Maksat muhabbet olsun ...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yasal olarak haram yemenin yolları... Vol. 2

X bir kurumun genel müdürünün Ege bölgesi Y beldesinde yazlığı vardır, perşembe günü uçak bileti alınır, öğleden sonra İzmir'deki kurum şoförü havalimanından haramzade genel müdürü alır kuruma getirir, kurum denetlenir ve şoför paşamı yazlığına bırakır, pazar akşamı da alır havalimanına bırakır...

Bu haramzade, her hafta bu denetleme (!) görevi sebebiyle; uçak biletini kurumuna ödetir, İzmir İl müdürlüğünü denetlediği için üzerine harcırah alır, geceleri de "çok çalışıyorum" martavalı ile başını yastığa huzurla koyar...

İyi uykular Türkiye.
Utanmazlığın, rezilliğin, ALLAH BENİM BELAMI VERSİN in gün yüzü görmüş hali bunlar bence.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
:saskin

IMG_20200825_164006.jpg

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Teraspy emminin, neden foruma mola verdiğini sorduğumda aldığım cevabı, bu gün bire bir yaşamış olmam sebebiyle bende bir süre mola verme kararı aldım... İnsan, belli bir yaştan sonra, çoğu şeyi tolere edemiyor galiba... Şimdilik hoşça kalın... :bye

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Teraspy emminin, neden foruma mola verdiğini sorduğumda aldığım cevabı, bu gün bire bir yaşamış olmam sebebiyle bende bir süre mola verme kararı aldım... İnsan, belli bir yaştan sonra, çoğu şeyi tolere edemiyor galiba... Şimdilik hoşça kalın... :bye
????????

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,427
32
bana mı kızdın ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bu kırgınlık, kızgınlık, hayal kırıklıklarının tek sebebi forumda siyasi konuların konuşuluyor olması.
Başından beri karşı çıksam da, çoğunluk serbest olmasını istediği için siyasi bölüm ve mevzular aktif ancak güzel yurdum insanının siyasi anlaşmazlıkları, insani ilişkilerini de etkiliyor ise bence bu karar yeniden değerlendirilmeli.

Düne kadar teknik mevzuları konuşurken can ciğer kuzu sarması olduğumuz adamlar, muhalifiz diye baş düşman kesiliyorlar bize.

Siyasetin de siyasetçinin de canı cehenneme kardeşim, Politik görüş yüzünden insan insana düşman olur mu, kalp kırar mı yahu?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bu kırgınlık, kızgınlık, hayal kırıklıklarının tek sebebi forumda siyasi konuların konuşuluyor olması.
Başından beri karşı çıksam da, çoğunluk serbest olmasını istediği için siyasi bölüm ve mevzular aktif ancak güzel yurdum insanının siyasi anlaşmazlıkları, insani ilişkilerini de etkiliyor ise bence bu karar yeniden değerlendirilmeli.

Düne kadar teknik mevzuları konuşurken can ciğer kuzu sarması olduğumuz adamlar, muhalifiz diye baş düşman kesiliyorlar bize.

Siyasetin de siyasetçinin de canı cehenneme kardeşim, Politik görüş yüzünden insan insana düşman olur mu, kalp kırar mı yahu?
Siyaset bizim işimiz deyil hocam Ben admin olsam kapatırım o bölümü siyasetin ne işi var burda haydi yaptık diyelim elimize kalp kırmaktan başka ne geçiyor?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,427
32

Yok hocam zannediyorum ki ben sebep oldum.:bilmiyom☹????

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Şahsen, her konuda tartışmak beni kırmaz, üzmez hocam. Ama, doğru olan bir şeyi yanlış yazmak veya olmayan bir şeyi var gibi yazmaya tahammülüm kalmadı artık. Olayın ne olduğunu yazarak aynı kısır döngüye girmek istemiyorum... Doğruya inanmayıp üzerine bir tartışmada kurulmaması gereken cümleler işin içinde yer alıyorsa ben kendimi orada yoramam...

Bu bakış açısı yanlış onu da biliyorum. Senin suç duyurusuna, Umut'un telefon mevzusuna bilgilendirme yapmadım mesela ama prensiplerimi de bir kenara bırakmam. Yanlışsa benim yanlışım olsun.

Forumu takip ediyorum, sadece yazma zahmetine girmiyorum artık, belki ileride bu durum değişir.

Not; konu siyaset ile ilgili değildir.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,427
32
Siyaset bizim işimiz deyil hocam Ben admin olsam kapatırım o bölümü siyasetin ne işi var burda haydi yaptık diyelim elimize kalp kırmaktan başka ne geçiyor?
Ben kalması yönündeyim. Kahvede konuşma , işte konuşma , akraba arası konuşma , arkadaş arası konuşma...

Sonra da millet de futbol takımı gibi parti tutmaya devam etsin.He kalp kırılıyor mu evet daha geçen bacanakla gereksiz tartışma çıktı siyasi konudan.;;

Ama siyasi anlamda bilinçlenme amacı konuşulması gerekiyor.Doğru ya doğru yanlışa yanlışMisal açık açık söylüyorumda yazıyorum Corona sürecinde hem sağlık hemde ekonomik destekleme yönünden hükümeti başarılı buluyorum diye.Daha akşam sağlık bakanını izledim birçok ülkede ilaç tedavi ücretli iken bizde ücretsiz.Özel sektörün büyük çoğunluğunu kısa çalışma ödeneği vs. devlet destekliyor.Sadece bir kutu Favipiravir 14 dolar dedi ve ücretsiz veriyoruz dedi.

Siyasi muhabbet olunca hep karalama , kötü yönden anlaşıldığı için sıkıntı çıkıyor.Bence asıl sıkıntı siyasi konu değil olaylara objektif ve geniş açıdan bakamamamız.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şahsen, her konuda tartışmak beni kırmaz, üzmez hocam. Ama, doğru olan bir şeyi yanlış yazmak veya olmayan bir şeyi var gibi yazmaya tahammülüm kalmadı artık. Olayın ne olduğunu yazarak aynı kısır döngüye girmek istemiyorum... Doğruya inanmayıp üzerine bir tartışmada kurulmaması gereken cümleler işin içinde yer alıyorsa ben kendimi orada yoramam...

Bu bakış açısı yanlış onu da biliyorum. Senin suç duyurusuna, Umut'un telefon mevzusuna bilgilendirme yapmadım mesela ama prensiplerimi de bir kenara bırakmam. Yanlışsa benim yanlışım olsun.

Forumu takip ediyorum, sadece yazma zahmetine girmiyorum artık, belki ileride bu durum değişir.

Not; konu siyaset ile ilgili değildir.
Anladımhocam, saygım sonsuz kararınıza lakin her zaman herkesin görüşüne de katılmayabiliyorsunuz.

Mesela Sevgili Mert'in Halil Sezai konusunda yazdıklarına katılmıyorum, ancak görüşüne saygı duyuyorum. Birbirimize zerre saygısızlığımız olmaz, zaten herkes aynı düşünürse insan olmamızın anlamı kalmaz ki. Sürüler halinde dolaşır, acıktıkça avlanmaya çıkarız artık yapacak başka şey kalmayacağı için.

İşin içinde olduğundan dolayı mesela yukarıda sevgili Mert Hükumeti sağlık politikaları konusunda başarılı bulduğunu yazmış.

Ben ise şöyle bakıyorum konuya. Hükumet vatandaşa sağılacak inek gözü ile bakıyor, ''bunlar ölürse vergiyi kim verecek usta? Yaşasınlar ki sorgusuz sualsiz deli dumrul vergilerimizi toplamaya devam edelim'' bakış açısı bu bana göre.

Abi iliğine kadar sömürdüğün vatandaştan bir de kutusu 14usd üzerinden ilaç parası almaya kalkarsan zaten bunun imkanı olmadığına göre ölecek yani başka açıklaması yok.

Kendimi de eleştireyim. Artık öyle tepki doluyum ki son 15 20 yıldır yaşananlardan, adaletsizlikten, gelir dengesizliğinden, vergi eşitsizliğinden, yandaş kayırmalardan, tanıdık ihalelerinden, atının yularını tuttu diye rektör yapılanlardan, tecavüzcülerden, hırsızlardan, yolsuzlardan vs vs

Ağızları ile kuş tutsalar yaranamazlar bana.

Geri
Üst Alt