Mb230 modifiye

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
tommy toolbox un eski haliyle kullanilmasina sevinmis,yeni halini görse katkida bulunur mu acaba ? :)
20200516_2348201.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Benim aklıma başka şey gelmişti :)
O da ancak bizim yaptığımız gibi yapacaktır ,çünkü tvden profiller normalde eksik geliyor ,mesela java hiç açmıyor mb97den sonraki profilleri ,tommy programı javaya göre düzenledi sanırım ,çünkü onun programı en son çıkan program :ok

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
çünkü onun programı en son çıkan program
ben mb95 xml dosyasiyla ilk versiyon toolbox u kontrol ettim birebir ayni, xml dosyasi olmadan hazirlamak mümkün degil zaten.Sonraki versiyon deneme yanilma ile eklenmis olabilir.mb6x larda xml dosyasi resimi paylasilmis indirilebiliyor büyük ihtimalle .Giray in yazisini buldum dün xml ile ilgili Tvde isimi txt dosyasi olarak var yazmis bende bulmustum o dosyayi, ama icerik tv de kesinlikle yok bulamadim yazmis..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
ben mb95 xml dosyasiyla ilk versiyon toolbox u kontrol ettim birebir ayni, xml dosyasi olmadan hazirlamak mümkün degil zaten.Sonraki versiyon deneme yanilma ile eklenmis olabilir.mb6x larda xml dosyasi resimi paylasilmis indirilebiliyor büyük ihtimalle .Giray in yazisini buldum dün xml ile ilgili Tvde isimi txt dosyasi olarak var yazmis bende bulmustum o dosyayi, ama icerik tv de kesinlikle yok bulamadim yazmis..
Tv içinde kısa bir açıklama var ,o kadar ,yoksa dururmuyum hemen yayınlardım ben bile :ok

Ama mutlaka xml dosyası olmalı ki çözelim işi :)

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
dolby benim regalde var, netfilixte izlerken dolby parlak ve karanlik diye secenek cikiyor. lakin regalin kendi dinamik ve virtual hdr si cok daha canli ve guzel sahsen. dolby e gecince renk tonu ilik oluyor ve zevk vermiyor. ayrica normal tv izlerken arka tasarruf modununotomatik yaparsaniz dolby efekti veriyor. resmin aydinlik durumuna gore ledleri kisip aciyor. yani dolby yok diye uzulmeyin olmayan arkadaslar cok buyuk kayip degil. modlamayla follew meactim o zaten basli basina rezalet bir uygulama. mantik olarak guzel ama goruntu net degil

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Ama mb230 larda daha kotu görüntü var ? anlamadım ben eror

Hocam burada bahsettiğimiz GPU videodan sorumlu değil. :hihi TV arayüzünün grafiklerini çizme, boyutlandırma, gölgelendirme gibi işlerini yapar. (Aynı işleri dahili web tarayıcısı için de yapar tabi.)

Görüntü kalitesini asıl belirleyen ünite VPU denen zamazingo oluyor. Video decoder, renk geliştirme, filtreleme vs işleri yapar. Ama nesnel bir veri olmadığı için bu üniteleri kağıt üzerinde karşılaştırmak genelde mümkün olmuyor. Çünkü firmalar her zaman "süper kaliteli resim geliştirme", "sektörün en iyi görüntü kalitesi" falan yazıp geçiyor. İşte o anda göz devreye giriyor. :sirit

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam burada bahsettiğimiz GPU videodan sorumlu değil. :hihi TV arayüzünün grafiklerini çizme, boyutlandırma, gölgelendirme gibi işlerini yapar. (Aynı işleri dahili web tarayıcısı için de yapar tabi.)

Görüntü kalitesini asıl belirleyen ünite VPU denen zamazingo oluyor. Video decoder, renk geliştirme, filtreleme vs işleri yapar. Ama nesnel bir veri olmadığı için bu üniteleri kağıt üzerinde karşılaştırmak genelde mümkün olmuyor. Çünkü firmalar her zaman "süper kaliteli resim geliştirme", "sektörün en iyi görüntü kalitesi" falan yazıp geçiyor. İşte o anda göz devreye giriyor. :sirit
hmm anladım desem yeridir :)

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
mb230 anakartin arkasinda novatek var ve bu firma sadece görüntü sektorunde calisiyor. tv,telefon,display surucu vb goruntu uzerine. mantik olarak daha basarili olmasi gerekir ve bencede öğle. vestel boşuna bu firmayı seçmemiştir.

Mali G51 un mp4 versiyonu telefonlarin amiral gemisi modellerinin gpu işlemcisi. bence birkac yazilim guncellemesiyle cok daha iyi yerlere gelecektir ki suanda bile buyukcapli sikinti yok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri