Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Hoşbuldum teraspy hayırlı geceler nasılsın,iyimisin :bye
İyiyim çok şükür,forumda koşturuyorum :) Bu gün koca gün evdeydim,biraz uzandım biraz birşeyler kurcaladım her zaman olduğu gibi , seviyorum kurcalamayı bilirsin, bir arkadaş aradı piko'ya usb ile yazılım atmanın kolay yolunu anlattım telefonda,biliyorsundur 17-19 saniyede atılıyor :)

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,020
60
İyiyim çok şükür,forumda koşturuyorum :) Bu gün koca gün evdeydim,biraz uzandım biraz birşeyler kurcaladım her zaman olduğu gibi , seviyorum kurcalamayı bilirsin, bir arkadaş aradı piko'ya usb ile yazılım atmanın kolay yolunu anlattım telefonda,biliyorsundur 17-19 saniyede atılıyor :)
Belli,belli cevabı bile 20 dakika sonra geliyor :ok :bye fazla bırkalama bozacan şimdi beyaa

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,020
60
Bende bügün maus,la uğraştım birde parkeleri yapan usta cam önündeki süpürgeliği iyi çakmamış onu çiviyle çakayım dedim olmadı çakıyorum çivi tutmuyor geri çıkıyor :bilmiyom :bye

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Belli,belli cevabı bile 20 dakika sonra geliyor :ok :bye fazla bırkalama bozacan şimdi beyaa
Aklımdayken yazayım istiyorum ,hatta bir çok pencere açıp oradan yazıyorum :kiskis Bozmam bozmam, ancak pert olur :hihi ,köydeyken sıcak hava havya almıştım,dur dedim bir flash sökeyim bakayım, o zaman kullandığım bir mini uydu vardı,havayı tuttum flasha, bir süre sonra bir baktım o kısım komple lehimden çıktı gitti Pert oldu yani sayemde :haha1

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,020
60
Hani foto çek at bakayım süpürgeliğe :)
Şimdi gece karanlık sabah olunca ama şöyle diyeyim bence nedeni bizim bu dış cepheye gelen taraflarını biz mütehaite zorla beyaz tuğla,yani yutong tuğla yaptırttık biliyorsundur onlar diğer tuğlalar gibi değil killi olduğu için çivi,de tutmuyor ama ustanın zımba makinesi ile hava tabancası kullandı o sert vuruş yaptığı için tuttu büyük ihtimalle ama mahallede ailece görüştüğümüz marangoz usta var ona yarın bi söyleyeyim bakalım ne yapabiliriz :bilmiyom :bye

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Şimdi gece karanlık sabah olunca ama şöyle diyeyim bence nedeni bizim bu dış cepheye gelen taraflarını biz mütehaite zorla beyaz tuğla,yani yutong tuğla yaptırttık biliyorsundur onlar diğer tuğlalar gibi değil killi olduğu için çivi,de tutmuyor ama ustanın zımba makinesi ile hava tabancası kullandı o sert vuruş yaptığı için tuttu büyük ihtimalle ama mahallede ailece görüştüğümüz marangoz usta var ona yarın bi söyleyeyim bakalım ne yapabiliriz :bilmiyom :bye
Ustaya söylemedin mi "bu ytong" diye :alala ,benim bir arkadaşım ytonga yapıştırıcı kullandı sanki,daha yeni yaptı binayı (müteahhit kendisi) ,tabii marangoz usta daha iyi bilir :ok

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,020
60
Ustaya söylemedin mi "bu ytong" diye :alala ,benim bir arkadaşım ytonga yapıştırıcı kullandı sanki,daha yeni yaptı binayı (müteahhit kendisi) ,tabii marangoz usta daha iyi bilir :ok
Yok söylemedim ama anlamıştır diye tahmin ediyorum diğer yerlerde sorun yok hatta aynı yerin devamı çakılı ama baştan ve sondan tutturduktan sonra arada kalan yaklaşık 30cm,lik yer açık kalmış farkına varmamış sanırım çakıldı diye bırakmış işte o arayı çakmak lazım çünkü geriye doğru potluk yapmış çakılı olmadığı için evet yapıştırıcı,da olabilir ama çivi ile olmassa dediğin gibi olabilir ama daha önceki parkecide havalı tabanca yoktu elle çaktı diye hatırlıyorum o öyle yaptı ise bu niye çakılmadı anlamadım yada ben kısa çivi kullandığım için tutmadı veya beton çivisi var o farklı bir çivi bilirsin belki onun kenarları tırtıklıdır duvarda tutunma görevi görüyor o olursa bence olur diyorum bakalım usta ne diyecek :bilmiyom :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Yok söylemedim ama anlamıştır diye tahmin ediyorum diğer yerlerde sorun yok hatta aynı yerin devamı çakılı ama baştan ve sondan tutturduktan sonra arada kalan yaklaşık 30cm,lik yer açık kalmış farkına varmamış sanırım çakıldı diye bırakmış işte o arayı çakmak lazım çünkü geriye doğru potluk yapmış çakılı olmadığı için evet yapıştırıcı,da olabilir ama çivi ile olmassa dediğin gibi olabilir ama daha önceki parkecide havalı tabanca yoktu elle çaktı diye hatırlıyorum o öyle yaptı ise bu niye çakılmadı anlamadım yada ben kısa çivi kullandığım için tutmadı veya beton çivisi var o farklı bir çivi bilirsin belki onun kenarları tırtıklıdır duvarda tutunma görevi görüyor o olursa bence olur diyorum bakalım usta ne diyecek :bilmiyom :ok
Evet tırtıklı çivi olabilir ,çünkü ytong yumuşaktır, ondan yapıştırdı zaten diye biliyorum,o da dış duvarları ytongla yaptı :ok Merkezi sistem kurulurken gideceğim,benden rica etti "kontrol edersen sevinirim"" dedi, gittiğmde kesin öğrenirim tabii seninki o zaman kadar yapılmış olur ama ben de tereddütte kalmam "öylemiydi "diye :ok

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,020
60
Ben kaçar dostum tüm dostlara hayırlı geceler güzel bir haftasonu geçirmeniz dileklerimle

0e3be33047127a6e3cc980ab481570df4e5fa76197191fd4.jpg

cbef8e5413d3d58a6f01834171e5abfed079c6c4e8418839.jpg

Geri
Üst Alt