Mb230 modifiye

Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
mb130e
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yurtdışı olrak geçiyodu sizin sitenizde araştırmalarıma göre

sitede mb130e yurtdışı olarak geçiyordu

Bu MB130 anakartlı TV'de MB130T anakart olabilir mi? Servis menüsünün fotoğrafını atabilir misiniz zahmet olmazsa?
mb130e kartım s ve e aynı diye biliyorum fark varmı aralarında

de contour ne bilginiz varmı o aöıldı mb 230 mb 130 entegre etim artı olarak bu açıldı

pixellence adı değişti pro oldu bu bir fark yaratırmı hala virtual hdr açamadım artık açan birisi varsa yazarsa öğreniriz EXcomZkko yeni birşeyler açtınızmı tv nizde. işe yaradımı swprofilim

bu arada üzgünüm de conter benim atığım mb 130 sw profilinde de varmış yanlışlık oldu orda

Son düzenleme:
EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
mb130e

yurtdışı olrak geçiyodu sizin sitenizde araştırmalarıma göre

sitede mb130e yurtdışı olarak geçiyordu

mb130e kartım s ve e aynı diye biliyorum fark varmı aralarında

de contour ne bilginiz varmı o aöıldı mb 230 mb 130 entegre etim artı olarak bu açıldı

pixellence adı değişti pro oldu bu bir fark yaratırmı hala virtual hdr açamadım artık açan birisi varsa yazarsa öğreniriz EXcomZkko yeni birşeyler açtınızmı tv nizde. işe yaradımı swprofilim

bu arada üzgünüm de conter benim atığım mb 130 sw profilinde de varmış yanlışlık oldu orda

MB130E, MB130s'in daha üst versiyonu oluyor. Resim geliştirmek için ek bir resim işleme çipi var. Bu de-contour, micro-dimming, MEMC gibi özellikler o ek işlemci sayesinde var. MB130s'te bu çip bulunmadığı için özellikleri açsam da malesef çalışmıyor.

Sizin swprofile sayesinde GoogleAssistant ve GamutMapping özelliklerini açtım. Aslında Virtual DTS X olayı da muhtemelen açılırdı. Ama hwprofile'dan ses konfigürasyonu ile eşleşmesi gerekiyor diye tahmin ediyorum. O yüzden servis menüsünün resmini istemiştim.

Bu arada benim swprofile'a göre yeni sürüm olduğu için pek çok ek seçenek var. Servis menüsüne şifre koymak, GoogleAssistan vs vs gibi. Biraz daha kurcalaycağım bakalım. Çok iyi oldu bu yeni dosya, teşekkür ederim. ?

MB230 bambaşka bir platform olduğu için profil dosyalarını birbirlerine yüklemeye çalışmayın. Elinizde full yazılım yoksa sıkıntı yaşarsınız. Sonunda TV açılmaz hale gelebilir. De-contour bildiğim kadarıyla köşeleri yumuşatıyor. Ama kullanmadağım için kesin konuşamıyorum.

Son düzenleme:
Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
tamamen incelediğimde sw profileri mb230 ve mb130 da daha çok eklenti var geri mb130 sw profilime döndüm ben zaten hem baya fazla eklenti vardı aralarında bu atığım resimlerdeki adları beli olamaynlar ne olduğunu nasıl öğrenebilriz.

Adsiz1ec6662a4ea571891.jpg
Adsiz2e8688e22f9508663.jpg
Adsiz32c35d2327fd1bda8.jpg
Adsiz4.jpg

siz daha bilgili olduğunuz için tabi ben bu numaraların ne anlama geldiğini bilmiyorum

servis menüsünüde atim sizi bekleyin

20210523_012759.jpg

ben bu picasso menüyü sevdiğimden dolayı dolby vision olduğu halde kullanamıyorum sizce toshiba menüyemi geçim yoksa vestel menü mü

v5.35.4.0 dolby vison briden kapattı adamlar kaç aydır yazılımda çıkmıyor bekeldim yeni yazılımla belki açarlar diye onunda çıakacağı yok en iyisi siz bana önerin hangisi iyi vestel mi toshiba mı

diğer kişilerede yardımcı olabimek için derli toplu bir şekilde atım

Son düzenleme:
Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
20201012_125712dfbeaf5e71c812ec.jpg

bunu nasıl açıcağım ve bu blue stretch ne işe yarıyo bilgilendiriseniz sevinirim.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
tamamen incelediğimde sw profileri mb230 ve mb130 da daha çok eklenti var geri mb130 sw profilime döndüm ben zaten hem baya fazla eklenti vardı aralarında bu atığım resimlerdeki adları beli olamaynlar ne olduğunu nasıl öğrenebilriz.

Adsiz1ec6662a4ea571891.jpg
Adsiz2e8688e22f9508663.jpg
Adsiz32c35d2327fd1bda8.jpg
Adsiz4.jpg

siz daha bilgili olduğunuz için tabi ben bu numaraların ne anlama geldiğini bilmiyorum

servis menüsünüde atim sizi bekleyin

20210523_012759.jpg

ben bu picasso menüyü sevdiğimden dolayı dolby vision olduğu halde kullanamıyorum sizce toshiba menüyemi geçim yoksa vestel menü mü

v5.35.4.0 dolby vison briden kapattı adamlar kaç aydır yazılımda çıkmıyor bekeldim yeni yazılımla belki açarlar diye onunda çıakacağı yok en iyisi siz bana önerin hangisi iyi vestel mi toshiba mı

diğer kişilerede yardımcı olabimek için derli toplu bir şekilde atım

Toshiba yazılımı, Vestel yazılımına göre biraz daha hantal çalışır. Yine de bakıp kendiniz karar verebilirsiniz.

BlueStretch MB230'larda çalışıyor. Platform farklı olduğu için görüntü geliştirme özellikleri birbirleriyle uyum sağlamayacaktır diye düşünüyorum.

Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
Toshiba yazılımı, Vestel yazılımına göre biraz daha hantal çalışır. Yine de bakıp kendiniz karar verebilirsiniz.

BlueStretch MB230'larda çalışıyor. Platform farklı olduğu için görüntü geliştirme özellikleri birbirleriyle uyum sağlamayacaktır diye düşünüyorum.
peki açmaya çalışırsak bu özeliği açmak mümkün mü birde virtual hdr dün mb230 sw profilini incelerekende bulamadım sw profilin içinde yoktu sizin bir bilginiz varmı

Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
merhaba ben mb130e anakart sahibiyim virtual hdr ve BlueStretch özeliklerini nasıl açabilirim bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler bu arada eyer mb130e veya s kullanan kişiler daha güncel sw profil ve hw profili ile gammut mapping micro dimming local dimming memc:movie sense google asistan gibi birçok uygulama açabilecekleri benim sw profilini yükledim siteye kullanmak ve incelemek isteyenler bakabilirler.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
peki açmaya çalışırsak bu özeliği açmak mümkün mü birde virtual hdr dün mb230 sw profilini incelerekende bulamadım sw profilin içinde yoktu sizin bir bilginiz varmı

Programın görmediği o karmaşık harf-rakamlı seçeneklerden biri olma ihtimali yüksek. Programın veritabanına kayıtlı olmayan özellikler o şekilde görünür. Ama açtığınızda o seçenek devreye girer. Sadece ne açtığınız bilmezsiniz. :kiskis

Ha açtıktan sonra TV'den neyin değiştiriğini anlayabilirseniz, dictionary.ini dosyasının içine değiştirdiğiniz seçeneğin kodunu ve adını yazarsanız, program artık o seçeneği sizin yazdığınız isimle görecektir.

Bu arada belleğe linkini attığım "Download.Spi.mb130" dosyasını atıp, profil dosyalarını alır gibi "USB Operations"'a bastıktan sonra inen dosyaları buraya atma şansınız var mı? Sizin TV'nin PQ dosyası da benim TV'den yeni görünüyor. Belki onu benimkine atma şansım olabilir. ?

Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
Programın görmediği o karmaşık harf-rakamlı seçeneklerden biri olma ihtimali yüksek. Programın veritabanına kayıtlı olmayan özellikler o şekilde görünür. Ama açtığınızda o seçenek devreye girer. Sadece ne açtığınız bilmezsiniz. :kiskis

Ha açtıktan sonra TV'den neyin değiştiriğini anlayabilirseniz, dictionary.ini dosyasının içine değiştirdiğiniz seçeneğin kodunu ve adını yazarsanız, program artık o seçeneği sizin yazdığınız isimle görecektir.

Bu arada belleğe linkini attığım "Download.Spi.mb130" dosyasını atıp, profil dosyalarını alır gibi "USB Operations"'a bastıktan sonra inen dosyaları buraya atma şansınız var mı? Sizin TV'nin PQ dosyası da benim TV'den yeni görünüyor. Belki onu benimkine atma şansım olabilir. ?

tm atarım sorun yok yani diyosunuz bu rakamları açim bi denim tm onuda nereim ne işe yaradıklarını bulursamda foruma yazarım

tm atarım sorun yok yani diyosunuz bu rakamları açim bi denim tm onuda nereim ne işe yaradıklarını bulursamda foruma yazarım

yükledim spi dosyalarını

toshiba menüye geçtim picasso dan hızı ağır diyolardı hep ben hızda yavaşalama göremedim sonradan ne olur bilmem şu numaralı olanları açıp bir denim ne olduklarını bende

Son düzenleme:
EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

yükledim spi dosyalarını

toshiba menüye geçtim picasso dan hızı ağır diyolardı hep ben hızda yavaşalama göremedim sonradan ne olur bilmem şu numaralı olanları açıp bir denim ne olduklarını bende

Yalnız tek tek denemenizde fayda var. Sonra işin içinden çıkılmaz hale gelebiliyor.

Geri
Üst Alt