Millenicom Kullanan Var Mı?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Millenicom bakır hizmeti ile de iyidir fakat internet ortamı maalesef memnuniyetten çok memnuniyetsizliklerle ön plana çıkıyor eğer evin içerinde kadar fiber kablo gelip gpon ile sonlanacak ise hiç düşünme geç sorun yaşamayacağına eminim ama unutma nat444 benim için olumsuz yönü ve alacağın internet bu ip bloğuna dahil. Çıkmanın yöntemleri var tabi ama uğraşmak gerek

GPON ile alma ihtimalim sadece Superonline altyapısı ile, o da taahhütlü.
Telekom'u eledim. Türknet'i eledim. Millenicom ile Superonline arasında kaldım.
35 megabit 100 TL ilk 12 Ay, sonraki 12 ay ise 109,90.
50 Megabit 130 TL ilk 12 ay, sonraki 12 ise 139, 90.

Superonline pahalı ama en azından sorunsuz.
Taahhütlüde endişem şu, taahhüt ettikleri hızı veremezlerse veya uzunca bir süre sorun yaşatırlarsa iptal için ceza bedeli ödemem gerekecek.
THH'ye gitsem kaç zaman internetsiz kalacağım belki de. :sirit

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
GPON ile alma ihtimalim sadece Superonline altyapısı ile, o da taahhütlü.
Telekom'u eledim. Türknet'i eledim. Millenicom ile Superonline arasında kaldım.
35 megabit 100 TL ilk 12 Ay, sonraki 12 ay ise 109,90.
50 Megabit 130 TL ilk 12 ay, sonraki 12 ise 139, 90.

Superonline pahalı ama en azından sorunsuz.
Taahhütlüde endişem şu, taahhüt ettikleri hızı veremezlerse veya uzunca bir süre sorun yaşatırlarsa iptal için ceza bedeli ödemem gerekecek.
THH'ye gitsem kaç zaman internetsiz kalacağım belki de. :sirit
Millenicom da gpon ile sonlandırdığını biliyorum yanlış da biliyor olabilirim tabi. Fiyatlar çok uçuk hele cgn havuzundan ip aldığınızı düşünürsek aşırı uçuk Millenicom ile görüşüp sonlandırmayı hangi ekipmanlar ile yaptıklarını sorun. Tt de artık gpon ile sonlandırıyor bölgeni bilmediğim için kesin birşey söyleyemiyorum ama özelden adresini atarsan TT den kesin bilgi alabilirim. Gpon ile olan sonlandırmada aslında 1000 mbps hızı kesintisiz alabilirsin sorun da yaşamazsın tarafımca denenmiştir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Millenicom da gpon ile sonlandırdığını biliyorum yanlış da biliyor olabilirim tabi. Fiyatlar çok uçuk hele cgn havuzundan ip aldığınızı düşünürsek aşırı uçuk Millenicom ile görüşüp sonlandırmayı hangi ekipmanlar ile yaptıklarını sorun. Tt de artık gpon ile sonlandırıyor bölgeni bilmediğim için kesin birşey söyleyemiyorum ama özelden adresini atarsan TT den kesin bilgi alabilirim. Gpon ile olan sonlandırmada aslında 1000 mbps hızı kesintisiz alabilirsin sorun da yaşamazsın tarafımca denenmiştir

Şu an zaten Superonline GPON altyapım var, en kusursuz altyapı bence daireye kadar gelen bu sistem işte.
Millenicom'da da Superonline altyapısı seçeneğim var, alırsam öyle alacağım zaten.
Türk Telekom'da binamızda fiber yok ona eminim. Daireye kadar fiber gelmiyor. Sadece Superonline'ın kutusu var.
Muhtemelen saha dolabına kadar fiber geliyordur, oradan da evlere bakır kablo.
Türk Telekom'un sayfasında altyapı sorguladığımda Hipernet alabilirsiniz diyor. Fiber yok.
Samsun'da telekom fiberi öncelikli olarak yeni yerleşim yerlerine döşedi.
Arkadaşım var 20 dakika mesafede oturuyor, evinde telekom fiber var, Türknet'ten 100 megabit aldı mis gibi.

Millenicom Fiber'e başvursam mı? 24 ay taahhüt ile? İptal işleri nasıl olur, THH süreci çok uzun sürer mi?
Olmadı özelden adresi atayım telekom altyapıma bakın ama dediğimden farklı bir şey çıkacağını düşünmüyorum.
Tabi bir de eve gelen telefon kablosunu kontrol etmem lazım, kesmiştik onu fiber kullanıyoruz diye.
En kötü binadaki kutuya kadar kablo çektiririm ne yapayım. :haha1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
D NetCaliber adresi sorgulattığımda Türknet bunu söylüyor;

Screenshot_2020-02-13-Hiz-ve-Altyapi-Sorgulama---TurkNet.png

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
D NetCaliber adresi sorgulattığımda Türknet bunu söylüyor;

Screenshot_2020-02-13-Hiz-ve-Altyapi-Sorgulama---TurkNet.png
Tt altyapı vdsl. 75 mbps diye yazdığına bakma maksimum 50 verebilir o da her zaman değil. 24 ay taahhüt vermek yerine 1 ay taahhütsüz denesen daha sağlıklı olur çünkü 24 ay taahhüt verip 1 ay kullanıp memnun kalmazsan bağlantı ücretine kadar aklına gelen gelmeyen ne varsa tahsil ederler ama 1 ay taahhütsüz alırsan cihazları kablosuna kadar iade edip 1 aylık ücret ödersin tabi bağlantı ücretini önceden görüşmen gerek

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Tt altyapı vdsl. 75 mbps diye yazdığına bakma maksimum 50 verebilir o da her zaman değil. 24 ay taahhüt vermek yerine 1 ay taahhütsüz denesen daha sağlıklı olur çünkü 24 ay taahhüt verip 1 ay kullanıp memnun kalmazsan bağlantı ücretine kadar aklına gelen gelmeyen ne varsa tahsil ederler ama 1 ay taahhütsüz alırsan cihazları kablosuna kadar iade edip 1 aylık ücret ödersin tabi bağlantı ücretini önceden görüşmen gerek

Bu deneme işini Millenicom için mi dediniz yoksa Türknet için mi?
O altyapıda 75 alamayacağımı hissediyordum zaten.
Arka sokağımdan geçen Türksat bizim sokaktan niye geçmediyse! :alsana :sirit

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Bu deneme işini Millenicom için mi dediniz yoksa Türknet için mi?
O altyapıda 75 alamayacağımı hissediyordum zaten.
Arka sokağımdan geçen Türksat bizim sokaktan niye geçmediyse! :alsana :sirit
Millenicom için söyledim. Kablonet ile görüştün mü mesafe çok fazla değilse bina yönetimi de izin verirse altyapı getirebilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Millenicom için söyledim. Kablonet ile görüştün mü mesafe çok fazla değilse bina yönetimi de izin verirse altyapı getirebilir.

Hocam binadakilerin çoğu Superonline Fiber kullanıyor benim bildiğim. Kalanı da Türk telekom.
Binada çoğunluğu sağlarsam gelir Türksat herhalde, bir kişi için getirmez altyapıyı.
Bizim binada da hiç öyle bir seviye yok maalesef. Kimseyi bir ISS için ikna edemem.

Millenicom'la bir konuşacağım, ya Millenicom ya da Superonline da kalacağım.
Millenicom'un saha işlerine de Superonline personelleri baktığı için sanırım biraz gecikme ve daha az ilgilenme söz konusu gibi.
Bir diğer gördüğüm sıkıntı da müşteri hizmetlerinin teknik konulardaki yetersizliği.
Türk Telekom fiber üzerinden Millenicom alanlar taahhüt edilen hızları göremediği olmuş. DH de en son bunları okudum.

Bu iş te öyle bir iş ki yani nereyi okusam vazgeçesi geliyor insanın.
Superonline'ı 8 senedir kullanıyoruz, çektikleri fiyatlar da hiç güzel değil.
İnsan yeni gelenle 8 senelik aboneyi ayrı tutar ama o anlayışı bu firmada göremedim maalesef. :kiskis

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hocam binadakilerin çoğu Superonline Fiber kullanıyor benim bildiğim. Kalanı da Türk telekom.
Binada çoğunluğu sağlarsam gelir Türksat herhalde, bir kişi için getirmez altyapıyı.
Bizim binada da hiç öyle bir seviye yok maalesef. Kimseyi bir ISS için ikna edemem.

Millenicom'la bir konuşacağım, ya Millenicom ya da Superonline da kalacağım.
Millenicom'un saha işlerine de Superonline personelleri baktığı için sanırım biraz gecikme ve daha az ilgilenme söz konusu gibi.
Bir diğer gördüğüm sıkıntı da müşteri hizmetlerinin teknik konulardaki yetersizliği.
Türk Telekom fiber üzerinden Millenicom alanlar taahhüt edilen hızları göremediği olmuş. DH de en son bunları okudum.

Bu iş te öyle bir iş ki yani nereyi okusam vazgeçesi geliyor insanın.
Superonline'ı 8 senedir kullanıyoruz, çektikleri fiyatlar da hiç güzel değil.
İnsan yeni gelenle 8 senelik aboneyi ayrı tutar ama o anlayışı bu firmada göremedim maalesef. :kiskis
Kablonet mesafe makul seviyede ise 1 kişi olsada getiriyor ama süreç uzun önce bina yönetiminden imzalı izin istiyor sonra işlemleri başlatıyor. Millenicom ile görüş sözleşmeyi kurulum esnasında imzalayacağı belirt. Yine söylüyorum gpon ile sonlandırma yapacaklar ise alacağınız hız Millenicom da 50 alırsan minimum 47 daha aşağı düşmez

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Kablonet mesafe makul seviyede ise 1 kişi olsada getiriyor ama süreç uzun önce bina yönetiminden imzalı izin istiyor sonra işlemleri başlatıyor. Millenicom ile görüş sözleşmeyi kurulum esnasında imzalayacağı belirt. Yine söylüyorum gpon ile sonlandırma yapacaklar ise alacağınız hız Millenicom da 50 alırsan minimum 47 daha aşağı düşmez

Superonline fiber dediğine göre GPON'dur herhalde. Binadaki Superonline kutusundan vereceklerdir altyapıyı herhalde.
Şu an altyapım GPON zaten, farklı bir kutu da yok bina da.
Gelişmeleri aktarırım. :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Hayırlı olsun ilerleyen zamanlarda değerlendirmelerini bekliyoruz.

Superonline fiber, sıkıntı yok, fiyatlar yüksek.
İncelemem budur. :sirit
Yurtdışı çıkışlarında biraz ping yükselmesi şikayetleri var sanırım, pek dikkat ettiğim bir konu değil.
GPON veya FTTH yani eve kadar fiber altyapı ile kullanıyorum. 8 senedir abonesiyim maşallah. :deli1:kiskis

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Superonline fiber, sıkıntı yok, fiyatlar yüksek.
İncelemem budur. :sirit
Yurtdışı çıkışlarında biraz ping yükselmesi şikayetleri var sanırım, pek dikkat ettiğim bir konu değil.
GPON veya FTTH yani eve kadar fiber altyapı ile kullanıyorum. 8 senedir abonesiyim maşallah. :deli1:kiskis

Keşke bizim binada da olsa.Ancak 10 mb hızları görmek mümkün:bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri