MB130 : How to modify Dolby Vision modes, disable Movie Sense and modify anything

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Edit:

Anakart değiştirme işinin çok meşakkatli ve sonucu garanti olmayan bir işlem olduğunu öğrendim.
Yazılım konusuna yoğunlaşacağım sanırım. Bu da riskli görünüyor.
Diğer bir ihtimalle satıp kurtulacağım.

Teşekkür ediyorum hocam.

EXcomZkko EXcomZkko

Z Çevrimdışı

zildjiann

Yeni Üye
9 Tem 2020
12
47
5.28.7.4 yazılımı bir önceki yazılım oluyor. Hızlı yazdığım için sürüm numarası hatalı olmuş. Son sürüm daha ağır maalesef. Kontrast oranı nın oled lerde genelde 85 in üstü olacak şekilde ayarlanması tavsiye ediliyor. Parlaklık değerini 50 altına düşürmeyin yoksa "black crush" denen karanlık sahnelerde detay kaybı yaşarsınız. Oled ışığı ise zevkinize ve bulunduğunuz ortamın aydınlatılmasına bağlı. Oled ışığını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu değer kontrast ve parlaklık değerlerine etki etmediğinden renklerde bozulma oluşturmaz. Ancak parlaklık değeri rengin doygunluğunu değiştirir. O yüzden 50 olarak bırakılmalıdır.
Detaylı aciklama icin teşekkürler, bir de sizin dediğiniz gibi deniyeyim. Benimki biraz da plazmadan kalma alışkanlık olmuş gibi geldi. Yanlız anlamadığım televizyondaki bluetooth un ne ise yaradığı. Sony wh 1000 xm3 kulaklık var ancak tv ye baglayamiyorum. Bu söylediklerim netflix uygulaması icin geçerli. Medya oynatma modunda henüz denemedim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Detaylı aciklama icin teşekkürler, bir de sizin dediğiniz gibi deniyeyim. Benimki biraz da plazmadan kalma alışkanlık olmuş gibi geldi. Yanlız anlamadığım televizyondaki bluetooth un ne ise yaradığı. Sony wh 1000 xm3 kulaklık var ancak tv ye baglayamiyorum. Bu söylediklerim netflix uygulaması icin geçerli. Medya oynatma modunda henüz denemedim.
Konu ile alakalı değil ama kullanıcı adından acaba "bir baterist mi" diye düşündüğümden yadım ,meşhur "zilcihan"na benzettim de :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet, doğru tahmin ? profesyonel değil de amatör olarak davul çalıyorum.
Bu arada kulaklığı bağlamayı başardım.
kulaklık olayına sevindim,güle güle kullan :ok
Ben 2 yıl çaldım ,sonunda benimle dalga geçilince - ki hoş bir dalga geçme idi ,hiç kırıcı olunmadı- bas gitara geçtim :)

Z Çevrimdışı

zildjiann

Yeni Üye
9 Tem 2020
12
47
Amazon prime üyeliği başlattım. Ancak Prime video uygulamasi 4k ve HDR içerik göstermiyor. Sebebi ne olabilir acaba bilen var mıdır?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Amazonun bir üyeye verdigi cevaba göre HDR icerikleri sadece asagidaki TV modelleri destekliyor..Cözünürlük konusunda yazdigim bilgi var cözüm olarak..

Amazon....

Wie besprochen, steht derzeit HDR-Video über die Amazon Video-App für Samsung SUHD TVs (Serien JS8500, JS9000, JS9100 und JS9500) sowie LG SUHD TVs (Modellreihen EF950V, EG960V, EG9209, EF9509 und EG9609) zur Verfügung.

Z Çevrimdışı

zildjiann

Yeni Üye
9 Tem 2020
12
47
Amazonun bir üyeye verdigi cevaba göre HDR icerikleri sadece asagidaki TV modelleri destekliyor..Cözünürlük konusunda yazdigim bilgi var cözüm olarak..

Amazon....

Wie besprochen, steht derzeit HDR-Video über die Amazon Video-App für Samsung SUHD TVs (Serien JS8500, JS9000, JS9100 und JS9500) sowie LG SUHD TVs (Modellreihen EF950V, EG960V, EG9209, EF9509 und EG9609) zur Verfügung.
Anladım, cevabınız için teşekkürler.

S Çevrimdışı

socioan

Yeni Üye
28 May 2020
21
47
Hi to all
Can anyone upload a modified mb130_swprofile.bin profile.
my tv is
F&U FL2D4903UH Vestel MB130-305
thank you.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt