MB95 Güncel Yazılım Hangisi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Kart gökten gelmiyor ya hocam, bunu mühendis çizmiyor mu?:kas
Yani, mühendisin yaptığı "tasarım hatası" diyorsun kısaca...:smile:
Olabilir,tasarım hatasıdır belki ama kart çalışıyor,çalışmasında sıkıntı yok ki ,tasarımda hata varmıdır acaba ,mühendise sormak gerekir,ama işlemci hatası desen tamamdı :gul
Neyse,bu konu hakkında fazla bilgim de yok zaten :sneaky:

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Aslında çıkış yapmıştım,pcdeki dosyaları silerken gözüme çarptı,önceden MB95 ile alakalı resim hazırlamıştım,gerçi core yazılım yüklüyorsunuz biliyorum ama yine de uyarmak istedim,çünkü bazen de full yazılım isteniyor veya bulunan bir dosya pat diye tvye yükleniyor...
Aslında yeni bir konu açmak istedim bu konuda ama bu kez de forum aralarında kalacak,kimse bir süre sonra göremeyecek,çünkü önemli bir konudur.
Aşağıdaki resmi özellikle hazırladım,2 MB95 kart yazılımı var resimde,birisi 95 diğeri 95M,ikisi birbirinden farklıdır,ama bakıldığında ikiside MB95'tir bunu göstermek istedim.
Özellikle altını çizdiğim dosya herkesin anlayacağı dilde yazarsam "HDD için MasterBootRecord" gibi dosyadır,yani tvyi başlatan diyeyim,...Görüldüğü üzere birisi 1 MB diğeri 2 MB,bu dosyaları core olarak yüklerseniz geri dönüşünüz olur ama full olarak farklı 95li tvye yüklerseniz doooğru servise...

NOT:
Ben bile resmi yükleyip önizleme yaparken fark ettim,ikiside 366n miş yazılımların,anlayın artık ne kadar önemli olduğunu gençler.

mb95.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kırmızı menüyü al tvden,366y yükle,ardından telnet veya ftp ile kırmızıyı geri yükle :hihi
usb belleği tv tak ,toolbox ile bağlan,ftp bağlanırsa çok iyi,bağlanmazsa telnet ile bağlan, ve :
Kod:
cd /mnt
yazıp enter bas ve mnt içinde usb adını gör ,diyelim altında hd0a yazıyor :thumbsup: sonra
Kod:
cd /vendor
enter vendor gir
Kod:
cp -R dynamic_ui /mnt/hd0a
enter
usb ya kopyalıyacak ,ardından 366y yükle tvye,yine telnetle bağlan ve :
Kod:
rm -R /vendor/dynamic_ui
enter basıp sarı renkli menüyü sil
Kod:
cd /mnt
enter,usb adını gör diyelim hd0a ,bu kez :
Kod:
cd /hd0a
enter
Kod:
cp -R dynamic_ui  /vendor
enter
Tv kapa-aç ,karşında yeni versiyon ve kırmızı menü :hihi
Tabii elinde tvnin full yazılımı olmalı ,aksi giderse yüklersin,bu arada otel menüden ayar ve kanallarını da önceden yedekle :wink:

Bizimkinde (MB91)sarıydı,yani 366y , göz zevkini bozan itici bir renkti.
Abi ne güzel şeyler biliyorsun Allah nazardan saklasın ?

Konu sahibi net cevap alamadığını belirtmiş lakin en net cevap kaç kere verilmiş zaten. Bu kart çalışıyorsa ellemeyin. :))

Yine de sizin istediğiniz şekilde de cevap vermek gerekirse bu kart için 3.6.6.y son stabil.

Mb9x serisinde 3.7 diye giden seri de var ancak bu kart için değil. :ok

C Çevrimdışı

cliptonikk

Yeni Üye
29 Ara 2018
6
39
merhabalar. Bende. Vestel smart 40pf7070 40 model 17mb95m. Anakart TV var. Yazılım yükledim. Yazılımı yüklendikten sonra Vestel logosu geliyor. Stand-by yanıp sönüyor açılmıyor kök yazılımı bulup flash belleğe attım dediğiniz gibi flaşı taktım kumandadan ok tuşuna basarak fişi taktım ama öndeki ışık hiç yanmadan logo geldi ve hiç bişey olmadı. fişi çıkartıp tekrar taktığım zaman kumandadan ok ye basmassam kırmızı ışık yanıp sönüyor. farklı flash bellek ile denedim Ne yapabilirim acil yardım lutfen.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhabalar. Bende. Vestel smart 40pf7070 40 model 17mb95m. Anakart TV var. Yazılım yükledim. Yazılımı yüklendikten sonra Vestel logosu geliyor. Stand-by yanıp sönüyor açılmıyor kök yazılımı bulup flash belleğe attım dediğiniz gibi flaşı taktım kumandadan ok tuşuna basarak fişi taktım ama öndeki ışık hiç yanmadan logo geldi ve hiç bişey olmadı. fişi çıkartıp tekrar taktığım zaman kumandadan ok ye basmassam kırmızı ışık yanıp sönüyor. farklı flash bellek ile denedim Ne yapabilirim acil yardım lutfen.
merhaba; https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-yazilim-yukleme-resimli-anlatim.2744/
talimatlarını doğru uyguladığınızdan emin olunuz.
kumandanın ok tuşunun sağlamlığını test edin
flaşbelleklerin fat 32 formatından olduğuna emin olunuz
televizyon usb girişlerinin çalıştığına emin olunuz.
olmassa servisten destek alınız

*ayrıca full yazılımınız mevcut mu daha önce aldınız mı ? almadıysanız full yazılım atmalısınız. full yazılım için seri numarası paylaşınız

C Çevrimdışı

cliptonikk

Yeni Üye
29 Ara 2018
6
39
Olmuyooorrrr malesef hepsini denedim testte ettim kumanda çalışıyor usbler çalışıyor. portlar çalışıyor. ama yazılım yüklenmiyor yanlış yazıllımı yüklüyor olabilirmiyim acaba anakart modeli 17mb95m tv model: smart 40pf7070 seri no: 7026809300080 ne yapmam gerekiyor. tv hiç açılmıyor bu arada. menü filan yok vestel logasında kalıyor ok tuşu çalışıyor. ama işlemiyor. tvde usb takıl olduğu halde ok tuşuna basılı tutup açınca dediğiniz gibi ışık yanıp sönmüyor. BANA BİRİ TAM ANLAMİ İLE YARDİMCİ OLABİLİRMİ ACABA RİCA ETSEM. BOYLE OLİCAGİNİ BİLSEYDİM KESİNLİKLE YAZİLİM FİLAN YUKLEMEZDİM. BENİM İCİN TAM BİR YIKIM OLDU MALESEF

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
C cliptonikk ;
Acele ediyor olabilirmisin acaba,
1- Tvnin fişini çek
2- USB tv tak
3- Kumandayı tvye tutarak OK tuşuna bas,fişi prize tak, tuşa basmayı bırakma
4-içinden 1001 diyerek 1020 kadar say
5-Tv ışığı yanıp sönmeye başlıyacak,o zaman OK tuşunu bırak
6-bir süre sonra tv ilk kurulumda açılacaktır.

Hangi yazılımı yüklüyorsun,zipten çıkarttığın yzılımın resmini çekip atarsan bakayım

yazilim.png

Gibi

EK 1:
Sevgili cliptonikk ,herhalde yaptın,15 dakikadır yazmanı bekledim,yazılım yüklemek 5-7 dakika sürüyor,zipten çıkarttığın 3 dosyayı (yukarıdaki resim gibi) usbye klasör OLMADAN kopyalamayı unutmuyorsundur sanırım.
EK 2 :
BANA BİRİ TAM ANLAMİ İLE YARDİMCİ OLABİLİRMİ ACABA RİCA ETSEM.
Eh,yardım istedin,bende "tamam" dedim,burada ne yapman gerektiğini yazdım ve 30 dakikadır senden cevap bekledim,artık saat 02:59 oldu,uykum geldi,ben kaçar,sana kolay gelsin ...

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

cliptonikk

Yeni Üye
29 Ara 2018
6
39
dışarıdaydım bi arkadaştan flaşh bellek istedim eski tip kingston onu almaya gitmiştim bende 2 tane ayrı model sandisk flash bellek vardı. aynı işlemleri şimdi tekrar denedim. ve kingston flaşh bellek ile oldu. atabildim yazılımı en sonunda . aynı işlemi sandiskle deniyorum olmuyor. bence bazı sandisk flaşhlar bu tvlerde çalışmıyor. üstelik 2 sandisk marka flaşhla deneme yaptım. yardımların için çok teşekkür ederim saolasın beklemişşinde.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu arada sandisk flaşh ile kumandaya basılı şekilde mal gibi tam 10 ar dakika başında bekledim. yine olmadı. kart flaşh bellek seçiyor demekki

yardım için çok çok teşekkürler:clap2:clap2

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
dışarıdaydım bi arkadaştan flaşh bellek istedim eski tip kingston onu almaya gitmiştim bende 2 tane ayrı model sandisk flash bellek vardı. aynı işlemleri şimdi tekrar denedim. ve kingston flaşh bellek ile oldu. atabildim yazılımı en sonunda . aynı işlemi sandiskle deniyorum olmuyor. bence bazı sandisk flaşhlar bu tvlerde çalışmıyor. üstelik 2 sandisk marka flaşhla deneme yaptım. yardımların için çok teşekkür ederim saolasın beklemişşinde.

bu arada sandisk flaşh ile kumandaya basılı şekilde mal gibi tam 10 ar dakika başında bekledim. yine olmadı. kart flaşh bellek seçiyor demekki

yardım için çok çok teşekkürler:clap2:clap2
Sonuç olarak ne diyoruz ?
Sabır ve inanç
Sen olmuyor dedikçe biz direttik birinde sorun var diye. Duzeldigine sevindim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt