Millenicom Kullanan Var Mı?

NetCaliber 

Bronz Üye
22 Kas 2018
453
93
Fiyat çok daha iyi elbet ama Millenicom'un abone sayısı artarsa ve bu hızı veremezse kötü olur.:bilmiyom
Ki bunu öngördükleri için -e kadar diye ifade kullandıklarını düşünüyorum. :hmm
işte hocam öyle değil superonline binalara fiber altyapısını metro internet gibi çekiyor yani binanıza fiber giriyor fiber swicht ile dairelere fiber kablo çekiliyor gpon ile cat e dönüşüyor sizi ilgilendiren kısım sadece millenicom değil binanızda superonline ve millenicom kullanıcı sayısına bakacaksınız ki zaten fiber altyapının desteklememe gibi bir durumu yok hiç bir zaman hız sorunu çekmezsiniz ayrıca atlamışım kusurabakmayın -e ye kadar denen kısmı tüm firmalar yapıyor sözleşmelerde öyle çünkü siz 35 mbps hız alacaksınız yani aldığınızı düşüneceksiniz ama dairenize gelen internet 32 ile 34 arasında olacak hiç bir zaman 35 i göremezsiniz bunun nedeni ise size yönlendirilen internet 35 mbps bu yüzden -e ye kadar ifadesi sözleşmelerde bile yer alıyor maalesef

Son düzenleme:

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
6,303
113
işte hocam öyle değil superonline binalara fiber altyapısını metro internet gibi çekiyor yani binanıza fiber giriyor fiber swicht ile dairelere fiber kablo çekiliyor gpon ile cat e dönüşüyor sizi ilgilendiren kısım sadece millenicom değil binanızda superonline ve millenicom kullanıcı sayısına bakacaksınız ki zaten fiber altyapının desteklememe gibi bir durumu yok hiç bir zaman hız sorunu çekmezsiniz
Dediğiniz doğru, daireme kadar fiber geliyor ve GPON ile CAT6'ya dönüşüyor ama ileride ülke çapında abone sayıları artar ve hız düşüşleri başlarsa diye endişeliyim.

NetCaliber 

Bronz Üye
22 Kas 2018
453
93
Dediğiniz doğru, daireme kadar fiber geliyor ve GPON ile CAT6'ya dönüşüyor ama ileride ülke çapında abone sayıları artar ve hız düşüşleri başlarsa diye endişeliyim.
hız konusunda hiç endişe etmeyin Ülke olarak fiber altyapımız çok sağlam ama çok pahalı bakır altyapı 100 de 50 daha ortadan kalktığında 2 kat hızları daha ucuz fiyata alabileceğiz inşallah endişece edeceğiniz şey bir farklı konu da da yazmıştım superonline nat444 ip bloğundan ip dağıtıyor tabi interneti nasıl kullandığınız da önemli şu ana kadar sorun olmadığına göre millenicom u gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
6,303
113
hız konusunda hiç endişe etmeyin Ülke olarak fiber altyapımız çok sağlam ama çok pahalı bakır altyapı 100 de 50 daha ortadan kalktığında 2 kat hızları daha ucuz fiyata alabileceğiz inşallah endişece edeceğiniz şey bir farklı konu da da yazmıştım superonline nat444 ip bloğundan ip dağıtıyor tabi interneti nasıl kullandığınız da önemli şu ana kadar sorun olmadığına göre millenicom u gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz
Port açma konusunda sorun yaşamaya başlamıştım ki bunun da cgn kapsamına alınmam nedeniyle olduğunu öğrenmiştim.
Modeme farklı firmware atıp, brigde mode ve router kombinasyonu ile bunu aşabiliyorduk ama risk almak istememiştim.

Yakın zamanda karar vereceğim bakalım. :bilmiyom

NetCaliber 

Bronz Üye
22 Kas 2018
453
93
Port açma konusunda sorun yaşamaya başlamıştım ki bunun da cgn kapsamına alınmam nedeniyle olduğunu öğrenmiştim.
Modeme farklı firmware atıp, brigde mode ve router kombinasyonu ile bunu aşabiliyorduk ama risk almak istememiştim.

Yakın zamanda karar vereceğim bakalım. :bilmiyom
yok modeminiz hg255s olsa bile sadece farklı modem kullanmak için kullanıcı adı ve şifreyi superonline paylaşmadığı için linux üzerinden alıyorduk superonline modemi kullanmak istemedim hiç de kullanmadım 2 yıl geldiğini gibi durdu ve sıfır bir şekilde geri gitti port açma konusunda statik ip olmadan asla açılmıyor ancak superonline dan voip tel hattı satın alırsan nat444(cgn) den çıkarıyorlardı yani kısaca ben 2 yıl boyunca modemi hiç kullanmadım ve asla nat444 den de çıkamadım kablonete geçtim kafam rahat :)

Üst Alt