Maksat muhabbet olsun ...

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
Top Poster Of Month
20 Kas 2019
568
50
İzmir-İstanbul-İzmir yolculuğum...
17 Temmuzda ablam 09:51 de hanımı aramış,rahmetli önderi söylemiş,hanım da bana "hadi kalk artık alo, kahvaltını yap" dedi, saate baktım saat 10, içimden "bir yere mi gidecektik acaba" dedim.Neyse burasını atlıyorum müsadenizle (bu arada hanım çantamı hazırlamış haberim bile olmadı inanın) , olayı duyar duymaz giyindim ,çantamı aldım evden çıktım zırt pırt geçmeyen garaj dolmuşu önümden geçti ,hemen ıslık çaldım 50m ötede durdu,koştum bindim,aha dolmuşta kimse yok, eyvah dedim ,şimdi kağnı gibi gideriz garaja.Gaziemir çıkışına kadar gerçekten kağnı gibi gittik,ama çıkıştan sonra inanın tam gaz :) .Garaja geldim, daha önceden kardeşim ve önder bize"nilüfer bizim buraya kadar geliyor" demişti (Avcılar) , garajda nilüferi aradım baktım 4 firma yan yana :) inanın tam karşılarına geçtim ve orada "arkadaşlar,İstanbula gideceğim en erken hanginiz kalkıyor" dedim yüksek sesle.Hepsi de "14 "dedi.Öyle denilince fiyat için 4dünü de gezdim,en iyi fiyatı nilüfer verdi,750TL,( bu arada herkes de bana bakıyor garajda :) ).Neyse otobüs kalktı ,Manisa'yı geçince susadım, muavin dağıtım yapıyordu bardakta su verecekti ama bardakta içemediğimden kulağına "bana ufak şişeden varsa verirsen sevinirim dedim,o da "getireyim amca" dedi getirdi.Tam oarak ilk nerede mola verdik hatırlamıyorum ama Bursa'da garaja girdiğimizde karşılarına geçip en erken kim kalkıyor dediğim otobüs firmasının muavini ile karşılaştım,ilginçtir çocuk beni hatırladı muhtemelen bizim garajda sormamdan dolayıdır :haha1, bana "amca bizim arabaya binseydin daha rahat giderdin" dedi gülerek, bende "boş yer varsa geleyim çocum benim için fark etmez ama siz pahalı gidiyorsunuz" dedim, o da "var ama falan abi almaz dedi (şöförün adını unuttum) .Neyse İstanbul'a geldik Esenler'e, bizim muavin beni servise bindirdi "amca Avcılarda inecek ona göre "dedi :) Servis ile gez babam gez, akşam saat 23:30 oldu, servisteki genç karı-kocanın yardımı ile kız kardeşimin durağından sonraki durakta indim,naviden adrese baktığımda bir durak geriye gitmem gerektiğini gördüm,telefona yüklediğim kart programı ile metrobüse bineceğim ama bir türlü okutamıyorum telefonu, yanımdaki kapıdan genç bir kız okuttu girdi, bu arada telefonda kaç tl yüklü de görünüyordu adamın biri "sende 200 tl yüklü benim için de okuturmusun" dedi, şaşırdım fakat "amca telefonunu verir misin"dedi birisi,baktım o genç kız, aldı telefonumu ve okuttu,kapı açıldı kızın yanına geldim teşekkür ettim,sonra yüklü parayı gizledi "herkese gösterme sakın" dedi.Sonra kendi telefonundan gideceğim adresi girerek kontrol etti,ve bana "beraber binelim, bir durak sonra seni indiririm,bu haritayı takip ederek adrese gidersin" dedi.Çok sevindim, kıza "kızım evli misin" dedim, gülümseyerek "neden sordun amca" dedi, bende "seni oğluma alayım bari" dedim ,gülüştük(Allah razı olsun ondan,yüzüne de söyledim)
Haritaya baka baka evi buldum,yeğene telefon ettim meğer hanım telefon etmiş "alo yolda geliyor" diye ,benden telefon bekliyorlarmış Esenler'den almak için ama eve kadar gelmiştim zaten ...
Şubat Haziran arası P.Tesi ve Salı günleri İzmirde kursum vardı. Her hafta git/gel yaptım. Tabi her hafta değil; bir süre sonra sıkılıp, arayı birleştirip Bucada kaldığım da olmadı değil hani. Ama o 12 haftanın 8'inde gittim geldim. Ve şunu öğrendim: En hızlı gidenler, en dandikus firmalar. Esenlerden çıkıp 5.5 saatte İzmir'e girdiğimi bilirim. Esenler çıkış, Konakoğlu mola, yabıştır ordan İzmir otogarına... Ya da tam tersi. Ama bunların da gün içinde köy minibüsü gibi her gördüğü garaja giren otobüsleri var, onlara dikkat etmek lazım. Bilet almadan o seferin detayına bakardım mutlaka. Bir de bu hergelelerin servisleri olmayabiliyor, İzmir için dert değil, dolmuşlar iki adım ötede ve servis için saati kaçırınca yarım saat bekleme derdi var, ki zati 10TL halkapınar, ne beklecem servis falan. İstanbul için ise, en aptal bakışımı takınıp "ben az önce şu didimtur arabasından indim de, avcılar servisi nerdeee?" diye soruyordum avcılar servisine :haha Geç aağbi diyolar idi acıyarak bakıp. Peyyy; ne günlerdi be. 06:00daki ilk dolmuş servisine binip Buca eğitimin önünde iner, tam karşı sokağından Altınordu fırınına yanaşır, fırından yeni çıkmış 5 tane (yazıyla beş) boyoz alır, aradan yanıkkahvelere yürür, çayla gömerdim o 5 boyozu. Sonra tekrar garaj dolmuşuna biner gerisin geri...:sirit

Yok yok, Şarap(h)anede inerdim bu sefer. 09:30 dedi mi ders başlayacak...

Geri
Üst Alt