Maksat muhabbet olsun ...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu konuda tavrım belli
Çok sevdiğim halde siyaset konuları bulaşmıyorum ki
Olası gerginlikte şeriatın kestiği parmak açımasın. Aksi durumda kararlarımıza saygı duyulmamaya başlanır.

E tabi her bireyin farklı yaklaşımı var.

Ben de forumun A Haber'e çevrilmesini istemediğim için hep müdahil oluyorum konulara. Zira burası ne akp nin, ne chp nin ne de diğer siyasi partilerin propoganda mecrası değil. Kim partizanlık yapmak istiyorsa buna uygun mecralar gitsin.

Siyaset konuşmak ile parti güzellemesi yapmak ayrı konular malum. O nedenle saygı duysalar da duymasalar da ben partizanlık yapan, parti güzellemesi yapanları burada görmek istemiyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Anladımhocam, saygım sonsuz kararınıza lakin her zaman herkesin görüşüne de katılmayabiliyorsunuz.

Mesela Sevgili Mert'in Halil Sezai konusunda yazdıklarına katılmıyorum, ancak görüşüne saygı duyuyorum. Birbirimize zerre saygısızlığımız olmaz, zaten herkes aynı düşünürse insan olmamızın anlamı kalmaz ki. Sürüler halinde dolaşır, acıktıkça avlanmaya çıkarız artık yapacak başka şey kalmayacağı için.

İşin içinde olduğundan dolayı mesela yukarıda sevgili Mert Hükumeti sağlık politikaları konusunda başarılı bulduğunu yazmış.

Ben ise şöyle bakıyorum konuya. Hükumet vatandaşa sağılacak inek gözü ile bakıyor, ''bunlar ölürse vergiyi kim verecek usta? Yaşasınlar ki sorgusuz sualsiz deli dumrul vergilerimizi toplamaya devam edelim'' bakış açısı bu bana göre.

Abi iliğine kadar sömürdüğün vatandaştan bir de kutusu 14usd üzerinden ilaç parası almaya kalkarsan zaten bunun imkanı olmadığına göre ölecek yani başka açıklaması yok.

Kendimi de eleştireyim. Artık öyle tepki doluyum ki son 15 20 yıldır yaşananlardan, adaletsizlikten, gelir dengesizliğinden, vergi eşitsizliğinden, yandaş kayırmalardan, tanıdık ihalelerinden, atının yularını tuttu diye rektör yapılanlardan, tecavüzcülerden, hırsızlardan, yolsuzlardan vs vs

Ağızları ile kuş tutsalar yaranamazlar bana.
Son yazdıklarına bende katılıyorum hocam.?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Tekrar yazıyorum, konu siyaset değil... Yazılan doğruları, kendi yanlışları ile boğmaya çalışma ve saygısızlık alametleri.

Ben, birileri için zarar gelmesin diye emek verip yazarken karşı tarafın yanlış üzerinde ısrar ederek farklı üslup takınılmasıdır olay... Değerli büyüğüm de benzer şikayeti dile getirmişti, benim de başıma gelince haklılığını anladım ve biraz mola vereyim dedim.

Bazı insanlara iyilik yaramıyor sözünün tezahürü... :bye

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Sen sus, büyüklerinin işine karışma. Senden beklediğimiz başka mutu haberler var bizim. Otur ve 30 Eylül'ü bekle sen bakiim. :rant

indir3cde48dc917b7c82.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yu.jpg
A Adem Helvacı :haha1:haha1:haha1
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sen sus, büyüklerinin işine karışma. Senden beklediğimiz başka mutu haberler var bizim. Otur ve 30 Eylül'ü bekle sen bakiim. :rant
Aklıma geldi acaba forumdaki arkadaşlara desekmi böyle bir adım attık:hihi

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
1 ekimde söyle ne söyleyeceksen
Yasal süreç ilerlerken yorum yapmam yanlış olur diye düşğn her zaman.
Bakalım Ben avukat ara bulucu avukat ve X şahıs 4 müz toplantı yapcaz ama senin illaki fikirlerine ihtiyacım var çünkü adam bir sürü şey sayacak önlerinde benim laflarımla bunu vurmam lazım.

1.Bu aydan 20 günlük alacağım var diycektir kesin.

2.Sigorta yapıyım sen istemedin diyebilir.

3.Ben seni zorlamı çalıştırdım diyebilir.

4.Ekmeğimi yedin yazıklar olsun bunu beklemezdim diyebilir.

5.Kafa izni hastalık izinlerinde aylığından kesmedim der.

Bunların hepsini dürüst ise der.

Deyilse dediğin gibi böyle biri çalışmıyordu yada yardım amaçlı geliyordu seninde dediğin gibi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt