Mitsubishi Electric R32

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Mitsubishi Electric R32

Bende ayni dusuncedeyim deneme demek belki dogru olmaz zira japonlarda buna izin vermez kendi iclerinde ama bir tur tecrubede uzun deneme sayilir ve bu denemeler sonucunda eksikler azaltilarak avrupa piyasasına sunuluyor. Gerci  ben hatirladigmca rusya gibi soguk ulkelerdede satildigini gormustim bu cihazlarin. Me isi sansa birakmiyor. Hj serisi taslansa bile  kullanimini beceremeyen  ulkem insaninca rusyada vs satilan bir cihaz. E kimsede sorunlu urunu sokmaz ulkesine. Bakmayin bizde cene vardir konusuruz klima degil her copu bizlerde eritir tum dunyada.. afrika ulkesinde bile yurek ister bu durum.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Mitsubishi electric tr sitesinde ln serisi gözükmüş, fiyat listesine nereden ulaşıyorduk acaba, 9köy hocam siz liste koymuştunuz güncelledilerse tekrardan ekler misiniz.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
Mitsubishi electric tr sitesinde ln serisi gözükmüş, fiyat listesine nereden ulaşıyorduk acaba, 9köy hocam siz liste koymuştunuz güncelledilerse tekrardan ekler misiniz.

Vallahi Taha arkadaşım onun listesi yok henüz ama sanırım fh serisinden %5 fazlaya satılacakmış. ve tahminen ötv indirimsiz fh liste fiyatı üstüne %5 ek yapıp satarlar. şuan bile bu fiyatlar güzel bence sanırım yeni olduğu içindir burada duracağını sanmam daikin fiyatlarına göre bakınca.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Seer scop değerleri yüksek olsa da elektrik tüketimleri aynı görünüyor bunların..(1876-1369 gibi) bir de -10 kadar ısıtmayı destekliyor diyor..-15, -20 olan me ler var..

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

O soğutma modu için -10 yoksa bu modelde ısıtma için -15 dereceye kadar test edilmiş, bir de -25'ler var onlarda donma olmasın diye ısıtma sitemi olan modeller, standart modelin yanında hz kodu eklenince anlaşılıyor, ln sersinde de bu modeller var.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

t.taha' Alıntı:
Detaylı okuyunca gördüm tabloda zx diye bir model daha varmış verimlilikte aşmış vallahi, bu ayrı bir model mi yoksa r32 uyarlı eski bir model mi, yeni bir modelse Türkiye'ye gelir mi.

t.taha' Alıntı:
O soğutma modu için -10 yoksa bu modelde ısıtma için -15 dereceye kadar test edilmiş, bir de -25'ler var onlarda donma olmasın diye ısıtma sitemi olan modeller, standart modelin yanında hz kodu eklenince anlaşılıyor, ln sersinde de bu modeller var.

1.sayfada verilen linkten yazdım.back up heating capacity 0, -10 yazıyor..reference degerler -15 dediğiniz gibi enerji tüketimi de  60 olanlar 1800kw 50 olanlar 1300 kw civarında..

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

ruzgar' Alıntı:
t.taha' Alıntı:
Detaylı okuyunca gördüm tabloda zx diye bir model daha varmış verimlilikte aşmış vallahi, bu ayrı bir model mi yoksa r32 uyarlı eski bir model mi, yeni bir modelse Türkiye'ye gelir mi.

t.taha' Alıntı:

1.sayfada verilen linkten yazdım.back up heating capacity 0, -10 yazıyor..reference degerler -15 dediğiniz gibi enerji tüketimi de  60 olanlar 1800kw 50 olanlar 1300 kw civarında..

Dediğin gibi Seer değerleri fh serisine kıyasla iyileştirilmiş fakat saatlik nominal tüketime bakınca aynı gözüküyor, mantık yürütürsek bunlar nominal değer belki min ve pik çalışma değerleri fh serisine göre daha iyidir, bir de güç tasarrufu modlarını geliştirdilerse işte ortamı tarıyor ona göre çalışıyor duruyor vs aradaki farkı yıla vurunca böyle bir fark oluşuyor demek tabi bunlar statik test sonuçları benim aklıma başka bir şey gelmedi esas 9köy hocama sormak lazım.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

Dediğin gibi Seer değerleri fh serisine kıyasla iyileştirilmiş fakat saatlik nominal tüketime bakınca aynı gözüküyor, mantık yürütürsek bunlar nominal değer belki min ve pik çalışma değerleri fh serisine göre daha iyidir, bir de güç tasarrufu modlarını geliştirdilerse işte ortamı tarıyor ona göre çalışıyor duruyor vs aradaki farkı yıla vurunca böyle bir fark oluşuyor demek tabi bunlar statik test sonuçları benim aklıma başka bir şey gelmedi esas 9köy hocama sormak lazım.

soruyu tam analmadımki 

fh den az üstün derseniz yanılırsınız. parametreleri zaten yazmışsınız.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

9köy' Alıntı:
t.taha' Alıntı:

soruyu tam analmadımki 

Hocam konuşmayalı nasılsınız iyisiniz inşallah, ben hala araştırmaya devam, araştırma dediğim direk kullanıcıların deneyimlerinden yararlandığımız forumlar yine, bunların içinde de çoğu yerde sizin bir yazınıza rastlayıp yararlanmak mümkün bu bakımdan size her zaman bir teşekkür borçluyum, fakat işin içine girdikçe içinden çıkılmaz hale geliyor resmen, keşke hiç araştırmasaydım arçelik takıp geçseydim diyorum artık öyle düşünemem maalesef . 

Yukarıda bahsettiğim ln serisi örneğin 25 modeli seer değeri 10.5, fh'nin 25 ise 9.1 seer, fh saatlik nominal tüketim 0.485kw, ln'nin yine 0.485, yani saatlik aynı tüketimi sergiliyorsa neden fh 9.1 ln 10.5 çözemedim nedir bunun aslı
birde katalog verilerinde sf serisi ısıtmada yıllık 765kw fh serisi 819 denmiş FH 5.1 scop , sf 4.4 scop çıkmadım bu işin içinden.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Bir de klimanın küften ötürü koku yapmasıyla ilgili yazınızı okumuştum klimanın çalışıp durmasının daha fazla küf oluşturacağından bahsediyordunuz sanırım, bu da benim aklıma 3.5 ile 4.2kw klima seçiminde bir soru daha getirdi acaba 3.5 alsam daha az duraksasa nasıl olur
daha az küf oluşur tabi elektrik tüketimi akla galiyor hangisi daha az elektrik tüketir çalışma esnasında yüksek tüketip işini çabuk bitiren 4.2 mi yoksa anlık olarak daha az tüketen fakat daha fazla çalışan 3.5 mi.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
9köy' Alıntı:
soruyu tam analmadımki 

Hocam konuşmayalı nasılsınız iyisiniz inşallah, ben hala araştırmaya devam, araştırma dediğim direk kullanıcıların deneyimlerinden yararlandığımız forumlar yine, bunların içinde de çoğu yerde sizin bir yazınıza rastlayıp yararlanmak mümkün bu bakımdan size her zaman bir teşekkür borçluyum, fakat işin içine girdikçe içinden çıkılmaz hale geliyor resmen, keşke hiç araştırmasaydım arçelik takıp geçseydim diyorum artık öyle düşünemem maalesef . 

Yukarıda bahsettiğim ln serisi örneğin 25 modeli seer değeri 10.5, fh'nin 25 ise 9.1 seer, fh saatlik nominal tüketim 0.485kw, ln'nin yine 0.485, yani saatlik aynı tüketimi sergiliyorsa neden fh 9.1 ln 10.5 çözemedim nedir bunun aslı
birde katalog verilerinde sf serisi ısıtmada yıllık 765kw fh serisi 819 denmiş FH 5.1 scop , sf 4.4 scop çıkmadım bu işin içinden.

teşekkür ederim hamd olsun iyiyim inşa allah sizde iyisinizdir. keşek ilk başta size dediğim gibi fh alıp geçseydiniz artık siz lnden aşağısını almazsınız =)

hocam her yerde yazıma rastlayıp teşekkür etmeniz içinde ayrıca teşekkür ederim. 

daha öncede size demişimdir mutlaka değerlere pek takmayın.  o değerlere takanların çoğu delirdi emin olun hele bir kaçtane arkadaş tam Allah korusun gçstermek gibi olmasın derler ya komedi filmlerindeki karakterler gibi spastik konuma düşmüştü. yemedikleri kazıkta kalmadı beni bile geçtiler kazık yeme konusunda inanın. adamların bir kaçından okadar sıkıldıkki bu huylarından üslupları mreder gibi durumlaramı gelmedi dersiniz.  eelrindeki ürünleri bile fala kurcalamaktan kafayı yediler sonra yazdıklarıyla önce yazdıkları çelişkiler tam komedi. birde gavur inatlılık oluyopr bazılarında. bir liar az yaktırıcam diye kendilerinide başkalarınıda üzmekmi dersin ne ararsan var. yanlız aman hocam bu hasatalık bulaşıcı dikkatli olun en son tutulanda bizm @sota dandik samsungla uğraşıp duruyor. :)eh:

o değerlere bakacak olursak HJ serisi tüketim bile insanın kafasını karıştırır siz seer scop değeşerine bakın ilerleyin çünkü yönetmelik bunu diyor. ha bana kalsa onlara bile bakmam emin olun. 

şunada emin olun alıp kullansanız klimacı olsanız dahi bu hesapları yapmak çok zor. bir çok klimacıda anlamaz zaten. 

bu açıdan benimde bu sorularınıza net cevap vermem zor değil imkansız. bu sözü
mü kullanacak çaçaronlaraında kendi yazılarını ortaya çıkaraırım bende farklı konuşmadıklarına dair.

her zaman derim eskiden daikin ururu sarara en yüksek değer sunraken 5500 e kadar kısardı öte taraftan sıradan bir klima 2000 e kadar kısar diye milleti etkilemeye çalışanların klimalarının değerleri yarısına ulaşamazdı daikinin o tarihteki değerlerinin. me de ozmanlar 4500 lerdeydi ama cop değeri daikin urur sarara kadar yüksek değildi.

şimdi yıllık tüketim 1000 kw bile yazılmamış ya bunlar anlık değerler bilmem kaç saat çalışma üzerinde hesaba giren meseleler. hiç bir inandırıcılığı yok her marka için söylüyorum.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
Bir de klimanın küften ötürü koku yapmasıyla ilgili yazınızı okumuştum klimanın çalışıp durmasının daha fazla küf oluşturacağından bahsediyordunuz sanırım, bu da benim aklıma 3.5 ile 4.2kw klima seçiminde bir soru daha getirdi acaba 3.5 alsam daha az duraksasa nasıl olur
daha az küf oluşur tabi elektrik tüketimi akla galiyor hangisi daha az elektrik tüketir çalışma esnasında yüksek tüketip işini çabuk bitiren 4.2 mi yoksa anlık olarak daha az tüketen fakat daha fazla çalışan 3.5 mi.

çözmüşsünüz zaten kendiniz nekadar ufak olursa mcebur kalır çalışmaya. çalıştıkçada ksıar kendisini günün biirkaç pik saati odanın ver dış ünitenin güneş gördüğü anlar biraz tüketim artar. bu tüketimde ocak batırmaz  :ok:

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

9köy' Alıntı:
t.taha' Alıntı:

çözmüşsünüz zaten kendiniz nekadar ufak olursa mcebur kalır çalışmaya. çalıştıkçada ksıar kendisini günün biirkaç pik saati odanın ver dış ünitenin güneş gördüğü anlar biraz tüketim artar. bu tüketimde ocak batırmaz  :ok:

Başından beri istediğim fh-ln 35 fakat söylemenize rağmen tek korkum bu kadar para bayıldığım cihazın alanın hacminden ötürü görevini tam yerine getirememesi, yani ayıptır söylemesi 6 bin lira para verdim tatmin olamadım durumuna düşmek, sonradan 3 bin liraya 18 binlik midea alsaydım hem daha fazla iş görürdü hem daha ucuz olurdu demem ve çizgi filmlerde olduğu gibi kafamın eşek kafasına dönmesinden korkuyorum. 

Siz diyorsunuz ki yeteri kadar çalışırsa 9 binlik model bile mekanı çevirir benimde merak ettiğim bunun bir ideal süresi olması lazım evet inverter gün boyu çalışınca etkili, öylede aslında, eve geldim anında serinletsin veya ısıtsın diyenler hiç bir şeyden anlamıyor, kalorifer bile kaç saatte ısıtır sonuçta fakat insan bazen daralınca bunları düşünemiyor ve anlık performansı olabildiğince iyi olsun istiyor, anlayacağınız sizi hacim seçimiyle ilgili son bir kez rahatsız etmek istiyorum, doğu cepheli ara kat 28 metre kare kapısız bir salonu bu ln-fh 35 hakkıyla çekip çevirir mi kara kara düşünüyorum, belki çevirir fakat hangi cihaz olursa olsun çok çalışması iyi değil sonuçta, ideal sürelerin üzerinde çalışması gerekenden fazla yorulması kompresör ömrünü vs etki edecektir tüm bunları ve belki benim bilmediğim noktaları da hesaba katarsak bana son sözü söylemenizi rica ediyorum bu konuda güvenebileceğim tek kişisiniz daha fazla uzatarak ne kendimi yemek istiyorum nede sizi aynı sorularla sıkmak istiyorum, tekrardan sağolun.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Başından beri istediğim fh-ln 35 fakat söylemenize rağmen tek korkum bu kadar para bayıldığım cihazın alanın hacminden ötürü görevini tam yerine getirememesi, yani ayıptır söylemesi 6 bin lira para verdim tatmin olamadım durumuna düşmek, sonradan 3 bin liraya 18 binlik midea alsaydım hem daha fazla iş görürdü hem daha ucuz olurdu demem ve çizgi filmlerde olduğu gibi kafamın eşek kafasına dönmesinden korkuyorum. 

Siz diyorsunuz ki yeteri kadar çalışırsa 9 binlik model bile mekanı çevirir benimde merak ettiğim bunun bir ideal süresi olması lazım evet inverter gün boyu çalışınca etkili, öylede aslında, eve geldim anında serinletsin veya ısıtsın diyenler hiç bir şeyden anlamıyor, kalorifer bile kaç saatte ısıtır sonuçta fakat insan bazen daralınca bunları düşünemiyor ve anlık performansı olabildiğince iyi olsun istiyor, anlayacağınız sizi hacim seçimiyle ilgili son bir kez rahatsız etmek istiyorum, doğu cepheli ara kat 28 metre kare kapısız bir salonu bu ln-fh 35 hakkıyla çekip çevirir mi kara kara düşünüyorum, belki çevirir fakat hangi cihaz olursa olsun çok çalışması iyi değil sonuçta gerekenden fazla yorulması kompresör ömrünü vs etki edecektir tüm bunları ve belki benim bilmediğim noktaları da hesaba katarsak bana son sözü söylemenizi rica ediyorum bu konuda güvenebileceğim tek kişisiniz daha fazla uzatarak ne kendimi yemek istiyorum nede sizi aynı sorularla sıkmak istiyorum, tekrardan sağolun.

yok canım rahtsızlık yok. amaç siz üzülmeyin. 

35lik yeter size kardeşim korkmayın 

devamlı çalışması derken şeytan kulağına 10 senedir çalışyor bizim emektar hemde hiç durmadan 11. senesine girdi bu yıl.

Geri
Üst Alt