MB130 V3 serisi Yeni Yazılım

mb130 hangi versiyon yazılım başarılı ?

• Kullanılan toplam oy
    414
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
F fikoloji abi v3.62.7 'den v3.62.49 a kadar gelinmiş.
Peki değişmeyen uygulama sürümü V3.10.0.0 yazan nedir.
Arasında ne fark var?
Uygulama sürüm diyelim V3.11.0.0 oldu değişen ne olacak.

v3.62 den 49 a kadar değişenlerden ne oldu?

İki sürümler arasında fark ne?
Tam anlamadım ama v3.62.49 sürümlere çekirdek diyorsunuz.
Uygulama sürüm değişirse farkı nedir?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle yazılımın hazırlanmasında ve bizlere ulaştırılmasında emeği geçen herkese teşekkürler. Şahsi görüşüme gelecek olursak herhangi bir olumsuz yanını görmedim Renkler ve canlılık OUI menüdekine biraz daha yaklaşmış gibi Smart menüde de deneyebildiğim kadarı ile herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor.
jvc 50" için en iyi görüntü ayarı nasıl yapiliyor ?

jvc için en iyi görüntü ayarı nasıl yapiliyor ?
Bende, benim JVC'ye yükledim renkler ve ses oldukça fark etti. :clap2

Uygulama sürümünüz v3.10.0.0 mu
Hep çekirdek denilen sürüm değişiyorda?
Uygulama değişirse ne olur?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji abi v3.62.7 'den v3.62.49 a kadar gelinmiş.
Peki değişmeyen uygulama sürümü V3.10.0.0 yazan nedir.
Arasında ne fark var?
Uygulama sürüm diyelim V3.11.0.0 oldu değişen ne olacak.

v3.62 den 49 a kadar değişenlerden ne oldu?

İki sürümler arasında fark ne?
Tam anlamadım ama v3.62.49 sürümlere çekirdek diyorsunuz.
Uygulama sürüm değişirse farkı nedir?

Uygulama sürümünüz v3.10.0.0 mu
Hep çekirdek denilen sürüm değişiyorda?
Uygulama değişirse ne olur?

15769421660664494351316712849681.jpg

Siz bunu soruyorsunuz. Cihaz üretilirken ana kart panel voltaj görüntü gibi her şeyi ilk çıktığında ana bir yazılım atılır. Bu versiyon çıkış versiyonudur. Bu versiyon değişmez çekirdek dediğimiz core yani güncelleme bu yazılım üstüne yazılır, bu versiyon değişkendir. Uygulama performansı, görüntü kalitesi düzeltilmesi, açma kapama hatası, wifi performansı, klavye performans ve değişiklikler, ses düzeltmeleri, hata giderme, gibi saymayacağımız binlerce işlem için geçerlidir. Bunu üretici bizle paylaşmıyor bu nedenle bizde sizle payasamiyoruz. Benim kullandığım TV mb130 ana kartlı bir TV bu güne kadar kendim 1 kere guncelledim bunun sebebi reset problemi vardı. Düzeldi. Nihayetinde burda kullanıcılarda 20 farklı ana kart var her kartta farklı versiyonlar var. Biz hepsini deneyip ne değişmiş diye bakamiyoruz. Böyle bir alt yapı da kurmak çok çok zor. Ayrıca benim kullandığım uygulama veya hata sizde olmayabilir.
örnek: ben kendi hoparlör sistemi ni kullanıyorum siz ise soundbar kullanıyorsunuz bı bakımşız Bluetooth ile çalışmıyor. Vestel fark ediyor guncelliyor. Bende paylaşıyorum , sonra biri diyor ne değişmiş?
Ben zaten kullanmadığım için fark edemiyorum.
Bir versiyonda optik düzeltilmiş, başka versiyonda görüntü gelişmiş.
Böyle sıralanabilir.
He elimizde bu yazılımları çözmemiz için program olsa iki yazılımı karşılaştırıp görsek bizde yorum yaparız ama böyle programda yok

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Bunu üretici bizle paylaşmıyor bu nedenle bizde sizle payasamiyoruz
Yazılım yükseltme sürümünün altındaki
Uygulama yükseltmeyi sormuştum.
Bu uygulama sürüm yükseltilirse nerden yapılır.
Paylaşmıyor dediğiniz uygulama sürümümü

Ben zaten kullanmadığım için fark
Çıkmayanı fark edemeriz tabi.
Uygulama sürümü diyelim V3.11.0.0 olursa
Nerden güncellenir.

Yükseltme yani çekirdek sürümden farklı olacağı görülür muhtemel? adı üstünde uygulama

He elimizde bu yazılımları çözmemiz için program olsa iki yazılımı karşılaştırıp görsek bizde yorum yaparız ama böyle programda yok
Bunu anlamadım sonuçta uygulama sürümünü biz modifiye edelim demedim teraspy teraspy
Uygulama sürümünü vestel yapmıyormu,yapıyorsa v3.11.0.0 çıkartılırsa
Bence yükseltme yani çekirdek sürümdem farkı belli olur:deli:ok

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yazılım yükseltme sürümünün altındaki
Uygulama yükseltmeyi sormuştum.
Bu uygulama sürüm yükseltilirse nerden yapılır.
Paylaşmıyor dediğiniz uygulama sürümümü

Çıkmayanı fark edemeriz tabi.
Uygulama sürümü diyelim V3.11.0.0 olursa
Nerden güncellenir.

Yükseltme yani çekirdek sürümden farklı olacağı görülür muhtemel? adı üstünde uygulama

Bunu anlamadım sonuçta uygulama sürümünü biz modifiye edelim demedim teraspy teraspy
edemezsiniz bu yazılımla oynanmaz değişsede fark olmayacaktır.
bu tc kimlik numarası gibi, secin kimliğin değişsede resmin değişsede sen yine sensin

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bu olayı basitçe bende anlatayım,bu iş sadece vestelle alakalı değil tabii,firma yazılımı derler ,yani sistemin çalışması için işlemci ve spi flash belleğe göre kurulumu yapar,bunu yaparken o işleme bir numara verir,mesela ben "alo1a ,alo1b diye veririm,eğer sistem çalışırsa son verdiğim isimde kalır,yine mesela "alo1b" diyelim,işte oradaki sürüm numarası denilen de bunun aynısıdır,demekki son derleme stabil dediğimiz derleme imiş ve o numarada kalmış,bu bazen random oluşur ama genelde kullanıcı bir sayı-karakter verir ki unutmasın-hatalı derleme ile karıştırmasın diyedir.
Yani sonuçta bir program derleniyor ,diğer yazılım yükseltme ise ,derlenen sistemde çalışan,farklı uygulamaların güncel zamana uyması için yapılan, programların hataları-yamaları v.s içindir ki o da zaten bir önceki versiyondan ayırt etmek için verilir ,yoksa herşey karmakarışık bir hal alır.
Bu arada cevabında benimle sevgili fikolojiyi de karıştırmışsın :haha1 ,
İşte karışıklığa sebep olmamak için verilir o numaralar ,sevgili Serinsu :ok

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
edemezsiniz bu yazılımla oynanmaz değişsede fark olmayacaktır.
bu tc kimlik numarası gibi, secin kimliğin değişsede resmin değişsede sen yine sensin
Bu olayı basitçe bende anlatayım,bu iş sadece vestelle alakalı değil tabii,firma yazılımı derler ,yani sistemin çalışması için işlemci ve spi flash belleğe göre kurulumu yapar,bunu yaparken o işleme bir numara verir,mesela ben "alo1a ,alo1b diye veririm,eğer sistem çalışırsa son verdiğim isimde kalır,yine mesela "alo1b" diyelim,işte oradaki sürüm numarası denilen de bunun aynısıdır,demekki son derleme stabil dediğimiz derleme imiş ve o numarada kalmış,bu bazen random oluşur ama genelde kullanıcı bir sayı-karakter verir ki unutmasın-hatalı derleme ile karıştırmasın diyedir.
Yani sonuçta bir program derleniyor ,diğer yazılım yükseltme ise ,derlenen sistemde çalışan,farklı uygulamaların güncel zamana uyması için yapılan, programların hataları-yamaları v.s içindir ki o da zaten bir önceki versiyondan ayırt etmek için verilir ,yoksa herşey karmakarışık bir hal alır.
Bu arada cevabında benimle sevgili fikolojiyi de karıştırmışsın :haha1 ,
İşte karışıklığa sebep olmamak için verilir o numaralar ,sevgili Serinsu :ok
:hayir :cikshayır tatmin edici cevap değil:deli saksı yanlışta.
Uygulama bana göre win 7,8,10,android 4,5,6,7,8,9,10 gibi bunlar değişmiyormu değişiyor fark ediliyor
Yükseltme bunların içindeki gibi..?

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Uygulama bana göre win 7,8,10,android 4,5,6,7,8,9,10 gibi bunlar değişmiyormu değişiyor fark ediliyor
Sen Windows u Android'i guncelestirsen bile telefon aynı telefon. Sadece sana üretici sürüm değişti diyor. Vestelde sana hatırlatıyor bak bu bu sürümle çıktı diye

C Çevrimdışı

Chembond

Yeni Üye
22 Ara 2017
35

Yazılım ve Uygulama denilen şeyler sanırım İşletim Sistemi ve "Akıllı" Uygulamalar. MB130 anakartların işletim sistemi "Yazılım" diye geçiyor anlaşılan, uygulama paketi de "Uygulama". Linux tabanlı işletim sistemi var MB130'larda da, arada güncelleme çıkıyor, ancak ana sürüm değişmiyor. Yani Windows XP'de takılı kaldığınızı düşünün. Arada güncelleme alsada neticede işletim sistemi değişmiyor, yine Windows XP...

Not: 2017MB130 anakartlara 3.xx sürüm yerine 4.xx sürüm işletim sistemi yüklenince sadece temasal bir değişim olduğu söylenir hep, ne kadar doğru bilemiyorum. 5.xx sürüm yüklediğinizde direkt görüntü gelmeyecek şekilde çöküyor 17MB130 anakartın, bu da yeni MB130larda farklı bir donanım ve işletim sistemi olduğunu gösteriyor.

Uygulama paketine hiç güncelleme geldiğini görmedim, zira akıllı diye geçen uygulamalar sanki 1990lardan kalmış izlenimi ve performansı vermekte, aşırı yavaş ve neredeyse hiç fonksiyonel olmayan uygulamalar var bu "akıllı" tvlerde.

Diğer açıklamalar çok mantıksız açıkçası, katılıyorum.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Yazılım ve Uygulama denilen şeyler sanırım İşletim Sistemi ve "Akıllı" Uygulamalar. MB130 anakartların işletim sistemi "Yazılım" diye geçiyor anlaşılan, uygulama paketi de "Uygulama". Linux tabanlı işletim sistemi var MB130'larda da, arada güncelleme çıkıyor, ancak ana sürüm değişmiyor. Yani Windows XP'de takılı kaldığınızı düşünün. Arada güncelleme alsada neticede işletim sistemi değişmiyor, yine Windows XP...

Not: 2017MB130 anakartlara 3.xx sürüm yerine 4.xx sürüm işletim sistemi yüklenince sadece temasal bir değişim olduğu söylenir hep, ne kadar doğru bilemiyorum. 5.xx sürüm yüklediğinizde direkt görüntü gelmeyecek şekilde yazılımı çöküyor 17MB130 anakartın, bu da yeni MB130larda farklı bir donanım ve işletim sistemi olduğunu gösteriyor.

Uygulama paketine hiç güncelleme geldiğini görmedim, zira akıllı diye geçen uygulamalar sanki 1990lardan kalmış izlenimi ve performansı vermekte, aşırı yavaş ve neredeyse hiç fonksiyonel olmayan uygulamalar var bu "akıllı" tvlerde.

Nihayet anlayan çıktı demek istediğimi nihayet :ok :clap :deli1

F fikoloji teraspy teraspy abiler bak anlayan çıktı
İşte bunu diyordum ustalar

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Sen Windows u Android'i guncelestirsen bile telefon aynı telefon. Sadece sana üretici sürüm değişti diyor. Vestelde sana hatırlatıyor bak bu bu sürümle çıktı diye

Not: 2017MB130 anakartlara 3.xx sürüm yerine 4.xx sürüm işletim sistemi yüklenince sadece temasal bir değişim olduğu söylenir hep, ne kadar doğru bilemiyorum. 5.xx sürüm yüklediğinizde direkt görüntü gelmeyecek şekilde çöküyor 17MB130 anakartın, bu da yeni MB130larda farklı bir donanım ve işletim sistemi olduğunu gösteriyor.

S Serinsu
Sevgili Serinsu ,çok anlamadığım bir konuydu zaten,hadi birşeyler karalıyayım bari demiştim :hihi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt