E Çevrimdışı

erdal35

Yeni Üye
5 Ara 2021
3
44
Günümüz koşullarında ekmeğe bile kesin fiyat verilemiyorken sosyal mecrada artık bir ürünün fiyatını beyan etmek ciddi sorun zira ben burada size 15bin yazarız, siz gidene kadar 25bin olur sonra biz yalancı çıkarız :)

Bölgenizi belirtirseniz eğer, marka danışmanı sevgili Erinç Erinç Aşıcıoğlu bölgenizdeki bayiler ile irtibat kurmanızı sağlayabilir ve en azından kurum kontrollü bir bağlantı sağlamış olursunuz.
Haklısınız Adem bey ama 10300 tl gibi fiyat söylediler.. Forumu okuyup orta sınıf klimaların kralı diye Midea da karar kılmıştım ama Midea fiyatları diğer klima fiyatlarına göre fazla artmış gibi geldi. Genelde diğer firmalarda yaz aylarına göre artış %20 civarı.. Midea performansına lafım yok ama fiyat/performans olarak geriye düşmüş bence.. Bütçeyi zorlayıp 13000 tl ye 14 lük olanından üst sınıf klimalardan daikin shira plus almak daha mantıklı olacak bu gidişle..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Teşekkürler Adem Helvacı Adem Helvacı Erinç Erinç .

Forumda 25-30 sayfa okumuştum. Onlardan takoz gibi vakum gibi şeyleri öğrenmiştim. Onlara özellikle dikkat ettim. Hepsini yaptılar. Ayrıca su giderlerini falan da taktılar. Eksik parça olduğunu sanmıyorum.

İşçilik kısmında biraz sıkıntım oldu. Ortalık battı. O kadar da olsun dedim idare ettim.

İlk defa klima taktırıyorum. Klimayı öğretin dediğimde açma kapama falan onları gösterdiler sağ olsun :) Yani ne bileyim klima kullanımında işe yarar ipuçlarını anlatabilirlerdi. Fan hızı nedir? Nasıl kullanmalı? Nem alma özelliği nasıl kullanılmalı? Enerji tasarrufu için neler yapılabilir? Yani kısaca klimanın efektif kullanılması için bilgiler vermelerini bekledim. Vermediler ben de kendim öğrenirim dedim ses etmedim.

Sony xh9096 tvim vardı. Belli başlı sıkıntılardan dolayı (tv full array olmasına rağmen bazı siyah sahnelerde kenarlarda köşelerde siyahlık gibi, yatay çizgilenmeler gibi...) sony i thh ye vermiştim. Misliyle değişim çıktı. Belki de bu yüzden yukarıda şeyleri önemsemedim. :)

Neyse fazla uzatmayayım. Yukarıda merak ettiklerimi sizlerden öğrenirim diye düşünüyorum :)

Teşekkür ederim :)

Bu gün TÜVTÜRK istasyonundaydım. Tüketici olarak hakikaten memnun olduğumuz alan sektör yok gibi. Yine de hep ''Buna da şükür'' diyoruz :(

Klima ile ilgili AKLINIZA NE GELİRSE sorun yeter. :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Haklısınız Adem bey ama 10300 tl gibi fiyat söylediler.. Forumu okuyup orta sınıf klimaların kralı diye Midea da karar kılmıştım ama Midea fiyatları diğer klima fiyatlarına göre fazla artmış gibi geldi. Genelde diğer firmalarda yaz aylarına göre artış %20 civarı.. Midea performansına lafım yok ama fiyat/performans olarak geriye düşmüş bence.. Bütçeyi zorlayıp 13000 tl ye 14 lük olanından üst sınıf klimalardan daikin shira plus almak daha mantıklı olacak bu gidişle..
En doğrusu sizin yaptığınız. Hiç bir zaman BİRİSİ SÖYLEDİ DİYE gidip bir ürün almamak ve ÇOKLU ortamlardan ürün araştırmak lazım.
Nihayetinde teknik detayları öğrenip en doğru kararı verecek akıl kapasitesine sahip bizim insanımız, ben de o nedenle sadece tekniği anlatıp kararı tüketicilere bırakıyorum.

Yine de Daıkından ziyade ME sınıfına dikkatinizi çekmek istiyorum açıkçası. Daıkın'ın özellikle shira serilerinde kompresör kargaşası var ancak kimseye söylemiyorlar bunu. Siz klimayı DAIKIN diye alıyorsunuz içinden GREE kompresör çıkıyor bu hoş olmuyor o nedenle Mitsubishi Electric ara seriler dah amakul olur sanki.

Bir araştırmanızı tavsiye ederim.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Erdal bey herkes için doğrusunu talep ederiz öncelikle. Ancak fiyatlardaki durum ister daiken, ister Mitsubishi içinde aynı olacaktır. Tüketici tarafından Test edilmiş olan bir ürün mü almak ? Yada Sadece markası nedeniyle aldığınız doğan görünümlü şahinler mi? Daha içinize sinern, elbet sizin kararınız. Midea bugün Toshiba yı satın alan, öncesinde birlikte klima fabrikası kuran bir marka. Diğer o malum markalara talebe göre yaptıkları üretimleri hiç saymıyorum. Adem abi ve bu sektörle tanıştım tanışalı, FGeurope bayileri içinde diğer güçlü japon markaları satan bayilerin de söylediği bir şey söylemek zorunda hissediyorum, eğer konu japonsa , en iyisini almaksa cevap ME den de iyisinin Fujitsu olduğunda hem fikir olmaları. Ancak ME yi iyi incelerseniz daha makul serilerinde onlarında Fason üretim veya r32 gaz yerine r410 gaz ve diğer konularda maliyet indirici özellik azaltımına gittiklerini görürsünüz . Midea 'da ise en düşük seri ile en üst seri arasında çoğunlukla konfor farkından daha fazla fark yoktur. Sadece yeni gelcek bir seride çok daha özel olan, hatta Adem abinin üzerine bize paramı vericek dediğine yakın özellikleri olan, bir model gelmek üzere. Yazdıklarımı lütfen bir firma övgüsü olarak anlamayın, yaz boyunca hem forumumuz da hem de birbirinden farklı rakip ürünleri satan bayilerden , dost sohpetlerinde aldığım bilgiler ışığında yazıyorum . Konuştuğum kişilerin hiç birinin bana kendilerini satma, beni kazanma zorunluluğu yoktu. Ancak sizde kendiniz için elbet en doğrusunu siz bilirsiniz saygılarımla.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Teşekkürler Adem Helvacı Adem Helvacı Erinç Erinç .

Forumda 25-30 sayfa okumuştum. Onlardan takoz gibi vakum gibi şeyleri öğrenmiştim. Onlara özellikle dikkat ettim. Hepsini yaptılar. Ayrıca su giderlerini falan da taktılar. Eksik parça olduğunu sanmıyorum.

İşçilik kısmında biraz sıkıntım oldu. Ortalık battı. O kadar da olsun dedim idare ettim.

İlk defa klima taktırıyorum. Klimayı öğretin dediğimde açma kapama falan onları gösterdiler sağ olsun :) Yani ne bileyim klima kullanımında işe yarar ipuçlarını anlatabilirlerdi. Fan hızı nedir? Nasıl kullanmalı? Nem alma özelliği nasıl kullanılmalı? Enerji tasarrufu için neler yapılabilir? Yani kısaca klimanın efektif kullanılması için bilgiler vermelerini bekledim. Vermediler ben de kendim öğrenirim dedim ses etmedim.

Sony xh9096 tvim vardı. Belli başlı sıkıntılardan dolayı (tv full array olmasına rağmen bazı siyah sahnelerde kenarlarda köşelerde yeşillik gibi, yatay çizgilenmeler gibi...) sony i thh ye vermiştim. Misliyle değişim çıktı. Belki de bu yüzden yukarıda şeyleri önemsemedim. :)

Neyse fazla uzatmayayım. Yukarıda merak ettiklerimi sizlerden öğrenirim diye düşünüyorum :)

Teşekkür ederim :)
Açıkçası Klima 101 için Adem abi hem bu klimanın canına okuyarak tarafsız testini yaptı, hem de klima ilgili her soru için videosu var.

N Çevrimdışı

notsoimportant

Yeni Üye
12 Ara 2021
9
24
Bu gün TÜVTÜRK istasyonundaydım. Tüketici olarak hakikaten memnun olduğumuz alan sektör yok gibi. Yine de hep ''Buna da şükür'' diyoruz :(

Klima ile ilgili AKLINIZA NE GELİRSE sorun yeter. :)
teşekkürler Adem Helvacı Adem Helvacı abi. Klimada seçenekler kısmındaki comfort gibi, self clean gibi fresh gibi modlar kullanılmalı mı? Siz ayarları nasıl kullanıyorsunuz? Bu modlar işe yarıyor mu? Ayrıca kovucu özelliği varmış diye okudum kullanma kılavuzunda. Çalışıyor mu bu mod?

Abi ayrıca klima kumandasındaki gear tuşunu nasıl kullanmalı? Ne işe yarıyor tam olarak?

Ve son olarak fan hızını ne ayarda kullanmak gerekir? Hem elektrik hem komfor açıdan en iyi seçenek olarak? Bu fan hızı işinin mantığı nedir?

Şu an aklıma bu sorular geliyor abi. Teşekkür ederim. :)

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
teşekkürler Adem Helvacı Adem Helvacı abi. Klimada seçenekler kısmındaki comfort gibi, self clean gibi fresh gibi modlar kullanılmalı mı? Siz ayarları nasıl kullanıyorsunuz? Bu modlar işe yarıyor mu? Ayrıca kovucu özelliği varmış diye okudum kullanma kılavuzunda. Çalışıyor mu bu mod?

Abi ayrıca klima kumandasındaki gear tuşunu nasıl kullanmalı? Ne işe yarıyor tam olarak?

Ve son olarak fan hızını ne ayarda kullanmak gerekir? Hem elektrik hem komfor açıdan en iyi seçenek olarak? Bu fan hızı işinin mantığı nedir?

Şu an aklıma bu sorular geliyor abi. Teşekkür ederim. :)
N notsoimportant güzel günlerde kullanın kardeşim gear ve eco modu soğuk modda devreye giriyor gear kapasite düşürme mesela kompresörü 3kademe düşürme yada yükseltme tasarruf açısından eco da tam çözemedim oda tasarruf sanırım fan hızı da orta fanda güzel işliyor sıcaklık odaya hemde klima kisabildigi yere kadar kısıyor orta fanlarda stabil oluyor çalışması

N Çevrimdışı

notsoimportant

Yeni Üye
12 Ara 2021
9
24
N notsoimportant güzel günlerde kullanın kardeşim gear ve eco modu soğuk modda devreye giriyor gear kapasite düşürme mesela kompresörü 3kademe düşürme yada yükseltme tasarruf açısından eco da tam çözemedim oda tasarruf sanırım fan hızı da orta fanda güzel işliyor sıcaklık odaya hemde klima kisabildigi yere kadar kısıyor orta fanlarda stabil oluyor çalışması
Abi servis gear tuşuna bastı baktı bir şey olmadı. Sonra yanındakine dedi ki galiba bu modellerde gear tuşu işe yaramıyor dedi.

Düşünün bana böyle bir servis geldi. Ne diyim ki :)

M Çevrimdışı

Mehmet BAYIR

Yeni Üye
11 Ara 2021
13
34
Hocam flap probleminiz çözüldü mü?

G Çevrimdışı

graveskf

Yeni Üye
27 Eyl 2016
12
Selamlar, benim aldığım 4 adet midea klima henüz montaj olmadı. Geçmiş sayfalarda bahsedilen flap sorunu kaç btu cihazlarda mevcut.
Olması gereken ısıtma yaparken kompresör durduğunda tüm akış oranlarında flapların yukarı yönlenmesi mi?
Montaj yapılınca kontrol edeyim benimkileri.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Selamlar, benim aldığım 4 adet midea klima henüz montaj olmadı. Geçmiş sayfalarda bahsedilen flap sorunu kaç btu cihazlarda mevcut.
Olması gereken ısıtma yaparken kompresör durduğunda tüm akış oranlarında flapların yukarı yönlenmesi mi?
Montaj yapılınca kontrol edeyim benimkileri.
Evet olması gereken o.
Fan ayarını ne yaparsanız yapın, kompresör gaz akışını kestiğinde takribi 70 saniye içerisinde fan devrini düşürüp flapı yukarı alması gerekiyor.
70 saniye bir kural değil kıyastır.

T Çevrimdışı

thorbank

Yeni Üye
20 Kas 2021
9
40
Merhaba öncelikle mersinde ikamet ediyorum. İki klima alma niyetimiz var biri yatak odası biri mutfak/oturma odasına .Çocuk odasında midea klima var çok çalıştırmadık ama servis yönünden memnun kaldık.<Mersinde midea bayisi var önerdiğiniz bir model var mı? bayiye gidip fiyat sormadık ama netten baktım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba öncelikle mersinde ikamet ediyorum. İki klima alma niyetimiz var biri yatak odası biri mutfak/oturma odasına .Çocuk odasında midea klima var çok çalıştırmadık ama servis yönünden memnun kaldık.<Mersinde midea bayisi var önerdiğiniz bir model var mı? bayiye gidip fiyat sormadık ama netten baktım.
Erinç Erinç Aşıcıoğlu yardımcı olurmusun.

Geri
Üst Alt