Meizu Note 8 - 13 Aralık Cuma Yeniden BİM'de Satışta

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Çift sim kart kullanmak isteyenler için Sd kart kullanmak mümkün değil. Sim tablasında iki bölüm var, tek sim kart ile Sd kart kullanılır, iki sim kart için Sd karta yer yok maalesef.

Eyvallah, ona bi şey demiyoruz da, senin dediğin dibi demeyip "SD kart desteği yok" diye kesip atınca da başka taraflara çekiyor.
Örneğin ben hiç sd takamıyoruz diye anladım.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Meizu note 8 ,
Önce video foto kalitesi konusunda kendi açımdan memnün olmadım.
4 gb 64 gb,hafıza kart kullanılmazsa çift sim,128 gb harici kartı iyi.
android 8.1'de kalması iyi olmadı.
uygulama çekmecesi hoş gelmedi,launcher yükledim.

lg telefonla foto video kaliteliydi,meizu lg gibi çıkmadı.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Meizu note 8 ,
Önce video foto kalitesi konusunda kendi açımdan memnün olmadım.
4 gb 64 gb,hafıza kart kullanılmazsa çift sim,128 gb harici kartı iyi.
android 8.1'de kalması iyi olmadı.
uygulama çekmecesi hoş gelmedi,launcher yükledim.

lg telefonla foto video kaliteliydi,meizu lg gibi çıkmadı.

Satece watsap için düşünüyorum.
Ya da şeytan diyor 700-800 daha ver realme 6-128 al.
ama o farka değecek kadar uzun süreli kullanım sağlar mı diğeri çözemedim.
Bu 2 senede çöp olacakken realme 2,5 sene dayanacaksa değmez, yok 4-5 yıl gideri olursa değer.
Cumaya kadar düşünecem, nassolsa zaman var.
Elimdeki tel (5800) her konuda bıraktı artık beni.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bu telefonu fiyatına göre değerlendirmek gerekiyor , 1149 liraya aldığınız telefondan ne bekleyebilirsiniz daha , ne kadar ekmek o kadar köfte ?
Bu fiyata 64gb dahili hafıza , 4gb ram , Snapdragon 632 Quad Core 1.8 Ghz Kryo 250 işlemci ( 8 çekirdek ) , 128gb sd kart desteği , Wifi 5Ghz desteği ?

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Bu telefonu fiyatına göre değerlendirmek gerekiyor , 1149 liraya aldığınız telefondan ne bekleyebilirsiniz daha , ne kadar ekmek o kadar köfte ?
Bu fiyata 64gb dahili hafıza , 4gb ram , Snapdragon 632 Quad Core 1.8 Ghz Kryo 250 işlemci ( 8 çekirdek ) , 128gb sd kart desteği , Wifi 5Ghz desteği ?
Aslında aynı şeyleri konuşuyoruz. Çat diye 3500kaadı gömsem aldığım telefonun sanki 3 kat mı olacak ömrü ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Satece watsap için düşünüyorum.
Ya da şeytan diyor 700-800 daha ver realme 6-128 al.
ama o farka değecek kadar uzun süreli kullanım sağlar mı diğeri çözemedim.
Bu 2 senede çöp olacakken realme 2,5 sene dayanacaksa değmez, yok 4-5 yıl gideri olursa değer.
Cumaya kadar düşünecem, nassolsa zaman var.
Elimdeki tel (5800) her konuda bıraktı artık beni.
Hangi ortalama telefonu alırsanız alın, güncelleme yapmazsanız rahatlıkla 3-4 yıl gider...

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Hangi ortalama telefonu alırsanız alın, güncelleme yapmazsanız rahatlıkla 3-4 yıl gider...

Hocam güncelleme yapmazsanızdan kasttiğiniz nedir ki? Zaten belli bir süre sonra güncelleme almıyorlar.
Örneğin kurumsal hat için zamanında (5 sene kadar oluyor), 2 beleş tablet verdi vodafone. Güncellemeleri açık olduğu halde geçende baktım 4,1,1 de kalmış.
Fena da değil, çatır çatır nete girip, video izlettirip, sıpanın 3-5 oyununu da oynatıyor.:alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam güncelleme yapmazsanızdan kasttiğiniz nedir ki? Zaten belli bir süre sonra güncelleme almıyorlar.
Örneğin kurumsal hat için zamanında (5 sene kadar oluyor), 2 beleş tablet verdi vodafone. Güncellemeleri açık olduğu halde geçende baktım 4,1,1 de kalmış.
Fena da değil, çatır çatır nete girip, video izlettirip, sıpanın 3-5 oyununu da oynatıyor.:alala
Uygulamaları zorunda kalmadıkça güncellemeyin derim. Güncellemelere baktığınızda, güncellemenin ne içerdiğine dair detay girilmişse, sizi ilgilendiren bir gelişme mevcutsa, yükleyebilirsiniz.

Malum, telefonlar yazılım yoluyla bir güzel eskitiliyor.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Uygulamaları zorunda kalmadıkça güncellemeyin derim. Güncellemelere baktığınızda, güncellemenin ne içerdiğine dair detay girilmişse, sizi ilgilendiren bir gelişme mevcutsa, yükleyebilirsiniz.

Malum, telefonlar yazılım yoluyla bir güzel eskitiliyor.
Teşekkür bunu aklımda tutacağım.
Zor olacak benim için; 9 yıllık symbian birlikteliğinden sonra...☹

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Apk güncellemeleri için bir şey diyemem ama android ve arayüz güncellemeleri ile üreticiler telefonları planlı olarak eskitiyorlar... Son kullanıcı da, telefonum güncelleme alıyor diye seviniyor...

Elimde, kit kat (4.4.4) android yazılımı ile çalışan telefon var. Hâlâ stabil... ;)

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Eveeeet... Şu fakire Allah rızası için bi yardım.
Telefonu bu gün aldım. İçine mercimek çorbası kaçmış nokya 5800 den sonra (yok şeytan değil gerçek mercimek çorbası, bizim sıpanın küçüklük marifetleri... :kiskis ) mercedes gibi geldi. Ammaaa, şunun klavyesini bi türlü türkçe yapamadım, telefondan bir iki yere baktım ama bi nane anlamadım. Şimdi PC başındayım, biraz daha bakınacam ama bilen, gören, duyan varsa ekşi deyimiyle yeşşillendirsin.

Mağaradan Manisa Tarzanı kılığı ile çat diye çıkmak da iyi olmuyormuş, bıyığı kesilmiş kediye döndüm ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abovvv, türkçesi yokmuş, ucuz et ve yahni. Neyse... ?

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt