Me fh 25

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
https://youtu.be/fc6VeArgZgI

İyi akşamlar bu da benim iç üniteden gelen gaz sesim videoda 00:48 de gaz sesi gelmeye başlıyor.4:15 de ise gaz sesi bitmekte. Bu gaz sesi 3 dk geçik geliyor ve gaz sesinin son anına kadar  24 metre kare odanın her yerinden duyuluyor. bu klimada bir anormal durum yok mu dur?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
shrapci' Alıntı:
Hocam klimamin ilk çalışma sesi
https://youtu.be/3hjPvDkfzb0

Vakit bulunca, taktım kulaklığı pc ye ve benim ortamdaki dış seslerden etkilenmeden hepsini tek tek dinledim.

Önce likit tankına erken dönüş var gibi algıladım ama yine de bu sesin duyulması çok olası değil, ki ses çok da buna benzemiyor (Yine de andırıyor)

Sonra presyon hattında anormal sıkışma sonrası serbest kalan akışkanın sanki kaynama derecesine gelip ani madde hali değişimi gibi algıladım (Kimyası değişiyor gibi derdim ama bu ifadem yanlış anlaşılıyor)

Her ne algılarsak algılayalım, video ve sesten hareketle bunu bizim çözebilmemiz mümkün değil.

Bildiğimiz tek şey bununnormal olmadığı.

Haaa teknik olarak size bir zararı var mı? Şu koşullarda ısıtmasını yaptığına göre yok gibi görünüyor lakin orta/uzun vadede sorun çıkartırmı onu bilemeyiz.

Her şeyden evvel ne olduğunu anlayamadık ki sorun olup olmayacağını nasıl anlayalım?

Peki teknik taraftan bir cevap yok mu halen azizim?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
shrapci' Alıntı:

İyi akşamlar bu da benim iç üniteden gelen gaz sesim videoda 00:48 de gaz sesi gelmeye başlıyor.4:15 de ise gaz sesi bitmekte. Bu gaz sesi 3 dk geçik geliyor ve gaz sesinin son anına kadar  24 metre kare odanın her yerinden duyuluyor. bu klimada bir anormal durum yok mu dur?

gaz sesı rahat sekılde duyuluyor kı bu durum normal degıl

dıs unıte tarafında sesı duyamadım duyulsada pek onemlı

onemlı olan ıcerıye sesın gelmesı

bendeki samsung jungfrau dıs unıte ınce ınce tıslama sesı gelıyor ama kesınlıkle ıcerıde ses yok

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Sota' Alıntı:
shrapci' Alıntı:

bendeki samsung jungfrau dıs unıte ınce ınce tıslama sesı gelıyor ama kesınlıkle ıcerıde ses yok

Teşekkür bakalim merkezden yeniden servis gelecek ilk gelen servis bir sey yok demiş ben 3 dk gaz sesi normal mi diye sordum yeniden bir ekip gönderecekler bakalim nereye kadar gidecek bu durum bu arada 10 15 sn gaz sesi gelmesi normal mis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
shrapci' Alıntı:
Sota' Alıntı:
shrapci' Alıntı:

Teşekkür bakalim merkezden yeniden servis gelecek ilk gelen servis bir sey yok demiş ben 3 dk gaz sesi normal mi diye sordum yeniden bir ekip gönderecekler bakalim nereye kadar gidecek bu durum bu arada 10 15 sn gaz sesi gelmesi normal mis

Akışkanın madde halinin değişiminden kaynaklanan kısa süreli sesleri biz de kabul ederiz, Ancak benim duyduğum sesler pek bu madde değişim hali sesine benzemiyor :alala:

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Ado' Alıntı:
shrapci' Alıntı:
Sota' Alıntı:

Akışkanın madde halinin değişiminden kaynaklanan kısa süreli sesleri biz de kabul ederiz, Ancak benim duyduğum sesler pek bu madde değişim hali sesine benzemiyor :alala:

Hocam bende anlamadim 2. Gelen servis anormal diyor merkezdeki telefonla görüştüğüm kisi normal ses geliyor dedi bilgilendirmeyi böyle yapmislar bende söyledim durumu birdaha servis gönderecek bu sefer daha yetkili birini gönderecemis durumu mekezdeki kisiye telefonla anlik bildirecekmis bakalim durum nereye gidecek.

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
shrapci' Alıntı:
Ado' Alıntı:
shrapci' Alıntı:

Hocam bende anlamadim 2. Gelen servis anormal diyor merkezdeki telefonla görüştüğüm kisi normal ses geliyor dedi bilgilendirmeyi böyle yapmislar bende söyledim durumu birdaha servis gönderecek bu sefer daha yetkili birini gönderecemis durumu mekezdeki kisiye telefonla anlik bildirecekmis bakalim durum nereye gidecek.

İyi günler hocam ünite içerisindeki soğutucu sıvının akış yönü değişmesi ne demektir? Bu akış yönü sürekli isitmada çalıştığında degisir mi?

S Çevrimdışı

Sedat.

Yeni Üye
9 Ara 2017
32
shrapci' Alıntı:
shrapci' Alıntı:
Ado' Alıntı:

İyi günler hocam ünite içerisindeki soğutucu sıvının akış yönü değişmesi ne demektir? Bu akış yönü sürekli isitmada çalıştığında degisir mi?

Sorununuzla hala ilgilenilmedi mi, bende ef veya fh düşünüyorum ürünlerde arıza çıkabilir önemli olan arkasında durulması size yaptıkları muameleye göre tercih yapacağım lütfen gelişmeleri buraya yazın, ancak şunu belirmek istiyorum yukarıda konuştuğunuz ado nickli üye donanımhaberden biliyorum bu konularda kültürlü biri teknik anlamda söyledikleri doğrudur ben anlamam eleştirememde zamanında bana da yardımcı oldu sağolsun, fakat anladığım kadarıyla özellikle bazı markları sevmiyor bunlardan biri mitsubishi  e. üzerine gerçekten fazla gidiyor yukarıda yazmış bu tür sorunlar bütün me'lerde var bakın ucuza aldım benimkisinde yok sorunsuz, şimdi bu mudur karşılaştırma gittin lüx araba aldın ilk haftada sorun çıkardı garibanda şahin aldı ikinci el şimdi rahat rahat geziyor evet lüx alan için talihsiz ama burada şans sonrasında markanın ürünün arkasında durması devreye giriyor, sonra  şikayetvarı örnek göstermiş şikayet varda müşteriyle en fazla ilgilenip sorun çözen me başka markalara bakın cevap bile yazmamışlar, bunları polemik yaratmak için yazmıyorum ama kötülemeye kadar gitmiş arkadaş, ha pahalı ve bu fiyatlara değer mi tartışılır ama bütün me'ler böyle sorunlu demek nedir.

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Sota' Alıntı:
Dogrudur

Akis Yonu Defrost Aninda Degisir

Hocam yani isitmada klima sürekli çalıştığında akış yönü degismez mesela benimki 2 saat isitmada çalışıyor sonra bir 5 dk bekliyor termostata giriyor bu 5 dk beklediği sürede mi akis yönü değişir.bizim buralar hic daha _ derece olmadı motor hic buzladigini gormedim

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Sedat.' Alıntı:
shrapci' Alıntı:
shrapci' Alıntı:

Sorununuzla hala ilgilenilmedi mi, bende ef veya fh düşünüyorum ürünlerde arıza çıkabilir önemli olan arkasında durulması size yaptıkları muameleye göre tercih yapacağım lütfen gelişmeleri buraya yazın, ancak şunu belirmek istiyorum yukarıda konuştuğunuz ado nickli üye donanımhaberden biliyorum bu konularda kültürlü biri teknik anlamda söyledikleri doğrudur ben anlamam eleştirememde zamanında bana da yardımcı oldu sağolsun, fakat anladığım kadarıyla özellikle bazı markları sevmiyor bunlardan biri mitsubishi  e. üzerine gerçekten fazla gidiyor yukarıda yazmış bu tür sorunlar bütün me'lerde var bakın ucuza aldım benimkisinde yok sorunsuz, şimdi bu mudur karşılaştırma gittin lüx araba aldın ilk haftada sorun çıkardı garibanda şahin aldı ikinci el şimdi rahat rahat geziyor evet lüx alan için talihsiz ama burada şans sonrasında markanın ürünün arkasında durması devreye giriyor, sonra  şikayetvarı örnek göstermiş şikayet varda müşteriyle en fazla ilgilenip sorun çözen me başka markalara bakın cevap bile yazmamışlar, bunları polemik yaratmak için yazmıyorum ama kötülemeye kadar gitmiş arkadaş, ha pahalı ve bu fiyatlara değer mi tartışılır ama bütün me'ler böyle sorunlu demek nedir.

Ustam ben ürünü aldığım ilk gunden beri bu sorunlar var. Zaten yerel satici 2 metre boru takacakti gaz sesinin gitmesi için buradan hocalarima sordum ve öğrendim gerek yok . onu devreden cikardim Sonra genel merkez le konuştum bana merkezden servis gonderdiler onlar geldi inceledi ses kaydi aldilar ve anormal bir ses dedi. ben genel merkezdeki adami aradim konustuk bize gelen servis genel merkezdeki adama normal ses demişler. Bu arada genel merkezdeki adam bu gaz sesi normal 10_ 15 sn gelir dedi videolara baktiysaniz benimki bir 3 dk sürüyor ve 24 m2 odani heryerinden duyuluyor Adam tekrar bana servis gonderecek bu seferki daha yetkili birisiymiş bakalim bu hafta gelecekler. Yalniz merkezden gelen servis bu modeldeki klimada bu sekilde gaz sesi geldigini ilk defa duymuş bize öyle dedi genel merkeze olağan ses demiş ben bunu biraz oyalama taktiği olarak düşünüyorum. Zaten anormal bir durum olmasa satan adam 2m boru eklemek istemezdi. Ya da me den gelen servis anormal bir ses duydum diyerek gitmezdi. Bir de hiç bir şey yapmadan rutin olarak me müşteri hizmetleri klimadan memnun musunuz diyerek beni aramalari asfalyalari attirdi. Başımdan geçen olaylari objektif olarak anlattim değerlendirmek size kalmış. Bundan sonraki süreci de buradan paylaşacağım. Bizde Neyse o. Bu yazimdada söyleyeyim ado hocama sota hocama tekrardan cok teşekkür ederim onlardan çok sey öğrendim. En basiti 2 metre boru ekletipde klimamin hem performasini dusurtmedim hemde klimami öldürtmedim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sedat.' Alıntı:
shrapci' Alıntı:
shrapci' Alıntı:

Selamlar;

Sevmediğim marka yoktur zira sevgi aslında yaklaşım şeklimizi tanımlayacak doğru sözcük olmayabilir.

''Bazı markaları tercih etmiyor'' denebilir, doğrudur. ME markasına para vermem, lakin asla kalitesini inkar etmemi mühendisliğini inkar etmem.

Sorun şu ki, ederinden çok çok fazla talep ettikleri satış rakamlarını da kabul etmiyorum elbette. 

İsmimin VESTELCİ veya ME DÜŞMANI olarak anılması yerine, Yanlışı nerede görüyorsa olduğu gibi yazan birisi olarak anılması aslında tercih ederdim lakin bu şekilde algılanması sizlerin hatası değil benim kusurumdur, elimden geldiğince düzeltmeye çalışırım.

VESTEL konusunu daha önce açıklamıştım, VESTEL personeli değilim, sadece yıllarca emek vermenin neticesi bilgim çok üst düzeyde, bu nedenle doğru bilgi paylaşımı nedeniyle ismim VESTEL ile çok fazla yan yana anılıyor, bu da sanki VESTEL satın alınırsa ben kazanıyormuşum hissi uyandırıyor sanırım :kıskıs:

Bahsi geçen problem, aslında ısrarla vurgulanan ME kalitesi ve ME Müşteri Hizmetleri kalitesini aramamıza neden olan somut bir örnek aslında.

ME den hareketle ''Her müşteri her zaman haklımıdır?'' konusunu açtım ki burada ME ye yapılan haksızlığı vurguladığım da gözünüzden kaçmış muhtemelen.

Bana markanın ne olduğu değil, tüketiciye neyi reva gördüklerini paylaşmak daha doğru geliyor, Elbette şu an ŞV sitesine gitsek dünyanın en kaliteli otomobil üreticilerinden MERCEDES dahi şikayet ediliyordur mutlaka, bakmadım ama vardır diye düşünüyorum. Bu kadar kendinden emin düşünmemin nedeni ise odak noktasında İNSAN olmasıdır.  Hiç kimseyi TAM mutlu etmenin mümkün olmaığını biliyoruz neticede.

Bu arada nerede ''Bütün ME lerde sorun var, Ben ucuz aldım benimkinde yok'' yazdığımı inanın merak ettim?

Peki Özetlemek gerekirse ğer, Konu sahibi arkadaşın sorununun çözümü, sizce bu kadar uzaması gerekecek bir konumudur? 

Kinaye yok samimiyete soruyorum.  :ok:

S Çevrimdışı

Sedat.

Yeni Üye
9 Ara 2017
32
shrapci' Alıntı:
Sedat.' Alıntı:
shrapci' Alıntı:

Ustam ben ürünü aldığım ilk gunden beri bu sorunlar var. Zaten yerel satici 2 metre boru takacakti gaz sesinin gitmesi için buradan hocalarima sordum ve öğrendim gerek yok . onu devreden cikardim  Sonra genel merkez le konuştum bana merkezden servis gonderdiler onlar geldi inceledi ses kaydi aldilar ve anormal bir ses dedi. ben genel merkezdeki adami  aradim konustuk bize gelen servis  genel merkezdeki adama normal ses demişler. Bu arada genel merkezdeki adam bu gaz sesi normal 10_ 15 sn gelir dedi videolara baktiysaniz benimki bir 3 dk sürüyor ve 24 m2 odani heryerinden duyuluyor Adam tekrar bana servis gonderecek bu seferki daha yetkili birisiymiş bakalim bu hafta gelecekler. Yalniz merkezden gelen servis bu modeldeki klimada bu sekilde gaz sesi geldigini ilk defa duymuş bize öyle dedi genel merkeze olağan ses demiş ben bunu biraz oyalama taktiği olarak düşünüyorum. Zaten anormal bir durum olmasa satan adam 2m boru eklemek istemezdi. Ya da me den gelen servis anormal bir ses duydum diyerek gitmezdi. Bir de hiç bir şey yapmadan rutin olarak me müşteri hizmetleri klimadan memnun musunuz diyerek beni aramalari asfalyalari attirdi. Başımdan geçen olaylari objektif olarak anlattim değerlendirmek size kalmış. Bundan sonraki süreci de buradan paylaşacağım. Bizde Neyse o.  Bu yazimdada söyleyeyim ado hocama sota hocama tekrardan cok teşekkür ederim onlardan çok sey öğrendim. En basiti 2 metre boru ekletipde klimamin hem performasini dusurtmedim hemde klimami öldürtmedim.
Sadece genel merkezle konuşun değişim talep edin, yoksa alın götürün bunu derseniz netice alırsınız, peki bu ses sorunu olmasaydı klimayı nasıl değerlendirirdiniz bende almak istiyorum 24m2 yeterli geliyor mu nasıl bir mekanda çalışıyor, gördüğünüz eksileri artıları anlatır mısınız?

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Sedat.' Alıntı:
shrapci' Alıntı:
Sedat.' Alıntı:

Ustam ben ürünü aldığım ilk gunden beri bu sorunlar var. Zaten yerel satici 2 metre boru takacakti gaz sesinin gitmesi için buradan hocalarima sordum ve öğrendim gerek yok . onu devreden cikardim  Sonra genel merkez le konuştum bana merkezden servis gonderdiler onlar geldi inceledi ses kaydi aldilar ve anormal bir ses dedi. ben genel merkezdeki adami  aradim konustuk bize gelen servis  genel merkezdeki adama normal ses demişler. Bu arada genel merkezdeki adam bu gaz sesi normal 10_ 15 sn gelir dedi videolara baktiysaniz benimki bir 3 dk sürüyor ve 24 m2 odani heryerinden duyuluyor Adam tekrar bana servis gonderecek bu seferki daha yetkili birisiymiş bakalim bu hafta gelecekler. Yalniz merkezden gelen servis bu modeldeki klimada bu sekilde gaz sesi geldigini ilk defa duymuş bize öyle dedi genel merkeze olağan ses demiş ben bunu biraz oyalama taktiği olarak düşünüyorum. Zaten anormal bir durum olmasa satan adam 2m boru eklemek istemezdi. Ya da me den gelen servis anormal bir ses duydum diyerek gitmezdi. Bir de hiç bir şey yapmadan rutin olarak me müşteri hizmetleri klimadan memnun musunuz diyerek beni aramalari asfalyalari attirdi. Başımdan geçen olaylari objektif olarak anlattim değerlendirmek size kalmış. Bundan sonraki süreci de buradan paylaşacağım. Bizde Neyse o.  Bu yazimdada söyleyeyim ado hocama sota hocama tekrardan cok teşekkür ederim onlardan çok sey öğrendim. En basiti 2 metre boru ekletipde klimamin hem performasini dusurtmedim hemde klimami öldürtmedim.
Sadece genel merkezle konuşun değişim talep edin, yoksa alın götürün bunu derseniz netice alırsınız, peki bu ses sorunu olmasaydı klimayı nasıl değerlendirirdiniz bende almak istiyorum 24m2 yeterli geliyor mu nasıl bir mekanda çalışıyor, gördüğünüz eksileri artıları anlatır mısınız?

İlk bastaki yorumlarda yazdim
Birazda iyi yanindan bahsedeyim tabi ki iyi se Odam 62 Metreküp. Saat 18: 30 da ilk başlangıç 28 derece 3 kademe fan 1 saat boyle calisti sonra 2 kademe fana düşürdüm bu vakite kadar 21: 55 kadar. Suan odanın. İci 26.3 derece derece hava gormeyen yerde ve 1 metre yükseklikte dışarısı su anda 14.3
Bu yorumu ölçüm yaparak yazdım.
Me kesif ekip geldiginde klima tavsiyesi 2017 yazdigim yorumum 16 11 2017
iyi akşamlar mıtsubıshı keşifinden geldiler bu gün. odam 24 m2 ve 58,8 m3 müş. bu arada odam ara katta güneybatıya bakıyor 2 tane ahşap pencerem ve panjurda var yerler ahşap parke.yalıtımı şu şekilde ifade edeyim (gündüzleri hiç birşey yakmadan bu günlerde saat 13:30 cıvarı oda sıcaklığı 22,5 dereceyi görüyor.sabah saat 6:45 da ise 19,4 dereceyi görüyor) gelen kişi ölçüp biçti toplam ısıtma 8810btu toplam soğutma 7850 btu çıkardı bana 12 lik fh serisini önerdi ama ben 9 binlik fh serisini düşünüyordum sizce kaçlık klimayı almalıyım? bu arada antalyada yaşıyorum ve oda sıcaklığını 22-23 arasında kalmasını istiyorum. Not ısı kaybı 5669 btu enfiltrasyon ısı kaybı 3100 btu çıktı

Burada bana 9 luk önerdiler ve 9 aldim isitmasinda hic bir problem olmadı bu gün hava yagisliydi oda 17 derecedeydi disarisi 13 dereceydi klima 3o derecede 4 kademe fanla 25 dk bir sürede oda derecesi 24.5 getirdi.derece klima havasini görmüyor ve yerden 1 metre yukseklikte isitma bu şekilde
sessiz modu oldukça iyi gaz sesi gelmese tabii ? 2.kademe fanda cok fazla ses yok ama 3.ve 4 fanda klimanin sesi baya geliyor ben burdayım diyor . motor sesinden bir garip sesler geliyor benim klimada ama buyuk ihtimalle ondada sorun var videolar var burada ilk calismada bu sesyok ama sonraki videolarla karsilastirirsaniz sesi fark ederseniz giyk giyk diye ha unutuyordum burada bahsetmedim ama klimanin ic aksaminda sicaklik farkından dolayi plastik çit çit diye ses geliyor tabi genlesmeden kaynaklaniyor diyor mesela termostata girince de yapiyor cikarkende yapiyor benim 20 yillik klimada gelmiyor eski toprak saglam??? burada 27 derecede fan 2 de gece 12 ile 1 arasinda disarisi soğuduğunda oda da isikaybi fazlalaşinca bazen saat gece 10_ 11 de de oluyor dis ortama bağlı bizim fh nin gaz basma sesi bir 15_ 20 dk geliyor ve fan 2 cok rahat duyuluyor telefonda var video kaydi gelen servisede gosterecem benim klimada eksi yön çok su anda birde 24 kasim alim tarihi daha sorun cozulmedi bu hafta gelen servisi sorunu cozmeden evden gondermeyecem????

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri