aslılı olan klimalarım okadar kirli değil.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Yok hocam estağfirullah, hiç öyle algı yönetimi oluşturduğunuz yönünde bir düşünce oluşmadı, çünkü öyle bir durum söz konusu değil, en başından beri ben iyisi hangisi diyorum sizde onun üzerine anlatıyorsunuz bana, mercedes isteyen adama renault anlatacak haliniz yok, ben Allah kısmet ederse almışken 10 sene kullanmak istiyorum o yüzden bir kere alıyoruz iyi olsun mantığı işliyor zihnimde, kısma dediniz yeni  youtube'da videonuzu izledim koskoca evde kıstığını gösteriyorsunuz deliliyle o yüzden bu konuda o endişem kalmadı birde bizim salon tavanı basık zaten(2.4 metre) 3.5kw kurtaracağı yönünde kafamda soru işareti kalmadı.

Midea örneğini alakasız bir model alırsam diye vermiştim olmayacak yere en iyi klimayı taksan olmaz o açıdan yani, bir de yağmuru her yerinden pas akan klimalar için sordum o zaman dış sacına bir şey olsada içindeki sistem için bu yağmur kar olayları cihaz ömrünün kısalmasına ve kalıcı performans düşüklüklerine sebep olmuyor diyorsunuz.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Birde şu konu var 4.2kw ef veya sf modellerini biraz sesli diye istemiyorum ama örneğin 

ef 3.5kw 21-24-29-36 db 

ef 4.2kw 28-31-35-39db

Ben sessiz diye 3.5 aldım diyelim bunun 1. ve 2. kademeleri bana yetecek mi 3.5 birinci ve ikinci kademesi yetmeyecekse yetişsin diye yüksek hızda çalıştıracam bu performans 4.2'nin birinci kademesine benzerlik gösteriyorsa 3.5 bir ses avantajı kalmamış oluyor öyle değil mi, 4.2 birinci kademede çalıştırırsın 3.5 3. seviyede çalıştırırsın değişen bir şey olmaz ise ses açısından bir avantajıda kalmaz öyle değil mi.

Toparlamak gerekirse bunlar aynı kademede aynı hacimde mi hava üflüyor.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
Yok hocam estağfirullah, hiç öyle algı yönetimi oluşturduğunuz yönünde bir düşünce oluşmadı, çünkü öyle bir durum söz konusu değil, en başından beri ben iyisi hangisi diyorum sizde onun üzerine anlatıyorsunuz bana, mercedes isteyen adama renault anlatacak haliniz yok, ben Allah kısmet ederse almışken 10 sene kullanmak istiyorum o yüzden bir kere alıyoruz iyi olsun mantığı işliyor zihnimde, kısma dediniz yeni  youtube'da videonuzu izledim koskoca evde kıstığını gösteriyorsunuz deliliyle o yüzden bu konuda o endişem kalmadı birde bizim salon tavanı basık zaten(2.4 metre) 3.5kw kurtaracağı yönünde kafamda soru işareti kalmadı.

Midea örneğini alakasız bir model alırsam diye vermiştim olmayacak yere en iyi klimayı taksan olmaz o açıdan yani, bir de yağmuru her yerinden pas akan klimalar için sordum o zaman dış sacına bir şey olsada içindeki sistem için bu yağmur kar olayları cihaz ömrünün kısalmasına ve kalıcı performans düşüklüklerine sebep olmuyor diyorsunuz.

hocam o sözlerim genele sonuçta siz inceliyorsunuz. 

o paslana klimalar ucuz ürünler geçin onları me klimalın en baz serinin bile  allt sacı  paslanmaz krom gibi kalınca bir metal kullanmışlar daikinde çok dah basit bir galvaniz kullanmışler daha alt serileride zaten boyalı sacdır. 

bir çok markada zaten boyalı sac kullanır. 

popaslanan eski ürünlerin çoğu vestel arçelik daha eskilerden haierler vardı. tüm klimalar eskiden haierdi en büyük fasonculardan birsiydi halen öyledir.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
Birde şu konu var 4.2kw ef veya sf modellerini biraz sesli diye istemiyorum ama örneğin 

ef 3.5kw 21-24-29-36 db 

ef 4.2kw 28-31-35-39db

Ben sessiz diye 3.5 aldım diyelim bunun 1. ve 2. kademeleri bana yetecek mi 3.5 birinci ve ikinci kademesi yetmeyecekse yetişsin diye yüksek hızda çalıştıracam bu performans 4.2'nin birinci kademesine benzerlik gösteriyorsa 3.5 bir ses avantajı kalmamış oluyor öyle değil mi, 4.2 birinci kademede çalıştırırsın 3.5 3. seviyede çalıştırırsın değişen bir şey olmaz ise ses açısından bir avantajıda kalmaz öyle değil mi.

hocam en az 3 fanda kullanmanız lazım onu belirteyim alanınız büyük anca ses duyarsınız 3. fanda ama aslolan son fanda kullanmaktır. öyle bir iki db sesi ayırd edemezsniz. 

ses sorunlu bir kişyseniz sessiz klima olmaz. ve gerçekten sese takıntılysanız baştan dikkate alın dediklerimi. 

en düşk fandada kapalı kapı iş görür ama  yukarıda belirttim alanınız büyük randıman için  en yüksek fan.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

9köy' Alıntı:
t.taha' Alıntı:

ef 3.5kw 21-24-29-36 db 

ef 4.2kw 28-31-35-39db

hocam en az 3 fanda kullanmanız lazım onu belirteyim alanınız büyük anca ses duyarsınız 3. fanda ama aslolan son fanda kullanmaktır. öyle bir iki db sesi ayırd edemezsniz. 

ses sorunlu bir kişyseniz sessiz klima olmaz. ve gerçekten sese takıntılysanız baştan dikkate alın dediklerimi. 

en düşk fandada kapalı kapı iş görür ama  yukarıda belirttim alanınız büyük randıman için  en yüksek fan.

4.2 veya 5.0kw modellerde de benim salonda genel olarak son fanda kullanmak gerekir yoksa 3.5 model 28m2 ortama ucu ucuna yettiği için mi son fan devrini öneriyorsunuz.

Esasen kendim bir mantık yürütürsem en çok elektrik çeken parça kompresör, gaz eşanjörden geçerken içeriye ısısını iyi veremeden kompresöre geri dönerse burada bir verimsizlik söz konusu olur ve bir döngüde epey bir kaybımız olur, o yüzden fan ne kadar yüksek hızda çalışırsa o kadar verimli bir klimamız olur ancak ben yinede yukarıdaki soruyu sorayım

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
9köy' Alıntı:

4.2 veya 5.0kw modellerde de genel olarak son fanda kullanmak gerekir yoksa 3.5 model 28m2 ortama ucu ucuna yettiği için mi son fan devrini öneriyorsunuz.

hocam normalde yüksek fan herzaman performanslıdır ve klimacılarcada önerilir. 

siz oraya 50 likte taksanız yüksek fanda kullnamanız gerekir çünkü balkon alanı dönemeçli ve koridora dağılması gerekli.

ama tabi kullanırkende kendiniz belirleyici olacaksınız.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Mitsubishi'nin Japonya için olan sitesi ziyaret ettim, üst segmentte 2 kliması bulunuyor biri bu ln tabi oradaki kodu farklı en azından görünüşte birebir aynı tasarım odaklı seri diye ön plana çıkarmışlar, bir de fz modeli ki bu model yeni bir özellik daha getiriyor bağımsız hızlarda çalışan iki adet fan, bu fanlar normal düz fanlar ve eşanjörün üstünde duruyor ve çapları geniş olduğundan klimanın derinliğini epey arttırmış ama güzel yanı dikine çalışan iki kanatçığın yönlendirme yaparken daha etkili çalışması, mesela sitede şöyle göstermiş klimanın sol tarafının yakınında duran kişinin tarafındaki fan yavaş çalışıyor ve az hava akışı sağlanıyor ve uzakta duran sağdaki kişinin tarafındaki fanı çalıştırarak o bölgeye daha fazla havayı iletebiliyor, bu da daha fazla konfor demek tabi buraya gelirse bizim alacağımız bir şey olmayacağı kesin, şöyle düşündüm bu ln zen modelinin yerine getiriliyor gibi, daha teknolojik ama biraz daha hantal olan fh'nin yerinide ileride bu model alabilir tabi belki avrupa pazarına sokmazlar Japonya'ya özgü kalır.

gWM71O.jpg

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
Mitsubishi'nin Japonya için olan sitesi ziyaret ettim, üst segmentte 2 kliması bulunuyor biri bu ln tabi oradaki kodu farklı en azından görünüşte birebir aynı tasarım odaklı seri diye ön plana çıkarmışlar, bir de fz modeli ki bu model yeni bir özellik daha getiriyor bağımsız hızlarda çalışan iki adet fan, bu fanlar normal düz fanlar ve eşanjörün üstünde duruyor ve çapları geniş olduğundan klimanın derinliğini epey arttırmış ama güzel yanı dikine çalışan iki kanatçığın yönlendirme yaparken daha etkili çalışması, mesela sitede şöyle göstermiş klimanın sol tarafının yakınında duran kişinin tarafındaki fan yavaş çalışıyor ve az hava akışı sağlanıyor ve uzakta duran sağdaki kişinin tarafındaki fanı çalıştırarak o bölgeye daha fazla havayı iletebiliyor, bu da daha fazla konfor demek tabi buraya gelirse bizim alacağımız bir şey olmayacağı kesin, şöyle düşündüm bu ln zen modelinin yerine getiriliyor gibi, daha teknolojik ama biraz daha hantal olan fh'nin yerinide ileride bu model alabilir tabi belki avrupa pazarına sokmazlar Japonya'ya özgü kalır.

gWM71O.jpg

bir link atsaydınız iyi olurdu.

ismini yazsam bulurımda bu linklein çoğu japınca çevirde zor yapılıyor. belki siz ingilizce link bulmuşsunuzdur.

bende tahmin etmem bu cihazı avrupaya vereceklerini zira sharp ın toshibanında bu şekilde japon iç piyasa extrem modellerini görmüştük diğer forumlarda vs.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Mitsubishi Electric MSZ-LN (Legendra) fiyatı listesi:

LnJMbj.jpg

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

t.taha' Alıntı:

LnJMbj.jpg

Eyvah eyvah uygun fiyatlı klima bayisi açmak şart oldu :oha: Geçen eski çalıştığım ME servisine gittim nasıl gidiyor diye yok çok durgun diyolar kendileri bile şikayetçi fiyattan.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

bozdem' Alıntı:
t.taha' Alıntı:

LnJMbj.jpg

Eyvah eyvah uygun fiyatlı klima bayisi açmak şart oldu :oha: Geçen eski çalıştığım ME servisine gittim nasıl gidiyor diye yok çok durgun diyolar kendileri bile şikayetçi fiyattan.

B bozdem

Hocam şuan ki fiyatı fh'den biraz daha ucuz (kampanya bitti) ln'de güya kampanyada fiyatlara bak evet ama 9 binlik olanına heves ettim, bir manyaklık yapsam 6 bine alsam uzun süre kullanmak istiyorum, gerçekten değmez mi diyorsunuz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt