Me fh 25

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Hocam zaten servisten zor zar bilgi aldim cok fazla konusmadilar sizler sayenizde öğreniyoruz. Bakalim sonuç ne olacak sizleri tekrar bilgilendirecegim. Hocam klima isitmasini nasil diyorsunuz dereceyi yere koydum taban su anda 24 .1 derece

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
shrapci' Alıntı:
Hocam zaten servisten zor zar bilgi aldim cok fazla konusmadilar sizler sayenizde öğreniyoruz. Bakalim sonuç ne olacak  sizleri tekrar bilgilendirecegim. Hocam klima isitmasini nasil diyorsunuz dereceyi yere koydum taban su anda 24 .1 derece

Azizim kötü değil kesinikle, malınızı da kötülemek değil amacım lütfen yanlış anlaşılmasın lakin şu an benim zemin ısım 22.2, Sehpa üstündeki derecem 24.1 derece, klimam 23 dereceye setlenmiş halde hemde on/off ARÇELİK klima.

Şu sebeple yazdım bunu, Günümüz koşullarında sistemi inverter olan HER MARKA HER KLİMA size bu sonuçları verir zaten zira teknolojisi bu yönde dizayn edilmiştir. Sorun şu ki ME MHI DAIKIN vs tarzı klimalara daha yüksek bedel ödenmesinin sebebi, kısmen daha az yaksın, Çok daha yüksek KONFOR sunsun ve uzun ömürlü olmasının istenmesidir.

Birinci seçenekte itirazım yok, tabi ki kısmen daha tasarruflu cihazlar, lakin bu tasarrufun bedelini satın alım maliyetleri yüksek olduğu için peşin peşin tahsil ettiklerinden dolayı ben tercih etmiyorum

Daha çok KONFOR sunmasını bekliyoruz ki bu KONFOR dan kasıt öncelikli olarak SES, daha sonra kumanda işlevleri ve filtre özellikleri vs gibi beklentiler oluyor ki şahsi olarak bunlara zerre kadar önem vermem zira size çok güzewl avrupai isimler ile kıçıkırık bir karbon filtreyi 200TL fark ile satmış oluyorlar ki aynı karbon filtreyi ben 15 TL ye alabiliyorum zaten

Uzun ömür konusunda asla itirazım yok, daha kaliteli malzeme ile yapılan üretim neticesi daha uzun ömürlü oluyorlar lakin ben satın aldığım teknolojinin TEKNOLOJİK ÖMRÜ nedeniyle bunu tercih etmiyor ve ucuz ürünleri alıp 5-6-7 yıl kullanıp atmayı veya halen çalışıyorsa satp değiştirmeyi tercih ediyorum.

44 yaşındayım ve hayatım boyunca bu strateji ile yaşadım hiç de zararını görmedim. Evde iki klimam var, Geçen ay elektrik faturam 102 TL geldi ki çay kahve makinesi fön makinesi HER GÜN çamaşır bulaşık bizde eksik olmaz. Karı koca titizlik var evde biraz, Bulaşık makinesi sürekli hijyen 70 derecede çalışır gerisini siz düşünün artık :kıskıs:

Yani ucuz değil de kaliteli klima alsaydım bu fatura 102 değil de 90TL olacaktı azizim ne değişecekti ki başka? Ayda 12TL az elektrik yaksın diye gidip yüksek bedellere klima almayı düşünmedim hiç.

Bakınız asla ama asla eleştiri değil bu yazım, Klimanızı iyi günlerde güzel güzel kullanmanızı can_ı gönülden diliyorum Allah şahittir. lakin ben beklentilerimi yüksek tutmam hiç bir üründen, ve böylece de hayal kırıklığına uğramam. Eğer sizin evinizdeki klima LG BEKO VESTEL ARÇELİK vs olsaydı bu ses için ''Abi normaldir yaaa zaten kaçliralık mal'' der geçerdiniz,

Sorun şu ki bahsi geçen klimalarda bu ses yok, fakat siz rahat etmek için daha yüksek bedeller ödemenize rağmen bu derte sahip oldunuz. GREE MİDEA AUX vs üretimi klimalara bakın bu ses yoktur, Bu markaların hiç birisi de tüketicilerine ''Piyasada satılan sprey kullanmışsınız, klimanızın yatay kanat çeneside bu yüzden kırılmış'' demezler, lakin size paylaştığım linklerde bunun söylenmiş olduğunu bu markada görüyorsunuz.

İşte bu nedenle ben inanın kasmam hiç bir şeyi, olduğu kadar, olacağı kadar der bırakırım kişisel hayatımda, Lakin forum için yaptığım incelemelerde kılı kırk yararım o ayrı konu.

Özetlemek gerekirse azizim, ısıtma verileriniz güzel, lakin lütfen yanlış anlamayınız da bırakın o kadarını yapsın bari  :ok:

Tekrar tekrar afınıza sığınarak yazdım tüm bunları

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Hocam yorumunuz için teşekkürler bizde biraz beklentimizi büyük tuttuk ama kesinlikle hayal kirikligi da buyuk oldu. En azindan bu isitma degerinin iyi olduğuna sevindim. Bende arcelik on off var bir kere 20 yıllıktır bu siyah flapli arceliklerden 4 kere yer degistirdi ne vakum yapildi ne de baska bir sey motor biraz sesli ama ic ünite ne gaz sesi var nede baska birsey. Bizde bir huy var iyisini alalim bir kere alalim. Arcelik no frostunda bir sorun cikmisti doloplar raflarini saliyordu Turkiye deki dolaplar toplatilip yenisi verilmişti bizde sansya bizim dolap hiç bir rafini salmadi bizde degistirmedik 2013 yilinda bozuldu parçası olmadigindan yapilmadi degistirdik artik.bir kere alalım iyi alalim sonuna kadar kullanalim mantığı ister az yaksin ister cok yaksin bizde bir ürün bozulmadan yani artik tamir olmuycaksa öyle degistiririz bilmiyorum iyi mi yapiyoruz yoksa kötümü yapiyoruz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,573
Adam mı Kesıyorlar , Klımadan mı Gelıyor Anlamadım

Canlı Dınlemek Gerekır

Vıdeodan Kesın Hukum Vermek Mumkun Degıl...

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Hocam lg g2 ile cektim yarin birde s3 mini var onla cekeyim ama videodaki gıy gıy sesi bir degisik ilk calistiginda yok 1 saat sonra geliyor gibi kapatmadan önce baktim o zamanda yoktu anlamadim bu klimayi ben bu sesede sans eseri denk geldin 2 gündür var ilk zamanlar var miydi bilmiyorum ilk baslarda sesiz sakin calistigindan sonrasi hiç bakmamistim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
shrapci' Alıntı:
Hocam yorumunuz için teşekkürler bizde biraz beklentimizi büyük tuttuk ama kesinlikle hayal kirikligi da buyuk oldu.  En azindan bu isitma degerinin iyi olduğuna sevindim.  Bende arcelik on off  var bir kere 20 yıllıktır bu siyah flapli arceliklerden  4 kere yer degistirdi ne vakum yapildi ne de baska bir sey motor biraz sesli ama ic ünite ne gaz sesi var nede baska birsey. Bizde bir huy var iyisini alalim bir kere alalim. Arcelik  no frostunda bir sorun cikmisti doloplar raflarini saliyordu Turkiye deki dolaplar toplatilip yenisi verilmişti bizde sansya bizim dolap hiç bir rafini salmadi bizde degistirmedik 2013 yilinda bozuldu parçası olmadigindan yapilmadi degistirdik artik.bir kere alalım iyi alalim sonuna kadar kullanalim mantığı ister az yaksin ister cok yaksin bizde bir ürün bozulmadan yani artik tamir olmuycaksa öyle degistiririz bilmiyorum iyi mi yapiyoruz yoksa kötümü yapiyoruz.

Yapı meselesi azizim, Ben hiç ''Bozulmasın'' düşüncesi ile ürün almadım, aksine ''Nasılsa bir gün bozulur'' diyerek aldım, hiç de ürün alırken ''Ya bu dandiktir çabuk bozulur'' demedim, ama Yalanda söylemiş olmayayım eşim A101 den rondo alacaktı kendisine dedim ki ''Bak onların redükte dişlileri plastik ve çabuk sıyırır haberin olsun'' :kıskıs: aldı eşim kullanıyor 1 aydır, ben biliyorum ki 4-5 ay sonra atarız çöpe, zira içlerini iyi biliyorum bu makinelerin. Tabi ki hiçkimse 'Bozulsunda atayım'' düşüncesi ile ürün almaz, Ancak klimadan örnek vermek gerekirse eüer bendeki mantık şudur.

Arkasında sağlam bir firma olsun
Arıza yaparsa karşımda muhatap olsun
Yeni teknoloji olsun
Ekonomik olsun
En az 6-7 Sene çalışsın
Mümkün olduğunca az enerji tüketsin.

Bendeki mantık bu.

Arıza yapmasın seçeneği yok dikkat ederseniz :kıskıs:

Bu mantık ile yıllarca bir çok marka kullandım ve Allah şahittir sanırım hiç bozulupda attığım ürünüm yoktur (Şu an hatırlamadığım 1 tane varsa Allah affetsin artık)

Haa şu oldu, SAMSUNG klima almıştım, 4 yıllıkken kompresör kalkış yapamamaya başladı, kapasitörünü değiştirdim 6 ay sonra da sattım internette.

Genelde tüm ev eşyalarımda alıp yıllarca kullanıp, satıp sonra yeni model ve inceleyebilecek başka bir şey almayı tercih ettim.

Halen düşünüyorum çöpe attığım bir cihazım var mı diye, inan aklıma gelmiyor. 

Bu düşüncemin temelinde yatan neden ise şu dur. Ben oldum olası ''Alayım da 20 yıl kullanayım'' mantığına sıcak bakamadım.

Eğer bu mantık ile bundan 4 yıl önce klima alsaydım yanmıştım, Neden mi?

ON/OFF klimalar 2014 yılında yasaklandı, ben 2013 de klima ''20 yıl kullanayım'' diyerek bir araba parası verip aldım klimayı, 2014 de on/off lar yasaklandı herkes invertere geçti, bak şu hikmete ki benim klima da ON/OFF  :yuh:

Eee ne olacak şimdi?

Teknolojinin bu derece hızlı değiştiği bir dünyada ben bırakın 20 yıl sonrasını, 10 yıl sonrayı dahi düşünmem azizim.

Tabi burada tek kıstasımız klima değil, çünkü bazı arkadaşlarımız haklı olarak ''Abi klimada ne değişecek başka'' diyebilirler itirazım yok, lakin ben klima ile sınırlandırmıyorum bu düşüncemi.

Belki de yeni ürün almayı seviyorum ondandır, ama ne ekonomik olarak ne de konfro olarak yıllarca hiç bir zararını görmedim, aksine hep yeni nesil, hep yeni teknoloji, hep pırıl pırıl, hep gıcır gıcır cihazlar kulandım :kıskıs:

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Buda s3 mini ile cektigim 1 saat 30 dkdan sonra gelen ses. Ilk sesler 1 saat sonra yavas yavas başlıyor hem yakin hem uzak cekim
https://youtu.be/MMM5mRGGiiM
https://youtu.be/oryL4g33Hv8

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Son olarak birde g2 çekimi buda yakin çekim
https://youtu.be/fZtPHFkP3Wg

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Hocam bu klima 28 derece 3 kademe fanda çalıştı 1.30 saat. Bu klimanin motor sesi ilk çalıştığı videodaki gibi olmasi gerek miyor mi? Çalıştıkça yani 1 saatten sonra bu ses artiyor sonra sabit bir sesle devam ediyor

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78
Bir bilgi daha klimayi 31 dereceye alip fan 4 çıkınca bu ses kayboluyor dış ünitede fan artiyor sonra dereceyi 28 düşürüp fani 2 ye alıp 30 dk bekleyince yine bu ses gelmeye başlıyor acaba bu inverter klimalar motorlaru düşüğe çekince böyle ses yapar mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,573
Isyerınde youtube kapalı  :hayır:

eve gecınce ızlerım

Geri
Üst Alt