Maksat muhabbet olsun ...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,020
60
Hoşgeldin sevgili osmanke :ok, ben de yeni girdim :)
Hoşbuldum bende az önce girdim fazla kalmayacağım en fazla 0,2 gibi çıkarım yarın karaköye gidecem hem spotları hemde çocuğun araç kamerasının ekranına bakacam bakalım bulabilirsem çok küçük bi ekran özel yapım demişlerdi söktüm yerinden çıkardım bakalım aynı ebatlarda ve uyumlu olanı bulabilecekmiyim bilmiyorum bide peynircilerin ordan kuruyemiş alacam ama fiatlar uçuk bide kurukahveci mehmet efendiden kahve akşama evin yolunu bulabilecekmiyim bilmiyorum :bilmiyom :haha1:haha1:haha1:ok:ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Hoşbuldum bende az önce girdim fazla kalmayacağım en fazla 0,2 gibi çıkarım yarın karaköye gidecem hem spotları hemde çocuğun araç kamerasının ekranına bakacam bakalım bulabilirsem çok küçük bi ekran özel yapım demişlerdi söktüm yerinden çıkardım bakalım aynı ebatlarda ve uyumlu olanı bulabilecekmiyim bilmiyorum bide peynircilerin ordan kuruyemiş alacam ama fiatlar uçuk bide kurukahveci mehmet efendiden kahve akşama evin yolunu bulabilecekmiyim bilmiyorum :bilmiyom :haha1:haha1:haha1:ok:ok
Sana navigasyon göndereyim, çabuk bulursun :haha1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Gülme,gülme bu kadar şey alınırmı kardeşim senin fiatlardan haberin varmı:deli1:deli1:deli1:ciks:haha1
Dün gittik hanımla çerezciye,çocuğa "kızım bundan kaç gram alabilirim" dedim, baktı ve bastı kahkahayı "amca yaaaa , ben de kilogram anladım" demesin mi , ben de " o zaman bana 50 gram ver, kiloya da sen tamamla "dedim :kiskis Bizim hanıma döndü bu kez ve "abla sen hiç yaşlanmazsın " dedi iyi mi :haha1

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,020
60
Dün gittik hanımla çerezciye,çocuğa "kızım bundan kaç gram alabilirim" dedim, baktı ve bastı kahkahayı "amca yaaaa , ben de kilogram anladım" demesin mi , ben de " o zaman bana 50 gram ver, kiloya da sen tamamla "dedim :kiskis Bizim hanıma döndü bu kez ve "abla sen hiç yaşlanmazsın " dedi iyi mi :haha1
Sende deseydin,ya kızım ha gram,ha kilogram arasında bitek kilo var sen zayıflatıver,de 50 gram olsun yahu
hem çerezci çocuğa gidiyorsun hemde kızım diyorsun uzun saçlımıy,dı
:haha1 :deli1:ok:ok

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,020
60
Haftasonunuz keyifle ve güzelliklerle geçsin inşallah tüm dostlara hayırlı geceler

4d6f80401ef08e9744a2729b50475857e1e79d66328a2834.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Oooo, hadi hayırlı olsun.Süper olacak doğrusu.Bitince de görürüz sanırım :)
Kesinlikle. Hatta şu anda biraz kolaya kaçıp windows üzerinden oyunları yüklüyorum. Nvme disk gelsin, Dual boot ile bir de linux kurup sistem performansının tamamını sömürmeyi planlıyorum. Ama işte tek soru işaretim oyunların büyük çoğunluğunun windows tabanlı yazılım altyapısı kullanması. Wine v.b. bir platformla onu da düzgün çalışacak şekilde emüle edebilirsem... (Çok uzattım sanırım susuyorum.) :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Kesinlikle. Hatta şu anda biraz kolaya kaçıp windows üzerinden oyunları yüklüyorum. Nvme disk gelsin, Dual boot ile bir de linux kurup sistem performansının tamamını sömürmeyi planlıyorum. Ama işte tek soru işaretim oyunların büyük çoğunluğunun windows tabanlı yazılım altyapısı kullanması. Wine v.b. bir platformla onu da düzgün çalışacak şekilde emüle edebilirsem... (Çok uzattım sanırım susuyorum.) :)
Wine ile zor olur açmayabilir ama farklı işler için linux kurabilirsin ,belli mi olur belki biri yazılımcı olmaya karar verir, ileri gitmesi daha kolay olur :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Wine ile zor olur açmayabilir ama farklı işler için linux kurabilirsin ,belli mi olur belki biri yazılımcı olmaya karar verir, ileri gitmesi daha kolay olur :)
O konuda şu anda scratch çalışıyorlar ama çabuk sıkıldılar. Söylediğiniz gibi altyapı dursun, kurcalasınlar. :)

Bahsettiğiniz gibi wine uzun zamandır yetmiyor. Ancak şimdi aklıma emulatörler geldi. Çoğunun linux platformuna uygun çıkarılmış halleri var;

RPCS3
Pcsx2
Ryujinx
Yuzu

Zaten sıklıkla lazım olanlar bunlar. :ok

Bu arada Yüksek işlem gücünü bende özlemişim. ARC tabanlı yüksek sıkıştırma açan 11 tane uygulama çalışıyor şu an. :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bu gece biraz erken müsaadenizi isteyeceğim. Gündüz hiç yapmadığımızı yaptık ve çarşıya çıktık. (Kalabalıkta çıkmıyorduk.) O yüzden detayları yarın aktaracağım. Fiorinoyla nasıl off road yaptık v.s. :)

Herkese iyi geceler. Sağlıkla kalın. :uyku:uyku1

Geri
Üst Alt