LG Makinelerinde Titreşim Motoru Mu Kullanıyor?

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Yeni ev kurarken kurutmalı LG çamaşır makinesi almak niyetindeydim. Bir LG yetkili satıcısında teşhirde gördüğümüz ön paneli komple sökük makineyi sorup da "bir müşterimizin makinesi bozuldu da, parça gelene kadar mağdur olmasın diye söküp verdik" cevabı üzerine vazgeçip Arçelik aldım. Ha o makine de (9146 YK) kronik sorunlu çıktı. :) Başkaları kadar ciddi sorun yaşatmadı ama Arçelik garanti bittikten sonra bile ücretsiz destek verdi.

Lg'ler güzel makineler. Çin'de yaşadığım dönemde 5kg direct drive modeli vardı evimde. Çinlilerin yayık tipi soğuk yıkayan makineden sonra muhteşem gelmişti ve çok memnundum. Biraz da o yüzden LG olsun demiştim. Ancak, bugünün bol modelli üretim dünyasında az satılan ithal modelleri kullanmak çok riskli. Ürün piyasadayken destek vermeyen üretici/dağıtıcı bir kaç yıl sonra hiç sallamaz oluyor. Yerlilerin bile hacimli üretilenlerini tercih etmek lazım.

2001 başında 600 litrelik, o zamana göre dev bir profilo buzdolabı aldık. Sonradan fark ettim ki cihaz aslen Samsung üretimi bir modele etiket yapıştırılmış bir ürünmüş. Bosch ve Siemens versiyonları da vardı. Günde 2-2.5 kw tüketen bu canavar halen çalışıyor, kendim çözebildiğim bir iki basit sorun hariç hiç sıkıntı çıkarmadı. Ancak ürün bir kaç yıllık iken bile parçası aksesuarı serviste bulunmadığı gibi adamların üründen haberi bile yoktu. Samsung servisleri bile aynı durumdaydı düşünün.

Maalesef dönüp dolaşıp üç büyük yerliden birini tercih etmek yine de mantıklı geliyor.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
THH'ye servisin tavırlarını, şuan 42TL olan cihazı 1 sene önce 110TL'ye satış şekillerini, makinenin hala çözülemeyen durumunu, elimdeki video kanıtları ile beraber dilekçe yazacağım... Az önce 20 yıllık ariston makinenin kapı kilidini değiştirdim, hala taş gibi. Beyaz eşya şans işi ve bize en normal hali bile yürümeye hazır bir makine olarak denk gelmiş.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
THH'ye servisin tavırlarını, şuan 42TL olan cihazı 1 sene önce 110TL'ye satış şekillerini, makinenin hala çözülemeyen durumunu, elimdeki video kanıtları ile beraber dilekçe yazacağım... Az önce 20 yıllık ariston makinenin kapı kilidini değiştirdim, hala taş gibi. Beyaz eşya şans işi ve bize en normal hali bile yürümeye hazır bir makine olarak denk gelmiş.
Günümüzde maliyet odaklı üretim yapıldığı için yüksek kapasiteli modellerde böyle sorunlar baş gösteriyor maalesef.
Söz konusu yüksek kapasite olunca muhtemelen kesenin ağzını iyice açmak gerekiyor.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Evet. 5 kiloluk çelik kazanlı ariston makinenin önünde ve üstünde dengeleme taşı bulunuyor, Bu 8kg makinede ise sadece ön tarafında bulunuyor... THH nin sonucu sizce beni mutlu eder mi?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Cihaz satış işinden kanunen bir şey çıkarmanız zor gibi. Her alış veriş hukuki bir sözleşmedir, kanuna uygun (darp cebir yoksa) her alış verişin aksi ispat edilmedikçe yasaldır.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Cihazı vazgeçtim, ben makineyi değiştirmek, ya da iade etmek istiyorum, sizce benim lehime mi sonuçlanır?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cihazı vazgeçtim, ben makineyi değiştirmek, ya da iade etmek istiyorum, sizce benim lehime mi sonuçlanır?
Bişey çıkmaz bana normal geldi makinanın tamburu fazla sarsılmıyor stabil çalışıyor ses seviyesi titreşim o kadar fazla değil bana göre THH'ye verip bilirkişi talep et o ne derse o sansını dene istersen

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Cihazda sarsıntı yok, titreşim var. Cihaz en dengeli halinde bile titreşim yapıyor, kazanın 1/3'ü dolu olunca titreşim az oluyor, 2/3'ü (aslında bana göre en ideal yük) kuru havlu ile dolu olursa ki videoda bu şekilde, cihaz üstünde ne varsa yere atıyor. Fayans üzerinde çektiğim videolarda ben bu cihazı kuru havlu ile çalıştırıyorum ve aşırı değil dengeli şekilde yapıyorum. Islak ve tek çeşit çamaşır olmadığı videoyu en yakın zamanda paylaşırım. Bu makineyi yarım kazandan az fazla yüklediğimde sıkmaya geçince içimden Allah'ım inşallah bu sefer çok sarsıntı yapmaz demek beni rahatsız etmeye başladı. Parke üzerinde Allah'a emanet zaten :(

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Cihazda sarsıntı yok, titreşim var. Cihaz en dengeli halinde bile titreşim yapıyor, kazanın 1/3'ü dolu olunca titreşim az oluyor, 2/3'ü (aslında bana göre en ideal yük) kuru havlu ile dolu olursa ki videoda bu şekilde, cihaz üstünde ne varsa yere atıyor. Fayans üzerinde çektiğim videolarda ben bu cihazı kuru havlu ile çalıştırıyorum ve aşırı değil dengeli şekilde yapıyorum. Islak ve tek çeşit çamaşır olmadığı videoyu en yakın zamanda paylaşırım. Bu makineyi yarım kazandan az fazla yüklediğimde sıkmaya geçince içimden Allah'ım inşallah bu sefer çok sarsıntı yapmaz demek beni rahatsız etmeye başladı. Parke üzerinde Allah'a emanet zaten :(
Daha önceleri aynı yükle böyle miydi?

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Evet, fakat ilk 1-2 ayında cihazdan memnunduk. Üstüne diş fırçaları, deterjan kabı, elimize geçen şeyleri bırakıyorduk. Hatta vay be dedirtmişti cihaz. Sonradan titreşimler artmaya başladı, ve üstünden pat küt eşya düşmeye başladı, sonra taşındık parke üzerine bırakmak zorundaydık. Zaten bu sebep de eklenince iyice rayından çıktı. Çünkü cihazın titreşimi var ve altı parke olduğu için mermer/fayans gibi yapışıp da cihaz sabitlenmiyor. Fayans üzerinde servisin sigaralı videosundaki hali gibi olsa ben kabulüm ama fayans üzerinde de cihazda titreşim hala mevcut...

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Ekran-Alintisi6919fddcc0615b62.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt