Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Gençler,ben kaçtım arftık :)
Yarın iş çok,saat :03:10,hanım sms attı "seni saat 09da arayıp kaldıracağım alo" dedi :) ,(telefonu sessize aldım,"şarjım bitmiş diyeceğim" :haha1 )
Yani kibarca ben kaçarım artık bu mahalleden,herkese iyi geceler şimdiden (yarın okursunuz) :uzgun

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Bu ne yaaa,ben oynamıyorum banane ,gece nöbetçisi gibi ,huuu Umut Barış Umut Barış ,neredesin bakayım gel hadi artık :haha1

tavsiye-x.png
Gündüz biz varız gece siz. :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
A Adem Helvacı ;
Yahu usta, aynı mesajda hem güldürüp hem hüzünlendiriyorsun heee, Emoji gülelim mi üzülelim mi hatlar karışıyor ama komikti yani gözümde canlandırdım da rahmetlinin çarpılma anını :kop

Sevgili adem,hayat her ikisini de kapsıyor zaten :)
Ben yazarken bile gülümsedim ,inan her gittiğimde anlatırdı dayım,hatta bana "okudun üfledin mi ,ne yaptın" der dururdu (yengemi ne zaman görsek mutlaka 2 olayı anlatır ,birincisi bu ,ikincisi sinema :)
Sinemaya gitmiştik ,ilk okul 5 gidiyorum,Yapıcıoğlundaki çiçek sineması,kovboy filmi var, sinema dolu ,o an ne oldu ise ,beni tuttumu kahkaha ,durabilirsen dur :))
Dayımı da tanıyorlar,hem çevre hem işletmeci ,ama beni susturamayınca bizi sinemadan çıkarttılar,filmi izleyemedik-bitiremedik ,ama hala nedenini bilmiyorum kahkahanın ,çünkü komedi filmi değil,kovboy filmi :),işte yengem hala bana "oğlum ,o gün neden çıkarttılar sizi" diye sorar,hatta "bir baktım bunlar sinemaya gitmişlerdi ,gitmeleri ile gelmeleri bir oldu,birol (dayım),ne kızmıştı işletmeciye (adını ben hatırlayamadım,yengem de hatırlamıyormuş,o da rahmetli olmuştur mutlaka), neyse ...
Dayılar ,evet bizim kültürümüzde ayrı yerleri var,bazen "kaba" olarak anılsalar da aslında gerçekten süper insanlardır ,bende dahilim bu süperliğe ,dayıyım yani :haha1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Karakafa :)

Yıl 2011,ramazan agalara gittik,bahçede oturuyoruz, mevsim yaz.O sırada yanımıza karakafa geldi ,adı yok,hanım taktı karakafa diye,hayvan bizim yanımızda yattı,hiç ayrılmadı,eve dönerken de bizimle beraber eve kadar geldi,tabii biz önce korktuk aslında,şimdi yalan yok :)
İşte ogünden ölene kadar biz köye gittiğimizde bizim evden ayrılmadı hiç,bizimle nasıl bir yakınlık kurdu bilmiyorum ama ramazan aga kızmıyor da değildi,sonuçta çoban köpeği ve adamın hayvanlarının başında olması gerekiyor :) ,gerçi tek değildi ,2 süs köpeği ile 2 de kangal var(dı).
İşte bir gün şehire döneceğiz ,arabayı doldurduk,bindik ama bizim karakafa huzursuz gibi,arabanın önünden hiç ayrılmıyor neredeyse ,bir sağa gidiyor bir sola ,ben yavaş yavaş ilerliyorum ki kenera çekilsin de gidelim :)
Neyse ,ben yavaşça giderken hanımda ona "evine git ,gelme"falan diye sesleniyordu,ama arkamızdan geliyordu,ana yola çıkmaya tahminen 15-20 metre kalmıştı ,hanım "alo ,dur da biraz sevelim bari,belki geri döner" dedi,durdum,kapıyı açtım indim,fren sesi ile beraber bir araba bizim ana yola çıkacağımız yerden,soldan gelip sağ tarafa şarampole yuvarlandı ,yani saniyelik mi desem saliselik mi desem,eğer durmayıp devam etseydim kesin bize çarpacaktı.
İnanın ,ayakta duran karakafa ,o an yanımızda oturdu,kuyruğunu sallamaya başladı,tabii ben hemen arabaya koştum,oradaki çiçekçilerle beraber ,yardım etmeye.Allahtan bir şey olmamıştı,şürücünün burnu bile kanamamıştı,çiçekçi bana "abi,sen git,biz buradayız ,112 aradım şimdi gelirler" dedi,tamam dedim,arabaya gittiğimde baktım bizim karakafa eve doğru yürüyor :)
Hanıma "hayrola kız ,nereye gidiyor bu" dediğimde bana" sen oraya gideken eve doğru dönüp gitmeye başladı" dedi.İşte karafa dediğimiz bu köpek,ölene kadar tek de gelsem köye,hanım mutlaka yemek yapar,dondurucuya koyar,üzerine de"karakafa" yazardı.Ramazan aga bir gün "bu artık sizin köpeğiniz oldu alattin aga" demişti bana :)
Bizim arabanın motor sesinden bizim geldiğimizi anlardı ,biz daha kapıya gelmeden o gelip kapının yanında yatardı.

karakafa.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Karakafa :)

Yıl 2011,ramazan agalara gittik,bahçede oturuyoruz, mevsim yaz.O sırada yanımıza karakafa geldi ,adı yok,hanım taktı karakafa diye,hayvan bizim yanımızda yattı,hiç ayrılmadı,eve dönerken de bizimle beraber eve kadar geldi,tabii biz önce korktuk aslında,şimdi yalan yok :)
İşte ogünden ölene kadar biz köye gittiğimizde bizim evden ayrılmadı hiç,bizimle nasıl bir yakınlık kurdu bilmiyorum ama ramazan aga kızmıyor da değildi,sonuçta çoban köpeği ve adamın hayvanlarının başında olması gerekiyor :) ,gerçi tek değildi ,2 süs köpeği ile 2 de kangal var(dı).
İşte bir gün şehire döneceğiz ,arabayı doldurduk,bindik ama bizim karakafa huzursuz gibi,arabanın önünden hiç ayrılmıyor neredeyse ,bir sağa gidiyor bir sola ,ben yavaş yavaş ilerliyorum ki kenera çekilsin de gidelim :)
Neyse ,ben yavaşça giderken hanımda ona "evine git ,gelme"falan diye sesleniyordu,ama arkamızdan geliyordu,ana yola çıkmaya tahminen 15-20 metre kalmıştı ,hanım "alo ,dur da biraz sevelim bari,belki geri döner" dedi,durdum,kapıyı açtım indim,fren sesi ile beraber bir araba bizim ana yola çıkacağımız yerden,soldan gelip sağ tarafa şarampole yuvarlandı ,yani saniyelik mi desem saliselik mi desem,eğer durmayıp devam etseydim kesin bize çarpacaktı.
İnanın ,ayakta duran karakafa ,o an yanımızda oturdu,kuyruğunu sallamaya başladı,tabii ben hemen arabaya koştum,oradaki çiçekçilerle beraber ,yardım etmeye.Allahtan bir şey olmamıştı,şürücünün burnu bile kanamamıştı,çiçekçi bana "abi,sen git,biz buradayız ,112 aradım şimdi gelirler" dedi,tamam dedim,arabaya gittiğimde baktım bizim karakafa eve doğru yürüyor :)
Hanıma "hayrola kız ,nereye gidiyor bu" dediğimde bana" sen oraya gideken eve doğru dönüp gitmeye başladı" dedi.İşte karafa dediğimiz bu köpek,ölene kadar tek de gelsem köye,hanım mutlaka yemek yapar,dondurucuya koyar,üzerine de"karakafa" yazardı.Ramazan aga bir gün "bu artık sizin köpeğiniz oldu alattin aga" demişti bana :)
Bizim arabanın motor sesinden bizim geldiğimizi anlardı ,biz daha kapıya gelmeden o gelip kapının yanında yatardı.

karakafa.jpg
tarikk tarık uğur ,işte bizim karakafa :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt