Mevzular (Siyaset)

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
555
55
böyle onu bunu yasaklama bu işler olmaz hele hele siyaset yapmak yasak demek bence boş
ve de etkli olmaz

sürekli aynı öreneği veriyorum yaw yarınBenzin şu kadar oldu denirse ben dalarım hükümete
yarın döviz şu oldu diye görürsem yine sararım hükümete!

ki burası TR ve daha dalacak o kadar işler varken o yasak bu yasak işlemez beyler
bırakın herkes özgürce yazdın ama küfür ağır hakaret veya benzer bir şey oldumu da bunu da
forum kuralları çerçevesinde değerlendirirsiniz!

Ali bey Fenerin başkanı,adam herkes bilir AKP ile arası hiç yok,herif bir şey yapıyor hemen AKP liler
en başta adam dalıyor neden! adam GS lıolduğu için dalmıyorki:kiskis

abi ben girerim şimdi Sony başlığındam zaten gıcığım heriflere absürt fiyatlarından dolayı buradan girerim
hükümet den çıkarın ülen neden Gümrük vergisi bu kadar yüksek derim ki dorğsu da budur ayrıca
al sana siyaset oradan birisi laf sokar,ne alaka v.s diye sonra ona da bundan bundan diye derim
alın size siyaset!

Lisanınız varsa Tweeter dan girin bakın insanlar ne yazıyor Trump veya Fransiz başkanına,yaw adamı şamar
oğlanına çevirdiler(Fransa) her kesin o ülke durumlarına göre aşırı tepkileri vardır,Trump da kimseleri bizimkiler
gibi Mahkameye filan vermiyor:haha kaldıki verse bile havasını alacağını bildiği için susuyor!

ben bir grup üyeyle bir yerde Trump taraftarıyım,Cumhuriyetçi desteğim vardır,geçen bir şeyler yazdım adam bana
bir girişti dümdüz gitti valla

yaw insan her yer aynıdır ister Amerika ister Japonya!! siyaset de her yerde en acımasız şekilde yapılıyor
bizde kafadan yasak denilerek,maksat bu hazretleri kimse eleştiremesin amaç o dur,admaın açtığı dava sayısı
Guinnes Rekorlar kitabına girmiştir artık!
Baba yazıyorsun da boş yazıyorsun. Türk milleti bu kadar uzun cümleler okumaz.
Siyaset yapacaksan kahveye git. :haha:haha

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İlla siyaset olacaksa SMS onaylı olmalı. Yoksa bu güzel forum, DH gibi binbir çeşit trollerle çöplüğe döner.

Bana kalırsa seviyeli sitemizi siyasetle kirletmeyelim. Siyaset konularına izin verilmemeli.

Herkesin tek oy kullanacağı
Açık oylama yönteminin olacağı bir anket görüşündeyim halen.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
cigarayı bıraktıktan sonra artık Kahveye de gidemiyorum,o kültürüm kayboldu yaw:haha
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Herkesin tek oy kullanacağı
Açık oylama yönteminin olacağı bir anket görüşündeyim halen.

bakın benim açık oyum şudur,böyle bir şey olursa ben forumu anında terkederim,hatta şutlayın aynen
çok net yazıyorum,zaten ben alışığım her yerden şutlanmaktan,bilen bilir bunu

ama şu olursa buna evet derim;örneğin MAÇ/Futbol asıl en büyük fırtına burada kopuyor!

Siyaset konuşmak/yazmak v.s olmaz bu adam bu sefer öyle konular var ki illa ki ucu siyasete dayanır
neden korkuyorsunuz bu arada???

yada ne içim kısıtlama/yasak v.s getirmeyi düşünüyorsunuz,ben de çoğu üyenin hem AKP li olduğunu hem de
yazdıklarının hiç birisini kabul etmiyorum ama üyelerle bunun kavgasını da yapmıyorum,yerş geldimi de
ben daha çok AKP ye dalıyorum,adama dalmıyorum,ama öyle almış olabilir buna da bir şey diyemem o zaman
basar şikayete yönetimde siler v.s

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Adem Helvacı Adem Helvacı
Sevgili adem ,bence hiç olmamalı ,bir çok forumda var "gündem" başlığı ama , ben oralarda bizdeki gibi tartışma pek görmedim,fakat hadi bir anket ile bunu soralım istedim ,bu konuda benim düşüncemi biliyorsun(hatta biliyorsunuz) ,siyasi tartışmalardan dolayı 2005 yılında forum kapanmış bir kurucu ve yöneticisi olarak yazdım, çünkü bir yerden sonra kontrol çıkmış oluyor ,şimdiki günlerde daha da beter durum,elbette her şeyimiz siyaset ama ne sen beni etkileyebilirsin nede ben seni etkileyebilirim ,son kez de bu konuda yazıyorum, ve açık ortamda bunu tartıştığımız içinde ayrıca Sota Sota ya da teşekkür ederim konuyu açtığı için ,aleni herkes görüyor düşünceleri ki olması gereken de bu idi zaten .
Forum yönetimi olarak bu konudaki fikrimiz belli (kendimi de katıyorum) ,kendi aramızda tartıştık konuyu ama eski deyimle puplic olması çok iyi oldu,ki "kendi aramızda karar verdik" olmadı.
Yapılır oylama ,ki bir oy kullanan bir daha kullanamıyor ,ne isteniyor ne istenmiyor ortaya çıkar ,başlık açılırsa da herkese açık olur ama o başlıktan dışarı çıkılmaz ,bir başka konuda da "camım kırıldı,kim attı taşı" diye konu açıldığında da eğer "sen camını 4 yıl önce de koruyamadın zaten" diyen olursa da o zaman verilir bir ceza olur biter.Tartışmak isteyen girer tartışır ama o başlıkta sadece.
Ve artık bu konuda yazmayacağımı da belirteyim,çok uzuyacak çünkü :)

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Buradaki durum şu, bunu çok tartıştık özellikle Alaattin abi ile ( teraspy teraspy emmi buradamısın?)
Mesela Gündem diye bir bölümümüz var.

Siyaset yasaklıyoruz forumda tamam mutabıkız.

Gündem bölümüne bir kardeşimiz geldi ve o gün haberlerde çııkan bir konunun linkini paylaştı.

Haydi burada da bir tartışma çıkarayım ve örneği İmam başkandan ve eleştirdiğim noktadan verelim.

İMAMOĞLU DEPREMZEDE ZİYARETİNDEN SONRA KAYAK TATİLİNE GİTTİ Flash Flas Flash

Şimdi duruma bakarsak eğer bu sadece bir haber ve gündem bölümüne de uygun, anormal bir durum yok.

Sizce bu HABER konusu altında sizce hangi yorumlar olur?
Aslında siyaset konusu da olsun isterim ama ülkemizde siyaset veya memleket meselesi konuşmak iki taraf için de fanatiklikten öteye gitmiyor maalesef. Siz ne kadar iyi niyetli ya da tarafsız olursanız olun, önüne 40 tane delil de koysanız yenemeyeceğiniz adamlar illa ki oluyor. Bana sorsanız aklın yolu bir olmalı derim, hatta çoğu zaman hayret ederim bu insanlar bazı yanlışları neden görmez ve karşısında susarlar diye ama herkesin aklı, bilgisi, vicdanı ve hayat tecrübesi de aynı olmuyor. Karşınızdaki kişi denginiz olmalı ki, fikirler çatışabilsin. Ülkemizde siyaset öyle bir hal almış ki, konuşarak insanların dini inançlarına bile etki edebilirken, iş siyasete gelince görüşlerine daha da sarılıp, bazen körü körüne savunmalarına neden olabiliyorsunuz. Ve tüm bunlar olurken de, siz haklı bile olsanız, karşı tarafın düşünce tarzı iyice ilkelleşip, size karşı tavırları da değişebiliyor.

Son düzenleme:
selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
cigarayı bıraktıktan sonra artık Kahveye de gidemiyorum,o kültürüm kayboldu yaw:haha

bakın benim açık oyum şudur,böyle bir şey olursa ben forumu anında terkederim,hatta şutlayın aynen
çok net yazıyorum,zaten ben alışığım her yerden şutlanmaktan,bilen bilir bunu

ama şu olursa buna evet derim;örneğin MAÇ/Futbol asıl en büyük fırtına burada kopuyor!

Siyaset konuşmak/yazmak v.s olmaz bu adam bu sefer öyle konular var ki illa ki ucu siyasete dayanır
neden korkuyorsunuz bu arada???

yada ne içim kısıtlama/yasak v.s getirmeyi düşünüyorsunuz,ben de çoğu üyenin hem AKP li olduğunu hem de
yazdıklarının hiç birisini kabul etmiyorum ama üyelerle bunun kavgasını da yapmıyorum,yerş geldimi de
ben daha çok AKP ye dalıyorum,adama dalmıyorum,ama öyle almış olabilir buna da bir şey diyemem o zaman
basar şikayete yönetimde siler v.s
İllaki siyaset olacaksa SMS onaylı olsun. Buna da karşı çıkmazsın değil mi?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Zaten benim korktuğum trollerin siteyi çöpe dönüştürmesi. Görüyorsunuz DH'yi sözde teknoloji sitesi ama ekşisözlüğü geçtiler.
dh teknoloji sitesi değil ki artık. forum sitesi. forum kültürü toplumumuzda gelişmediği için yine hatalı görüşler ortaya atılıyor. değişmeyen tek şey değişimdir.

public olarak siyaset tartışmanın an itibarı ile ülkemizde çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. mevcut güç odaklarına eklemlenmiş, güce tapan zihniyetlerin , karşılarındakilerin gayet mantıklı, insancıl, sağduyulu vb. argümanlarına karşı, sırtlarını dayadıkları siyasi oluşumun gücüyle baskı kurdukları yadsınamaz. onlar her dediklerinin tartışmasız doğru kabul edilmesini isteyen sağlıksız bir yapı. karşı görüş belirtene "şucu, bucu, terörist, vatan haini" vb yaftalar yapıştırmaya çalışan hiç bir zihniyetle siyaset tartışmak istemem şahsen.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
dh teknoloji sitesi değil ki artık. forum sitesi. forum kültürü toplumumuzda gelişmediği için yine hatalı görüşler ortaya atılıyor. değişmeyen tek şey değişimdir.

public olarak siyaset tartışmanın an itibarı ile ülkemizde çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. mevcut güç odaklarına eklemlenmiş, güce tapan zihniyetlerin , karşılarındakilerin gayet mantıklı, insancıl, sağduyulu vb. argümanlarına karşı, sırtlarını dayadıkları siyasi oluşumun gücüyle baskı kurdukları yadsınamaz. onlar her dediklerinin tartışmasız doğru kabul edilmesini isteyen sağlıksız bir yapı. karşı görüş belirtene "şucu, bucu, terörist, vatan haini" vb yaftalar yapıştırmaya çalışan hiç bir zihniyetle siyaset tartışmak istemem şahsen.
Yani; demokratik protesto hakkı kapsamında yazarkasa atılan günlerden, twit bile atamadığımız günlere geldik :)

Ararun 155i haaa, hayınnnn..

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Yani; demokratik protesto hakkı kapsamında yazarkasa atılan günlerden, twit bile atamadığımız günlere geldik :)

Ararın 155i haaa, hayınnnn..
Şimdiki düzeni ve gücü tasvip edenler, gün geldiğinde ilk taşı atacaklar haşmetlilerine ama haberleri yok... Çünkü çoğu Vodafone'lu, anı yaşıyorlar... :hihi

Gerçi o zaman gelince, "kandırıldık" deyiverirler olur biter... Ama Hukukta böyle bir mazeret yok hatırlatayım... ?

Ararın 155i haaa, hayınnnn..
Ararun

Geri
Üst Alt