Mevzular (Siyaset)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
benim en iyi arkdasim CHP'li ben ise AKP, sonucta Arkadasiz bu da sonuna kadar, iyi ve kötü günde!
Abicim İNSAN olsun. AKP li hristiyan kürt Yahudi olsun benim dil din mezhep ırk takıntım yok. Tek odak noktam İnsanlıktır. Anlaşamadığımız noktalar elbette olacak, İnsanlığımızı kaybetmeyelim yeter.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Naçizane fikrim, siyaset bölümü olmasın. Bu bölüm olmazsa, kimseden birşey eksilmez herhalde. Zaten siyaset bölümünde kimse kimseden birşey öğrenmeye gelmez kanımca.
Buradaki durum şu, bunu çok tartıştık özellikle Alaattin abi ile ( teraspy teraspy emmi buradamısın?)
Mesela Gündem diye bir bölümümüz var.

Siyaset yasaklıyoruz forumda tamam mutabıkız.

Gündem bölümüne bir kardeşimiz geldi ve o gün haberlerde çııkan bir konunun linkini paylaştı.

Haydi burada da bir tartışma çıkarayım ve örneği İmam başkandan ve eleştirdiğim noktadan verelim.

İMAMOĞLU DEPREMZEDE ZİYARETİNDEN SONRA KAYAK TATİLİNE GİTTİ Flash Flas Flash

Şimdi duruma bakarsak eğer bu sadece bir haber ve gündem bölümüne de uygun, anormal bir durum yok.

Sizce bu HABER konusu altında sizce hangi yorumlar olur?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ülkemiz siyasetçileri milleti öylesine kutuplaştırdı ki , öylesine böldü ki , öylesine bir birine düşman etti ki geldiğimiz nokta resmen dip noktası artık. Onlar CHP li diye , onlar AK Parti li diye birbiriyle konuşmayan , birbirinin evine gitmeyen akrabalar var artık bu ülkede. Sağ ve Sol bölünmesinden bile daha büyük bir bölünmeyi yaşıyoruz , o nedenle bu tartışmaların önünü kesmek imkansız olacaktır. Çünkü bu ülkede artık seçmen yok , taraf olmak var.
Tespit doğru ne yazık ki, ama bunu forumda farklı ve pozitif bir kulvara çekemezmiyiz sizce?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Olmaz ,forumda siyaset yapılmaz ,bizde hiç yapılamaz ,sonuçta burası tek bir fikrin topluluğu değil ,tamam herkes hür ,düşünceler özgür denilir,ama bu bizim topraklarda hiç olmadı ki bundan sonra olsun, birisi "yuh ,ekmek 5 lira olmuş" diye yazsın ,anında "5 yıl önceye bak" diye karşıt yazı gelir ,normalde bunun nedeni açıklanacağına ,kullanıcılar birbirine girer konu kilitlenir ,kilitlenmeyle kalmaz ,farklı konularda "ekmek 5 lira olmuş" diye yazana yine konu farklı olduğu halde "senin ne yazdığını daha önceden gördük" denir ,yine alevlenir o konu da kilit.
Yav benim açtığım "Maksat muhabbet olsun" konusu bile kilitlenmişti ,düşünsenize ...
Olmaz ,bugüne dek karışmadığımı beni takip edenler farketmişlerdir ,hatta "din-siyaset"futbol tartışılmaz" dediğimde belkide içten içe dalga geçildi ama birleştiren siyaset yapılmadığından toplumda birleşemiyor maalesef bu da foruma yansıyor.
Bu konuda en iyisi anket açılsın forumda ,1 ay açık kalma süresi verilsin ,cevaplara kapatılsın sadece oylama yapılsın ,tartışma olmadan -ki tartışılamıyor maalesef okuduğum kadarıyla- tabii kışkırtmada olamayacak sonuç ne çıkarsa işleme konulsun , yabancı forumlarda da var "politika" ama ben orada kutuplaşmış atışmalara hiç denk gelmedim ,bu şekilde ayrı bir konu başlığı anket sonucuna göre açılır ,tartışma orada kalır ,ama oradan başka konulara taşıyanlar ceza verilebilir ,artık 1 haftamı olur,1 ay mı olur bilemem ,ama benim şahsi fikrim forumda siyasi tartışma olmaz.
Fikrimi belirttim gençler ,kişiye cevap hakkı doğuracak konudan bahsetmedim :)

Konu Dışı:
EK:
Ayhan--sfm Ayhan--sfm ,Dosyanın linkini verdim not da yazdım,yapamazsan gece haber verirsin :ok

Çok güzel Alaattin abi, sırayla cevaplayarak geldiğim için bu yazdığını görmemiştim, Ben de yukarıdaki mesajlarımdan birisinde, Toplantı odasındaki anket seçeneklerinin açıklayıcı şekilde forum kullanıcılarına sunulmasını önermiştim. :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Çok güzel Alaattin abi, sırayla cevaplayarak geldiğim için bu yazdığını görmemiştim, Ben de yukarıdaki mesajlarımdan birisinde, Toplantı odasındaki anket seçeneklerinin açıklayıcı şekilde forum kullanıcılarına sunulmasını önermiştim. :ok
Bence olması gereken de o ,illa olacak ise ,toplumsal anket ,bunu mesajımda nasıl olmalı diye de paylaştım,ki "ben görmedim ,okuyamadım,bilmiyordum" olmasın.
Ama sert ve kişisel mesaj yazanlara acımadan ceza verilmeli ,senin yukarıda örneğini verdiğin soruda "verilecek cevaplardan" sonra kesin konu kilitlenir ,ha konuyu kilitlemişsin ha politikayı yasaklamışsın arada ne fark var,bana göre yok , tabii hangi pencereden bakıldığına göre değişir mutlaka , çünkü herkes benim gibi bakmayabilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Şu mesajları da doğru dürüst atmayı becerebilsem,kendi kendime güldüm lahavleee :haha1

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ülke yanlış eksende hızla ilerliyor... Her fırsatta yanlışları dile getirmek, dikkat çekmek yanlışa yanlış diyebilmek öncelikle benim insanlık hasletim... Bir kişinin bile dikkatini çekebilirsem amacındayım... Yarın takke düştü kel göründümü, en azından sorumluluğumu yerine getirmiş olmanın vicdani rahatlığını yaşarım...

Yoksa; elektronikten, yazılımdan, teknik konulardan anlamam, doğru bildiklerimi de özgürce ifade edemeyeceksem, limandan demiri alır giderim.

Çalanlar, çaldıklarından savunanlara veriyorsa, menfaat temin ediliyorsa zaten söylenecek çok fazla şey yok. Ama böyle bir şey yoksa, uyanın artık lütfen...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bence olması gereken de o ,illa olacak ise ,toplumsal anket ,bunu mesajımda nasıl olmalı diye de paylaştım,ki "ben görmedim ,okuyamadım,bilmiyordum" olmasın.
Ama sert ve kişisel mesaj yazanlara acımadan ceza verilmeli ,senin yukarıda örneğini verdiğin soruda "verilecek cevaplardan" sonra kesin konu kilitlenir ,ha konuyu kilitlemişsin ha politikayı yasaklamışsın arada ne fark var,bana göre yok , tabii hangi pencereden bakıldığına göre değişir mutlaka , çünkü herkes benim gibi bakmayabilir.
İşte o nedenle Siyaset konuları özel bir bölümde olmalı ve belli mesaj sayısı ve özel yetkisi olan, tartışma kültürü anlamında rüştünü ispat etmiş bireylere yorum yetkisi verilir.

Bana kalsa ölüm ve yazılanlar dahi görülmemeli ama o çok otokrat bir yaklaşım olabilir bilemedim.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Olmaz ,forumda siyaset yapılmaz ,bizde hiç yapılamaz ,sonuçta burası tek bir fikrin topluluğu değil ,tamam herkes hür ,düşünceler özgür denilir,ama bu bizim topraklarda hiç olmadı ki bundan sonra olsun, birisi "yuh ,ekmek 5 lira olmuş" diye yazsın ,anında "5 yıl önceye bak" diye karşıt yazı gelir ,normalde bunun nedeni açıklanacağına ,kullanıcılar birbirine girer konu kilitlenir ,kilitlenmeyle kalmaz ,farklı konularda "ekmek 5 lira olmuş" diye yazana yine konu farklı olduğu halde "senin ne yazdığını daha önceden gördük" denir ,yine alevlenir o konu da kilit.
Yav benim açtığım "Maksat muhabbet olsun" konusu bile kilitlenmişti ,düşünsenize ...
Olmaz ,bugüne dek karışmadığımı beni takip edenler farketmişlerdir ,hatta "din-siyaset"futbol tartışılmaz" dediğimde belkide içten içe dalga geçildi ama birleştiren siyaset yapılmadığından toplumda birleşemiyor maalesef bu da foruma yansıyor.
Bu konuda en iyisi anket açılsın forumda ,1 ay açık kalma süresi verilsin ,cevaplara kapatılsın sadece oylama yapılsın ,tartışma olmadan -ki tartışılamıyor maalesef okuduğum kadarıyla- tabii kışkırtmada olamayacak sonuç ne çıkarsa işleme konulsun , yabancı forumlarda da var "politika" ama ben orada kutuplaşmış atışmalara hiç denk gelmedim ,bu şekilde ayrı bir konu başlığı anket sonucuna göre açılır ,tartışma orada kalır ,ama oradan başka konulara taşıyanlar ceza verilebilir ,artık 1 haftamı olur,1 ay mı olur bilemem ,ama benim şahsi fikrim forumda siyasi tartışma olmaz.
Fikrimi belirttim gençler ,kişiye cevap hakkı doğuracak konudan bahsetmedim :)

Konu Dışı:
EK:
Ayhan--sfm Ayhan--sfm ,Dosyanın linkini verdim not da yazdım,yapamazsan gece haber verirsin :ok
@emmim yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Forumlarda siyaset olmaz, olmasın. Siyaset yapacak olan kahveye gitsin. :clap2:cay

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bence de tam kaldırılsın ki yapanlarda yapmaktan vazgeçsin böylece, yok biz böyle mutluyuz biz yada izin verdiklerimiz yapsın diyorsanız zaten yapılıyor.
Ha, ayrı bir bölüm açalım da medenice yapılsın medenice bilgiler ve görüşler paylaşılsın üyelerimiz ve ziyaretçiler faydalansın kendilerini geliştirme fırsatı bulsunlar denir ve tarafsız denetlenirse hoş olur. Bu günlerde toplumlar bilgiye internetden ulaşıyor, kendileri eğitimlerini internetden sağlıyor. Bu forumda her coğrafyadan eğitim seviyesi ortalamanın üzerinde insanlar var. Bunların yapacakları her tür tartışma türkiye ortalamasının üzerinde olur. Yeni dünya düzeni oluşturulmaya çalışılırken en çok ihtiyaç duyacağımız, bize dayatılacaklara önceden tartışıp hazırlıklı olmaktır. Yeter ki moderatör konuda tarafsız olsun. Ben sonuncu seçenekte takip edilecek, uykusuz bırakmaya aday birçok başlığın olacağına inanıyorum.
Zira konuşmak zaten siyasettir.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
böyle onu bunu yasaklama bu işler olmaz hele hele siyaset yapmak yasak demek bence boş
ve de etkli olmaz

sürekli aynı öreneği veriyorum yaw yarınBenzin şu kadar oldu denirse ben dalarım hükümete
yarın döviz şu oldu diye görürsem yine sararım hükümete!

ki burası TR ve daha dalacak o kadar işler varken o yasak bu yasak işlemez beyler
bırakın herkes özgürce yazdın ama küfür ağır hakaret veya benzer bir şey oldumu da bunu da
forum kuralları çerçevesinde değerlendirirsiniz!

Ali bey Fenerin başkanı,adam herkes bilir AKP ile arası hiç yok,herif bir şey yapıyor hemen AKP liler
en başta adam dalıyor neden! adam GS lıolduğu için dalmıyorki:kiskis

abi ben girerim şimdi Sony başlığındam zaten gıcığım heriflere absürt fiyatlarından dolayı buradan girerim
hükümet den çıkarın ülen neden Gümrük vergisi bu kadar yüksek derim ki dorğsu da budur ayrıca
al sana siyaset oradan birisi laf sokar,ne alaka v.s diye sonra ona da bundan bundan diye derim
alın size siyaset!

Lisanınız varsa Tweeter dan girin bakın insanlar ne yazıyor Trump veya Fransiz başkanına,yaw adamı şamar
oğlanına çevirdiler(Fransa) her kesin o ülke durumlarına göre aşırı tepkileri vardır,Trump da kimseleri bizimkiler
gibi Mahkameye filan vermiyor:haha kaldıki verse bile havasını alacağını bildiği için susuyor!

ben bir grup üyeyle bir yerde Trump taraftarıyım,Cumhuriyetçi desteğim vardır,geçen bir şeyler yazdım adam bana
bir girişti dümdüz gitti valla

yaw insan her yer aynıdır ister Amerika ister Japonya!! siyaset de her yerde en acımasız şekilde yapılıyor
bizde kafadan yasak denilerek,maksat bu hazretleri kimse eleştiremesin amaç o dur,admaın açtığı dava sayısı
Guinnes Rekorlar kitabına girmiştir artık!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
yaw DH ile hele hele TF ile filan karıştırmayın,oralarla alakası yoktur burasının,belki bilmezsiniz ama TF
çok daha boktan bir yerdir,zaten onlar bitik gibi sıra DH de ama herifler bu arada malı çok fena götürdüler
sen derdine yan:hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt