Maksat muhabbet olsun ...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,049
60
869491cf0149170424885834230e69d5.jpg

29792297_1725412537585107_8090816286191269221_ne0134288b302ac45.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Benim konu uzun kök yazilim atamadım TV ye bayagida uğraştık herşeyi doğru yaptığımı düşünüyorum ama olmadı malesef artık ya bana verilen yazılım yanlış yada anakartta sorun var diye düşünüyorum
Yazılım seri numarasına uygun olan yazılım. Ancak daha önce mesajda belirtmiştim. Önceki yüklemede eğer eeprom yazma koruması ya da yapısıyla ilgili bir problem olduysa yeni yazılımı almıyor olabilir. teraspy teraspy Emmi genellikle 23:00 - 24:00 civarında foruma giriş yapar. Kendisinin görüşünü almadan konuyu kestirmem doğru olmaz. O yüzden dilerseniz bekleyelim, kendisinin de görüşünü alalım.

I Çevrimdışı

iosbilisim

Yeni Üye
17 Haz 2023
24
35
Benim konu uzun kök yazilim atamadım TV ye bayagida uğraştık herşeyi doğru yaptığımı düşünüyorum ama olmadı malesef artık ya bana verilen yazılım yanlış yada anakartta sorun var diye düşünüyorum
Evet son olarak teraspy ile ben bilisimci oldigim için USB bellekler hep bootable yapılmış olarak var elimde yeni flash almamı önerdi aldım bugün denedim ama yine yüklemeye geçmiyor birazda gurur meselesi oldu kendim sistem uzmanıyım bunu yapamam birazda takıntı yaptı bende herşey normal ışıklar normal bir hatada almadım aslında guncellemede ama kapandı açılmıyor kırmızı ışık yanıp sönüyor bugün esnaf bir TV tamircisi ile konuştum onda farklı bişey önerdi dosyaları pq diye bir klasöre kopyala dedi öyle dene dedi tabi hemen denedim yine olmadı 😁 acaip sinir bozucu bir durum şuan bu TV ye anakart almayı düşünüyorum yada servis bakacak bilemedim arada kaldım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Evet son olarak teraspy ile ben bilisimci oldigim için USB bellekler hep bootable yapılmış olarak var elimde yeni flash almamı önerdi aldım bugün denedim ama yine yüklemeye geçmiyor birazda gurur meselesi oldu kendim sistem uzmanıyım bunu yapamam birazda takıntı yaptı bende herşey normal ışıklar normal bir hatada almadım aslında guncellemede ama kapandı açılmıyor kırmızı ışık yanıp sönüyor bugün esnaf bir TV tamircisi ile konuştum onda farklı bişey önerdi dosyaları pq diye bir klasöre kopyala dedi öyle dene dedi tabi hemen denedim yine olmadı 😁 acaip sinir bozucu bir durum şuan bu TV ye anakart almayı düşünüyorum yada servis bakacak bilemedim arada kaldım.
Hımm ,o zaman problem karttan kaynaklı,pq panel yazılımını atmak içindir ,elinden geliyorsa bence kart alıp takman daha mantıklı bana göre,ama unutma tv sökerken sert zemine yatırma,panelin olduğu yere battaniye falan koy ,arka kapağı sökerken çünkü panel çok naziktir.Hatta kartı almadan önce sküp kendi kartının fotosunu çek,elinde bulunsun ,tabii karı tam olarak yazıların da okunabilir olmasına dikkat et :ok Ayrıca senin panel kaç inç ise ona uygun kart bul,40 ise 40 olsun,bulamazsan mecburen farklı boyutta panelden çıkma kart bakarsın.Bu arada seni zarara da sokturdum usb aldırarak maalesef.

Geri
Üst Alt