Merkezi anten sisteminde kanalların bazılarında sinyal yok (ÇÖZÜLDÜ)

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Yeni eve taşındım. Merkezi Çanak sistemi mevcut. Kabloyu ek yaparak tv ye bağladım. Ama bazı kanallar çekerken bazı kanallar hiç çekmiyor. Kanal d, show tv vs sorunsuz çekiyor.

Sizce sorunu nerde aramam gerekli?

IMG_20210502_145420.jpg

IMG_20210502_145445.jpg

Çözüm
Arkadaşlar ben konuya çözümün ne olduğunu yazmayı unutmuşum. Çözüm şöyle oldu :
Televizyonu sıfırladım. Açılırken uydu'nun durumunu soruyor. Direk mi, çoğalticiylami yoksa merkezi uydu mi gibisinden seçenekler çıkıyor. Ben eve taşınmadan önce kendi çanağımdan direk aldığımdan dolayı onu işaretlemiştim. Formattan sonra ise merkezi uydu seçeneğini işaretledim ve tüm kanallar çekmeye başlamıştı.
Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Merhaba emmi biraz geç oldu kb. ? Evde değildim ve müsait olamıyordum. Dediğin gibi merkezi sistem e baktım. Ancak sorun göremedim. Daire numaram 15 ama kablolar başka numarayı takılmış galiba. Üst sayfalarda tv aç kapayla bulunabileceği yazıyordu. Onu denerim.( V)ertical olan kanallar çekmiyordu.
Sistemde bağlantı sorun yok gibi.

IMG_20211128_161430.jpg
IMG_20211128_161706.jpg

IMG_20211128_161610.jpg
IMG_20211128_161437.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Merhaba emmi biraz geç oldu kb. ? Evde değildim ve müsait olamıyordum. Dediğin gibi merkezi sistem e baktım. Ancak sorun göremedim. Daire numaram 15 ama kablolar başka numarayı takılmış galiba. Üst sayfalarda tv aç kapayla bulunabileceği yazıyordu. Onu denerim.( V)ertical olan kanallar çekmiyordu.
Sistemde bağlantı sorun yok gibi.
Sistemde sorun görünmez bağlantı için ,çünkü tvden yukarı bağlantı sıkıntısızdır ,sıkıntı olsa mini kırmızı led yanmaz ,benim dediğim çanaktan sisteme giren 4 kablonun da sağlam bağlantı yapılması ,LNB lerin V çıkışında sıkıntı varsa tvler V den gelen sinyallari almaz ,tabii eğer sadece sende olmayıp tüm komşularda V sinyalleri yoksa LNB ye ve bağlantısına bakılır ,sadece dende oluyorsa o zaman farklı bir şey vardır mesela tuneer girişi gibi denir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Komşularda da V olan kanallar açılmıyor. Genel bir sorun. Giriş bağlantı yeri şu Sat A yazan yer değil mi? lnb kontol ederim.Teşekkürler.
Aşağıdaki fotoyu incele ,yukardan gelen kablo her çanakta 4 tanedir ,2 tanesi V ,2 tanesi H ,sizdeki sıkıntı çanaktan gelen V kablolarında merkezi sisteme bağlantısında sıkıntı var,veya LNB V kısmı bozuk.F konnektörler kontrol edilmeli.
ms.jpg

hgf7enter Çevrimdışı

hgf7enter

Yeni Üye
4 Mar 2022
16
32
Regal android tv yi sıfırladım bende de aynı şekilde kanallar gitti sadece trt vs kanallar çekiyor show fox kanald vs çekmiyor
Apartta kalıyorum çoklu sistem diye geçiyor sanırım ama öyle bir seçenek yok ki kurulum yapamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Regal android tv yi sıfırladım bende de aynı şekilde kanallar gitti sadece trt vs kanallar çekiyor show fox kanald vs çekmiyor
Apartta kalıyorum çoklu sistem diye geçiyor sanırım ama öyle bir seçenek yok ki kurulum yapamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

S Çevrimdışı

sssyyy

Yeni Üye
19 Şub 2024
1
44
Aynı sorunu ben de yaşadım hava yağmurlu olunca arada yapıyor hala. Komşularımda sorun yok. Santralin fişini söküp taktım bir de tvnin fişini söküp taktım düzeldi. Şimdi ne zaman aynı sorunu yaşasam tvnin fişini çekip takıyorum düzeliyor. Garip.
Televizyon Toshiba
İyi günler bunu bu sorunu yaşayanlar için yazıyorum. Haftalardır aynı sorunu yaşıyoruz LG televizyonda merkezi sistem antenden sonra kaynaklandı apartmanda herkesinki çekerken benim 1 televizyonumda sorun yaşandı sorunu çok araştırdık TV ayarları ile de oynadık sürekli televizyon tamircisi anten ayarlayıcı ustalar baktı baktıklarında sinyal var yazıyordu kanal buluyordu sonra kanallar yine siliniyordu sonra çatıdan bizim katın anten çıkışında kablosunun ucunun deforme olduğu kesip yeniden bağlamışlar sinyal geldi televizyonu mu yoksa açacaklardı içinden kartını değişeceklerdi boş yere oradan sinyal geldikten sonra kanallar bulundu yapmanız gereken ben biraz anlıyorum bu işten TV'yi fabrika ayarlarına dönmek uygulamaları sıfırlamak kanal sıralama ayarlarını kapatmak ve önemli olan uydu ayarlarından uydu eklemek herhangi bir uydu seçin ve TÜRKSAT uydusu 2 uydu olsun ilk uyduyu aramada atlatın turksatla devam edin. Ayarlar disegc a LNB açık 4 disegc resimli merkezi anten resim olacak ordan ağ aramaya geçip aratin kanallar silinmeyecek
Hocam dediğiniz yöntem ile benim kabloyu buldum. Iki farklı yer değiştirdim ama sorun aynı, düzelmedi. Komşularda sıkıntı yok. İşin tuhaf yanı çatıda 4 tane çanak mevcut. Normalde 1 tane olur. Sanırım benim kablonun bağlı olduğu Çanak ayar istiyor.

IMG_20210502_204639.jpg

sizin kabloyu boş olan aboneye takıp denermisin
İyi günler bunu bu sorunu yaşayanlar için yazıyorum. Haftalardır aynı sorunu yaşıyoruz LG televizyonda merkezi sistem antenden sonra kaynaklandı apartmanda herkesinki çekerken benim 1 televizyonumda sorun yaşandı sorunu çok araştırdık TV ayarları ile de oynadık sürekli televizyon tamircisi anten ayarlayıcı ustalar baktı baktıklarında sinyal var yazıyordu kanal buluyordu sonra kanallar yine siliniyordu sonra çatıdan bizim katın anten çıkışında kablosunun ucunun deforme olduğu kesip yeniden bağlamışlar sinyal geldi televizyonu mu yoksa açacaklardı içinden kartını değişeceklerdi boş yere oradan sinyal geldikten sonra kanallar bulundu yapmanız gereken ben biraz anlıyorum bu işten TV'yi fabrika ayarlarına dönmek uygulamaları sıfırlamak kanal sıralama ayarlarını kapatmak ve önemli olan uydu ayarlarından uydu eklemek herhangi bir uydu seçin ve TÜRKSAT uydusu 2 uydu olsun ilk uyduyu aramada atlatın turksatla devam edin. Ayarlar disegc a LNB açık 4 disegc resimli merkezi anten resim olacak ordan ağ aramaya geçip aratin kanallar silinmeyecek

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri