Me fh 25

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Klimada her nekadar sorun olsada isitmasi iyi birde göz olayı var ben öğlen calistiriyorum 27 derece 2 fanda odada kimse olmuyor odaya geldigimde derece 22.8 de klima kendini kısmis odaya biri girince klima tekrar ısısını artırıyor ve derece cikmaya başlıyor

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
shrapci' Alıntı:
Klimada her nekadar sorun olsada isitmasi iyi birde göz olayı var ben öğlen calistiriyorum 27 derece 2 fanda odada kimse olmuyor odaya geldigimde derece 22.8 de klima kendini kısmis odaya biri girince klima tekrar ısısını artırıyor ve derece cikmaya başlıyor

Su anda disarisi 10 derece benim klima 28 derece setli 3.fanda oda sicakligim 25.3 de 28 setleneli bir 40 dk falan olmuştur

S Çevrimdışı

Sedat.

Yeni Üye
9 Ara 2017
32
Benim salon 75m3 size 9 yetiyorsa bana 12 yeter herhalde zaten soğutma amaçlı kullanacam ancak şimdiki kampanyada ef'nin (bir önceki model keskin hatlı olan) 15 olanı ile bu fh'nin 12 olanın fiyatları aynı oldu bu ikisinin arasında kaldım, acaba ne yapsam diye düşünüyorum, düşük model güçlümü yoksa fonksiyonlumu olsun diye.

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Sedat.' Alıntı:
Benim salon 75m3 size 9 yetiyorsa bana 12 yeter herhalde zaten soğutma amaçlı kullanacam ancak şimdiki kampanyada ef'nin (bir önceki model keskin hatlı olan) 15 olanı ile bu fh'nin 12 olanın fiyatları aynı oldu bu ikisinin arasında kaldım, acaba ne yapsam diye düşünüyorum, düşük model güçlümü yoksa fonksiyonlumu olsun diye.

Ustam ben tavsiye verecek kadar çok bilgili degilim ama fh35 ile ef 42 neredeyse ayni . isitma güçleri ayni gibi ama ef42 biraz sogutmada 2 btu öne geçiyor. Ben isitmada kullanacağım için me tercih ettim. Bütçeniz iyi ise me alin ama bence sadece sogutma için kullanacaksaniz başka modellerede bakabilirsiniz. Çünkü her klima sogutmada çok fazla baş ağirtmaz diye duydum ha baska marka 5 yakar me 3 yakar ama me baştan o farki vermiş oluyoruz (Ado hocamin dediği gibi ) ama hocalarim daha iyi bilir.

S Çevrimdışı

Sedat.

Yeni Üye
9 Ara 2017
32
shrapci' Alıntı:
Sedat.' Alıntı:
Benim salon 75m3 size 9 yetiyorsa bana 12 yeter herhalde zaten soğutma amaçlı kullanacam ancak şimdiki kampanyada ef'nin (bir önceki model keskin hatlı olan) 15 olanı ile bu fh'nin 12 olanın fiyatları aynı oldu bu  ikisinin arasında kaldım, acaba ne yapsam diye düşünüyorum, düşük model güçlümü yoksa fonksiyonlumu olsun diye.

Ustam ben tavsiye verecek kadar çok bilgili degilim ama fh35 ile ef 42 neredeyse ayni . isitma güçleri ayni gibi ama ef42 biraz sogutmada 2 btu öne geçiyor.  Ben isitmada kullanacağım için me tercih ettim. Bütçeniz iyi ise me alin ama bence sadece sogutma için kullanacaksaniz başka modellerede bakabilirsiniz. Çünkü her klima sogutmada çok fazla baş ağirtmaz diye duydum ha baska marka 5 yakar me 3 yakar ama me baştan o farki vermiş oluyoruz (Ado hocamin dediği gibi ) ama hocalarim daha iyi bilir.

Olsun hocam bir yorum almak yinede iyi, sağolun.

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Sedat.' Alıntı:
shrapci' Alıntı:
Sedat.' Alıntı:
Benim salon 75m3 size 9 yetiyorsa bana 12 yeter herhalde zaten soğutma amaçlı kullanacam ancak şimdiki kampanyada ef'nin (bir önceki model keskin hatlı olan) 15 olanı ile bu fh'nin 12 olanın fiyatları aynı oldu bu  ikisinin arasında kaldım, acaba ne yapsam diye düşünüyorum, düşük model güçlümü yoksa fonksiyonlumu olsun diye.

Ustam ben tavsiye verecek kadar çok bilgili degilim ama fh35 ile ef 42 neredeyse ayni . isitma güçleri ayni gibi ama ef42 biraz sogutmada 2 btu öne geçiyor.  Ben isitmada kullanacağım için me tercih ettim. Bütçeniz iyi ise me alin ama bence sadece sogutma için kullanacaksaniz başka modellerede bakabilirsiniz. Çünkü her klima sogutmada çok fazla baş ağirtmaz diye duydum ha baska marka 5 yakar me 3 yakar ama me baştan o farki vermiş oluyoruz (Ado hocamin dediği gibi ) ama hocalarim daha iyi bilir.

Olsun hocam bir yorum almak yinede iyi, sağolun.

Eyvallah hocam siz me kefetteam mi cagirdiniz mı? Onlar iyi bir btu hesabı çıkarıyor m3.yalitim pencereleri ampül sayısı . insan sayisi herşeyi hesaba katarak btu çıkarıyor. Ama cikan sonucunun fotosunu cekin burada sorun benim 8bin btu cikti isitma adam bana 12bin btu luk klima önerdi ama ben 9binlik aldim hocalarimin tavsiyesi ile ve her türlü yetiyor.

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
İyi geceler bu sefer klima ısıtması ile ilgili bir sey sormak istiyorum.ben klimayı genelde aksam eve gelince acarım ilk 28 derecede 3 kademe fanla 1 saat çalıştırır sonra fani 2 kademeye alırım belli bir süreden sonra oda 26 dereceye gelince bu sefer 26 derecede yine 2 kademe fanla calistiririm bu sefer klima klima her 15 dk bir kendini termostata sokuyor ve bir 5 dk kalıyor.sizce dogru mu kullaniyorum? Bu inverter klimalar bu kadar çok dur kalk yapar mi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
shrapci' Alıntı:
İyi geceler bu sefer klima ısıtması ile ilgili bir sey sormak istiyorum.ben klimayı genelde aksam eve gelince acarım ilk 28 derecede 3 kademe fanla 1 saat çalıştırır sonra fani 2 kademeye alırım belli bir süreden sonra oda 26 dereceye gelince bu sefer 26 derecede yine 2 kademe fanla calistiririm bu sefer klima klima her 15 dk bir kendini termostata sokuyor ve bir 5 dk kalıyor.sizce dogru mu kullaniyorum? Bu inverter klimalar bu kadar çok dur kalk yapar mi?

Yapmaması gerekir, en azından sistem dizaynına göre minimal döngüde içerideki sıcak havayı koruma modunda devirdaim etmesi gerekir.

Beklenen bu dur en azından.  :ok:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Eger ki Isi Kaybiniz
Cok Az Ise Termostat Kacinilmas

Eski Evimde Isitmada Termostat Pek Gormezdim

Yeni Evde Salon Daha Büyük Olmasina Ragmen

Termostat Goruyorum Sik Olmasada

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Ado' Alıntı:
shrapci' Alıntı:

Yapmaması gerekir, en azından sistem dizaynına göre minimal döngüde içerideki sıcak havayı koruma modunda devirdaim etmesi gerekir.

Hocam ısıtmada kullanma şeklim sizce iyi mi ? Birde bu klima minimum 6 bin btu çalışıyor onun etkisi olabilir mi bu dur kalkin?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Zaten Asil Termostat Yapma Sebebi O
Soguk Uflemeden Sikayetci Olanlara
Direk FH Oneriyorum

On/off gibi Calissada

Tuketimi Cok Dusuk
Nasil Oluyor Bende Anlamıyorum Bu Kismi :kıskıs:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
shrapci' Alıntı:
Ado' Alıntı:
shrapci' Alıntı:

Hocam ısıtmada kullanma şeklim sizce iyi mi ? Birde bu klima minimum 6 bin btu çalışıyor onun etkisi olabilir mi bu dur kalkin?

Isı alışkanlıklarında kıstas getirmek pek doğru değil bence lakin madem sordunuz yazayım, Bu mevsim koşullarında 26 derece bana göre yüksek, vücut bu ısı koşullarına alıştığında, gerçek kış koşulları bastırdığında bu ısıya alışan vücudunuz daha da üşüyecek bu durumda siz ortamı daha ısıtmak için 28-30 lara yükseleceksiniz ki bu da tüketim verilerinizi yukarı çekecektir. 

Makine performansı olarak bakarsanız bana göre güzel.  :ok:

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Sota' Alıntı:
Eger ki Isi Kaybiniz
Cok Az Ise Termostat Kacinilmas

Eski Evimde Isitmada Termostat Pek Gormezdim

Yeni Evde Salon Daha Büyük Olmasina Ragmen

Termostat Goruyorum Sik Olmasada
Hocam 28 derece 2 kademe fanda bende hiç termostata girdiğini görmedim oda 26 civarında olurdu bu gün hava aksam burada cok ilik sanirsam bir 16_15 derece var odam 27 derece çıktı bende 26 dereceye aldim bu sefer cok dur kalk yapti bende klimayi kapattim.
Bu arada ben 28 derece fanida 2 de kullaniyorum dışarısı soğuk oldugu günlerde klima çalıştığı saat icerisinde en düşük 8 gördüm oda sicakligim 24 ve 25 derecede oluyor. 6 saatlik çalışma süreci icinde Bu klima 28 cikara bilmek icin tam güçte mi calisir yoksa nominal güçte mi calisir.
Bir not daha 27 derece altindakilerde hep termostati gördüm 27_28 derecede hic rast gelmedim demesem yeridir.

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Ado' Alıntı:
shrapci' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Isı alışkanlıklarında kıstas getirmek pek doğru değil bence lakin madem sordunuz yazayım, Bu mevsim koşullarında 26 derece bana göre yüksek, vücut bu ısı koşullarına alıştığında, gerçek kış koşulları bastırdığında bu ısıya alışan vücudunuz daha da üşüyecek bu durumda siz ortamı daha ısıtmak için 28-30 lara yükseleceksiniz ki bu da tüketim verilerinizi yukarı çekecektir. 

Makine performansı olarak bakarsanız bana göre güzel.  :ok:
Hocam biz çiftçiyiz serada calisiyoruz bu gunlerde hava açık olduğunda sera ici 30 dereceyi buluyor dediginiz gibi vücut sicakliga alışınca aksam eve gelince 21 22 dereceler soguk geliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt