Maksat muhabbet olsun ...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,649
59
Arkadaşlar muhabbete doyum olmaz yarın biraz erken kalkacam malum cuma namazına gidecem allah nasip,kımet ederse inşallah sizlere güzel muhabbetler cumanız mübarek olsun .

5f4a55c1-3390-4b17-828e-6afeff10a89504bd631f4b501366.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Açıkçası Emmi ben o işten pek emin değilim. Zengin olanın eli de sıkı oluyor ya. 🤔 Biz yine bize yeteriz. :)
Geçen hafta hanımla pazara gittik ,gezerken enginar gördük ,Aydın'dan geliyormuş,ama bizimki bana "anaaaa,alo şuraya bak servet yatıyor orada" dedi.Baktım,enginarın kabukları :) ,bizimkine "yabancı pazar yeri olsa torbalara doldururdum" dedim,sirke yapıyor hanım ,ama bana "aaa,alo sen hani utanmazdın " demesin mi, ben de "kızım 64düne gireceğim 45-50 olsam asla utanmaz torbaya doldururdum" dedim :haha1

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Geçen hafta hanımla pazara gittik ,gezerken enginar gördük ,Aydın'dan geliyormuş,ama bizimki bana "anaaaa,alo şuraya bak servet yatıyor orada" dedi.Baktım,enginarın kabukları :) ,bizimkine "yabancı pazar yeri olsa torbalara doldururdum" dedim,sirke yapıyor hanım ,ama bana "aaa,alo sen hani utanmazdın " demesin mi, ben de "kızım 64düne gireceğim 45-50 olsam asla utanmaz torbaya doldururdum" dedim :haha1
Hımm. Enginarın kabuklarından mı sirke yapıyorsunuz? Gerçekten merak ettim. Hatta bende ortasında enginar kalbini tüketecekken neden koca koca sapıyla satıyorlar enginarı diyordum?

Kullanıcılar için gizli metin: teraspy 

Bu arada bu ne böyle Sayın Emmi? Sanırım bahsettiğiniz gibi birşey.

1ce1ed9595ce1daa28f5465a4435f563.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hımm. Enginarın kabuklarından mı sirke yapıyorsunuz? Gerçekten merak ettim. Hatta bende ortasında enginar kalbini tüketecekken neden koca koca sapıyla satıyorlar enginarı diyordum?
Tek parçayı 10 tl saplı kabuklu 8 tl satıyorlar ,kilo çekiyor çünkü :) ama biz genelde saplı alıyoruz neden dersen,dolmasına bayılıyorum :) Bizimkinin yapmadığı sirke yok ,ev sirke dolu, hatta "sana web açayım sat" dedim, "uğraşamam ben" dedi :)Hatta sirke ve yağ diyeyim ,şimdi yeni aloe vera yağı yaptı giderken de bana sıkı sıkı tembih etti " bunu sık sık karıştır,ezerek" dedi :hihi

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tek parçayı 10 tl saplı kabuklu 8 tl satıyorlar ,kilo çekiyor çünkü :) ama biz genelde saplı alıyoruz neden dersen,dolmasına bayılıyorum :) Bizimkinin yapmadığı sirke yok ,ev sirke dolu, hatta "sana web açayım sat" dedim, "uğraşamam ben" dedi :)Hatta sirke ve yağ diyeyim ,şimdi yeni aloe vera yağı yaptı giderken de bana sıkı sıkı tembih etti " bunu sık sık karıştır,ezerek" dedi :hihi
Allah bereketli etsin. Açıkçası dolmasını hiç denemedim ama şimdi söyleyince merak ettim. Bir dahaki pazara bir alayım. Bu arada aloe vera yağı işi çok iyi olmuş. O zaman geldiğinizde bizden de katkı olsun. Tabii sakıncası olmazsa şu hastalık v.s. işi geçtikten sonra olursa iyi olacak, Allah korusun görüşeceğiz derken bir de hasta etmeyelim. Hiç çekilmiyor gerçekten. Sizdeki aloe veralar çiçek açıyor mu?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Bu arada bu ne böyle Sayın Emmi? Sanırım bahsettiğiniz gibi birşey.

1ce1ed9595ce1daa28f5465a4435f563.jpg
Teşekkür ederim 🥰
Evet anten böyle gibi ama tek tek 7 çanak var,kiminde 3 lnb var, ne uğraştım o zaman :kiskis Hatta motor takalım dedim istemedi "motorun dönmesini bekleyemem" dedi ,zınk diye gelmeliymiş kanal :) bende motor var tabii daha çok uydu var :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkür ederim 🥰
Evet anten böyle gibi ama tek tek 7 çanak var,kiminde 3 lnb var, ne uğraştım o zaman :kiskis Hatta motor takalım dedim istemedi "motorun dönmesini bekleyemem" dedi ,zınk diye gelmeliymiş kanal :) bende motor var tabii daha çok uydu var :)
Gerçekten iyi kafa varmış. Benim kafam üçüncü kanalı kaldırmıyor artık. Zaten o iki kanalda belgesel kanalları. Bizde haber v.s. hiç seyredilmez zaten. Yayıncıların hiç sevmediği müşteri tipiyim ben. :haha :haha :haha Çocuklar için en son açılan dijital platform açılmadan önce içerikleri bulup edinmiştim. Şimdi izleyemedikleri yok. :seytan

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Allah bereketli etsin. Açıkçası dolmasını hiç denemedim ama şimdi söyleyince merak ettim. Bir dahaki pazara bir alayım. Bu arada aloe vera yağı işi çok iyi olmuş. O zaman geldiğinizde bizden de katkı olsun. Tabii sakıncası olmazsa şu hastalık v.s. işi geçtikten sonra olursa iyi olacak, Allah korusun görüşeceğiz derken bir de hasta etmeyelim. Hiç çekilmiyor gerçekten. Sizdeki aloe veralar çiçek açıyor mu?
Açmıyor çiçek,dün pazarın oradaki bir apartmanda gördü kocaman vera lar ,"alo koparacağım ama kızarlar mı" dedi, baktım bahçede birisi var ,"kolay gelsin ,bu yapraklardan alabilirmiyiz" dedim ,adam "alın alın" dedi ,bizimki girdi topladı ,zaten onları yaptı :) önce siyah suyunu akıttı güzelce ,sonra zeytin yağına doldurdu,unutmazsam yarın foto çekeyim çünkü klimanın üzerine koyduk.Bu arada bu veralar felaket, siyah benleri bir süre sonra koparıp atıyor :ok

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Açmıyor çiçek,dün pazarın oradaki bir apartmanda gördü kocaman vera lar ,"alo koparacağım ama kızarlar mı" dedi, baktım bahçede birisi var ,"kolay gelsin ,bu yapraklardan alabilirmiyiz" dedim ,adam "alın alın" dedi ,bizimki girdi topladı ,zaten onları yaptı :) önce siyah suyunu akıttı güzelce ,sonra zeytin yağına doldurdu,unutmazsam yarın foto çekeyim çünkü klimanın üzerine koyduk.Bu arada bu veralar felaket, siyah benleri bir süre sonra koparıp atıyor :ok
Sevinirim. Yarın gündüz çiçeğinin fotoğrafını da göndereyim. Bu arada et benlerini mi? Onlarda hiç denemedim ama saf aloe vera yara iyileşmesinde, cildi gerginleştirmede bayağı işe yarıyor. Biz genelde dış kabuğunu tamamen soyup içindeki jeli kullanıyoruz. Kabuğunda alkaloidler olabiliyor. Ayrıca ayıptır söylemesi çok fazla etkili bir kabızlık giderici. Hatta fazla kaçarsa çok kötü ediyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt