Meizu Note 8 - 13 Aralık Cuma Yeniden BİM'de Satışta

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Eveeeet... Şu fakire Allah rızası için bi yardım.
Telefonu bu gün aldım. İçine mercimek çorbası kaçmış nokya 5800 den sonra (yok şeytan değil gerçek mercimek çorbası, bizim sıpanın küçüklük marifetleri... :kiskis ) mercedes gibi geldi. Ammaaa, şunun klavyesini bi türlü türkçe yapamadım, telefondan bir iki yere baktım ama bi nane anlamadım. Şimdi PC başındayım, biraz daha bakınacam ama bilen, gören, duyan varsa ekşi deyimiyle yeşşillendirsin.

Mağaradan Manisa Tarzanı kılığı ile çat diye çıkmak da iyi olmuyormuş, bıyığı kesilmiş kediye döndüm ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abovvv, türkçesi yokmuş, ucuz et ve yahni. Neyse... ?

Telefonun dilini Türkçe yapmadınız mı? Sistem dilini Türkçe olarak ayarladığınızda klavyenin de Türkçe olması gerekirdi?
Ayarlar'da "Dil ve Giriş" ya da "Erişilebilirlik" kısımlarına bakın.

Bunun haricinde Ç harfi için C harfine basılı tutup kaydırmayı deneyin. Pop up çıkacaktır diye düşünüyorum.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Olsun la, ha
Telefonun dilini Türkçe yapmadınız mı? Sistem dilini Türkçe olarak ayarladığınızda klavyenin de Türkçe olması gerekirdi?
Ayarlar'da "Dil ve Giriş" ya da "Erişilebilirlik" kısımlarına bakın.

Bunun haricinde Ç harfi için C harfine basılı tutup kaydırmayı deneyin. Pop up çıkacaktır diye düşünüyorum.
Valla dedim ya mağaradan yeni çıktım.
Bak mesela; harfe basılı tuttuğumda öyle bir atraksiyonun olacağını yeni öğrendim.

Amaaan, çok da derdim değil, altı üstü müşterilere fatsap mesajı yollayacam.
Şu an olduğu gibi tam boy klavyeden yazmanın tadı hiç birşeyde yok. Var ol PC, var ol mağara :kiskis :kiskis :kiskis

Ama bir iki gün başınızın etini yerim gari, edare ediverin artık, her yerde yok ben gibi fosiller:hihi

Ama var yaa, 5800'ün o ele avuca sığan kompakt yapısını şimdiden özledim.

Ekleme: Türkçe yaptım ama mesaj yazdığım o klavye bir türlü türkçe olmuyor, Meizunun (flyme nin) kronik derdiymiş galiba.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ben Tambu Klavye kullanıyorum hocam istersen sende indir ?

S91213-184217.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Olsun la, ha

Valla dedim ya mağaradan yeni çıktım.
Bak mesela; harfe basılı tuttuğumda öyle bir atraksiyonun olacağını yeni öğrendim.

Amaaan, çok da derdim değil, altı üstü müşterilere fatsap mesajı yollayacam.
Şu an olduğu gibi tam boy klavyeden yazmanın tadı hiç birşeyde yok. Var ol PC, var ol mağara :kiskis :kiskis :kiskis

Ama bir iki gün başınızın etini yerim gari, edare ediverin artık, her yerde yok ben gibi fosiller:hihi

Ama var yaa, 5800'ün o ele avuca sığan kompakt yapısını şimdiden özledim.

Ekleme: Türkçe yaptım ama mesaj yazdığım o klavye bir türlü türkçe olmuyor, Meizunun (flyme nin) kronik derdiymiş galiba.

:oku :kas:hihi

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Yav arkadaşlar, noolur kusuruma bakmayın...
Hatun eve geldi, bir iki bi yerini kurcaladı, halletti.

Ama bedeli ağır oldu.
Kiloyla dalga geçti. :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis

ben := mağara.avi :haha1

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
17/12 tarihli ekleme; diğer note 8 konusuna da yazdım, buraya da ekleyeyim, otomatik birleştiriliyor nasılsa...

"
Geldiği gün aldım, kötü gelmedi bana nokya 5800'den sonra.
Bu fiyata daha iyisi varsa ne ala, ben bulamadım. İki katını verip iki kat süre kullanamayacağıma göre de sıkıntı yok.

Zıttırı vıttırı net ve vesaire uygulama kullanmıyorum.
Her zamanki alo, mesaj ve ekstra gelen vatsap kullanımında 12 saat içinde ( sabah7 akşam7) %5 şarj kullandı. (50 değil sadece 5)

Yoğun kullanımda 2 günden fazla idare eder yani beni.
Demek ki ihtiyaca göre güzel mal imiş. ;)

"

diye yazdım öte konuya.

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
17/12 tarihli ekleme; diğer note 8 konusuna da yazdım, buraya da ekleyeyim, otomatik birleştiriliyor nasılsa...

"
Geldiği gün aldım, kötü gelmedi bana nokya 5800'den sonra.
Bu fiyata daha iyisi varsa ne ala, ben bulamadım. İki katını verip iki kat süre kullanamayacağıma göre de sıkıntı yok.

Zıttırı vıttırı net ve vesaire uygulama kullanmıyorum.
Her zamanki alo, mesaj ve ekstra gelen vatsap kullanımında 12 saat içinde ( sabah7 akşam7) %5 şarj kullandı. (50 değil sadece 5)

Yoğun kullanımda 2 günden fazla idare eder yani beni.
Demek ki ihtiyaca göre güzel mal imiş. ;)

"

diye yazdım öte konuya.
Bir şey anlamadım. Nolmuş bimdeki note 8 e

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Bir şey anlamadım. Nolmuş bimdeki note 8 e

Yani diyorum ki; çoğu yerde kilo ile "kaka" atılan bu cihaz aslında o kadar da kötü değil.
Hele ki, fiyatların iyice cılkının çıktığı şu günlerde, 1150'ye bana sunduğu özellikler çerçevesinde, diğerlerinin fiyatlarına baktığımızda, satın alınabilir.

Elbette ki beklentileri yüksek olanları düşündürse de birim lira başına verdiği performans göz önüne alındığında gayet iyi.

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Yani diyorum ki; çoğu yerde kilo ile "kaka" atılan bu cihaz aslında o kadar da kötü değil.
Hele ki, fiyatların iyice cılkının çıktığı şu günlerde, 1150'ye bana sunduğu özellikler çerçevesinde, diğerlerinin fiyatlarına baktığımızda, satın alınabilir.

Elbette ki beklentileri yüksek olanları düşündürse de birim lira başına verdiği performans göz önüne alındığında gayet iyi.
Foto video kalitesi nasıl memnünmüsün

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Foto video kalitesi nasıl memnünmüsün

Ne yazık ki, hiçbir telefonun foto kalitesinden memnun olacağımı sanmıyorum.
Profesyonel reklam fotoğrafçısıyım.
Genelde fotoğraf için fotoğraf makinası kullanıyorum.
Video ise benim alanımın dışında, bir şey diyemem, kullanmadım.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ne yazık ki, hiçbir telefonun foto kalitesinden memnun olacağımı sanmıyorum.
Profesyonel reklam fotoğrafçısıyım.
Genelde fotoğraf için fotoğraf makinası kullanıyorum.
Video ise benim alanımın dışında, bir şey diyemem, kullanmadım.
Benim de amatör olarak fotoğrafa ilgim var ve mecbur kalmadıkça telefon ile fotoğraf çekesim gelmiyor... :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt